Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwarjlwe

przepis na gulasz

Polecane posty

Gość kwarjlwe

Witam, potrzebuje jakiegos sprawdzonego przepisu na gulasz. W googlach jest mnustwo przepisów ale jakos mnie nie przekonuja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja......
najprostszy to z samego mięsa bez kombinowania mięso kroisz w kostkę wrzucasz na podgrzaną oliwę i przyprawiasz takimi przyprawami jakie lubisz....sól...pieprz...majeranek jakieś zioła itd.....podpiekasz mięso jak już będzie dobrze zarumienione możesz dodać pokrojoną cebulę ....wszystko to zalewasz wodą i niech się gotuje na wolnym ogniu aż mięso będzie miękkie ....później robisz sos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja robię tak: wołowinę kroję w duże kostki, podsmażam w na oliwie, dorzucam dużo cebuli, sól, przyprawy, ze dwie kromki razowca posmarowane musztardą (zagęszczą gulasz), ewentualnie jakieś jarzyny czy grzybki i zalewam wszystko wrzącym piwem z bulionem, wstawiam do piekarnika 170 stopni na 4 godziny, co jakiś czas zaglądam, czy mięso nie wystaje i nie wysycha, potem wystarczy porządnie zamieszać i gotowe wychodzi pycha za każdym razem a piwo daje świetny smak i zmiękcza mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię pyszny gulasz
mięso chude wieprzowe kroję w kostkę, cebulę w kostkę i czerwona paprykę w kostkę, cebule podsmażam na oleju, dorzucam mięso i podsmażam do zrumienienia, dorzucam paprykę czerwoną i chwilę podsmażam. Dolewam niewielką ilość gorącej wody, dodaję listki laurowe,ziele angielskie,pieprz czarny świeżo zmielony, szczyptę kminku mielonego, 2 duże ząbki czosnku, maggi lub lubczyk, paprykę słodką i ostrą w proszku i duszę do miękkości mięsa. Pod koniec dodaję sól i doprawiam jeszcze do smaku (przyprawy według uznania) i łyżeczkę lub 2 koncentratu pomidorowego. Zagęszczam mąką ( zaraz mnie zjadą ale akurat mam gdzieś wypowiedzi przeciwniczek bo piszę jak ja robię, jak ktoś nie lubi to nie musi) i gotowe. Podaję z kaszą gryczaną i ogórkiem kiszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jest zlego w
zagęszczaniu mąką? sosy wychodza dosyc smaczne wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romek nesco
Składniki (dla 4 osób) 600 g wieprzowiny gulaszowej PQS 600 g romanesco (włoska odmiana kalafiora) lub kalafiora 2 łyżeczki oliwy z pierwszego tłoczenia 3 średnie cebule 2 małe jabłka 2 łyżki mąki pszennej 250 ml bulionu warzywnego 8 łyżek śmietany 10% sól, pieprz Wykonanie Wieprzowinę PQS pokroić w paseczki, oprószyć mąką i podsmażyć na oliwie. Obrać cebulę, pokroić w piórka. Z jabłek wyciąć małe kulki. Cebulę oraz kulki z jabłek dodać do mięsa, wymieszać i chwilę poddusić. Całość zalać bulionem i przez 3-4 minuty gotować na bardzo małym ogniu. Doprawić solą i pieprzem, wlać śmietanę i dobrze wymieszać. Romanesco (lub kalafior)oczyścić i ugotować na parze, a przed podaniem delikatnie wymieszać z mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gulasz robię najczęściej z wieprzowiny - szynka,łopatka,czasami dodaję też mieso wołowe. Na patelni podsmażam cebulę.Mięso kroję w kostkę i każdy kawałek obtaczam w mące (to nam sprawi że trochę zagęści nam się sos). Smażę.Dodaję przyprawy - ziele angielskie,pieprz ziarnisty,liśc laurowy, papryka słodka i ostra,ulubione zioła.Podlewam wodą i duszę do miękkości mięsa.Pod koniec doprawiam solą (wcześniej mięso może stwardnieć). Zagęszczam mąką. Niektórzy zagęszczają chlebem,wrzucają surowego ziemniaka on się rozgotuje i zagęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
sol nie powoduje, ze mieso stwardnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
Mąką zagęszczać to ponoć niezbyt zdrowo. I kaloriom też chyba nie służy ;) Innej metody na zagęszczenie nie ma? Pomijając jeszcze ten chleb rzecz jasna, bo też mi jakoś nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
w wkładam ze 2 kromki razowca posmarowanego musztardą - sama piekę i wydaje mi się, że jest dość zdrowy, spróbuj i zobaczysz, że to dobrze działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
no ale oczywiście można zagęścić warzywami - dodać dużo cebuli, która się rozgotuje i jeszcze można zmiksować jakiegoś selera czy inny korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
ludzie rozne legendy przekazuja z pokolenia na pokolenie ;) za jesli chodzi o zageszczanie, to najlepiej od razu nie zrobic za zadkiego, wtedy nie trzeba zageszczac. jezeli mieso jest oproszone lekko maka, jesli w sosie sa warzywa, np. cebula, pomidory, papryka, grzyby, itd. to po prostu trzeba dac minimum sody, zeby do sie wszystko dusilo niejako w sosie wlasnym, bo warzywa jeszcze puszczaja wode. a nie zeby w tej wodze plywaly, a potem trzeba specjalnie zageszczac ;) mi sos zageszczony maka po prostu nie smakuje, czuje sie jakos smak tej maki. .... co innego zlocista zasmazka w rozsadnej ilosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×