Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

ja też nie śpię, a głowa to mi eksploduje zaraz... nie wiem co się dzieje, codziennie budzę sie z takim bólem :( Ryba ja na Twoim etapie ciąży miałam tylko pobolewania podbrzusza i to wszystko. Reszta objawów przyjdzie na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybalopika nie znam się na tsh, ale dzisiaj rano o tym czytałam, że niby rzeczywiście tak jest, ale wiadomo choroba chorobie nierówna najlepiej oprzeć się na zdaniu specjalisty, który podchodzi indywidualnie do danego przypadku. Ja wiem jedno jeśli brzuch Cię nie boli (mocno, skurczowo) i nie masz plamień to bardzo dobrze rokuje. Zastanawiać się można bez końca czy jest dobrze czy nie, ale na to pytanie odpowie Ci tylko usg. Rozumiem, że jesteś w 4t6d tak? czy 5t6d ? bo ja się już mylę, każdy inaczej podaje wiek ciążowy. Co do objawów to miałam podobnie jak Hana bóle brzucha jak na @ i później piersi stały się trochę bolesne, ale mdłości i wymioty przyszły szybko już w 5tyg. :o poprzednio też miałam bóle brzucha i piersi bolesne, ale czułam się dobrze, dopiero w 7-8tyg. przyszła zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana a jest niskie czy wysokie ciśnienie? bo nie spojrzałam. Wiecie co mam moralniaka, bo prawie codziennie piję kawę, ale mało, parzoną słabą z 1 łyżeczki raz dziennie albo cappuccino 1-2 razy dziennie :/ poprzednio na kawę patrzeć nie mogłam, a teraz takie coś, że mam ochotę na kawę i koniec :o czytałam, że dziecko może urodzić się z niedowagą, ale to chyba przez picie wielkich ilości co? :o w dodatku mam niskie ciśnienie np. 100/70 to mi ciężko bez kawy funkcjonować. Kurcze zapytam się następnym razem lekarki co o tym myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. wiem, że 100/70 to dolna granica prawidłowej temp. ale 90 też miewam, a 100 to u lekarza mimo stresu, no i wiele lat mam problem z zimnymi stopami i dłońmi nawet latem, a to takie głupie uczucie podawać komuś lodowatą dłoń. Dobra koniec marudzenia obiecuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa, myślę, że jedna kawa nie zaszkodzi :) jakbyś piła hektolitrami to pewnie tak. Ja zwykle piłam 3-4 latte macchiato, a więc bardziej mleko z kawą. Teraz postanowiłam ograniczyć do 1 dziennie :) co do wieku ciąży od okresu wychodzi równo 5 tygodni dzisiaj. Przy 29 dniowych cyklach dziecko ma 20 dni, a z tego co czytałam to tworzenie organów właśnie się zaczyna 21-22 dzień :) dam znać jak wrócę od lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ona się tym przejęła ? Młoda jest to zadaje dużo pytań porto są takie fora mi to nie przeszkadzało i myślę że wam też mam nadzieję że wróci jeszcze na nasz wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie też się ktoś przypieprzał jak plamiłam i wam o tym pisałam, to, że o tym ciągle piszę, bo chcę politowania, zwrócenia uwagi na siebie itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby tak na to patrzeć to żadna z nas by nie mogła o niczym pisać o żadnych wątpliwościach a jak już to napisać jedno krótkie zdanie i więcej do tego nie wracać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa Ja tez mam niskie ciśnienie, ostatnio u gina miłałam takie samo jak u Ciebie 100/70, a normalnie mam 90/70. Gin powiedziała, że te bóle glowy tez mogą być tym spowodowane, ale nigdy nie miałam do momentu zajścia w ciąże. No nic tak chyba musi być... a z tymi zimnymi dłoniami i stopami tou mnie identycznie, jesteśmy chyba podobnym przypadkiem :) Ja też piję kawę jedną dziennie z jednej łyżeczki, nie dam rady bez niej normalnie funkcjonować, myślę że nie zaszkodzi naszym dzidziom jedna kawka dziennie. A co do KMSU mam nadzieję, że to tylko chwilowa jej nieobecność, i że nie odzywa się dlatego że pomarańcza napisała, to byłoby głupie... także KMSU czekamy tutaj, nikt do Ciebie nic nie miał, każdy w pewien sposób był przejęty Twoją sytuacją i wszyscy z niecierpliwością czekamy aż serduszko sie pojaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaku
Firanko poroniłam na początku 7 tygodnia, czyli 29 września 2011, miesiączkę dostałam 23 października no i moją ostatnią:) 20 listopada:) Zawsze trzeba wierzyć, że będzie dobrze!! u mnie nie było serduszka widać-więc miałam puste jaj0o płodowe i pamiętam strach jak wybierałam się do lekarza w tym samym czasie z drugą ciążą-ale tutaj na szczęście od razu lek, poinformował, że serducho mocno bije i wszystko rozwija się prawidłowo. Trzymam za Ciebie kciuki i za resztę dziewczyn!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewzyny dzisiaj taka wstretna pogoda, ja tez sie z bolem glowy obudzilam,. w dodatku moj kot cala noc ladowal mi sie na klatke piersiowa(spie na plecach) chyba chce sie mnie pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klementyna coś o tym zwyczaju kotów wiem.. moje też tak zawsze spały, a jak jeden był malutki to zawsze przychodził spać mi na szyję calusieńki się na niej kładł, nie muszę opisywać uczucia zagniecenia jak się budziłam, bo ciężko mi się oddychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej zajac moje miejsce, bo jak tylko wstane na minute zaczyna sie dziki ped zeby tylko zdazyc na moja poduszke zanim wroce. zastanawiam sie tylko jak ona zaraguje kiedys na dziecko czy nie bedzie sie probowala na nie klasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdrosna pewnie na początku będzie :) i całkiem prawdopodobne, że będzie chciała się na dziecko kłaść albo chociaż spać obok w jego łóżeczku, dlatego póki maluszek nie będzie w stanie sam się przewracać, siadać to nie można kota z oczu spuszczać i zostawiać go w pobliżu dziecka. Jak moja córa miała 8mieś. to pięknie sobie radziła z kotami :D i też jeden spał w jej łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie! no i się uspokoiłam! Endokrynolog powiedziała, że tsh w I trymestrze szaleje i niekoniecznie to trzeba badać, przede wszystkim ft3 i ft4. Powiedziała, że na 99,9% to akurat nie powinno zaszkodzić! oczywiście dawkę mi zwiększyła z 88 na 100. W sumie ten mój endokrynolog zalecił mi brać co drugi dzień 1,5 dawki tego 8. Z tego co sobie wyliczyłam wychodzi mniej więcej na to samo :) więc zostanę przy dawce 88 i co drugi dzień 1,5 tabletki. AAha powiedziała, że drastyczne zwiększenie dawki nie jest dobre gdyż wszystko zaczyna działać na zwiększonych obrotach i to może wywołać skurczę macicy.. więc to też nie jest dobre. Dziś i wczoraj wzięłam 1,5 dawki, zatem jutro wezmę 1 tabletkę. W środę zrobię tsh, ft3, ft4, a w piątek mam wizytę :) pytałam jak robić badania i nie otrzymałam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż są różne szkoły! powiedziała, że badania mam zrobić po południu :) szczerze- uspokoiłam się! warto było wydać te 135 zł, dla świętego spokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i super :) teraz możesz spokojnie czekać do wizyty u gina :) pomyśleć, że kiedyś lekarze brali za wizytę 50-60zł z roku na rok jest coraz drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u gina. Generalnie wszysko ok, tylko usg 2x uchwycilo wymiar w taki sposob że ciąża wyszła o ok1,5 tyg młodsza niż jest ale gin mówił żeby się nie sugerować tym bo to nie możliwe żeby przy ciąży wg usg (niby 5tydz z groszem) bylo widać serce. A serducho biło. Tłumaczyl to tym że zarodek dziwnie się ułożył i dlatego tylko tyle wyszlo czyli 3,1mm (pecherzyk 4cm) stad etn 5tydz a w rzeczywistości jest 7tydz. Dostałam skierowania na badania już. Przy okazji gin powiedział że "złapie" mnie na oddziale gdzies i zrobi mi jeszcze jedno usg i tam posłuchać bedzie mozna bicia serca. W szpitalu ma jeszcze dokładniejsze usg wiec tam okresli prawidłowy pomiar. Mówił że najwazniejsze ze jest serducho, a to swiadczy ze ciąża jest prawidlowa wg tyg od OM a nie tyg wg usg. Dostałam duphaston na te bolesności a i przy okazji znalazł się winowajca. Krwiaka co prawda nie ma ale zarodek umiejscowil się w rogu macicy (mam lekką dwurożność), stąd te bóle. Gdyby kawałek bliżej sie umiejscowił niż teraz kwalifikowałoby się to juz jako ciąża pozamaciczna. Ale na szczescie jest ok. Także we wtorek pooglądam sobie na usg jeszcze raz, tym razem za free :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulka w tych dniach miałam bóle jak na @ 15dc, 18,19,2, 24dc. Kasiu gratuluje jeszcze raz :) same pozytywne wiadomości dzisiaj przynosicie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmsu
ja mysle ,ze KMSU poszla poprostu po rozum do glowy i zobaczyla wreszcie jak Was to wkurzalo,to jej gledzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×