Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość monitka1985
Cześć dziewczynki :) Nikola powodzenia! czekamy na same dobre wiesci :) A u mnie ok, rodzinka mnie odwiedzała w weekend i było fajnie. Co do bólu to ja mam też jakieś dziwne tzn. boli mnie jak gwałtownie wstane albo jak robie siku ta kość normalnie na pipce.. dziwne. Czyżby to było to rozciąganie? Miałyscie tez tak? A tak to ogólnie dobrze się czuję tylko też mam czasem wilczy apetyt, nawet po pół godzinie od zjedzenia juz czuję że dziecko się dopomina :) ..albo w nocy jak wstanę.. nagle czuje takie ssanie ze w życiu bym nie zasnęła jakbym czegoś nie zjadła, ale wystarczy np.bananek albo malutki jogurt i już mogę zasnąć :) Chociaż w ogóle nie przytyłam, aż się dziwię wszystko takie samo ręce, nogi, piersi tylko kapke większe. Aż sie martwie bo to juz u mnie 13 tydzien czyli 4 miesiąc a po mnie prawie nic nie widać za wyjątkiem małego brzuszka, ale właściwie to zawsze miałam lekko odstający. 30.10. mam lekarza, ma sprawdzic jak tam moje łożysko, ostatnio się naczytałam o tym jakie to niebezpieczne, az chodzę zeshizowana, no ale ten artykuł zmotywował mnie żebym jeszcze bardziej na siebie uważała. Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
A w ogóle to muszę Wam się pochwalić :) za miesiąc będe miała dzidziusia w rodzinie :) już nie mogę się doczekać jak wezmę na rączki takie maleństwo :) Moja bratowa będzie mieć chłopca, juz ma bardzo duży brzuszek a maleństwo ciągle kopie i jest ruchliwe :) Cała rodzina juz nie moze się doczekać i fajnie że różnica między moim dzieckiem a jej nie będzie duża, będą się razem kiedyś bawić bo mieszkamy nie daleko :) Może nawet jakieś ciuszki będe odziedziczać :) Tylko u mnie wszyscy chcą wnusie, córusie itd. Fajnie jakby to się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Jestem już po wizycie u lekarza :) Wszystko jest ok, dzidzia rośnie tylko, że nie można było posłuchać serduszka bo macicia jest tak wysoko że usg dopochwowe nie może dokładnie złapać, żeby bąka zmierzyć i zbadać tętno to musiałaśmy z gin akrobacje wyczyniać hehehe Mnie też boli brzuch i powiedziała, że to normalnie i to mamica się rozciąga. Ogólnie moja wizyta trwała 10 minut nic nie przepisała niczego nie zabroniła więc jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie czuje beznadziejnie.....calą noc miałam ciężką , serce mi tak strasznie waliło, jestem słaba i ogólnie czuje ssanie ale jak myślę o jedzeniu to od razu mi nie dobrze, wmuszam serek wiejski z opiekaną pitą z tostera bo jak jest chrupiące to mniej mnie na nudności bierze.. ehh i ciągle stres..obawa jak dam sobie radę w pracy jak wrócę..będzie trzeba jeszcze miesiąc cały przepracować (okres wyczekiwania) aby należało się chorobowe..nie wiem jak tam wydolę fizycznie i psychicznie...co prawda mam wizytę 12 i od 13 moglabym iść na zwolnienie ale straciłabym połowę wypłaty..a tu ślub 8smego...jeszcze gdyby atmosfera była ok ze strony góry to jeszcze można by jakoś przetrzymać do tej kolejnej wizyty tylko nie wiem kiedy ona będzie.. Mam 12 listopada genetyczne, dotychczas miałam dwie wizyty 24.09 i 17.10 więc wypada tak co 3 tyg z hakiem, a po genetycznym kiedy miałyście następną? monitka1985 Ja nie mam czegoś takiego, owszem czuję takie rozciąganie macicy to raz, że macica się rozciąga a dwa pewnie, że maluch się wierci np. zauważyliśmy, że czasem jak zapukamy w brzuch to po chwili czuje takie rozciąganie albo np jak jedziemy samochodem i jest jakiś większy wstrząs to po jakimś czasie też to odczuwam z tym,że ja to czuje wyżej troszkę niż spojenie łonowe i często po lewej stronie, maluch się tam układa nie wiem co tak lubi tą lewą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki ja juz po usg...wszystko ok malenstwo rosnie jak na drozdzach ma 8.4cm termin jednak na 28.04 w grudniu kolejne usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To który to będzie tydzień wtedy w grudniu? Kurcze do grudnia to sporo czasu, a w między czasie jakąś wizytę będziesz mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola: to spory Człowieczek :)))) Dobrze, że u Ciebie wszystko w porządku, a nie mówiłam ;P Klauddynka: odstęp pomiędzy genetycznym a zwykłą wizytą, to u mnie teraz 2 tygodnie, ale inny lekarz robił genetyczny i inny jest prowadzącym. Tak to wizyty wypadają podobnie jak u Ciebie, co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka: ja też więcej odczuwam po lewej stronie. Lekarz robił usg przykładając głowicę po lewej stronie brzucha, więc wnioskuję po tym, że Mała uklada się teraz po lewej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 a miałaś już zwykłe wizyty czy tylko takie z usg? Ja miałam te dwie i zawsze było usg i nic więcej, na drugiej jeszcze uzupełnienie karty ciąży, sprawdzenie wyników itp. No akurat to będzie robić ta sama lekarka a powiedziała, że później jeszcze będzie jedno ale to da nam namiary na kogoś. Nie wiem czy powinnam się martwić--czy jakieś badanie ginekologiczne nie powinno być czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj do 14 czulam sie calkiem spoko, potem zaczelo mnie mdlic.... Rano sie wazylam, to schudlam juz 2.6kg. Ostatni raz tyle wazylam z 10 lat temu :-) Nikola, Ty masz juz wielkie dziecko w brzucholu, 4 razy wieksze niz moj tydzien temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka: miałam robione badanie ginekologiczne za każdym razem (łącznie z ręcznym badaniem położenia szyjki? o ile dobrze pamiętam), cytologię raz, badanie palpacyjne piersi. Z tego co słyszałam, to lekarze różnie postępują. Jedni przeprowadzają takie badania, drudzy nie. Aha, poza tym miałam mierzone ciśnienie, sprawdzaną wagę i wzrost, obliczane BMI. Spytaj się swojego lekarza następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no jest dosc spore:) moja corka w 13t6d miala 7,5 cm a ja jestem teraz w 12t6d i ma juz 8,4 cm chyba chlopak bedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee dziewczynki korekta wlasnie zajrzalam do ksiazki i tam mam napisane 68,9 mm a na zdjeciu usg jest 8,4 cm wiec nie wiem co to te 8,4myslalam na poczatku ze to wlasnie wielkosc dziecka i tak wam napisalam hehe w sumie to cos mi nie pasowalo ze takie ''duze'':D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski, a jak tam waga, czy jest chociaz jedna osoba, ktora schudla i dalej chudnie jak ja? przeciez to niemozliwe, zeby ten dzieciak tak ze mnie wyciagnal - pije sobie codziennie troche coli, loda jem co drugi dzien.. Brzuch niby sie uwypukla, ale to chyba bardziej jelita sie rozpychaja, a macica tam pod spodem... cycki wielki, a waga spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja od ostatniej wizyty przytyłam XD 17.09 ważyłam 50,2 a teraz 50,6 ... rosnę jak na drożdżach normalnie.. Jeszcze nic nie jadłam i mnie mdli i nie mam ochoty na nic :/ Jestem po USG, właśnie do domu wróciłam :) Widziałam mojego szkraba, jest cały i zdrowy. Jedynie co to z cytologii wyszło że mam małe zapalenie więc dostałam receptę na jakieś globulki. A jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaKrk
Hej Dziewczyny - zamilkłam na chwilę bo ostatnio to ledwo żyję. Ale czytam Was uważnie !! Mdli mnie dość mocno, jedyne co mogę to nieruchomo leżeć..albo umieram w sypialni, albo w toalecie. Jestem już wykończona tym wszystkim. 13 tc, a mi jakoś nie chce odpuścić.. Już tak sobie mówię, że tylko 2-3 tyg. i będzie lepiej i wróci siła i witalność. Co do tycia to ja mam brzuch ogromny (i ponad +1 kg na wadze) spowodowany wzdęciami. Stanęłam ostatnio przy koleżance która jest z 5 m-cu i miałyśmy takie same brzuchy - tyleże mój napompowany a jej ciążowy. Co do bóli też tak mam - jak czasami się zerwę wstając to tak jakby coś mnie w jajnikach bolało (też tak macie)..? Podobno przy drugim jeste lepiej.. OBY ! :) Trzymajcie się dzielnie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem jakieś bóle czuję ale takie leciutkie więc pewnie ma to związek z powiększającą się macicą. Czasem też mnie mdli okropnie. Wymiotowałam może ze dwa razy tylko. Senna jestem jak nie wiem co.. U mnie też 13 tydzień, brzuszek już troszkę widać. Na wzdęcia polecam nospe. Możesz ją spokojnie spróbować brać. Nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaKrk
OOO nospa na wzdęcia ? ! :) NIe wiedziałam, ja to połączyłam te moje wzdęcia z hormonami i stwierdziłam, że jak mi miną dolegliwości pierwszego trymestru to razem z wielkim brzuchem. Jeszcze tylko chwila.. zafasolkowana - doceń mało mdłości i wizyt w wc. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroppeczka
witam Jesli mozna przylacze sie do majowek 2012. termin mam na 15 maja :) Obecnie mieszkam na Wyspach. Strasznie dokuczaja mi mdlosci, wymioty, jakas slaba jestem, nogi jakies miekkie. Kobietki mialyscie moze czasem kolatania? mnie czasem sie zdarzaja. Wizyte (tutejszym zwyczajem) mam dopeiro na 6 listopada. Wczesniej jednak lece do Pl i mam nadzieje, ze tam zobacze mojego drugiego skarbka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam dziewczynki, u mnie od trzech dni spokoj! mdlosci ,rzyganko i bol zoladka przeszly... z jednej strony wielka ulga a z drugiej strach! Dzisiaj od niepamietnych czasow zjadlam obiad! cud... Mam plenatarne za 2 tyg. i mysle ze sie dowiem cy chlopak bo podobno siusiak juz w tym czasie jest ladnie rozwiniety:) Jesli chodzi o wage to spadlam 4 kg Na poczatku wazylam 54 teraz z ledwoscia 50 kg. moj lekarz twierdzi ze poki jem witaminy to jest ok! Na brzuch i piersi kupilam Mustele. Zamierzam po 12 tyg. zaczac regularne smarowanie. Przeciw zylaka, puchnieciu i ociazalym nogom zamierzam zakupic specjalne rajtopy z kompresja, mam juz recepte od lekarza. Dolegliwosci ani bolow nie mam. Tylko takie dziwne uczucie jak leze na wznak to takie jakby ciagniecie, rozpychanie w macicy, na samym srodeczku. Brzuszka jeszcze nie mam, plasciutenko:) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
kropeczka kolatania zdarzaja mi sie z rana po sniadaniu przewaznie... czuje to i takie jeszcze cos jakby mi chcialo serce wyrwac z piersi. Arytmia jednym slowem. Ale zdazylam sie przyzwyczaic. Teraz nasza krew robi sie coraz rzadsza i serduszko jest mocniej obciazone. Ma wiecej pracy poprostu. Ale jak Cie te kolatanie niepokoja to najlepiej zlicz ich ilosc na min. i skontaktuj sie z lekarzem. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie ja jakies 3 kg mniej niż przed ciążą chociaż może to hormony mi służą :) będąc na tabletkach ważyłam zawsze 56-58 kg nie więcej a po odstawieniu niestety zaczęła się woda zatrzymywać, troszkę większy apetyt i było 60 kg Jak wrociłam do tabletek to znów było 56-58 kg na czczo, po odstawieniu znów przybranie na wadze najpierw 60 kg, a później tak 62-63 kg. Teraz jak sobie zjem np śniadanko i jeszcze coś tam popiję i się zważę to ważę 60 kg, ale swoją drogą też jem mniej bo po prostu nie dam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Kiedys tu u Was juz bylam, ale zniklam :) Jestem w 11tym tyg i powoli zaczynaja sie u mnie mdlosci wieczorne i straszne bole glowy. Co do wagi to tez na poczatku mi spadlo, teraz nawet nie wiem bo sie nie waze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah - ja mam dzisiaj taki apetyt, ze mi bebzon wywalilo jak na 5 miesiąc :-D hahah, cos mi sie wydaje, ze jak wroce do domu, to waga w ciagu 1 dnia wroci do przedciazowej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Chciałabym dołączyć do tematu:D jestem w 9 tc:D termin na 25 maja i jak narazie ciesze sie brakiem dolegliwości:D chociaż czasem się zastanawiam dlaczego ich nie ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka A ja właśnie coraz mocnej czuje ze mnie brzuch boli. Rano trochę biegałam na autobus do pracy i sie martwię. Nie krwawie czy coś ale pobolewa. Dziewczyny co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×