Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nati123

32-33 tydzień ciąży :) Ktos chętny porozmawiać

Polecane posty

Evi, szkoda,że nie ma twojego męża napewno jak by Cię mocno przytulił poczułabyś się lepiej. Nie możesz się zamartwiać na zapas. Wiem, łatwo mi mówić, bo to nie ja mam zmartwienie. ale trzeba być dobrej myśli! napewno zleci ci powtórzenie badania, może to jakaś pomyłka, może jadłaś coś wcześniej co miało wpływ na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
nie87 bardzo ci dziekuje za wsparcie i słowa otuchy bardzo wiele teraz dla mnie to znaczy. zadzwonilam do meza i obiecał ze jak najszybciej do mnie przyjedzie. mam zamiar sama powtorzyc to badanie z 75g glukozy. czy dostane bez recepty taka glukoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi dostaniesz jak najbardziej w kazdej aptece. Grunt to spokoj i bardzo dobrze ze powtorzysz te badania. Widzialam na kafe topik p cukrzycy,moze tam popytaj dziewczyn jak to jest? Zobaczysz wsparcie meza tez duzo Ci da. We dwoje zawsze latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! :) evi, odpowiem na ostatni post, ale resztę doczytam. gukozę kupić w każdej aptece za kilka zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi, faktycznie bardzo późno ci zlecił badanie po obciążeniu glukozą...czy ten wynik jest na tym etapie ciąży miarodajny? i czy ta norma do 140 obowiązuje? bo mam duże wątpliwości...ja robiłam najpierw test z 50 g po godzinie i miałam 143, czyli lekko powyżej normy, więc lekarz kazał powtórzyć z obciążeniem 75 g, po 1 h i po 2 h i już na szczęście wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi, mi przed tym powtórnym testem gin szczególnie 3, 4 dni przed badaniem polecił nie jeść żadnych słodyczy, szczególnie czegoś z miodem. no i tak ogólnie lepiej wstrzymać się z ciężko strawnym jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
włąśnie nic lekarz nie zalecał poza tym zebym 3 dni przed badaniem nie brała innych leków które mi zlecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed badaniem też miałam mowione,żeby nie objadać się słodkim i ciężkim jedzeniem. Evi, zrób badanie z tym 75 g glukozy, może wtedy sytuacja sie wyjaśni. a nigdy wcześniej nie miałaś problemów z cukrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
nie87...nigdy wczesniej zadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi, kochana mam nadzieje ze troche sie uspokoilas. Trzymam mocno kciuki zeby wszystko bylo dobrze !! dobrej nocy dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszło,że mam cukier w moczu. Zrobiłam test glukozą i na szczęście wyszło książkowo. Nie jestem szczupła więc się martwiłam. Nie przejmuj się, cukrzyca ciążowa zazwyczaj mija po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
ja sie nie martwie tym ze mialabym cukrzyce tylko ze tak pozno sie o niej dowiedzialam a martwie sie o mojego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was niedzielnie! :) evi, spokojnie, cukrzyca ciążowa, to nic takiego, jak ktoś pisałam najczęściej wystarczy odpowiednia dieta. zresztą kto wie, czy ją w ogóle masz. kiedy masz wizytę u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
migotka81 jutro o 11 mam wizyte. nie moge sie juz doczekać. a we wtorek mam zamiar to badanie powtorzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to już niebawem dowiesz się, co i jak :), a ty chodzisz na NFZ, czy na wizyty prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, taki słoneczny dzień a mnie jakieś rozdrażnienie wzięło, może dlatego,że jestem jeszcze sama;( Evi, jak samopoczucie? porozmawiaj z lekarzem, powtórz badanie i spokojnie. mysl pozytywnie bo złe myśli maluszek napewno wyczuwa a tego byś napewno nie chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski :) Wczoraj nie mialam juz sily wejsc bo po imprezie szlam spac chyba o polnocy :/ a dzisiaj od rana na gieldzie bylam i kurcze nawet jak chcialam przymierzyc buty to skorcz mnie zlapal :/ Evi - glowka do gory ,wszystko bedzie ok :)) A Wy mamusie jakie plany na tak piekna niedziele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evi...
do prywatnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ! ;) tak sie rozpisalyscie ze hoho. ale nadrobie czytanie. Na szczescie w szpitalu nie bylam, pojechalam jednak do rodzicow na weekend a tam calkowicie sie oderwalam od wszystkiego . I dopiero dzisiaj wrocilam do swiata zywych. ;) Lekarz powiedzial ze nie jest tragicznie, tylko nowe leki dostalam na to cisnienie, te wszystkie ktore mam jeszcze trzy tygodnie musze brac do 35 tc a potem jak sie rozwinie akcja porodowa to bedziemy rodzic, ;) Najwazniejsze ze z maluszkiem jest ok i rosnie klocek moj . ;) to tak w skrocie bo z pierwszych nowych stron wyczytalam ze chcialyscie wiedziec . ;) i bardzo mi milo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Marlena no bylysmy bardzo ciekawe co u Ciebie ale super ze wszystko ok, tzn ze nie gorzej :) To lekarz Ci powiedzial ze bedziesz rodzic w 35 tc czy poprostu masz lezec do 35 a pozniej juz czekac na skorcze ? I wogole co tu dzisiaj tak cichutko. Ja dopiero do domku wrocilam i myslalam ,ze bede miec mnostwo do czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okreslil to w ten sposob ze bedziemy podtrzymywac do 35 tygodnia a potem sie okaze co bedzie, maluszek bedzie chcial wyjsc to nie bedziemy go na sile trzymac. No i te trzy tygodnie nie zrobie jeszcze nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlena, to super wieści że jest dobrze :), co to jest 3 tygodnie, zleci :) kami, weekend, trzeba mężami się zająć :D, mniejszy ruch na forum ;) Dziewczyny wy też macie takie ciągłe parcie na sprzątanie w ciąży, jakies prace domowe? :). Może przy kolejnym dziecku/dzieciach, to jest już inaczej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, myslalam,że trochę poczytam a tu pusteczki przez cały dzień;) Marlena,juz się martwiłyśmy o ciebie,to świetna wiadomość,że z maluszkiem dobrze. A te trzy tyg zlecą szybko! już tyle zleciało,więc co to są trzy tyg..? Ja się nacieszyć swoim mężem nie mogłam, po dwóch dniach rozłąki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Ci mezowie :p U mnie z tym sprzataniem to roznie bywa. Jest okres ze 3 dni nie chce mi sie palzem ruszyc a pzoniej 3 dni sprzatam jak glupia :) Ale prawda jest ze robie rzeczy ktore robilam bardzo rzadko (od swięta ) To chyba takie psychiczne nastawienie ze szykuje cale mieszkanie dla malenstwa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka, ja mam parcie na gotowanie , pieczenie i ogólnie pichcenie w kuchni... no i mam wrażenie jakby mały miał mi za chwilę wypaść..dlatego staram się odopczywać jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, no widzisz już masz męża :). mnie na gotowanie jakoś mniej, ale sprzątanie dużo bardziej ;) kami, to ja tak samo, nie to ze codziennie sprzątam, bo albo sił nie ma, ale jakieś inne plany, ale dużo już zrobiłam i przez ten tydzień mam zamiar sporo zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja wlasnie nie mam nic z tych rzeczy jeszcze a chcialabym laktator jakis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam nic z tych rzeczy, z tego co wiem, podgrzewacz mamy dostać bo sie już kuzynka dopytywała czy bym chciała wiec odpowiedziałam,że tak;) mysle nad laktatorem żeby kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nic nie mam, ale wiele osób radzi żeby wstrzymać się do porodu z laktatorem, bo kto wie, czy będę miała pokarm...a sterylizator i podgrzewach, hmmm to zapewne przydatne, ale wiele kobiet mówi że nie jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×