Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Nie wiem czy to od pogody, czy od zmiany żelaza (z jednych tabl na inne) ale czuje się koszmarnie. Te bóle w brzuchu jeszcze czasem czuje do tego jestem jakaś otumaniona i bez energii... Dzisiaj to tylko bym spała, ale nie umiem zasnąć. Boje się że we wtorek na wizycie lekarz wyśle mnie do szpitala... nie wiem czemu ale mam takie przeczucie...:( wszystko będzie zależeć od wyników hemoglobiny (badania w sob). Na szczęście Adaś co jakiś czas się odzywa kopniakami i to mnie uspokaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki...mam pytanie...czy jecie ryby? ja nie przepadam i musze przyznac,ze prawie ich nie jem,dlatego przyjmuje onega3 w kapsulkach i zastanawiam sie czy to wystarcza...jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z ryb uwielbiam wedzone ale wiem ze nie mozna ich jesc w ciazy..... a takich innych to tez nie za bardzo nie lubie..... czy jednak mozne te wedzone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedzonych niby nie mozna choc jak lekarz wymieial mi kilka rzeczy ktorych mam unikac to ich nie wymienil.. ja uwielbiam ryby mniam moglabym je jesc caly czas, za to miesa nie lubie wieprzowego za bardzo;) rybami nadrabiam:D a jak to u Was wyglada z kilogramami ?? ile przytylyscie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waze 51 kg przy wzroscie 158cm , kazdy mowi ze wygladam jabym wsadzila sobie pilke pod bluzke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio wazylam sie chyba miesiac temu i wazylam 69kg przy 172cm,teraz nie wiem ile waze,bo nie mam w domu wagi a do wizyty u poloznej jeszcze troche czasu.Niestety mam wrazenie,ze sporo mi sie przytylo :( mysle,ze waze jakies 74kg,czyli przytylam jakies 7-8kg od poczatku ciazy,to chyba sporo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Lubie rybki, staram sie jesc, chociac raz, dwa razy w tygodniu, jak nie rybki to krewetki..z czosnkiem i pietruszkw na patelni podpieczone na oliwie z oliwek, pycha! Omega Mum tez lykam, ale nie codziennie, bo zapominam, a i nie cche tak duzo suplementow brac,wiec jak jest rybka, to pigulka nie :) Xxx Ja wazylam przed ciaza 58kg przy 175 cm, a teraz juz waze 66... Czyli 8 kg...jest 23 tc..to sporo, ale wg BMI wczesniej byla u mnie niedowaga, wiec pewnie to sie jakos kompensuje w ciazy..jem w miare normalnie, nie przejadam sie, naprawde :D Xx Dziewczyny, czy lekarz Wam mowil o czynnosciach jakich trzeba sie wystrzegac, aby zminimalizowac ryzyko owiniecia sie dziecka w pepowine? Mam taki lek, ze moj Hugus sie owinie w pepowine :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze mozna wedzone rybki, z tego co wiem, to tylko surowych, jak sushi, nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuulala... raptem kilka dni mnie nie było, a tutaj tyle się dzieje :) Przede wszystkim mówię "Cześć" wszystkim nowym koleżankom :) Miło Was poznać :) Tak czytam Wasze wypowiedzi i bardzo się uspokoiłam, bo właśnie ostatnio też strasznie męczą mnie bóle tak jakby przed okresem (w dole brzucha) no i te nieszczęsne bóle na wysokości pachwin... czasami mam wrażenie, że ból z pachwin promieniuje mi aż na nogi :/ Bałam się, że może coś złego się dzieje, ale okazuje się, że wszystko jest w normie :) Dzięki Wam się uspokoiłam :) Jeśli chodzi o imiona to fajne macie wymyślone, my z mężem dla córeczki mamy wybrane Natalka :) Mam nadzieję, że córci się też imię spodoba ;) Pozdrawiam wszystkie Mamusie i życzę spokojnej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja jestem w 24 tyg ciąży i przytyłam jak narazie 4 kg, ale chyba tylko dlatego, ze I trymestr wymiotowałam. Co do ryb, jem dużo bo lubię;) Mąż w sumie ma ich już dosyć, ale rozumie i się poświęca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
hej. znowu spac nie moge:-\ ja przytylam 3 kg 23 tc z tym ze zaczynalam od duzej wagi (nadwagi) ciekawe ile jeszcze przytyje. od ryb i drobiu mnie totalnie odrzucilo mowilam o tym lekarzowi to powiedzial zebym jadla 3 jajka w tygodniu i bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja przytyłam (licząc od wagi sprzed ciąży, bo w I trymestrze schudłam...) 3-4kg. Na szczęście to moje osłabienie minęło i jak na razie bóle też:) co do rybek to nigdy ich nie lubiłam i teraz też nie mogę na nie patrzeć... tak samo ciągle odrzuca mnie od mięsa, ale mój lekarz stwierdził że to nie szkodzi i że mam jeść to na co mam ochotę bo organizm sam wie najlepiej czego mu potrzeba:) Macie może pomysły na pokoik dla maluszka? bo mój mąż wymyślił żeby zrobić taki piłkarski z szalikami różnych drużyn i innymi gadżetami... ale chyba fantazja go ponosi ;p i ciekawi mnie tylko co by wymyślił gdyby to nie był Adaś tylko dziewczynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jesli chodzi o pokoj to ja wymyslilam z meżem puzzle... tez bedziemy mieć synka.... i tak wymysliłam oczywiscie pastelowe kolory, podkład bedzie błękit .... i na 2 ścianach stykajacych sie bedą wielkie puzzle a na resz te scian mniejsze ... kolorowe ma sie rozumieć.... i dywan taki mieciutki zeby jak juz bedzie potrafił siedziec i raczkowac bedzie mial swoj kacik zabaw.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY -> gratuluje synka :-) Jakie wrażenia z porodu? anetkazet -> dzięki :-) Ja na początku ciąży miałam fazę na ryby :-) Potrafiłam 2 razy w tygodniu zjeść ja na obiad i dodatkowo robiłam jeszcze jakąś pastę na kanapki - przeważnie z wędzonego dorsza, bo mi smakowało. Teraz już mi przeszło i biorę witaminy. Z tego co czytałam, to powinno unikać się ryb w puszkach i hodowlanych, najlepiej jeść morskie. Chodzi o to, że niektóre z nich kumulują metale ciężkie, ale nie wiem w jakich ilościach trzeba by je jeść, aby zaszkodziły. Z tego co pamiętam, to można wcinać szprotki w całości, razem ze szkieletem (zwłaszcza przy karmieniu piersią). Ja już przytyłam dosyć dużo, bo aż 10 kilo. Słodyczy praktycznie nie jem, tłusto nie gotuję, nie solę, więc sama nie wiem co ograniczyć. Ze słodkich rzeczy to jem jedynie owoce, czasami robię sobie z nich deserek i dodaję trochę serka waniliowego i 2-3 herbatniki. Na więcej sobie nie pozwalam. Endokrynolog mi powiedziała, że mam się tym nie przejmować, bo mam zaburzoną gospodarkę hormonalną, ale i tak martwię się, że po porodzie będę wyglądać jak beczka :-( Liczę, że karmienie piersią pomoże. Wczoraj nasz synek zrobił mężowi niespodziankę i poruszył się tak, że go poczuł :-) Mężuś wniebowzięty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Mąż tez juz poczul kilka razy ale na poczatlu jak tylko Mąż łapke polozyl to Maluch przestawal kopac:P teraz juz sadzi takie kopniaki ze czasami mnie w nocy budzi:) jestem bardzo ciekawa co tam u naszego Maluszka a wizyte mam dopiero za 2 tyg jutro wyjezdzam na ferie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Zycze wszystkim mamusiom duzo milosci w ten Walrntynkowy Dzien :) jak najwiecej kopniakow od maluszkow wywolujacych usmiech na twarzy i super miespodzianek od mezow/partnerow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... mam do Was pytanko - czy macie już może jakieś huśtawki nastrojów? Ja jestem dziś załamana :( Planowałam zrobić mężusiowi walentynkowy pyszny obiadek, później romantyczną kolacyjkę i miałam również zamiar upichcić jakieś ciacho, a tu niemiła niespodzianka... od samego rana nic mi się nie chce, mam strasznego doła, ryczę tak właściwie bez powodu ;( no kicha na całego :/ Widzę, że się rozpisałyście na temat rybek :) Ja akurat nigdy ryb nie lubiłam i nadal mnie odrzucają, próbowałam w czasie ciąży spróbować, ale niestety nie przechodzą mi przez gardło i stwierdziłam, że na siłę jeść nie będę, bo zwymiotuję :/ A pokoik - u nas będzie córcia, ale jakoś ani mi ani mężowi nie przypadają do gustu "księżniczkowe", różowe pokoiki więc znaleźliśmy fajny pomysł na pokój w stylu "Safari" czyli żółty podkład, zielona trawka, drzewka i mnóstwo zwierzaczków (widziałam na Allegro fajne naklejki: bajkowe żyrafy, słonie, małpki itd i myślę że kupimy takie naklejki, bo raczej nie jestem aż taka zdolna, żebym była w stanie sama namalować takie cudeńka :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdynianka1987 -> ja nie mam huśtawki nastrojów, ale łatwo się denerwuję. A jak się zdenerwuję, to mam do dupy cały dzień, bez przerwy o tym myślę i czasami nawet płaczę. Bez sensu. Wczoraj tak miałam. Masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) jakiś czas mnie nie było :P dziewczyny ja też mam różne nastroje i czasem płacze z byle powodu, no i szybko się denerwuje. Co do jedzenia ryb to w ogóle nie jem, w sumie wcześniej też mało kiedy jadłam, jakoś nie przepadam za rybami:P Dziś byłam na usg niestety płci nie znam bo nie było widać, ale wiem że wszystko jest w porządku dzidziuś się prawidłowo rozwija i waży już prawie pół kg. Ruchy czuje już coraz częściej i coraz mocniejsze, nawet w nocy delikatne:P Martwiłam się wcześniej, że nisko się rusza, ale to dlatego, że nisko jest położone bo główką do dołu i widziałam jak macha rączkami koło główki:) super uczucie:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTITA1987 _> ja też mam czasem dziwne uczucie w dole brzucha, ale to raczej normalne bo wszystko się powiększa. Krew z nosa też mam dzień w dzień i smarkam ciągle, lekarz mi zalecił rutinoscorbin, to biorę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Oczywiście zapraszamy i witamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justysia :) a kiedy masz termin? Xx Ja tez mam dziewczyny krew z nosa, a takze niezyt nosa, szczegolnie rano...n coz, takie uroki :) Xxx Ja czuje, ze brzuch mi rosnie, skora sie rozciaga i swedzi jak diabli! Smaruje czesto jak moge olejkiem ze slodkich migdalow, mam nadzieje, ze obejdzie sie bez rozstepow. Xxx Fajne macie wymyslone tematy pokoikow :) my sie akurat bedziemy wprowadzac do nowego mieszkania, wiec tez bedzie mogli zaszalec, nie planowalam nic konkretnego, oprocz oczywiscie ladnego wystroju, ale tez jakies zwierzatka na sciane przykleimy, male dzieci nie widza swiata poza zwierzatkami :) Xxx Mileja soboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amorra
Witajcie za hustawki nastroju i przygnebienie czasami odpowiedzialny jest brak magnezu ;) A ryby wedzone mozna jesc ale tylko te ktore sa wedzone na cieplo ;) Duzo zdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, zapomniałam dopisać mam termin na 25.06.2013 :). Połowa już za nami :). Martwię się trochę, bo nie czuję jeszcze ruchów, a zaczyna się 23 tydzień. Mam tylko takie uczucie bulgotania w brzuchu i uczucie wzdęcia. Niewiem czy to normalne :(?. Lekarz twierdzi, że dzidziuś jeszcze ma czas. A na połówkowym usg wyszło, że wszystko z nim ok. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyśka29 -> może twoje dzieciątko ma taki temperament, taki spokojny. Ja tak na prawdę tylko 2 razy poczułam na prawdę wyraźne ruchy. Generalnie to odczuwam takie delikatne motylki. Tak jak piszesz, najważniejsze, że na usg wychodzi wszystko dobrze. A ja wczoraj przeciełam sobie kciuk nożem, też paznokieć. Masakra. Zastanawiam się jak ja dziś zrobię obiad. Chyba będę miała uraz do krojenia cebuli :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
june_mommy -> Bardzo możliwe, choć już nie mogę się doczekać jakiegoś wyczuwalnego kopniaczka :). Wyczytałam gdzieś, że pierwsze ruchy w pierwszej ciąży możliwe są nawet ok. 24-25 tygodnia, więc ma jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowoprzybyłe:) Cicho się zrobiło na naszym forum... Byłam dzisiaj w mojego gin i... dostałam skierowanie na badania glukozy, ale od razu 75g. Lekarz sam mi powiedział że mogę wziąć cytrynę dla poprawy smaku. Mój maluszek ma już podobno ok. 700g, a to dopiero 24tc :) Ale okazało się zaczęłam za dużo przybierać na wadze, bo 2,5kg przez 3 tygodnie. Jak tam wasze maleństwa?? Jak się czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×