Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ktoś doradzi???

lubię ruch- jaki sport wybrać????

Polecane posty

Gość Kwitnące_fiołki
ale jak mi stawy powysiadają, to już chyba nie będzie to taki dobry skutek :P mam nadzieję, że specjalista podsunie mi jakiś dobry pomysł na konsultacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam zagospodarowac sobie 30 minut dziennie - co dziennie ! - bieganie ! - super sprawa ! ;-) biegam juz od miesiaca - czuje sie lepiej - o wiele lepiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko właśnie rozchodzi się o to, że "chciałabym, a boje się" :P bo przebojach ze stawami jakoś stwierdzam, że bieganie to chyba jednak nie jest moja bajka. ciągle mi się odzywa ból kolana, chyba za długo lekceważyłam takie pobolewanie :( boje się, że może być już za późno na jakąś rehabilitację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie :) na rowerze chyba ciężko o kontuzję, jako taką. mam nadzieję, że w tym profemedzie coś mi na kolano poradzą w końcu i będę się mogła za jakiś ruch już konkretnie zabrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczynałam od kursu nordic walkingu u http://www.nordwalk.pl/ i myślę, że ten sport na dobry początek jest najlepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieganie 1. Chrząstka rośnie! Nie słuchaj narzekaczy – bieganie nie zniszczy Twoich kolan. Prawdopodobnie jest wręcz przeciwnie: badania naukowców z Australia’s Monach University sugerują, że bieganie może być impulsem do wzrostu chrząstki. To zaś chroni Cię przed zapaleniem stawów. 2. Wyostrza słuch Badacze z Bellarmine University odkryli, że kobiety dbające o swoją formę miały o 6 procent lepszy słuch niż ich mniej wysportowane koleżanki. Aktywność fizyczna usprawnia krążenie w uchu, co zapewnia lepszy dopływ substancji odżywczych wspomagających słyszenie. 3. Chroni skórę Według naukowców z Rutgers University, myszy, które piły wodę z kofeiną, a następnie biegały, miały mniejszą ilość guzków nowotworowych na skórze niż gryzonie, które dostały tylko wodę z kofeiną lub tylko biegały. Kofeina i ćwiczenia to sposób na mniejszą ilość rozwijających się chorych komórek. 4. Zapomnij o migrenie Odłóż środki przeciwbólowe i idź pobiegać. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Goeteborgu pokazują, że osoby cierpiące na migrenę doświadczały o wiele mniej bólów głowy, gdy biegały 40 minut trzy razy w tygodniu przez trzy miesiące. 5. Regeneruje mięśnie Masa mięśniowa zmniejsza się z wiekiem – czy aby na pewno? Naukowcy z University of Illinois odkryli, że bieganie aktywuje rodzaj komórek macierzystych, które biorą udział w procesie tworzenia mięśni. Fakt ten może być kluczem do zapobiegania utracie mięśni z wiekiem. 6. Łagodzi stres Czujesz nerwy przed ważnym spotkaniem biznesowym? Idź pobiegać. Naukowcy z Southern Methodist University twierdzą, że ludzie reagują na stres łagodniej, gdy uprawiają regularnie intensywne ćwiczenia aerobowe. 7. Zapobiega nowotworom Fińscy badacze poddali badaniom 2560 mężczyzn w średnim wieku przez ponad 17 lat i odkryli, że ci najbardziej aktywni fizycznie byli najmniej narażeni na śmierć z powodu choroby nowotworowej, zwłaszcza przewodu pokarmowego i płuc. Im bardziej intensywne ćwiczenia, tym lepiej. 8. Mocniejszy mózg Aby sprawdzić, jaki jest wpływ poszczególnych czynników na funkcje umysłowe, naukowcy z University of Illinois testowali na myszach pikantne jedzenie, nowe zabawki i kółka do biegania. To właśnie te ostatnie były jedynym bodźcem, który poprawiał funkcje poznawcze gryzoni. 9. Wzmacnia kości Wiadomo, że ćwiczenia z ciężarami wzmacniają gęstość kości, co chroni nas przed złamaniami i osteoporozą. Naukowcy z University of Missouri twierdzą zaś, że to aktywności o dużej intensywności (jak bieganie) oferują największe korzyści ochronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Kwitnące-fiołki może jesteś już po konsultacji? też rozważałam tą przychodnię, ale mało opinii znalazłam i wciąż się wstrzymuję z decyzją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@niesiaaa3, też myślałam że nie zniszczy a aktualnie jestem na etapie rozpoczynania rehabilitacji, bo jak się okazało-zniszczyło. i nie jestem narzekaczem tylko przestrzegam innych. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która tak bardzo chciała efektów w przezwyciężaniu swoich słabości, że aż sobie zaszkodziła. @crunch, byłam-zostałam przekierowana do przychodni sportowej na rehabilitację. oczywiście prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, utrzymywanie że bieganie to same plusy jest trochę nieodpowiedzialne. Przy moich problemach z kolanami przy diagnozie absolutnie wykluczono i bieganie i wiele innych ćwiczeń chociażby na siłowni. Póki co właśnie chce postawić na rehabilitację, tylko nie chcę trafić na partaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja proponuje bieganie w połączeniu z tym środkiem gwarantuje zawsze dobre samopoczucie i mnóstwo energii w ciągu dnia http://nplink.net/XTQtSxUf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki super ten środek pewnie, że aż boję się otworzyć link :D co do tego na jakich specjalistów się trafi, no właśnie-to jest też moja bolączka, ale lepsze jest chyba nawet szukanie co raz lepszych, jeśli za pierwszym podejście się nie powiedzie, niż siedzenie z założonymi rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Athenea
kwitnące_fiołki - własnie czy już miałas konsultacje? Zastanawiam się czy się do nich nie zapisać, bo uwielbiam biegac, a od jakiegos czasu mam ciąłe bóle kolana i nie wiem czym to jest spowodowane, wiec dobrze byłoby jakiegos specjalisty w tym temacie sie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogiliani
teraz taki boom na bycie fit, bieganie i inne fitnesy a ludzie zapominają w tym wszystkim o najważniejszym-nie wszystko dla każdego. Każdy ma inne predyspozycje jeśli chodzi o sport, jasne, może się wydawać, że co kto lubi! Sęk w tym, że to co się akurat lubi niekoniecznie dobrze może znosić nasze ciało, stawy. Jeśli traktujecie swoje zdrowie poważnie to skonsultujcie tą kwestię z jakimś specjalistą, to nie boli-poważnie. Nawet odpowiedni dobór obuwia będzie już czymś na plus! Bo tak to kontuzja za kontuzją będzie Was łapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, byłam już na wizycie. podobało mi się, bo czułam przynajmniej, że lekarz zauważa moją obecność, a nie jak ostatnio byłam państwowo i traktował mnie jak powietrze. ale to w sumie na marginesie. stawy mam przeciążone, dobierałam złe obuwie-no, trochę się tego uzbierało, przeraziłam się-nie powiem. ale podobno wszystko do uratowania, teraz mam zalecony basen basen i jeszcze raz basen i dostałam propozycję rehabilitacji u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_aj
No własnie mimo, że idziesz prywatnie nie zawsze czujesz ten komfort, że płacisz to wymagasz. Ja już nie raz spotkałam sie ostatnio z kiepskim podejściem do pacjenta w prywatnych przychodniach, ale po wizycie w profemedzie jestem zadowlona. Bardzo miły lekarz ortopeda, który mnie wysłuchał, obejrzał dokładnie cała dokumentacje która ze soba miałam. Doradzał różne formy leczenia i aktywnie ze mna prowadził rozmowę, odpowiadał na wszystkie pytania. Moja wizyta trwała ponad 20 minut i dostałam jeszcze zlecenie na tomografie kolana, bo jak sie okazuje samo usg to nie jest tak dokładne. Mam nadzieję, że w końcu znalazłam odpowiednią przychodnię, bo dotychczas tam gdzie trafiałam to nie czułam sie dobrze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangokangoo
pacjentom chyba potrzebne jest takie poczucie, że ktoś się nimi zajmuje, że jakieś propozycje wychodzą od lekarza, liczą się z naszym zdaniem. sam ton rozmowy dla mnie jest już szalenie ważny i pozwala mi skwitować specjalistę. w nfz-cie to już taka znieczulica, że takie potrzeby nie dziwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na przykład przesadziłam z rowerem stacjonarnym, nie wiedziałam że miałam już początki chondromalacji kolana i kompletnie się załatwiłam, mam potworne problemy z poruszaniem się, długo przyjmowałam dużą dawkę glukozaminy i środki przeciwbólowe, ale państwowa opieka nie chciała mi zaoferować nic poza ciągłymi receptami. Więc poza miłością do sportu należy też sprawdzić predyspozycje swojego aparatu ruchu do poszczególnych aktywności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleola007
o, mądrze mówi! to jest to czego brakuje ówczesnym super pro fit sportowcom. zdrowego podejścia do tematu. nie każdy jest stworzony do wszystkiego. niektóre wady wykluczają nas z pewnych dziedzin sportowych i trzeba się z tym pogodzić. chociaż znam też takich, co za wszelką cenę się nie poddawali i teraz zdobywają medale w maratonach. można? można. ale jakim kosztem. fajnie, że jest takie zainteresowanie sportem, ale na dobry początek marsz do specjalisty dobrze dobrać obuwie treningowe i przebadać się, żeby zobaczyć na ile można sobie pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, obawiam się, że za kilka-kilkanaście lat będzie fala schorzeń kręgosłupów, kolan. Właśnie ze względu na źle dobierane obuwie do biegania. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak mogą sobie zaszkodzić biegając w zwyczajnych adidasach czy tenisówkach (a na chodnikach niestety pełno takich widać...). Więc te wszystkie korzyści które dają te aktywności mogą zostać zniwelowane przez późniejsze schorzenia. Grunt to odpowiednie przygotowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
aż się przeraziłam trochę, że ta fala schorzeń po złym obuwiu to będę właśnie ja! mam nadzieję, że na tej rehabilitacji mnie jeszcze jakoś naprawią i da się to wszystko trochę zniwelować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
taak, co i rusz kuśtykam sobie na zabiegi jakieś. fajny sprzęt mają w tej przychodni, w sumie nigdy wcześniej tego nie widziałam, ale robi wrażenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnificiento
no ale jakies postepy masz w tej rehabilitacji czy tylko tak sobie chodzisz aby chodzic? jakie koszta ogólnie? terminy itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dobry sex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, jakie zalecenia :D co prawda na wizycie dostałam nieco inne, ale może to też jest dobry trop! :D orbitrek odpada, bo to obciąża bardzo mocno kolana, a ja jednak musze je teraz oszczędzać i dostałam w przychodni zalecenia by chodzić na basen, mam też u nich jakiś tam program do realizacji narzucony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwitnące_fiołki od kiedy to orbitrek obciąża kolana? Skąd masz tak egzotyczną niewiedzę? Ja mam zabiegi na orbitreku przepisane przez lekarza. Orbitrek nie obciąża kolan, nawet w najmniejszym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×