Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tygrysek xxxxx

Co sądzicie o kościele katolickim?

Polecane posty

Gość Również mi się wydaje
ja pytam tylko hzgsg tylko z nią rozmawiam ale niestety ona nie chce mi odpisać na tą istotna dla mnie kwestię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Ale w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hzg costam, a wiesz ze w Portugalii ( tez kraj katolicki ) w kosciele katolickim nie musisz sie spowiadac zeby isc do komuni swietej? dziwne.. ta sama religia a mimo to rozne obyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia777
hzgsg i po co geje czynią to na pamiątkę każdej niedzieli czy on chciał pamiątki co tydzień? może wcale nie chciał, żeby małpy małpowały go w każdą niedzielę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia777
hzgsg co jest z tobą nie tak, że puste gesty podszyte pustą ideologią dają ci sens w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
On mówił tez Idźcie i nauczajcie Naucza sie tych co nie wiedzą nie umieją Czyli ja oczekuje że odpowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia777
hzgsg skoro spotykasz się z bogiem, opowiedz nam jaki on jest..misjonarko czy może nie wiesz jaki on jest mimo że chlasz jego ciało co tydzień... pusta babo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
Nie wiem. A może nie potrafię, nie znajduję słów aby to opisać. Dla mnie życie bez Boga i bez Mszy Św, bez Komunii jest życiem pustym, bezsensownym. Mój mąż niechodzi do kościoła. I ja mu nie robię żądnych wyrzutów czy coś z tego powodu. Jak tego nie czuje, nie chcę żeby coś robił wbrew sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia777
no to mi cię szkoda, że puste rytuały dają ci sens w życiu strasznie żałosne życie masz...nieszczęśliwa kobito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mara... . Spowiedz dla wielu ksieży, to temat do plotek i wyciągania pikantnych szczegółów z zycia wiernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
Byłam wychowywana w tradycyjnej katolickiej rodzinie. Jak trochę doroslam zobaczyłam jaki jest na prawdę mój ojciec. Zobaczyłam jakie jest jego zakłamanie, jak traktuje matkę. A potem idzie na mszę. Wiem, że wielu jest takich samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Ostatni raz w kościele byłam na szkoleniach przed chrzcinami i ksiądz mówił że Bóg zbawił wszystkich ludzi wierzących i nie wierzących i że dosiebie pryjmie wszystkich i tych chrzczonych i tych niechrzczonych ale ci ochrzczeni będą mieli pierszeństwo a potem pokiwał głową i stwierdził zę się przejęzyczył -Nie pierszeństwo może źle to powiedziałem będą w oczach Boga wyróżnieni będzie na nich spoczywał większy względem Boga obowiązek wypełniania prawd wiary. Więc ja się teraz zastanawiam jaki sens się chrzcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Po co sie chrzcić i potem chodzić na mszę i tracić czas jak Bóg i tak wszystkich miłuje i chce mieć przy sobie jak najlepszy ojciec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
No wiesz dla mnie to są takie rzeczy których ja nie rozumiem Może ty to wiesz i rozumiesz Ja nie dlatego tutaj pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
Nie wiem. Nie słyszałam o tym. Ja robię to co czuję. Widzisz mój mąż nie chodzi do kościoła. Czy to znaczy, że Bóg go nie kocha? Że nie bedzie zbawiony? Ja wierzę, że Bóg w swoim wielkim miłosierdziu kiedyś tam zaglądnie do jego serca i zobaczy że jest/był dobrym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie najbardziej zraża
to, że ktoś wcale nie lepszy ode mnie, ani moralnie, ani intelektualnie, czasem wręcz słabo kojarzący, ma prawo opierdzielić mnie jak małą dziewczynkę kiedy klękam przed nim w konfesjonale. No kuźwa, jak już sie na mnie drzesz, to pokaż, że jesteś święty, wtedy może to na mnie wpłynie, a tak czuję tylko wściekłość i żal, nie za grzechy ale że mu na to pozwoliłam. Od pewnego czasu, kiedy spowiednik podnosi na mnie głos, odwzajemniam mu się tym samym, wyzywa mnie - tez go wyzywam, nie czekam na rozgrzeszenie i idę sobie. Po paru razach bardzo sie zmieniło i nagle w konfesjonale jestem szanowana, MIMO, że jestem kobietą. Ci panowie powinni oduczyc się pomiatania ludźmi, zwłaszcza, kiedy to nie ma większego uzasadnienia. Gdybym miała córkę albo w ogóle dzieci, to bym je wychowywała w tym duchu, nie wolno na nikogo krzyczec jesli okazuje dobrą wolę, nie wolno włazić w brudnych buciorach w cudze życie, dziecko też ma prawo do poszanowania jego godności, nie mówiąc juz o tym, że nie wolno zawieść jego zaufania bo prędzej czy później utraci wiarę. Ale niektórzy księża są do tego stopnia zadufani w sobie, że "władza" duchowna i traktowanie kapłaństwa jako zawodu, przesłania im prawdziwy cel ich powołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
Nie wiem czy zetknelas się kiedyś z ruchem Światło -Życie. Ja byłam w oazie i tam wiele przeżyłam i przeżycia te miały wpływ na całe moje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Ale co przeżyłaś takiego co wpłyneło na całe twoje życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
Zrozumiałam czym jest prawdziwa, żywa wiara, czym tak na prawdę jest Msza Św. I widziałam Jezusa. Nie przyśniło mi sie,nie wydawało.Widziałam Go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
No to jeśli to prawda to ci zazdroszcze to tak jakby Bog przyszedł i powiedział nie martw się ze mna nie zginiesz. Ja nie mam pojęcia dlaczego do kościoła należy chodzic w każda niedzielę Dlaczego spowiadać trzeba się przed księdzem I nie rozumiem dokumentnie nic z tej wiary katolickiej-nic do mnie nie trafia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Nie rozumiem dlaczego w ogóle jest to obowiązek by chodzic na mszę. Ja się na mszy nudzę i wsłuchuję się w kazania-bo jak jestem słuchowcem co usłysze to pamiętam do konca życia nawet może mnie to nudzic ale tak mam już i tyle. Często gęsto wychwytuje więc sprzeczne interpretacje pisma świętego których autorami są właśnie księża na maszach św. Męczy mnie to i demotywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
Nie lubie czytać więc nie czytam pisma św. Chyba kupie sobie audioboka może wtedy się podciągne w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Również mi się wydaje
No ale jak widziałaś Boga to możesz go opisać Jak wyglądał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzgsg
:)czytasz/czytałaś PismoŚw? Tam jest tyle wskazówek. Modlisz się? I nie chodzi mi o odmawianie wyuczonych modlitw. Rozmawiaj z Bogiem. Dziel z Nim wszystko, mów o radościach, smutkach. Oddaj Jemu swoje życie. I nie mam na myśli wstępowanie do zakonu czy coś takiego. Powiedz Boże Tobie oddaję każdą chwilę mojego życia.Jestem Twoim dzieckiem, więc poprowadź mnie tak jak ojciec prowadzi swoje dziecko. Zaufaj Mu. Chrystus biorąc dziecko na kolana powiedział, że mamy być ufni jak dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ta ufność cię zawiedzie
bo Bóg tych którzy mu ufają traktuje jak najgorszych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×