Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tańcząca z myślami...

_^_^ Z odrobiną wrazliwości gdy świat ogarnia szaleństwo_^_^_

Polecane posty

Gość to ave dve
to mistrzostwo swiata,wpadnij na wiersze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Marc Levy A gdyby to była prawda... (rozdz. 14) Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia w każdej chwili może zatrzymać nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Ludzie mogą zabrać wszystko co najpiękniejsze i nadaje życiu sens. Mogą zabrać nadzieję, miłość , radość , mogą zabrać także poczucie bezpieczeństa ...lecz nigdy, przenigdy nie zabiorą mi moich myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
trzy słowa najdziwniejsze" Wisława Szymborska Kiedy wymawiam słowo Przyszłość, pierwsza sylaba odchodzi już do przeszłości. Kiedy wymawiam słowo Cisza, niszczę ją. Kiedy wymawiam słowo Nic, stwarzam coś, co nie mieści się w żadnym niebycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
"Ci, którzy dotknęli mojej duszy, nie rozbudzili mojego ciała, ci natomiast, którzy dotknęli mojego ciała, nie poruszyli mojej duszy" P. Coelho "Jedenaście minut"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
"(...) kochać się z kobietą i spać z nią to dwie namiętności nie tylko różne, ale prawie przeciwstawne. Miłość nie wyraża się w pragnieniu spółkowania (to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet), ale w pragnieniu wspólnego snu (to pragnienie dotyczy tylko jednej jedynej kobiety)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Najpiękniejsze jest to czego nie ma , na co tęsknisz i czekasz od lat. Najpiękniejsze są zawsze marzenia kolorowy , bajkowy świat. Gdy doczekasz się marzeń spełnienia, będą w życiu mniej piękne niż we śnie. Najpiękniejsze jest to , czego nie ma ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myslem ze
sczezsscia takiego jak pragniesz bo dobrze gdy jest przy tobie a ty czym ono jest odgadniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Inni kochają nas za coś, czego sami o sobie nie wiemy. Jonathan Carroll_Zakochany duch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
- Co znaczy być szalonym? - Właśnie. Tym razem odpowiem ci wprost: szaleństwo to niemożność przekazywania swoich myśli. Trochę tak, jakbyś znalazła się w obcym kraju - widzisz wszystko, pojmujesz, co się wokół ciebie dzieje, ale nie potrafisz się porozumieć i uzyskać znikąd pomocy, bo nie mówisz językiem tubylców. - Każdy z nas czuł to kiedyś. - Bo wszyscy, w taki czy inny sposób, jesteśmy szaleni. Paulo Coelho Cytat z książki "Weronika postanawia umrzeć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
z książki Jonathana Carrolla "Dziecko na niebie" : "Śmierć jest minimum. Minimum wszystkiego. Podczas tych godzin, gdy jesteś tak blisko drugiej osoby, z dwojga niemal stajecie się jednym... Minimum... Miłość jest śmiercią: śmiercią odrębności, śmiercią dystansu, śmiercią czasu. W trzymaniu się z dziewczyną za ręce najpiękniejsze jest to, że po chwili zapominasz, która ręka jest Twoja. Zapominasz, że są dwie, nie jedna..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
Jest w piersi mojej cichy grób, Żaden go kwiat nie stroi I żaden tam nie leży trup W śmiertelnej swej ostoi... Nie dzwoni nad nim dzwonów spiż, Nie ciężą ziemi bryły; Nie sterczy kamień ani krzyż U cichej tej mogiły... Tylko w nią zapadł promień ten, Co złocił moje życie... Tylko w niej leży cichy mój sen I ufne serca bicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
pamięci ....mojemu rozmówcy,któremu nie zdołałam pomóc, to tak boli,nie potrafiłam po prostu,byłam bezsilna- szewc w dziurawych butach chodzi... Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy tylko co nieważne jak krowa się wlecze najważniejsze tak prędkie że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście przychodzi jednocześnie jak patos i humor jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon żeby widziec naprawde zamykają oczy chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec kochamy wciąż za mało i stale za późno Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą ks. Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myślami...
i nagle tak cicho sie zrobiło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Bernadyna Łuczaj ŚWIĘTO ZMARŁYCH Pojechałam na groby i tym sposobem odwiedziłam ludzi których nie ma lecz są ślady ich istnienia mogiły kryją zmarłe ciała ale pamięć o nich nie uleciała my żywi ciągle pamiętamy świeczki zapalamy stoimy w zadumie patrząc na kamienne krzyże wiatr nam nieraz plecy liże czasem łza po policzku płynie a myśli błądzą po zmarłych krainie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Jadwiga Zgliszewska Dziękuję Ci Boże że za kilka dni w tym roku jeszcze kwiaty złożę na grobach zadumam... zmęczę nogi duszy - nie rozpalę Boże drogi! - za dużo spotkań zgoła nieprzyzwoitych na cmentarzach bo... z żywymi! choć nad grobami bliskich... znicze zapalę jak zawsze i się pochwalę - sprawiłam nowy pomnik nagrobny rodzicom i... sobie! który (podobno) już zwraca uwagę choć ja go jeszcze nie widziałam... czy się pomodlę? zapłaczę? czy jeszcze umiem? ... nie wiem - coraz mniej samą siebie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Kiedy umrę, zobaczę podszewkę świata. Drugą stronę, za ptakiem, górą i zachodem słońca. Wzywające odczytania prawdziwe znaczenie. Co nie zgadzało się, będzie się zgadzało. Co było niepojęte, będzie pojęte. - A jeżeli nie ma podszewki świata? Jeżeli drozd na gałęzi nie jest wcale znakiem Tylko drozdem na gałęzi, jeżeli dzień i noc Następują po sobie nie dbając o sens I nie ma nic na ziemi, prócz tej ziemi? Gdyby tak było, to jednak zostanie Słowo raz obudzone przez nietrwałe usta, Które biegnie i biegnie, poseł niestrudzony, Na międzygwiezdne pola, w kołowrót galaktyk I protestuje, woła, krzyczy. Czesław Miłosz „Sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Wieczność nieskończoną ma przestrzeń. W ciszy serca krzyczą, To krzyk ciszy się słyszy na cmentarzach. Echu, wydobywającemu się z serc wielu, Oświetla niejeden płomień znicza I uśmiechem trąca subtelność kolorów kwiatów, I szept każdego bukietu modlitw, które wiatr kołysze. Każdy słyszy taką ciszę. Szalem serdeczności otulam zimno, Jakie przyniósł listopad. Niechże to żywe światło ze znicza, Oświetli drogę duszom do Nieba. Zmarznięte dłonie trzymają mocno Różaniec, A serce szepcze ustom modlitwy. Niechże pamięć o Tych, Którzy opuścili scenę życia, Będzie w każdym sercu kołysana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Musisz lubić "dziś" to "dziś" polubi Ciebie, o "wczoraj" zapomnij - "wczoraj" zapomni o Tobie. O "jutrze" nie wolno myśleć, o świcie przyjeżdża wóz i przywozi każdemu "jutro", ale wcześniej nie wolno go dotykać, bo może nie być Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tu cicho
Co u Ciebie zyjesz??autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tu cicho
chociaz tu nie ma debilnych wpisow albo ludzi wrazliwych juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurkax
to taki zakatek moj zakatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tańcząca z myslami...
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło . [ Oscar Widle ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naj...
Bolesław Leśmian Zazdrość moja bezsilnie po łożu się miota: Kto całował twe piersi, jak ja, po kryjomu? Czy jest wśród pieszczot choć jedna pieszczota, Której, prócz mnie, nie dałaś nigdy i nikomu? Gniewu mego łza twoja wówczas nie ostudzi! Poniżam dumę ciała i uczuć przepychy, A ty i odpowiadasz, żem marny i lichy, Podobny do tysiąca obrzydłych ci ludzi. I wymykasz się naga. W przyległym pokoju We własnym się po chwili zaprzepaszczasz łkaniu I wiem, że na skleconym bezładnie posłaniu Leżysz, jak topielica na twardym dnie zdroju. Biegnę tam. Łkania milkną. Cisza niby w grobie. Zwinięta, na kształt węża, z bólu i rozpaczy Nie dajesz znaku życia jeno konasz raczej, Aż znienacka za dłoń mię pociągasz ku sobie. Jakże łzami przemokłą, znużoną po walce Dźwigam z nurów pościeli w ramiona obłędne! A nóg twych rozemknione pieszczotami palce Jakże drogie mym ustom i jakże niezbędne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezuuuuua jaki ona miala nik p
zyjesz jezu odezwij sie prosze,cos sie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezuuuuua jaki ona miala nik p
ostatni wpis 13 potem sza odezwij sie martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×