Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Smile to co podala kmsu to nie wielkosc zarodka a pecherzyka. Tydzien to szmat czasu dla ciazy szybko sie pojawi malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, u mnie ok. W prawdzie nie widziałam tak dobrze maleństwa bo to normalne usg bylo, ale lekarz powiedział, że jest wszystko dobrze :) widziałam jak się rusza i macha nóżkami i rączkami. KMSU tak zrób betę, będziesz mieć przynajmniej pewność, i nie martw się, maleństwo na pewno się pojawi kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyy...yyyyyy
hana a ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! KMSU- ja też nie bardzo mam objawy, jedynie piersi mnie bolą, a tak to nic.. dziś zrobiłam jeszcze raz test i wyszedł pozytywny- już 2 grube krechy.. Staram się nie nakręcać, KMSU - też tego nie rób! staram się być dobrej myśli.. chciałam dziś umówić się na wizytę do ginekolog, którą wybrałam sobie, aby prowadziła mi ciąże! po pierwsze miałam problem z dodzwonieniem się- a to dobrze nie wróży. ech, tak sobie myślę, ze może jak zostałabym jej pacjentka byłoby łatwiej.. Najgorsze, że pierwszy wolny termin jest na 4 lutego, Ale nie mogę czekać przecież do 4 lutego.. to juz bylby 10 tydz.. mysle ze powinnam isc ok 6-7 tydz, niestety jutro zadzwonię gdzie indziej. Mam inną ginekolog, też fajną, ale pracuje w szpitalu, gdzie nie chciałabym rodzić! dziś pierwszy dzień pracy po świętach.., przychodzę, a kolega, który siedzi naprzeciwko mnie chory! nie wiem po co przylazł.. pytam co jemu.. a on, że chyba angina, ma gorączkę! strasznie się zdenerwowałam! w sumie wyniósł się z pokoju! a jutro i pojutrze na szczęście go nie będzie! mam nadzieję, że nic nie podłapałam.. same wątpliwości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyy...yyyyyy
mi sie 19 zaczal. Hana a znac plec? Na ostatniej wizycie moje malenstwo sie nie odwrocilo tzn., nie pokazalo co ma miedzy nozkami, ale lekarz mi powiedzial, że to jeszcze za wczesnie na okreslenie pluci a niektore kobiety twierdza ze im powiedziano juz w 13 tc np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dzisiaj powiedziała że nie widać jeszcze, ale tak mi się wydaje, że nie szczególnie się przykładała do tego usg, bardzo szybko to trwało. Ale w zeszły czw byłam na prenatalnych i lekarz powiedział że chyba będzie chłopiec, ale nie jest toj eszcze pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyyyyyyyyyy...yyyyyy Nie słuchaj tego lekarza, ja się dowiedziałam w 20tyg. na 3d/4d nie było żadnych wątpliwości :) teraz w 13 na podstawie wyrostka lekarka stwierdziła chłopca, ale granica błędu jest duża, bo aż 20-30% na tym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja koleżanka za każdym razem miała mówioną płeć w 13tyg. dwóch pierwszych chłopców i jedna dziewczynka. Lekarz nigdy nie popełnił błędu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane w Nowym Roku :) ! Widzę masę nowych fasolek -super GRATULACJE!!!Jednym zdaniem-prezenty pod choinką wymarzone gościły :) Ja już jestem w 17 tc jest na 100% chłopczyk :)ruchy nerwuska też już odczuwam. Drugi trymestr miał należeć do tych przyjemnych ale jakoś póki co najbardziej daje mi w kość przez częste wizyty w WC -opuścić domu nie mogę na dłużej jak 40 min ;) Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg mam to samo :/ sikam jak oszalała, macica się podniosła, bo maluch szaleje niedaleko pępka a mimo to, latam często do łazienki i jak wychodzę do sklepu gdzieś daleko to po czasie odczuwam dyskomfort i znowu mi się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie macie robione usg? te czarne czy może już te nowe kolorowe? VEG, ja mam podobnie z siusianiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak dobrze, nie jestem sama :P w nocy tez to jest uciążliwe :o. USG mam robione to 4D i zwykłe czarno-białe.Ostatnio mi robił pierw transvaginalne a potem przez brzuch mi zrobił to 4D pomarańczowe gdzie mam zdjęcie pyśka małego, za 2 tyg. ma mi nagrać filmik na pendrive co by nie płacić za płytkę jak się mały rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka na ostatniej wizycie mowila ze juz wiecej nie bede miec badane dopochwowo tylko juz normalnie przez brzuch i bardzo dobrze, bo nie lubie tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i od dzisiaj jestem na zwolnieniu, dobrze bo te upiorne bóle głowy nie dają mi normalnie funkcjonować! Doktorka mi powiedziała że może być to spowodowane niskim ciśnieniem, ale ja zawsze miałam takie ciśnienie i nic się do tej pory nie działo. Mam brać magnez i prenatal dalej, i zobaczymy co się będzie działo. Ale wiecie co byłam u tej kobiety na wizycie pierwszy raz, bo zmieniłam lekarza, i wzięła 60zł :) szok, wcześniejszy lekarz kasował 150zł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też liczyłam ze będę mieć już przez brzuch usg ale on powiedział że tak nie zobaczy łożyska i macicy jaka jest :o Hana to mało zapłaciłaś -fajnie :)Chyba już w tej cenie nie ma lekarzy ;) Teraz mam wizyty co 2 tyg i co 2 tyg. 150 zł :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hana on ma taki system ze 1trumestr co miesiąc a potem co 2 tyg :o i tak do końca ciąży, ale za tydzień idę do niego spytać się czy mogę latać bo chce do UK lecieć, ilez to w PL będę siedzieć :o i powiem ze za 1,5 m-ca przyjde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... rybko gratuluje. Fajnie ze tyle fasolek przybylo. Wszystkim gratuluje i trzymam kciuki.. KMSU wielkosc pecherzyka twojego pokazuje jakby ciąza byla mlodsza o tydzien... tutaj nawet masz tabele http://parenting.pl/portal/5-tydzien-ciazy nie martw sie jednak jeszcze gdyż mialas pozna owulację... wiec o kilka dni ciaza moze byc mlodsza. Jak dlugi cykl to byl? ponad 28 dni? Mam nadzieje ze za tydzien sie uspokoisz i juz pokaze sie zarodek. Bardzo Ci tego życze! poki co mysl pozytywnie. co do bety niestety jej dobry przyrost nie musi byc gwarancją tego ze bedzie dobrze. Moj przyrost bety byl idealny a wyszlo jak wyszlo. Oczywiscie i tak warto ja zrobić by chociazby zobaczyc jak wogole przyrasta. Bardzo was wszystkie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KSMU- ja mimo 29 dniowych cykli owulki mam w 17 - 18 dc wg testów. Wiecie co dziewczyny ostatnio czytałam bardzo mądry artykuł o tym że kobiety powinny zdać się na nature i nie latac odrazu na badania bety i odrazu testów robić- ponieważ ślad o ciaży wywiera potem negatywny skutek na psychice w przypadku gdy coś się nie uda... ja juz nie kupuje testów owulacyjnych- po @ na spokojnie zrobie hormony i po prostu bede się kochać w dni wskazane- serdecznie współczuję tym które straciły ciąże, po tym artykule stwierdziłam że i tak wystarczająco przeżywam to że mi się udaję więc - po prostu jeszcze póki co pozdaje się na nature i zajmę się czymś innym... ostatnio doszło nawet do tego że podczas jakiś spontanicznych figli zawsze w tle głośników w naszym przypadku padało słowo: ciąża; mój partner też to potwierdził...włączam albo film albo coś patrze w kablówce i non stop temat: że ktoś w ciąży, że ktoś nie mógł mieć dzieci... ostatnio nawet jakis film z jenifer anitson leciał i podczas igraszek - nie wiem jakim cudem do naszych uszu trafił tekst z filmu ' mimo ze jestem po 30 lekarz powiedział ze mam dobry śluz sprzyjający poczęciu dziecko... John musisz mi pomóc znaleźć idealnego dawce" Nie muszę tłumaczyć że się odechciało wszystkiego... :) dlatego rezygnuje z testów, mierzenia temperatur... olać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezjunia po części masz rację w pierwszej ciąży w ogóle nie myślałam o becie, poszłam bardzo późno do lekarza i ogólnie totalny luz.. teraz jak plamiłam chciałam robić betę, badanie na progesteron, ale w końcu nie zrobiłam, bo 1 czynnikiem była kasa u mnie beta jest droga ok. 40zł , progesteron też oczywiście w podobnej cenie to stwierdziłam, że jak mam wydać tyle kasy na badanie, które mi prawie nic nie powie to wolę tyle zapłacić za wizytę u gina. Zmieniając temat nadal mam siniaka po pobraniu krwi z piątku ;) i jeszcze takiego podłużnego strupa ;) pięknie się wkłuła trzeba przyznać.. Firanko cieszę się, że tu zaglądnęłaś!! Trzymaj się kochana i wpadaj tu od czasu do czasu!! Brakuje mi Twojego pisania. Hana u mnie lekarze za 60zł wyginęli.. stawki są od 100zł w górę, ja płacę 110, ale w tym mam w poczekalni tv, cukierki, gazetę i.. gorącą kawę :P a w ciąży taka niezdrowa jest..jeszcze jakieś ciepłe jedzenie by się przydało :D Wiecie dzisiaj w nocy nie mogłam za bardzo spać już się stresuję.. co do badania przez powłoki brzuszne to w pierwszej ciąży od 13tyg. miałam już tylko przez brzuch. Veg ja chodzę co 4tyg. a dzisiaj to już minęło 5tyg. :D w poprzedniej ciąży prywatnie chodziłam co 4tyg. do samego końca, teraz też tak zamierzam ;) a jak będzie wiele marudzić to zawsze mogę zmienić lekarza, bo co 2tyg. nie mam zamiaru wydawać tyle kasy za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu przyszla @,cala noc mnie meczy ,ale lepsze to niz jej brak.Trzymajcie kciuki.zeby w pracy dzisiaj bylo dobrze bo wczoraj byly.zwolnienia,juz cala noc.z nerwow.nie spie.Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba będę pisać już Styczniowa, bo wszystkim będzie się mieszać :P zjedz tabletki jak masz jakieś przy sobie to nie będzie tak boleć :) mam nadzieję, że rok 2013 będzie dla Was wszystkich lepszy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×