Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

hana no ja muszę przytyć bo mnie będzie prześladował ginekolog :P mam tylko 47 kg jeszcze przed ciążą mnie do psychiatry wysyłał (on jest grubas jego zona też :P) sugerował anoreksje.Tyle ze ja tak mało ważę od zawsze i od zawsze mam niedowagę! Ale sie teraz i tak zdziwi bo krew i inne badania mam kapitalne wiec anoreksji na pewno nie mam :P. Co do toksoplazmozy to się można nią wszędzie zarazić :d zawsze mówili ze kotki to toksoplazmoza a okazuje się ze od kotków to sie właśnie ciężko zarazić, znam osoby co styczności z kotem od urodzenia nie miały a to było.Ja miałam dwa koty z czego jeden glisty miał bo był uliczny i przygarnęłam i jakoś sie nawet od ulicznego nie zaraziłam,a kuwetkę sprzątałam potem jak zachorował na panleukopemie gdzie robił pod siebie to sraczke też sprzątałam bez rękawiczek i kroplóweczki mu sie podawało na żyganko - i zdrowa jestem.Trzeba myć wszystko, nie jeść wędzonych ryb ,surowych mięs - szynki te parmeńskie czy jak im odpadają, salami kindziuk przez 9 m-cy da się żyć bez tego, sushi tez i owoce morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, wiesz co ja bym brala co się znajdzie, to ważnie żeby mieć jakiś dochód,nawet ten minimalny w ciąży. Jeśli byś nie dała rady poszłabyś na zwolnienie, pracodawca by tak strasznie nie ucierpiał, bo płaciłby Ci ZUS, więc nie widzę wielkiego problemu jakbyś na początku zataiła ciąże(tym bardziej, że jest to początek, mogłaś jeszcze o nie niewiedziec!), gdy ciąża będzie miała 3 miesiące już nie ma prawa Cię zwolnić i jesteś chroniona. Także moje zdanie jest takie że rób tak aby Tobie bylo najlepiej...pracodawca nie straci na tym. Moja szwagierka została na lodzie bez pracy i bez żadnych świadczeń, jest w 7 miesiącu ciąży, i żaluje że nic nie zrobiła w tym kierunku zeby sie gdzieś zatrudnić, nawet tak wiesz dogadując się z kims

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanko a co to za sklep internetowy masz?:P wiem ciekawska jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tylko jeszcze musiala by dostac umowe na stale bo inaczej nici jak da jej na okres 3 mies probna to nic nie uzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak dziewczyny, wiem ze musialabym dostac umowe albo próbną na 3 miesiace, albo na czas jakis okreslony wtedy by ulegla przedluzeniu.... a myslicie ze taka praca nie zaszkodzi? moj sklepik jest z dziwnym asortymentem. To są rzeczy magiczne, fantastyczne, gotic... no ze tak ujme nie kazdy to kupi :) www.kociolekbabyjagi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny , myslalam ze bede miec luzniejszy wekend bo maz wyjechal a tu siostra siostzrenice mi wcisnela. Firanko moja siostra tez miala prace stojaca i zle to wplynelo na ciaze teraz jest na podtrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko a ty sie przyznajesz ze jestes w ciazy na rozmowie kwalifikacyjnej ? Ja nawet nie jestem w ciazy a pracy brak bo zawsze slysze ,ze a to pani zaraz pewnie w ciaze zajdzie. Mojej kolezanki nawet pytali sie ostatnio czy ma chlopaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotka znam ten bol nie przewidzianych wydatkow moja lazienka od roku czeka na remont, ale kiedy tylko odlozymy kase to zawsze cos innego wypada. Dodam tylko , ze moj maz ma firme budowlana i wszyscy sie z nas smieja ze szewc bez butow chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez sie ten sklepik podoba,fajny pomysł :) Firanko jak juz musisz iść pracować to polecam Ci nie mówić,że jesteś w ciaży ale w ogóle przy tym progesteronie to odradzałabym Ci prace mnie lekarz od razu lekarz powiedział,że daje L4 bo pracować nie mogę(akurat nie pracował i nie pracuje to nie potrzebowałam) - tylko leżeć i odpoczywać,zero dźwigania dopóki łożysko się nie wykształci więc pomyśl jeszcze czy warto takim kosztem,wiem,że każdy grosz jest potrzebny ale przemyśl to jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze nie ma prawa ale uwierz ja ma za soba chyba 100 rozmow i wszedzie mloda i mezatka to podziekujemy ,naszczescie maz zarabia ale mamy kredyt hipoteczny wiec by sie przydalo jakies dodatkowe zrodlo dochodu zwlascza ze nie mamy stalych dochodow tylko zalezy ile zlecen jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuzku mylisz sie... jesli jest umowa na okres próbny który przekracza 1 miesiąc i ta umowa sie konczy po uplywie 3 miesiaca ciazy pracownicy pracodawca musi przedluzyc wtedy umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny.. pomysl z tym asortymentem wzial sie stąd zekilka lat mieszkalam w Holandii i tam byly wlasnie sklepy z takimi rzeczami i one bardzo dobrze prosperowały... w Polsce nie ma zbytnio takich sklepów,a chcialam cos niespotykanego, oryginalnego i stąd to sie wzielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostawić Was na parę godzin... :) Ktoras z Was pytała o prace,ja pracuje,nie siedzę w domku. W pierwszej ciąży pracowałam do 5-tego miesiąca,ale teraz zmadrzalam i zamierzam iść niebawem na L4,bo moja praca jest trochę niebezpieczna. Fajny sklepik :) Ja też miałam sklep internetowy,ale zawiesilam dzialalnosc,bo się nie wyrabialam z czasem. Jak się ma coś swojego,to trzeba dbać i się poświęcać. Veg,jak jestem w 5tyg,to jaki powinnam mieć progesteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZ25 no tak to jest niestety u nas problem, ze nie chca zatrudniac mlodych mezatek... to do cholery co mamy zrobic? chca by wiecej dzieci sie rodzilo, panstwo sie rozwijało, a nie dają ku temu warunków, chore :O to jest czesty problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbuzku,wspolczuje Ci tych stresów z teściami. A moze warto byłoby pomyśleć o jakiejś kawalerce dla świętego spokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila ja pytalam o prace... no wlasnie tak jak pisalam nie wiem czy ja bede pracowala na nogach i caly czas w ruchu to cos grozi ciązy... oczywiscie nie da sie tego przewidziec, ale nie wiem jak duze jest ryzyko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×