Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

ok tylko pij duzo. ja dzis ide na szczepienia z amela przeciw pneumokokom i cos tam jeszcze. pewnie bedzie sie darla, ze okropna mama pozwala krzywde jej robic, ja sie rozrycze i wrocimy do domu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łaaaaaaaaaa dziewczyny ale dreszczowce opowiadacie :( wystraszyłam się bo mi też sie coś sączy oprócz tabletki :( i wkładka bardzo ciężka jest przez to -nie codziennie to mam ale mam .Jutro do lekarza idę. Słyszałyście kawał o tych trzech fazach otyłości u faceta? :P 1 faza-nie widać jak leży 2 faza-nie widać jak stoi 3 faza-nie widać kto ciągnie ;) Widzę,że my tutaj prawie wszystkie z dysfunkcyjnych rodzin :( moja matka neurotyczka a w menopauzie diagnoza- schizofrenia. Leczyć się nie chciała ojciec miał to w dupie, musiałam się z nią użerać aż w końcu zapakowałam się do UK poleciałam. Teraz już jej się menopauza kończy więc jest znośnie w domu ale często zachowuje się jak Hitler ! Nosz kurde mam 30 lat a ona mi będzie mówić czy i z kim mam rozmawiać przez telefon i w dodatku co mówić ! Żeby nie ześwirować sama chodzę raz w tygodniu na psychoterapie, jeszcze powinna mi ją fundować za te zmarnowane lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez chyba ma menopauze. ma napady wscieklosci, chodzi i piszczy na caly glos. wariatka... mowie wam. w wakacje jak bylam, to cos mi dowalila, odpowiedzialam jej ze jest niemila to zaczela piszczec. bez jaj. mam nadzieje, ze jej przejdzie niedlugo. dobrze, ze z nia nie mieszkam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest cos z otyloscia u facetow, ze trudno im stanac na wysokosci zadania ;p moj ma130kg wiec na bank 1 faze ma a 2? chyba jeszcze nie ;p zaraz mu sama te tablety sprawdze zeby przypadkiem rano z namiotem do pracy isc nie musial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama trzymam kciuki żebyś jeszcze w tej ciąży pochodziła:) Keysy ja przez 2 miesiące jak rzygalam cale dnie to często zdarzało mi się popuścić wlasnie podczas wymiotów,ale Ty idź to koniecznie sprawdzić. Dziewczyny mój tata pił przez lat, mama mówiła że, zaczął 3 miesiące po ślubie. Było bardzo cięzko, przeplakałyśmy niejedną noc, ale się nie poddalyśmy. Dziś tata nie pije od 5 lat i jest wspaniały dla nas. Szkoda tylko,że tych złych lat nie da się wymazać z pamięci:( Dobrze że chociaż na swojego faceta nie mogę narzekać. A i jeszcze jedno mi się przypomniało:) Wiecie coś na temat rocznego urlopu macierzyńskiego? W jakiejś gazecie czytałam że jednak go nie będzie, teraz sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co włączę kafe to tak doczytuje to co pominęłam :) Mama trzymaj się w szpitalu ale lepiej w dwupaku jeszcze :). To prawda ze jak rodzice wysocy to dziecko długie :) Anetucha a nie chciałaś tych rzeczy na allegro np wystawić i tylko za cenę przesyłki je sprzedać co prawda ta jest dosyć kosztowna z uk no ale może ktoś będzie chciał. Ja niestety nie znam nikogo ale mogę się popytać, moja ciotka pracuje w szkole więc może ma jakąś tam bidną matkę z brzuchem albo coś. Jak chcesz to spytam. A te szczepienia w UK są obowiązkowe? Agunia nic nie wiem o rocznych macierzyńskich więc nie pomogę :( Andziulko88 a gdzie te "jazdy"w brzuchu odczuwasz? tak zaraz nad spojeniem łonowym? jak tak to na pewno maleństwo :) Jelita już są bardziej w górze więc jakby ci coś jeździło w okolicach pępka to jelita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to popytaj. spiochy sa wszystkie czyste bo te co kupa na nie z pieluchy wyleciala od razu wywalalam bo i tak zolta plama zostaje. spiochy i body! wlasnie wrocilam z przychodni, dostala dwa piekace zastrzyki w oba uda ;/ piszczala jak nigdy przedtem az sie prawie sama rozryczalam. nie wiem czy sa obowiazkowe. chyba tak. nikt mnie o zdanie nie pytal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemądra jutro rano muszę się przyjrzeć tym "jazdom" bo chyba teraz jak ich nie czuję to nie potrafię ich umiejscowić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u mojej lekarki i ja już głupia jestem... tydzień tamu byłam prywatnie bo mnie brzuch bolał i okazało się że przez stres i odstawienie luteiny to kazał mi brać tą luteinę cały czas. Dzisiaj poszłam do mojej lekarki która stwierdziła żz trzeba odstawić i zobaczyć co się będzie działo bo prawdopodobnie nie jest potrzebna ratunku co lekarz to inna opinia i bądź tu teraz mądra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza i jestem głupia... tydzień temu byłam prywatnie to kazał mi brać luteinę cały czas dzisiaj poszłam do mojej lekarki która kazała odstawić i zobaczyć jak będzie... ostatnio odstawiam to było źle ja już nie wiem co mam robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam luteine od początku i kazali odstawic w 16 tc przestalam brać i po dwóch dniach wyladowalam prywatnie na wizycie i usg i lekarz stwierdził że jeżeli tak jest po odstawieniu luteiny to lepiej żebym brała a ta moja lekarka znów mi kazała odstawic ... Także zgupialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze i wszędzie. . .
Ja bym na twoim miejscu brała Ja jestem w 21tc i biorę duphaston z takiego samego powodu jak Ty. Pozdrawiam . ps a Ty który tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka od 15 tc łożysko samo pełni rolę progesteronu i pewnie dlatego powiedziała,że można odstawić ale jak Ci dobrze jak go bierzesz to po co kombinować. Progesteronu w ciąży nigdy mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko kochana co wy bierzecie? :D ja tutaj nie mialam ani jednej tabletki oprocz centrum dla kobiet w ciazy i w ostatnich tyg paracetamol bo chodzic nie moglam przez bole kregoslupa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż zobaczymy mam jeszcze kilka tabletek i się wyjaśni odstawie i zobaczę jak będę się czuła jak będzie ok to luz jak coś będzie nie tak to będzie musiał mi przepisać :) zawsze i wszędzie jestem w 17 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze i wszędzie. . .
to bym brała przynajmniej do 20 tc. Moja gin nie chce mi póki co odstawić. Przepraszam że się wtrąciłam ale tak czytam Was już od dłuższego czasu:-) pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* andziulka007 - jeżeli mogę Ci coś polecić to moim zdaniem lepiej będzie jeżeli nadal będziesz brała luteinę. Ja ją praktycznie biorę przez całą ciążę. Przyznam, że dzięki temu jestem troszkę spokojniejsza o swoje dziecko. Co tam w ogóle u Was słychać? Jak samopoczucie? U mnie dość kiepsko, znowu się nie wyspałam, w nocy budzę się po kilka razy, a potem nie mogę zasnąć - co za męka. Ale pocieszam się, że już bliżej niż dalej:) Już się nie mogę doczekać tej chwili kiedy moje dzieciątko przyjdzie na świat:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta - zagladam tu co dwa dni i nie zawsze mam czas cos napisac... :) Widze ze jestesmy na tym samym etapie "prania" hehe :) Ja tez wlasnie w zeszlym tygodniu przez trzy dni pod rzad pralam i prasowalam ubranka dla coreczki :) Przeplukalam tez nowe rzeczy np. posciel do lozeczka, do wozka itp. bo niektore rzeczy bylo baaaardzo czuc jakimis barwnikami/farbami sama niewiem ale teraz jest OK :) Ubranka juz wszystkie poprane i poprasowane :) Polki w szafie dla malutkiej przygotowane... Maz wczoraj ogladal wozek jak wrocil z pracy i baaaardzo mu sie spodobal po czym dodal ze juz niemoze sie doczekac - a ja sie poczulam jakbym od podlogi pare metrow w gore poleciala :D Wkoncu powiedzial cos co mnie uszczesliwilo ;) Ogolnie czuje sie dobrze, znaczy poza bolami kregoslupa ktore trzymaja mnie juz piaty dzien :/ Ale wiem ze tak bedzie do konca wiec staram sie nie zalic , ale wczoraj malo braklo a bym sie wywrocila pod prysznicem i tak mnie strasznie sciegna bola po "prawie upadku" noi bol kregoslupa sie podwoil :/ A tak to jest OK :) Dla malej mam juz praktycznie wszystko kupione :) Musze jeszcze dokupic pieluszki tetrowe 5/10sztuk i gabke do kapieli bo mam foczke ale chce sie tez zaopatrzyc w gabke w razie czego :D . Wczoraj bylam w Smyku i kupilam dwa kaftaniki z 40zł na 20zł :D Wyprzedaze na ubrania maja noi mozna znalesc cos ladnego :) Ja wyciagne moze meza w niedziele do Smyka zebysmy razem cos kupili Amelce ;) Wczoraj spotkalam dziewczyne ktora ma jeszcze dwa miesiace do porodu i normalnie miala taaaaki duzy brzusio a jak jej powiedzialam ze ja mam jeszcze 3,5 to powiedziala ze ja mam malenki :D Ale nie ciesze sie za bardzo bo pewnie jak mi brzuszek wystrzeli to nawet sie nie zoorientuje kiedy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wysypki - stwierdzilam ze dostalam chyba uczulenie na proszek, bo od pol roku piore tylko w takim zelu z Niemiec a ostatnie dwa prania zrobilam w zwyklym proszku i to moze od tego :/ Narazie odstawie proszek i zobaczymy czy wysypka zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*andziulka007 - małe sprostowanie, nie przeczytałam uważnie Twojego posta. Napiszę jak było u mnie. Ciąża zagrożona. Luteinę brałam do 16 tygodnia,bo lekarz powiedział, że od 16 tygodnia łożysko zaczyna produkować hormon niezbędny do utrzymania ciąży, potem ok 22 tyg. (dokładnie nie pamiętam) znowu zaczęłam ją brać ze względu na szyjkę. Luteinę miałam odstawioną stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia zobaczę odstawię tą luteinę może ma rację żeby już nie brać a jak będzie coś się działo to pójdę do niej i będzie musiała przepisać :) ogólnie to głowa mnie boli od dwóch tyg spać w nocy nie mogę i powiedziała że głowa może też boleć od brania luteiny nie wiem co ma piernik do wiatraka ale może akurat ma rację nie mam zamiaru się tym przejmować :) będzie dobrze musi być :D jeszcze dodatkowo jestem na no spie cały czas :/ a powiedzcie mi można sobie zrobić takie badanie na progesteron? bo jakieś takie badania chyba robią no nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulko jak najbardziej możesz iść do laboratorium i prywatnie wykonać samo badanie progesteronu z krwi (ok.17zł). Normy są na wyniku więc się połapiesz :) Ja mam tak jak Maysia pisała i też biorę progesteron ale mimo iż łożysko przejęło już jego funkcję od 2 tygodni, to i tak biorę 200mg progesteronu. Dzisiaj lekarz na 22 :) ale dzwonili ze poślizg bedzie-pewnie wrócie o 1:( Uaktualniam na 18tc nick-------------------------imię-------------wiek------ --miejscowość----------tc---------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy-------------------5------------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------ 31 ---------- Utrecht, Holandia------ 7----------- ? andziulka88---------------Ania--------------24----------- -łódzkie------------------16---------DZ andziulka007------------Angelika-----------26------------ łódzkie------------------17-----------? (nie)mądra---------------Agata-------------29----------- --śląskie-----------------18---------CH agunia1987--------------Agnieszka---------25------------- --łódzkie---------------18---------DZ DarCiiaaa-----------------Daria--------------19---------- --Gdynia-----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa--------------20----------- lubuskie------------------25---------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24-----------Ok. Kraków---------------23---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20----------święt okrzyskie------------31---------DZ Marysia2013------------Marysia-------------28------------ ł dzkie-------------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia--------------21----------- -Mogilno---------------- 34---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina------------23----------podka rpackie-------------35---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-------------28-------- --mazowieckie------------35---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia-----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×