Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tańcząca z myślami...

_^_^ Z odrobiną wrazliwości gdy świat ogarnia szaleństwo_^_^_

Polecane posty

Gość Tanczaca z myslami...
"Niektóre wzruszenia są tak silne, że - czy radosne, czy smutne- wytrącają nas z równowagi" "Ludzie wyrządzają sobie wzajemne zło i Pan Bóg się do tego nie wtrąca. Stworzył ludzi wolnymi. A więc cierpimy i weselimy sie niezależnie od naszych zalet czy wad. Co za okropną rolę chciałbyś przypisać Bogu?" Obydwa te cytaty pochodzą z ksiażki Eric-Emmanuel Schmitt "Dziecko Noego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
Marc Levy A gdyby to była prawda... (rozdz. 14) Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia w każdej chwili może zatrzymać nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
Kości księżyca W zimie, kiedy na dworze jest minus dziesięć stopni, wlewam do termosu gorącą zupę i idę na mecz piłkarski. Dwie godziny później nadal jest zimno jak diabli, ale gdy otwieram termos, w środku jst goraca zupa. Zgadza się? Potem, w środku lata, kiedy na dworze jest plus czterdzieści, wlewam do tego samego termosu zimną lemoniadę. Dwie godziny później, gdy umieram z gorąca, otwieram go i w środku nadal jest zimna lemoniada. Mam do was pytanie: Skąd termos wie? Dziecko na niebie Jonathan Carroll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
" Na pozostałych fotografiach były drzewa. (...)We wszystkich była wieczność i siła, a jednak każde było inne. W ich niezależności Michał szukał samego siebie. Są jak ludzie, myślał, każde w swoim rodzaju. Tyle tylko, że nawzajem nie przeszkadzają sobie żyć..." Katarzyna Rygiel - "Pod powiekami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć. " Jean Ladriere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
\"Czym jest życie? Jest czymś znacznie więcej niż oddechem w nozdrzach, krwią tętniącą w żyłach, reakcją na fizyczne bodźce. Owszem, wszystko to są rzeczy istotne dla ludzkiego życia, lecz same z siebie nie konstytuują tego życia w całej jego pełni. Człowiek może posiadać to wszystko, a wciąż być idiotą. Ktoś, kto tylko oddycha, je, śpi i pracuje bez świadomości, bez celu i bez własnych poglądów nie jest prawdziwym człowiekiem. Życie, tylko w tym czysto fizycznym sensie, jest tylko nieobecnością śmierci. Tacy ludzie nie żyją, lecz wegetują.\" Thomas Merton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tancząca z myslami...
Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw. P.Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańczaca z myślami...
"nie znajdziesz mnie pod tysiącem nadanych mi imion. (...) Tak, to ja, i to też ja, i już jestem gdzie indziej, wymykam się, na palcach, na boso, na wysokich obcasach. Jestem zmienna, 'kobieta zmienną jest', niezmienną jak morze i to też nie to, ciągle nie to, zrzucam z siebie kolejną definicję i robię miny do lustra. (...) Nadawanie sobie imion na chwilę. Na próbę. Na niby. To jeszcze nie to. Nowe rymy do codziennie nowych imion. Proces nazywania, który odsyła do wiecznego gdzie indziej. Joanna Bator "Kobieta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańczaca z myślami...
Dlaczego wszystko, co sprawia nam radość, wszystko, czemu przypisujemy urok piękna, wszystko, co odziewamy w szatę ideału, kończy się czymś brudnym, głupim, nędznym lub śmierdzącym, dlaczego nietrwałość jest cechą absolutu, a wzniosłość i triumf nie są jego finałem? Miłość kona w znudzeniu, upodleniu lub zazdrości, dobroć w spektakularnych filantropiach, książka w składzie makulatury, poezja w ocenach szkolnych belfrów, konie wyścigowe w jatkach rzeźników, demokracja w tłumie, wolność w ZOO, sława w megalomanii, wiedza w pysze, cacka na śmietniku. Valdemar Baldhead (Łysiak), Konkwista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanczaca z myslami...
Sen to furtka duszy. Stefan Napierski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
ładne to choc krótkie Jeśli to prawda, co mówią, że wierszem uleczysz serce, to zostań dla mnie poetą... ... nie chcę od ciebie nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
Uczył się przez oddech uspokajać bicie serca, zmniejszajac liczbe uderzen, by serce uderzało coraz rzadziej, i nie uderzało juz prawie wcale. " Siddhartha Herman Hesse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z filmu dom nad jeziorem
z filmu "Dom nad jeziorem" - polecam! "Nie było dwu serc tak otwartych... ...smaków tak podobnych... ...uczuć w takiej jedności." " - Ciągle z nią korespondujesz? - Nie. - Czemu? - Prosiła, abym przestał. - Dlaczego? - Czas. - Daj spokój... nie jest źle. Potrzebujesz prawdziwej kobiety. Kobiety. - Henry, posłuchaj mnie. Jak pisaliśmy do siebie, była prawdziwsza, niż cokolwiek z tego. Była bardziej prawdziwa niż wszystko, co znałem przez całe życie. Widziałem ją... Całowałem ją... Kochałem ją... A teraz jej nie ma. Nie ma."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
"Nie wierz nigdy w mądrość starców, ale przynajmniej posłuchaj, co mówią, przeanalizuj i zostaw z tego coś dla siebie. Powiem ci, co jest w życiu najważniejsze. Nie szukaj nigdy tego, co złudne: majątku, sławy - żeby to zdobyć człowiek rujnuje nerwy przez dziesięciolecia, a może stracić w ciągu jednej doby. Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna... Ciesz się, że nie marzniesz, że głód i pragnienie nie rwą ci wnętrzności. Jeśli nie masz przetrąconego kręgosłupa, jeśli obie nogi chodzą, obie ręce się ruszają - to komu tu zazdrościć? Po co? Zawiść zżera w końcu samego zawistnika. Przetrzyj oczy, a najwyzej ceń sobie tych, którzy cię kochają i którzy ci dobrze życzą. Nie krzywdź bliźniego, nie obrażaj: pamiętaj - z nikim nie rozstawaj się w gniewie, bo nigdy nie wiadomo, czy to nie twój ostatni uczynek i czy nie taki twój obraz zostanie w ich pamięci." R. Kaperski "Pojedynek z Syberią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
"Wówczas dopiero będziemy szczęśliwi kiedy uświadomimy sobie swoją rolę, choćby najskromniejszą. Wówczas dopiero będziemy mogli żyć w spokoju i umrzeć w spokoju gdyż to, co daje sens życiu daje także sens śmierci." [Antoine de Saint-Exupery]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
"Całe życie martwimy się o przyszłość... Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszłość. Jakby mogło to, w jakiś sposób, załagodzić wstrząs. Ale przyszłość zawsze się zmienia. Przyszłość jest domem naszych największych lęków... i naszych największych nadziei. Ale jedna rzecz jest pewna... Ale kiedy w końcu nadejdzie... Przyszłość... Nigdy nie jest taka, jak sobie wyobrażaliśmy." Postać Meredith Grey. GREY'S ANATOMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
Barańczak: daje ci słowo, że nie ma mowy takiej i takich słów, które by można dać komuś tak, jak reke na zgode sie daje, dam Tobie uciąć te rękę, że nie ma mowy o takich słowach, że dac słowo znaczy dać gardło za coś, co i tak nie przejdzie przez nie, co jest tu z góry daniem za wygraną; kto daje słowo, nie daje nikomu posłuchu ani spokoju, niczemu nie daje wiar i z niczym nie daje sobie rady i wszystkim daje do myślenia, więc deje ci słowo, że nie ma mowy, że nie ma rady, że nie ma sensu, że nie ma tu do kogo ust otworzyć i że jednak dano nam tylko słowo do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
\"To przychodzi na ciebie nieoczekiwanie, kiedy się najmniej spodziewasz - w największym rozgwarze zabawy lub gdy wieczorem ulica wracasz do domu, podczas rozmowy z kimś najbliższym lub gdy zamykasz za sobą drzwi pokoju; nagle zaczynasz rozumieć swoją samotność. Jak ręka spadająca bezwładnie po szczeblach drabiny... Jak tonący, który wie, że dna stopami nie dosięgnie... Obyś wtedy miał siłę uwierzyć, że nie jesteś sam...\" ks. Maliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
Czasem cierpimy tak dotkliwie, że stoimy przed nią w milczeniu, bo mowa ludzka nie jest zdolna wyrazić naszego bólu i tylko jęk wyrywa nam się z piersi. Serce Nocy pełne jest litości. Nie mogąc ulżyć mękom, które nas dręczą, Noc bierze naszą dłoń w swe ręce, świat maleje pod nami i niknie w oddali, na czarnych skrzydłach Nocy wznosimy się na chwilę tak wysoko, że obcujemy z potężniejszą od niej Istotą. W cudownym blasku światła wiekuistego całe życie ludzkie leży przed nami jak otwarta książka. Wiemy już, że Ból i Męka są tylko aniołami Boga. Jerome K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
Umrę ci kiedyś ^_^_^__________________________ Oczy mi zamkniesz. I wtedy swoje Smutne, zdziwione, Bardzo otworzysz. J.Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ładny
ten ostatni jeden z ulubionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Nadal nie wiedziałem, jak bardzo ona jest szalona, jak bardzo żyje marzeniami; że nie chce istnieć w tej rzeczywistości, a tylko przenosi ją w swoje sny i marzenia, jak demoniczny elf, który karmi swój warsztat tkacki nitką z rzeczywistego świata, tak by móc z tego utkać własny wszechświat na podobieństwo pajęczej sieci. " Luanne Rice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
'A mnie prowadź tam Tam gdzie jesteś Chcę być tam gdzie ty W niebie, czemu nie W piekle aż na dnie Będę wszędzie, wszędzie będę Czy to ważne gdzie to będzie..' ... są takie durne momenty w życiu, że naprawdę odbiera Ci mowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie czułam , że stwórca jest przychylnością tego świata. Stale mi powtarzano , żyj i pozwól żyć innym , ale tak abyś blisko nich była , a oni swobodą się cieszyli. Mądrości, cytaty stale szlifowane , pewnie są przydatne, ale jak żyć ze świadomością , że w potrzebie chwili muszę być na każde wołanie o pomoc ? A co jeśli zegar nie zadzwoni i pomoc przyjdzie zbyt późno? Co jeśli wskazówki się zatrzymają ? Wtedy stwórca powinien roztoczyć baldachim dobra i obnażyć swoje dzieło ? Mój Bóg ciska wciąż błyskawice. Jednym daruje innym odbiera życie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Miło mi ,ze zajrzałaś🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, nie pogniewasz się, jak tu coś wkleję? x 🌻 CZŁOWIEK EMOCJI x Ty się nie męczysz miłością, która cię wciąż zalewa. Oto plama entuzjazmu, plama powabna i płytka. Gdy wyschnie - czy czujesz pustkę? Między sercem a sercem jest przerwa, w którą wchodzi się bardzo powoli - wówczas wzrok się oswaja z barwą, a ucho z rytmem. Więc kochaj idąc w głąb i docierając do woli, by nie czuć ucieczki serca i myśli męczącej kontroli! Karol Wojtyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden 🌻 x MAGDALENA Duch się przesunął nagle, a ciało jeszcze zostało na dawnym swoim miejscu. Dlatego ogarnął mnie ból. I trwać on będzie tak długo, aż nie dojrzeje ciało, w duchu znajdzie pokarm dla siebie, a nie jak dotąd głód. To są chwile, gdy miłość boli: tygodnie, miesiące, łata. Język i podniebienie jak korzeń suchego drzewa, wargi odarte ze szminki. Prawda długo gruntuje błąd. Jednak suszę całego świata nie ja odczuwam, lecz On. K.Wojtyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×