Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość XSoniaX
Byłam w szpitalu dziewczyno, mam ciąże zagrozoną w ciaze zachodzi sie w trakcie owulacji ale lekarze liczą od ostatniej miesiączki. Wychodziłam ze szpitala w poniedziałek a na karcie gorączkowej miałam wpisany 8 tydzien ciąży. Od środy leci mi 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Karty ciąży w szpitalu mi nie założyli, kazali umówić sie ze swoim lekarzem, ponieważ oni w szpitalu karty nie zakładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra...nieważne...a Ty się tak nie emocjonuj bo to niewskazane :] Dla mnie możesz być i nawet w 9 mies. :] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa to prawda ciaze sie liczy od miesiaczki:) dlatego nie kiedy oduejmuje sie te 2 tyg...nie zawsze wiadomo dokladnie kiedy owulka byla:) ja wg mies jestem w 12t3d wg owulki 10t3d i generlanie moje dziecie ma 11 tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe ale jestem zdziwiona,że miałam miesiączkę później niż Sonia a z USG wyszedł mi 3 tydz 04.10...co teraz daje tydzien 5:] Ale tak jak mówisz...nie zawsze wiadomo kiedy tak naprawde doszło do zapłodnienia... Dzwoniła własnie do mnie midwife i okazało się,że nie muszę iść do GP a wizytę mam w piątek 02.11:] Czyli za 2 tyg:) Uciekam do pracy ... na szczęście mamy piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa ja jestem po ślubie już 4 lata, a wcześniej znaliśmy się prawie 8, więc... my to już SDM ;) zafasolkowana korci mnie ten czosnek, ale... jutro idę do pracy, a potem na ślub i wesele, więc nie chciałabym zionąć :D Póki co zrobiłam sobie inhalację z soli morskiej i wypiłam herbatkę lipową - trochę zelżyło :) Szyszka85 cytryny nie mogę, bo potem wymiotowanie jest straszne (paaali), a wit C biorę cały czas zapobiegawczo ;) Gardło jeszcze mnie nie boli i mam nadzieję, że tak zostanie. Szoszonowa właśnie zastanawiam się czy nie zacząć jakiegoś balsamowania, ale nie umiem się zmusić. Tj co wieczór robię sobie zastrzyki w brzuch, więc raczej nie powinnam tego rozcierać - zresztą siniaki mam. Może pomyślę o porannym smarowaniu ;) XSoniaX witamy :) Szoszonowa faktycznie źle coś policzyłaś. Jak miałaś @ 27.08 to jesteś dziś w 7W4D czyli ogólnie w 8 tygodniu :) a nie 5!! (No chyba że liczysz wiek dziecka, czyli od owulki będziesz tak mniej więcej w 5W4D). XSoniaX dobrze pisze, że jest w 9tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie liczcie sobie ciąży od dnia pierwszego ostatniej miesiączki bo nigdy nie wiadomo kiedy była owulacja u mnie była np 2 tygodnie później więc jestem dopiero w prawie 11 tyg a nie w prawie 13 tyg gdyby liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Lekarz będzie w stanie określić po usg mniej więcej długość ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) ja właśnie wróciłam od lekarza , niestety badań prenatalnych nie mógł dzisiaj zrobić bo dzidziusiowi zabrakło 2 minimetry ma 4,26 cm a musi mieć 4,5 cm ... nowy termin mam na 29.10 , miałam 2 usg dopochwowe i normalne 3d niesamowite wrażenie :) i jeszcze lekarz powiedział ze coś tam widzi i 51 procent :):) ze chłopczyk :):)!!! Na rozstepy właśnie dzisiaj zakupilam balsam u mojego gina ( jego żona jest dermatogiem) A z moim M jesteśmy 6 lat razem :) Pozdrawiam was i znikam na tydzien , jedziemy do polski na urodzinki mojej chrzesnicy i mamusi :) życzę wam dużo zdrowka i mam nadzieje ze znajdę chwile żeby chociaż troszkę was poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Cześć dziewczynki! A ja mam dzisiaj jakis gorszy dzień, nudzi mi sie strasznie, siedze całymi dniami sama w domu, a jeszcze mój mnie wczoraj wkurzył jedną małą drobnostką i przez to mam jakiś zwalony humor dzisiaj:( My jestesmy po ślubie od ponad 3 lat a wczesniej znaliśmy sie 4 lata ale praktycznie ten ślub to tylko taka formalność, nic po tym ślubie się u nas nie zmieniło, to była tylko super frajda dla nas i naszej rodziny, którą warto przeżyć :) a ogólnie to męża mam wspaniałego i ogólnie to jesteśmy nadal zakochani i dla siebie tylko stworzeni :) Zobaczymy jak to będzie jak przyjdzie już dzidziuś, które z nas wyląduje na drugim planie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie mówię o terminie mojej ciąży po tym, co powiedział lekarz po badaniu... 04.10 powiedział,że to 3 tc... dlatego się po prostu zdziwiłam, że Sonia miała okres tydzień tylko przede mną a ma ciążę starszą o całe 4 tygodnie... Ale tak, jak ktoś wspomniał... nie wiadomo dokładnie kiedy doszło do zapłodnienia i nie ma liczyć samemu... lekarze wiedzą po uprzednich badaniach co i jak :] agrataka... jakie zastrzyki ??? Ok uciekam do tej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Klaudynka no właśnie ma się liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i my tak wszystkie liczymy i lekarze też tak to liczą. Ja wiem ze to jest takie jakby dodawanie sobie 2 tygodni ale tak to już jest :) Ja jestem teraz w 12tyg5dz. i tak też lekarz mi mówił z USG a pani położna obliczała, a na dobrą sprawę licząc od owulacji był by to 10tydz5dz. Dla mnie tez to było na początku dziwne :) Kochana dodaj dwa tygodnie :) A Tobie jak lekarz powiedział ze który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Niespodzianko ja mam nadzieje ze ukaze mi się jakas antenka miedzy nózkami:D no ale najwazniejsze aby sie dobrze rozwijalo:) szczerze to ost kolezanka mi dala pare ciuszków i sa tam tez rózowe moj mowi ze wykracze dziewuche:d a powiedzcie czujecie juz waze maluchy jak dotkniece brzucha? bo moj to zalezy jak się ułozy ale czuję takie ''cos'' twarde raz po jednej stronie raz po drugiej ale jak dotkne to zaraz ucieka nie chce dac sie matcce posmyrac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaKrk
Hej Dziewczynki - ja również jak monitka1985 jestem w 12 tc (a dokładnie 12w3d). I już mam dość - mam mdłości praktycznie od początku września plus wymioty. Są dni kiedy mi lepiej, po czym wszystko wraca do stanu pierwotnego. Czekam jak na zbawienie na koniec pierwszego trymestru z nadzieję, że moje dolegliwości się skończą ! Do tego mam brzuch wzdęty jak balon i wyglądam jak w 5 miesiącu. Ale jak widzę to małe coś na USG to naprawdę człowiek o wszystkim zapomina. :) A mój termin to 1 maja - choć pewnie się przesunie fajnie by było jakby był 05.05 ale to wiadomo nie ma się wpływu na takie rzeczy. A dziewczyny jak u Was z samopoczuciem? Jak Wam idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja tez chciałam bardziej chlopczyka :) i lekarz mówi ze coś tam widzi ale 51 procent :) to tyle co nic i powiedział żeby pokoiku na niebiesko narazie nie malować :) Witamy katarzyna :) i zapraszamy ... samopoczucie u mnie jak narazie dużo lepsze , wraca apetyt i mniej mdlosci , mam nadzieje ze tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Witaj KatarzynaKrK :) Ja również miałam termin na 1 maj ale zmieniło mi się na 28 kwiecień :) no ale jesteśmy blisko :) Zobaczysz dolegliwosci będą już ustępować z dnia na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje samopoczucie w porównaniu do 8 tygodnia jest dużo lepsze, ale nadal mnie mdli, nie mogę znieść zapachu z lodówki, ze zlewu, umywalki, w sklepach spożywczych itp. ale jest już ciut lepiej, mam nadzieję, że niedługo miną te dolegliwości, zwłaszcza, że pojawiły się następne - rozciągający się i bolący brzuch, bóle w części krzyżowej i miednicy ja też już po ślubie, mam cudownego męża jak Wasi faceci zareagowali na wiadomość, że będą tatusiami? bo mój legalny mąż był w takim szoku, że po serii pytań: "poważnie? ale jak to?" zaniemówił i dopiero po paru minutach odzyskał kontakt ze światem nasza poprzednia wpadka mniej go zaskoczyła, mimo, że nie byliśmy małżeństwem miłego popołudnia Dziewczyny, zbieram się na jakieś zakupy, bo dzisiaj to jakieś zwłoki ze mnie i dopiero zaczynam dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka1985 Od dnia pierwszego ostatniej miesiączki liczy się ciążę u kobiet regularnie miesiączkujących. Ja miałam owulację opóźnioną o 2 tygodnie co oznacza, że była u mnie 4 tygodnie od dnia miesiączki a nie dwa tygodnie, więc nie ma potrzeby dodawania żadnych 2 tygodni bo wiek ciąży jest oszacowany prawidłowo czyli prawie 11 tydzień a wiek płodu prawie 9 tydzień. Tak więc do prawidłowego ustalenia długości ciąży u regularnie miesiączkujących bierze się pod uwagę pierwszy dzień ostatniej miesiączki + usg, a u kobiet które nie miesiączkowały regularnie lekarze sugerują się usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia majowa a mój PM zareagował wzorowo :) Bardzo się ucieszył, ja wtedy w ogóle ale teraz obydwoje potrafimy czerpać z tego radość :) My jeszcze w tym roku bierzemy ślub, mamy już termin, przed wczoraj wszystko załatwialiśmy będzie cywilny, planowaliśmy konkordatowy w 2014 zanim dowiedzieliśmy się o ciąży, a teraz stwierdziliśmy, że sam cywilny nam wystarczy ;) Razem jesteśmy prawie 7 i pół roku, a narzeczeństwem od lipca br. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu jem nie zdrowe rzeczy:o wlasnie zajadam puree ziemniaczane z knora goracu kubek a potem chpisy:d co ja zrobie ze mnie tak ciągnie:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka ja czuję się całkiem całkiem:) Czasami tylko pobolewa mnie podbrzusze. No i wiecznie bym mogła spać gdyby nie praca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilth-marlie
Czesc dziewczyny, ja wlasnie wracam z pracy autobusem I tak jak podejrzewalam dzien w biurze minal szybko I towarzysko :-) nie bedzie tak zle mysle, ale faktycznie jestem troche zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
czesc dziewczynki, u mnie dzisiaj kiepsko, od rana mdlosci, ciagle odbijanie i ten scisk w zolodku... Nic jeszcze dzisiaj konkretnego nie zjadlam bo nie umiem kurde no!....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama współczuję:( Ja jak na początku kilka dni miałam mdłości to pomagało mi jak coś zjadłam, chociaż jakiś jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście w ciągu dnia, nie zdążyłam przeczytać wszystkiego :) Jesteśmy po usg prenatalnym, maleństwo ma 5,3 cm długości, wszystko w porządku, organy na swoim miejscu, serce prawidłowo pracuje, przepływy przez zastawki ok, rączki i nóżki maja po 5 paluszków, mózg ok, wszystko gra :) Przezierność karkowa 1,4 cm, w normie. Jak lekarz sprawdzał serce, to strasznie rozrabiało :)) Odbijało się nogami i pupką od "podłogi" i wyskakiwało w powietrze ;) ;) Okazało się też, że krwiak się wchłonął!! Muszę teraz tylko obserwować bóle brzucha, bo lekarz powiedział, że w moim przypadku takich jak przy okresie, już nie powinno być. Raczej te towarzyszące rozrostowi macicy. Dowiedziałam się też, że bóle brzucha przy zmęczeniu są sytuacją normalną. Na wyniki z krwi (test pappa) będziemy czekać ok. 1,5 tyg. Idę spać, bo padamy bo dzisiejszym dniu. Spokojnej nocy dziewczyny ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka no widzisz mówiłam że bedzie dobrze:) a ja im blizej do usg tym bardziej cykora lapie(jak zwykle zreszta;) no ale mam nadzieje ze bedzie ze maluch bedzie mial sie dobrze ,bedzie zdrowy i bedzie mial wszystko na swoim miejscu ja tez juz uciekam spac dobrej nocki dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie doczytalam o kocie zafasolkowanej :-) kochana, moj kot w ubieglym tygodniu zalatwil 3, w drobny mak, a jak chcialam posprzatac, to byla wielce obrazona, ze jej zabawke taka fajna zabieram. Wczraj jak wrocilam do domu, to padlam jak kafka. Jest cieplo, wiec biore psa i ide na grzyby, niestety rzygansko nie ustaje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×