Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość Nikola2008o
Szoszonowa idz do gp i napieraj zeby ci dal skierowanie pobajeruj tez troche ze plamisz i powiedz ze bardzo cie to martwi mysle ze da ci bez problemu a co do samopoczucia to ja sie czuje juz lepiej piersi mnie tez swedza no i bola i slodkie tez bym tonami jadla hehe ja juz tez uciekam dobrej nocki qam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam isc spac ale zaczęłam czytać forum i o ;) Zagraniczna jesteś? Przeczytałam kilkanaście stron wstecz o Twojej sytuacji z praca... Mam identyczną:D Rok przepracowałam pod agencją a od 1,5 mies pracuje na kontrakcie- miejsce pracy się nie zmieniło, jedynie pracodawca... Kontrakt podpisałam 20.09 a 01.10 zrobiłam test... Na dodatek mój kontrakt jest teraz na pól roku... z reguly zawsze przedluzaja... ot taki wymysl. Czy wiesz co Nam teraz przysluguje? Teraz naprawde ide spac:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzizaz, ide dzis do pracy po 4 tygodniach :-) a obudzilam sie o 445 i oka nie zmruzylam, nie wiem jak do 17 przetrzymam, chyba dzis to tylko towarzysko sie udzielac bede w biurze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Jak tam Wasze samopoczucia? Ja dzisiaj póki co jeszcze bez śniadania bo jak pomyślę że mam coś zjeść to mnie cofka łapie :/ Szyszka, ja czekałam w urzędzie około godziny jak pojawiłam się tam z samego rańca. Daj znać jak uda Ci się już wszystko załatwić :) Wczoraj byłam i wspomniałam o ciąży, pani z urzędu powiedziała że powinnam faktycznie poinformować bo pracodawcy nie chcą zatrudniać ciężarnych. Ale na urząd nie liczę bo tam nie ma normalnych ofert pracy :/ Szukam na własną rękę. T-Mobile gorąco polecam.. ale tak jak mówię, nie teraz. Po porodzie możesz się starać tam dostać. Z tego co wiem to co troszke robią nabór i przyjmują nie te osoby z zewnątrz tylko musisz tam mieć kogoś kto pracuje i Cie poleci. No i nie zawsze jest powiedziane że Cię przyjmą ale warto próbować. Jeśli chcesz mogę Ci o tyle pomóc żeby CV i List złożyć w odpowiednie miejsce bo narzeczony tam pracuje :) Więc zobaczymy jak to u mnie się rozwinie.. No i zamorduje swojego kota chyba bo znalazł sobie nową zabawkę! Srajtaśma! No rewelacja.. nie mogę rolki powiesić bo w ciągu 10 minut zostaje rozwinięta. Dobra już Was nie zanudzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Cześć :) Kurde uwielbiam te moje przedpołudnia :):):) do południa sobie posypiam i jest superancko :) Moja druga połówka codziennie jeździ na grzyby żeby podobno mi nie przeszkadzać :) Jeszcze tydzień i skończy mu sie urlop...uffff...wiem może jestem podła ale juz przyzwyczaiłam się do samotnych poranków :) Wreszcie mam dobry humor bo ile można byc sfochowanym :) ale o 15 znów przyjna mdłości, zgagi i lekke wkur...nie Dziś przyjeżdza mój brat z rodzina na cały weekend nie wiem jak ja to zniose, przy zaproszeniu chyba tryskałam energia albo nie męczyło mnie wieczorami. Mam nadzieje że dam rade i już jutro ich nie odeśle do domu :) Miłego weekendu wam życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) Lilith: poudzielaj się towarzysko, tak jak napisałaś, bylebyś spokojnie przetrwała pierwszy dzień w pracy :) zafasolkowana: dziękuję bardzo :) Zobaczymy dalej jak będzie się brzuszek rozwijał i co zrobię ze sobą do porodu ;) Dzisiaj mam świetny humor, nie miałam takiego od bardzo dawna. Rolkę przed kotem schowaj, chyba, że chcesz mieć gimnastykę ;) Dziewczyny co myślicie o usg 3d/4d, robiłyście/macie zamiar robić? Udanego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka30! powodzenia z rodzinką, moi rodzice przyjeżdżają dopiero w połowie listopada, to powinnam być mniej nieznośna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam dzisiaj dobry humor :) Powiem Wam że nie mam jakichś napadów złości, nic mnie nie drażni.. jedynie co mi czasem doskwiera to huśtawka emocjonalna gdzie siedzę i cieszę japę a za chwilę chce mi się płakać a jeszcze za chwilkę śmiać z tego że nie wiem czemu mi sie chce płakać XD Teraz idę chyba poleżeć w wannie chwilkę i biorę się za sprzątanie mieszkania :) Jakoś w grudniu chcę odwiedzić dziadków z Ukrainy :) Jeszcze nic nie wiedzą o ciąży. Więc mam nadzieję, zrobić im niespodziankę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i przy okazji dla dziewczynek z UK.. Jeśli macie jakieś wątpliwości jeśli chodzi o pracę i pracodawcę to polecam Wam dwie stronki: https://www.gov.uk tutaj są opisane prawa ciężarnych oraz http://www.embsolicitors.co.uk tam jest zakładka dla Polaków. Jest to kancelaria, poczytajcie troszkę i możecie zadzwonić. Wiem że kiedyś pracowała tam Pani Eliza Kalagan więc możecie ją prosić do telefonu lub jeśli jej nie będzie to kogoś kto po polsku szprecha. Przy kontakcie powołajcie się na firmę SOS BPHC, że stąd macie namiary na nich oki? Mam nadzieję, że Wam pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zafasolkowana, dziadkowie się na pewno ucieszą, już będzie widać brzuszek :) A w której części Ukrainy? Moja babcia pochodzi z powiatu wołyńskiego, za jej młodości to było nasze Polesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaadziaaa witaj :) Ja również @ miałam 17.08 :) A jak tam Twoje samopoczucie?? Bo mnie na okrągło mdli i wymiotuje - poza tym nic więcej. Podbrzusze nie pobolewa, bo biorę Asmag z polecenia lekarza :) dziewczyny... dołapał mnie katar. Macie na niego jakieś sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zafasolkowana, dziekuję za wszelkie info :)Domyślam się,że przysługuje mi jakieś wynagrodzenie... pracuję na terenie UK oczywiście legalnie 2 lata... tylko teraz to zamieszanie w przeciągu ostatnich 2 miesięcy ze zmianą pracodawcy ... Jak na złość w papierach kontraktowych brakuje mi str. 13, na której prawdopodobnie było wszystko wyjaśnione :] Masz babo placek! A jak samopoczucie... Spałam dzis do 10:00:] Czuję się genialnie i nawet w nocy nie wstawałam do toalety...Gorzej psychicznie... meczy mnie, ze ciąża jest jako tako traktowana w tajemnicy...dopóki nie zrobię tego usg kontrolnego z torbielem... czy w ogóle ciąża rozwija ... nie chcemy zapeszać... Dzwonilam dziś do midwife... odebrała jednak personalna osoba, nie automatyczna sekretarka... spisała dane ale zapytała o mojego lekarza... a na spotkaniu z GP pielęgniarka powiedziała, że lekarza mi teraz nie przyznadzą bo wszelakimi sprawami będzie zajmowała się położna... więc znów muszę iść do GP... najprędzej w poniedziałek bo dziś popołudniówkę mam..Nooo ludzie :/ Dziewczyny, czy wszystkie jesteście po ślubie ?:) Ja nie :]I nieplanuję brać ślubu będąc w ciąży.... Myślimy o terminie na następny maj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa dzwoń i pytaj :) Porada jest bezpłatna. Ja orientuję się doskonale w wypadkach przy pracy, publicznych, zaniedbaniach medycznych i wypadkach samochodowych jeśli chodzi o UK. Tym się zajmuję na co dzień. Prawo pracy nie jest niestety mi znane ale tak jak mówię. Wiem że ta kancelaria jest dobra i powinni Ci coś doradzić. Szyszka dokładnie stolica czyli Kijów :) Tam mam część rodziny. Co do wymiotów to współczuję :( Katar.. nie wiem co doradzić.. Ja jak czuję że mnie dopada to piję dużo gorącej herby z cytryną i miodem, kanapki z czosnkiem i cebula za poliki.. zawsze mi pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa: moja babcia z Kamienia Koszyrskiego ;) Teraz oczywiście Ukraina :) My nie jesteśmy po ślubie, ale i tak mówimy do siebie mąż i żona. Mamy zamiar wziąść ślub jak Maleństwo już się urodzi i pewnie w 2014 roku :) agrataka: Co do kataru dodam od siebie, że bezpieczne są herbatki lipowe, lub malina z lipą, do tego dużo cytryny, witaminę c w tabletkach też możesz brać, jeśli gardło Ciebie boli to Tantum verde w tabletkach do ssania (mój lekarz pozwolił). Do tego możesz spróbować inhalacje z olejkiem eukaliptusowym (Olbas oil), podobno też bezpieczne, zależy tylko jak reagujesz na takie zapachy ;) Poza tym jest jeszcze Prenatal Grip Care, dla kobiet w ciąży ze stanami grypowymi i przeziębieniami. Masz w tym wyciąg z czosnku, dzikiej róży, aronii, witamina C. Jednak przy tym ostatnim lepiej spytać się swojego lekarza, czy akurat to możesz przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jesli chodzi o moje samopoczucie to bez zmian:) czuję się dobrze:) jadła bym i jadła:d Tylko moja corcia się pochorowała:o myslalam ze mam juz z glowy to przeziebienie bo ost tez cos zalapala a tu wczoraj znowu sie kaszel pojawil tylko ze ona jak ma kaszel to az wymiotuje:o teraz jej temp zmierzylam i 37 i jesc tez nie chce bo mowi ze bedzie wtedy wymiotowac:o musze ją do poniedzialku wykurowac bo nie mam jej z kim zostawic jak bede jechala na usg wiec bedzie musiala ze mna pojechac a we wttroek ma zdjeca w przedszkolu ale chyba tylko na zdjecia pojdziemy i do domu...ech dzieci dzieci:) A jesli chodzi o slub to ja tez nie mam slubu ale mowie o moim ''mąż'' bo my to jak małżenstwo ale bez papierka i szczerze wam powiem ze dobrze mi jest jak jest ale kto wie pewnie kiedys sie hajtniemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a stosujecie już jakies kosmetyki prewencyjne ?:) Ja odpukać przez moje całe 26-letnie życie nie nabawiłam się ani 1 rozstepu a i chudłam i tyłam na przemian.. No ale wiadomo...aż tak 'nie utyłam' jak teraz jest w planach,w okolicy brzuszka:] Ogólnie od zawsze mam hopla na balsamowanie, nawilżanie i olejowanie ciała... więc teraz po każdym prysznicy używam nadal oliwki do ciała Hipp (zawsze jak jestem w PL się w nią zaopatrzam w Rossmanie, jest genialna a koszt ok.3zł ) a potem raz jeszcze balsamuje się masełkiem:] Mam też olejek na blizny i rozstępy... I piersi smaruję kremem specjalnie przeznaczonym dla kobiet w ciazy... na razie koi swędzenie sutków ;) A tak z innej beczki:długo jesteście ze swoimi partnerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Hej, postanowiłam do was dołączyć. Jestem aktualnie w 9 tygodniu ciąży ostatnią miesiączkę miałam 20.08. Nie mam jeszcze karty ciąży a pierwszą wizytę mam dopiero 30.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa: ja nie używam żadnych specjalnych kosmetyków dla kobiet w ciąży, na całe ciałko mam masełko z olejkiem arganowym Bielendy, delikatnie pachnie i delikatne mleczka z Body Shopu, nie mają w sobie szkodliwej chemii dla ciężarówek. Wczoraj dostałam próbkę kremu Neutrogeny z maliną moroszką (oni nazywają to nordycką, lepiej brzmi ;) ), pachnie delikatnie i dobrze natłuszcza, muszę wczytać się w skład, wczoraj użyłam jej tylko na łapki :) Mój mąż jest moją pierwszą miłością ;) Ale naprawdę jesteśmy razem prawie 2 lata. Witaj XSoniaX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Mi to wyliczali w szpitalu... i tak pisało na karcie gorączkowej ponieważ byłam tam juz dwa razy. To chyba ty źle liczysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Dokładnie w środe zaczal mi się 9 tydzien... wg lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85...jeśli chodzi o The Body Shop to trąbi się ,że sa to kosmetyki organiczne bez chemii a radziłabym sie wczytać w skład... skoro na 2 msc. w składzie jest alkohol to srednio organiczne są (taki przykład tylko dałam) ... Kiedyś ta firma rzeczywiscie miała kosmetyki ze świetnym składem...teraz ten koncern wykupiła firma L'oreal i już tak cudownie nie jest.... Ale ja też wielbie masełka z the Body Shop i mam ich mnóstwo :] Dla dziewczyn w UK polecam cudowne masło do ciała z Bootsa , pistacjowe Nip + Fab :) Cudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa ja mam balsam na rozstepy i lada dzien zamierzam go uzywac musze jeszcze kupic sobie cos do biustu a ja z moim juz jestem 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Ale ja mam wyliczone wg lekarzy :P Od 20 sierpnia minnęło wiecej niz 5-6 tygodni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Tak od miesiączki a nie od owulacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaszłaś w ciąże w trakcie owulacji po ostatniej miesiączce...a owulacja występuje po ok 2 tyg. od ostatniej miesiączki, czyli 20.08:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze myślałam, że w ciąże się nie zachodzi w trakcie trwania miesiączki :] O ja niemądra! :) Ok , spoko....jesteś w 9 tc :)Jaki lekarz Ci to wyliczył skoro piszesz,że nie byłas u lekarza a pierwszą wizytę masz 30.10?:) I nie masz karty ciąży ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×