Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe Mamuśki!

Polecane posty

Liska,własnie chodziło mi o te wszystkie odruchy,ja nie mam pojecia jak wygląda taka wizyta i co jest sprawdzane,no teraz to już mi wyklad strzeliłaś ,że hej;) Lenka na noc zjada mi 150 ml+mleko,także wychodzi jakieś 170;w ciagu dnia to trudno mi ocenić,bo karmie cyckiem i nie wiem ile ona sobie wyciąga.W każdym razie ładnie przybiera i to najważniejsze. Szczęściaro,ja nie kąpalam w takim gotowym krochmalu,robiłam sama.Przepis jest bardzo prosty,zagotuj w dużym garnku 3 litry wody,jak sie bedzie gotować to wlej do tego pół szklanki letniej wody wymieszanej uprzednio z 3 łyżkami mąki ziemniaczanej.Ma powstać taki niezbyt gesty kisielek,jak bedzie za rzadki to dodaj jeszcze troszke maki rozcieńczonej w wodzie.Gotuj dosłownie minutke ,dwie na małym ogniu.Tak przygotowany kisielek wlej do wanienki z wodą i wykąp w tym Julcie.Nie stosuj żadnych kosmetyków,ani nie splukuj jej pod wodą bieżącą,ta mączka ma zostać na skórze,bo inaczej nie będzie efektu. Może to jakieś uczulenie na proszek,płyn do prania albo kosmetyk?oby nie na mleko,bno tak fajnie na nia działa i szkoda by było,żeby musiała znowu jakichś nowości próbować. Widziałam dziewczynki:)Muszę Ci powiedzieć,że robią się coraz bardziej podobne do siebie no i Majka juz nie wygląda jak kruszynka przy Lence:)Kochaniutkie są i cudne maja oczka:) Też mam te skarpetki na stanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liśka laseczki świetne, takie duże są na zdjęciu :-) Sylwia wiesz co wlasnie o to chodzi, ze ciągle od początku piore w tym samym proszku, jedynie co sie zmieniło to na poczatku używałam do kąpieli oilatum, a teraz od jakiegoś czasu leje płyn do kąpieli z nivea, może to od od tego. Tylko powiedzicie mi czy wtedy wysypka nie powinna być na całym ciele? a w sumie staram się nie myc twarzy tą wodą, tylko przemywam solą fizjologiczną, tylko wiadomo coś tam dostanie się wody ..boona ma tylko na twarzy...co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara na pewno od wody do kąpieli taka wysypka nie wychodzi tylko na twarzy , z tego co wiem to może być od mleka. I nie bój się maluchom myć buzi wodą od kąpieli , tylko rób to na początku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak myślałam, ze może być to od mleka, kurcze szkoda bardzo, bo tak jej podpasowało. Nie wiem co na to zaradzi pani doktor, mam nadzieje, ze ten krochmal pomoże, ja kupiłam taki gotowy, przemyłam dziś jej tym twarz...kurcze zawsze coś musi wyjść :-( Sylwia a u was od czego była ta wysypka? czytałam też, że czasami dzieci dostaja trądziku niemowlęcego między 5-10 tygodniem, może to jest to, a nie żadne uczulenie... a u ciebie Liska jak jest po tym mleku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jakby to lekarz zobaczył , bo po mleku też wychodzą suche placki w różnych miejscach . A napisz jak to dokładnie wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, Laski moje śpią, emek na imprezie, mama pojechała do domu na weekend, garfield na polsacie i lampka wina, żyć nie umierać:) Szczęściaro ale jaka to jest wysypka,bo sa różne, Lenka na początku też dostała po zmianie na NAN ale takich krostek podskónych, nie były one czerwone. Maja też czasami takich dostaje, czasami wokół ust, podejrzewam, że za mocno ktoś buzie wyciera przy jedzeniu* czytaj emek):) skóra się podrażnia i krostki się robią. kilka dni temu LEnce zeszły te krosteczki. Jak robią się czerwone i swędzą to pewnie uczulenie na mleko. Takie krosteczki podskórne na doktor nie zrobiły żadnego wrażenia:) Sylwia to dużo Lenka zjada, widzę, że moje to tylko niejadki, ale jeszcze 1,5tygodnia i legalnie będę mogła im wzbogacac dietę:) Bo nielegalnie to jabłko i marchewke mają za soba:) A moje dziewczynki są najbardziej podobne jak mają czapki na glowach i oczy zamkniętę, wtedy ciężko je odróżnic, ale normalnie to też widzę, że się do siebie zbliżają:) Maja jest o poł kg cięższa niż Lena. Dziękujemy na miłe slowa:) A ja mam body takie jak Twoja Lenka na fotkach:) hehe ogólnie to przez to, że mam podwójnie ciuchow i żadne mi się nie powtarza, to śmieję się, że jak ktoś mi coś z hm przyniesie to ja już to pewnie mam:) Szczęsciara one dlugie są i raczej chudziutkie:) Dzięki ja buźkę normalnie w kąpieli myję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska dziewczyny są przesłodkie i tak urosły , że hoho :) moja bije rekordy ciężkości i na wczorajszym ważeniu miała 14 kg ! kręgosłup mi pęka , ale lekarz powiedział, że będziemy się martwić jak zacznie biegać i nie będzie gubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ona się barberko i tak wyciągnęła, obserwuję wasze fotki i super wygląda. Była o wiele bardziej papuśna. dziś była u mnie ciotka i ma córę w Twojej wieku, waży 12kg i świetnie wygląda. Ale dźwigać jest co faktycznie:)Jak po szczepieniu?coś wyskoczyło? dziewczynki dziękują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie nie wygląda i lekarz stawiał na maks 12 kg , ale waga nie kłamie :p najgorzej jest z ciuchami , bo muszę kupować na 92 jeśli chodzi o obwód brzuszka ,a na długość to jeszcze trochę brakuje :) za to portki starczą na dłużej :) po szczepieniu na razie nic nie wyskoczyło , ale marudna jest i jeszcze z 10 dni trzeba ją obserwować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro moja Lenka nie miała wyspypki,kapałam ją w krochmalu ,bo jej skóra się łuszczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ta Julcia podobnie wygląda do Kamilki i też bym jej dala 12kg:) A powiedz mi ona je dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że je mniej niż jej rówieśnicy i nie mam pojęcia od czego tak waga jej urosła :/ nie odjada między posiłkami , najwyżej chrupka kukurydzianego , nie dostaje słodyczy , najwyżej lubiś , kaszki niesłodzone :/ Taka jej natura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami właśnie tak jest, zobaczysz jak zacznie biegać to się chudzinka zrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja jeszcze odnośnie wysypki, bo mnie martwi. Jeżeli jest to wysypka od mleka to czy nie powinna być wtedy na całym ciele? i po jakim czasie wychodzi? bo my mleko zmienilismy 27.10, a wysypke dostala gdzieś po 2,5 tyg. po stosowaniu tego mleka, nie powinna wtedy wyjść szybciej już po pary dniach? Barberka może ty wiesz jak to jest jako doświadczona mamuśka? Kolejna sprawa niedawno pisalismy na temat rożków i od tego czasu już ich nie stosujemy i dzieci leżą np. na naszym łóżku bezpośrednio na pościeli, ktora jest prana w zwykłym proszku. julcia też często teraz śpi na brzuchu, czyli ociera policzkami o tą pościel. Trzeba będzie ścielić im pieluszki pod głowe, kurcze myśle już o wszystkim od czego mogła dostać to uczulenie, ta nasz Julcia to jest taka delikatna ze wszystkim... Przemywam buźke tym krochmalem już zrobiłam go sama. Sylwia po jakim czasie od kąpania w krochmalu się poprawiło? Czy wy też ścielicie cos pod główki dzieciaczków jak leżą na waszych łóżkach? Bo chodzi o to, że pani pediatra sie zdziwiła, ze może to być od mleka, bo to jest mleko HA, także nie powinna od niego dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie po mleku to raczej wychodzą suche plamy , może to być trądzik , potówki i trudno powiedzieć nie widząc . Kładzenie malucha na Waszą pościel nie powinno mu zaszkodzić, ale ja zawsze podkładałam kocyk , albo rozłożony rożek i wtedy jak poszedł pawik , albo siusiu przeleciało to nie trzeba było całej pościeli zmieniać :) spróbuj też przemywać czarną herbatą , bo znajomej lekarka kazała ,a chłopiec miał straszne uczulenie i pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara jak wyglądają te krostki. Czerwone, białe, swędzą? Może to po prostu podrażnienie. po mleku to uczuleni e wyszłoby raczej od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wysłałam kilka zdjęc na pocztę, zobaczcie sobie. To są takie czerwone suche plamki, n pewno nie jest to potówka, bo wiem jak ona wyglada. Dzis mielismy zaplanowana sesje zdjeciowa i musiałam ją odwołać, ale przełożyłam za tydzien i bedzie to już sesja mikołajkowa :-) mam nadzieje, ze przez tydzien zmniejszy się ta wysypka. Narazie smaruje tym krochmalem jak to nie pomoże to Barberka skorzystam z twojej rady. Pani pediatra mówiła, ze mozna albo kąpać w krochmalu albo w nadmanganianie potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara super dzieciaczki, śliczne są, takie malutkie, wcale.nie.wyglądają na taka wagę jak piszesz:-) nie chce Cię martwić, ale znajomej córka miała bardzo podobne wypryski i dermatolog stwierdził azs atopowe zapalenie skóry.musi używac tylko emolientow. Prac w płatkach mydlanych. Jak przeszła ba dietę, wszystkie kosmetyki kupiła z firmy emolium to wysypka zeszła. Długo już to ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje dziewczyny za odpowiedź, zawsze można na Was liczyc :-) zakupiłam dzis kolejne płyny do kąpieli emolienty, bo jak je używaliśmy to było dobrze, tylko jak przeszłam na nivea to tak się zaczęło, ma tą wysypkę od kilku dni...zeby tylko to nie było od mleka to damy rade, bo mleczko dobrze toleruje także szkoda by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mojej koleżance pediatra powiedziała, że to trądzik niemowlęcy, ale że ta mooocno zapobigawcza poleciala jeszcze do dermatologa, to ten powiedział, że to azs. Może po prostu julcia ma wrażliwą skórę i te emolienty dobrze działają. Daj znać czy się poprawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro u mnie 3-4 kąpiele przyniosły oczekiwany rezultat,skóra się złuszczyła,teraz już do kapieli używamy kosmetyków nivea i hipp i nic się nie dzieje. Wiesz co,a może to uczulenie na kosmetyki ,których Wy używacie?w końcu przytulacie Julcie i być może w kontakcie z Jej skórą te Wasze kremy/perfumy spowodowały taki stan. Podobnie było u koleżanki,mała często miała taką wyspypkę na twarzy i koleżanka zachodziła w głowę co się dzieje...koniec końców wyczaiła,że to przez emka,jego twardy zarost i perfumy drażniły skóre małej i stąd były takie wypryski.Wspomniałam Ci o tym ,bo pisałaś ,że ostatnio Julcia dużo u tatusia na rączkach przebywała więc może ma to jakiś związek. No a teraz muszę posłodzić maluchom :śliczności kochane z nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska,nie mogę dodać komentarzy pod zdjęciami na fb,może to chwilowa awaria;w każdym razie muszę Ci powiedzieć,że urody dziewczyny dostały po równo:)Na jednym ze zdjęć Lenka ma cudne loczki,a Maja taką piekną oliwkową skórę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Sylwia już Wam kiedyś pisałam, że Maja miała uczulenie na tatusia:) Tylko ona na jednym policzku, zeszlo jak tata dostał zakaz przytulania na kilka dni, potem już się nie powtórzyło, tylko jednak dużo mniej tych krostek było niż u Julci. Moja Lenka to kręciołki ma po kąpieli, a tak to każdy wlos w inną stronę. Dziękujęmy za miłe słowka:) A Maja to skóra zdjęta z taty:) A jak twoja Lenka? pochwal się, pewnie już sporo urosła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co już nie wiem sama co to może być...teraz to trudno to stwierdzic, wiem jedno, że nasiliło się to dośc mocno po czwartkowym szczepieniu, miała tylko takie delikatne a teraz jest tego sporo. Czytałam, ze tak może być po tych dziwnych szczepionkach, najlepiej by było na nic nie szczepić, jestem wkurzona... Chyba, ze jest to trądzik niemowlęcy, bo jak byliśmy na spacerze to wysypka znikła od zimna, a jak jest ciepło to widać ją bardzo i niby tak sie dzieje przy trądziku, tylko ona nie ma takich ropnych krostek, ale teraz przez to smarowanie krochmalem ma wysuszoną policzki czy to tak ma być? mam nadzieje, ze nie jest to skaza białkowa, w sumie po mleko HA nie powinna być... Jutro będziemy na Rajskiej to zapytamy co jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro dobrze,że jutro się wyjasni skąd ta wysypka. Co do krochmalu to taki on efekt powoduje,że ta skóra w pierwszym momencie bardziej sie łuszczy,potem jest coraz lepiej i po kilku zabiegach łuszczenie zanika całkowicie. A jak huśtawka?daje rade? Potem wrzucę jaką fotkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze jedno ważne pytanie czy wasze pociechy po szczepieniu miały mniejszy apetyt? bo dziś Julka cały dzien je połowe mniej niż normalnie, czy to jest normalne? bo zaczynam sie martwić...aj żałuje, ze szczepiłam je dodatkowo, bo wysypka się powiększyła dzien po szczepieniu a dziś pojawił się brak apetytu... Huśtawka fajna, ale jakos dzieciom się średnio podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara tak sobie teraz myślę, że fakt dawania dziecku mleka HA nie gwarantuje tego , że nie będzie uczulać . Mleko HA jest dla wrażliwych dzieci ,a nie alergików. Możesz zamiast nutramigenu spróbować podać pepti , które jest typowo dla dzieci z alergią na mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja,kurcze szczęściara ale przecież, ta wysypka wystąpiła długo po zmianie mleka, Wc nie sądzę żeby to było przyczyną. Ta wysypka musi najpierw wyschnąć, żeby się zagoic, więc dobrze się dzieje. według mnie top albo trądzik, albo wrażliwa skóra, bądź uczulona na nivea. poczekaj trochę na efekty krochmalu im emolientow. Z.dnia na dzień na pewno nie zniknie. Szczepionkami się nie martw, moję dziewczyny dwa dni jadły dużo mniej. Ba pewno od tego nic się nie stanie. Organizm walczy z chorobami i.jest osłabiony, nutę na się co dziwić. A co byś zrobiła jakby dzieciaki zachorowaly, na to na conie zaszczepilas a mogłaś? Nie denerwuj się tak, wysypka.zniknie za kilka dni. Tej znajomej jakiś tydzień się goilo. Teraz jest już ok, śladu nutę ma. A na która idziesz na Rajska? Ja też się wybieram z Lenka nda.kontrole wagi im po recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Barberko ale taka wysypka się pojawiła własnie po szczepieniu, także nie wiem czy to od mleka jak już pije je dokladnie od 27.10, to chyba odrazu by wyszla taka wysypka. Jutro bedziemy na Rajskiej to zapytam pediatry, niech ja zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×