Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

dzieczyny wrześniowa ma rację nie ma się o co spierać ważne żeby wszystko było dobrze i żeby w pęcherzyku pojawiło się maleństwo z bijącym serduszkiem to jest teraz ważne a nie to czy tam było 5.9 czy 6.9 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jakiegoś forum wklejam: Pęcherzyk żółtkowy jest możliwy do oceny ultrasonograficznej pomiędzy 5 a 12 tygodniem ciąży. Powiększa swoje wymiary do 11 tygodnia ciąży a potem ulega zmniejszeniu. Największa dynamika wzrostu przypada na okres między 5 a 7 tyg.ciazy. Nieprawidłowy wygląd morfologiczny pęcherzyka żółtkowego i/lub jego wymiar przekraczający 9 mm sugerują obecność zaburzeń rozwojowych zarodka bądź jego obumarcie". Pęcherzyk żóltkowy znajduje się w jamie macicy razem z zarodkiem a ciałko żólte znajduje się na jajniku z którego była owulacja. Ciałko żólte produkuje mega ilości progesteronu aby utrzymac ciążę a pęcherzyk żóltkowy odżywia zarodek do momentu gdy nie wytworzy sie silne połączenie matka połód poprzez łóżysko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bym co najmniej napisala ze widze 16 cm to by byla przesada;)Ja nie jestem tu po to zeby sie wymadrzac w przeciwienstwie do pomaranczowej,tak jak kazdy chcialam pocieszyc KMSU.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmsu ale to nie to co myślisz :) mylisz pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk ciążowy to wypełniona płynem przestrzeń, zawierająca płód, jamę owodni i pozazarodkową jamę ciała. Już od około 4-6 tygodnia ciąży możliwe jest zobaczenie pęcherzyka ciążowego w badaniu USG (lepiej oglądać w USG dopochwowym). W tym czasie (od 5 i 1/2 tygodnia) lekarz powinien sprawdzić, czy zarodek jest dobrze zagnieżdżony, czy nie doszło do powstania krwiaka oraz czy bije serce. Około 6 tygodnia we wnętrzu pęcherzyka ciążowego kształtuje się pęcherzyk żółtkowy, który wydzielając progesteron, odżywia zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa w takim razie czy u mnie bedzie coś widać w ogóle jak pójde w sobote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K,lementyna
Ja chce juz piątek wieczór, odzwyczailam sie od siedzenia w pracy i teraz mi strasznie cieżko. Cały czas mi sie chce spac Ale od poniedziałku sie poprawie i będę grzecznie czekać na 26 stycznia kiedy to znowu będę miała wolne przez 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wyniki beta wzrosła dwukrotnie z 1750 na 3872 a normy są następujące normy to 1 tydzień 5,8-71-2 2 tydzień 9.5-750 3 tydzień 217-7138 4 tydzień 158-31795 5 tydzień 3697-163563

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiej niespodzianki to się nie spodziewałam :D hahahahaha! Nie zrobiła mi usg :P posłuchałam sobie tylko serca maluszka. Nie powiem jaka wyszłam szczęśliwa. Przez to, że zrobi to badanie za 4tyg. na to prentalne w 3d/4d będę musiała iść już niedługo, bo nie chcę robić co kilka dni usg. No także super ;) od kiedy je można robić od 18 tyg. czy 19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyno KMSU sama sobie stresy fundujesz :D Po co poszłaś wcześniej na USG ? ;) Wszystko prawidłowo rośnie więc czarne wizje wyrzuć ;) Wrześniowa miedzy 18 a 22tc ja ide w 22tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniow to u mnie na odwrót, nie dała mi posłuchać serduszka :( i też wyszłam bardzo szczęśliwa :P na to połowkowe ja też idę ok 22 tc KMSU Wszystko jest dobrze, musisz zacząć w końcu wierzyć, że się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana tyle, że ja kupiłam sobie detektor tętna i jak mam ochotę to sobie słucham serca sama.. tak samo to brzmi jak na jej sprzęcie. Z córką też byłam ok. 20tyg. więc będę mieć przynajmniej porównanie co do wymiarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam detektor ale właśnie nie wiem czy nie wysłucham prędzej swojego tętna niż płodu . Opinie są podzielone na ten temat -ale jeszcze nie słuchałam może to głupie ale boje się hahaha Ja kupiłam w uk z drugiej reki :) za 3 funty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to na prawdę zrobiła Ci psikusa :P u mnie usg trwało zaledwie minutke,może i nie, sprawdziła czy tylko maleństwo sie rusza i to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana a ona się mnie sprytnie zapytała czy czuję ruchy, a ja że tak.. a ona to dobrze, że powinnam czuć od ok. 16-18tyg. skoro to moja druga ciąża i że powinny być już codziennie, ale wiadomo nie muszą być jeszcze regularne itd. gdybym wiedziała, że coś takiego zrobi to bym powiedziała co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do KMSU i wrzesniowej
KMSU to super, b. sie ciesze :) Wrzesniowa - z tego co wiem to usg 4d robi sie miedzy 20 a 25 tc. Moja kolezanka byla w 19 tc to lekarz czegos tam nie mogl za bardzo sprawdzic bo dziecko za male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg ja mam taki z wyświetlaczem tętna, niemożliwe żebym miała tętno np. 140ud./min hehe :) no i poza tym tylko mnie to utwierdziło, że umiem znaleźć serce jak mi dała posłuchać, bo to ten sam dźwięk. Ciśnienie też mam piękne 100/70 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa a czy mogłabyś wysłać mi link tego detektora? bo na all jest ich kilka rodzaji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do KMSU i wrzesniowej To dziwne, bo u mnie wszystko znalazł (no i to nie był byle jaki specjalista, bo miał zagraniczne dyplomy), może to od rozwoju dziecka zależy? córka zawsze była starsza z usg niż wynikało to z om, teraz jest podobnie, więc myślę, że połowa 19tyg. nie zrobi różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×