Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

dziewczyny jestem w takim szoku , że szok! Dostałam telefon że mojej przyjaciółki synek 2 miesiące zmarł:( Boże Ja w to nie wierze:( leżał w szpitalu bo dostał gorączki 38.5 Wiola była z Nim niby o 5 Zasnela a o 6 przyszła pielęgniarka do małego i Ja obudziła żeby wstała małego przebrać ona wstaje a on Boże:( zimny jak lód:( a pielęgniarka jeszcze pyskiem że była co akurat! Nie wierze w to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczka ale jak to się mogło stać? może lek jakis małemu przedawkowali ? przecież dziecko tak samo z siebie od temperatury nie umiera :( chyba że temperatura nie zbita to wiadomo ze się wszystko zetnie w organizmie :( to straszne Yadaet nie pomogę na pracy i dodatkach się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny a może być tak, że nie bede miec przydzielonej żadnej położnej? Np. Przyjdzie co do czego i trafie do szpitala i urodze i juz? Moja koleżanka-psiapsiółka, ktora miła na 28 stycznia termin dalej chodzi w dwupaku i ma już dość, ale często mówiła, że jej położna powiedziała, że ma ograniczyć mleko itd. Tylko, że ona chodzi państwowo, a ja prywatnie i teraz nie wiem czy powinnam isc do swojej oprzychodni i zapytać się o położną dla siebie? Któraś z Was wsadziła taki klip: Hania Hołek-- mi się podoba, fajny utwór:) i fryzurę miała fajną... Chciałabym wyskoczyć z jakąś awangardą na głowie, ale boję się, że będzie bardziej, niż tragicznie :P (nie)mądra Ty się mnie pytałaś o to usg połówkowe... Ja mam co wizytę usg, tylko w przeciągu tego czasu od którego tam do niego łażę zdarzyło się, że dwa razy, że nie zrobił mi usg, bo miałam samolot.. Ciekawa jestem jak mi pójdzie to badanie krzywej, bo ja jestem taki łasuch, że może mnie ta glukoza nie ruszy :P tylko ostatnio zamiast słodyczy mam ochotę na tą pieruńską kiełbachę :D Ja byłam jakieś 3 lata temu w Anglii, w Cheltenham, niedaleko koło Birmingham.. Birmingham - Uwielbiałam to miasto... fajne wspomnienia:) W Cardiff też jest pięknie:) chciałabym tam choć na tydzień wrócić:) Mnie na razie nic z piersi nie leci, też lubię seks z ich stymulowaniem, u mnie problemów z seksem nie ma, aż dziwię się, że go taki słonik pociąga :P z tym, że nie jest to ostatnio tak często jak wcześniej, bo ja mam mniejsze łaknienie niż wcześniej.. A mama mu obiecywała, że jak będzie chłopak to się nie opędzi, a tu proszę oddychać może:D A propo właśnie przypomniałam sobie, że mówiłyście o urodzie, a też słyszałam, że ba dziewczynkę kobieta brzydnie, a na chłopca pięknieje, a tu taki zonk... Nie dość, że rozumu mi ubywa to jeszcze, gęba coraz bardziej oszpecona, sucha z wierzchu, ale to w niczym nie przeszkadza, żeby dodatkowe wulkany występowały... Co za koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże nie wiem jej kuzynka dzwoniła nie wierze w to:( w weekend byłam u nich mały zdrowiutki :( tak długo się starali:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczka.. przykro mi.. nie wiem jak pocieszać bo tego nie potrafię... Czasami tak bywa, bo mówią, że takie wydarzenia kogoś uczą, ja jednak tego nie rozumiem... niestety... i nie chciałabym otrzymać takiej lekcji pokory... Modlę się i proszę, żeby u nas było dobrze.... Przykro mi:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka przykro bardzo :( niestety to się zdaza i nazywa się śmierć łóżeczkowa... Mojego kuzynki synek tak zmarł z dwa lata temu straszne :( Yadeth wiesz co normalnie należy Ci się zwolnienie 100 % i maciezynski też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka teraz to mnie straszysz. Może to nagła smierc lozeczkowa? Ja kiedys jak swojej w nocy nie slyszalam, bo normlanie to chrapie, wyskoczylam z lozka jak poparzona... kiedys z przychodni mnie wyprosili bo laska urodzila martwe dziecko byla u lekarza i wychodzac nie chciala na mnie patrzec a ja czekalam na swoja kolej do poloznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha to na prawde jest przerazajace... Ja w ogóle jestem posrana, bo z jednej strony babcia ma córkę z zespołem Downa a z drugiej strony druga babcia urodziła córkę, która po trzech dniach zmarła, więc nawet nie masz pojęcia jak ja się boję.. Do takiego stopnia jestem przerażona, że nic nie powiedziałam lekarzowi i nie robiłam w 17 tyg tych badań... Ja wierzę, że one wszystko przeszły, więc mnie już to nie dotyczy... I tak będę sobie powtarzać do ostatnich dni.. Dwie kreseczki 25.09.12 Pierwsze ruchy(gilgotki) 12.12.12 Dzidzia 26.05.13 lub 03.06.13 do wyboru do koloru ;) Synuś na 90%:-*:-*:-*:-*:-* http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=50454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Andziulka007 pytam, bo ktoś mi powiedział, że to nie jest zwolnienie lekarskie tylko przejście na zwolnienie na którym dostaję zasiłek chorobowy i jego wysokość to średnia z 12 ostatnich miesięcy moich wypłat. I teraz jest kicha trochę, bo ja przecież nie pracowałam przez ostatnie 12 miesięcy. I ponoć to samo jest z urlopem macierzyńskim. Gdzie nie poczytam jest inna wersja, dlatego się już wkurzam i nie wiem w co wierzyć. Skończy się tak że pojadę do ZUS'u. ;/ Eh, nie chce nawet myśleć o stracie dziecka. Wydaje mi się to zbyt trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadeth no mi księgowa tłumaczyła że normalnie dostaje z wypłaty którą mam na ten czas a nie z tych 12 miesięcy ale możesz się gdzieś podpytać jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczka bardzo mi przykro :( Okropne są takie sytuacje... Dziewczyny byłam kolejny raz u lekarza, bo dalej kaszle i mam zatkane zatoki i pani doktor kazała mi nos solą fizjologiczną płukać i kupić syrop dla kobiet w ciąży, a mnie już ten kaszel i katar wykańcza:( Yadaeth należy Ci się normalnie wszystko, po 3 miesiącach zwolnienia płaci ZUS a nie Twój szef i tyle, ale obowiązuję Cię stawka którą masz w momencie pójścia na L4, pierwszy raz słyszę o liczeniu średniej... Co do Portsmouth to my się wybieramy w marcu albo w kwietniu, o ile lekarz nie zabroni mi latać :) Bo 10 stycznia Tomek został wujkiem i chcemy zobaczyć małą kruszynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth, o żesz Ty! :p ;) A rozstępy mi wyszły mniej więcej w 38 tygodniu także módl się ;) Majóweczka, jestem w szoku :( Strasznie jej współczuję :( Nie wiadomo nic więcej co mu było? (Nie)mądra, a nie boisz się, że któraś będzie rodzić wtedy kiedy Ty i ubiegnie Cię z daniem w kieszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij to wyjdę z założenia że trudno :P i tak się urodzi i tak ;) Na specjalny rekonesans położnych mi się do szpitala nie chce jechać 35 km :P a podobno tam gdzie mam rodzić po zmianie właściciela zrobiło są świetnie i każda jedna położna to kapitalna babka więc nie powinno być problemu. Na dobrą sprawę wiecie co ...boję się bardziej pielęgnacji kikuta pępka u dziecka niż porodu haha :) https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558153_486457851400984_554151748_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
"Podstawę wymiaru zasiłku dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu." andziulka007 ja właśnie zgłupiałam totalnie bo już gdzie nie wejdę to każdy co innego mówi i wszędzie co innego piszę. Na innej stronie przeczytałam, że też normalnie ostatnia wypłata tak jakby się liczy. Jakby Ci księgowa coś powiedziała konkretnie to będę bardzo wdzięczna za informacje. Jeśli nic się nie dowiesz, wkurzę się na państwo nasze powalone i pójdę sama do ZUSu i się po prostu zapytam. xD Fijfijfijuu hahahah :D Mi nie wyjdą na pewno. ;p A co, optymistką jestem całe życie. ;D Tylko czasami mam dołka. ;D Poza tym, walę tyle kremu na swoje piękne dwa rozmiary większe piersi, obfity brzuch, celulitowe uda i ogromniaste ramiona, że rozstępy po prostu NIE MAJĄ PRAWA się pojawić. ;p (nie)mądra* a ja postanowiłam nikomu w łapę nie dawać. ;p HAHAHAHAHAHAHA świetny obrazek. :D Mama2013luty strasznie Ci zazdroszczę. ;p Też już bym chciała być po. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia najwazniejsze to byc dobrej mysli. Moja juz spi, ale dzis ja bede 20 razy kontrolowac zamiast 10ciu tak sie przestraszylam... Fij mi tez rozstepy wyszly w ostatnich tyg, a najwiecej po tym jak drapalam wysypke ;/ w pracy mam chinke. malutka dziewczyneczka a zadnego rozstepu nie ma, zanim odeszla mowila smaruj- nie drap. i mam za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth, życzę Ci żebyś nie miała :) Ja się łudziłam, bo moja mama nie miała, ale też się codziennie smaruję od samego początku i to dość drogim siuwaksem a tu dupa :( Dziwne tylko, że nie na brzuchu, gdzie skóra wydaje mi się najbardziej napięta, tylko na biodrach, tak bardziej z przodu :O Mniej więcej po 4-5 sztuk ;) Anetucha, ja się nie drapię i mimo to mi wylazły te skurczybyki :( Jeju, ta historia z tym dzieciaczkiem tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że dobrze że kupiłam ten monitor :O Mój M. mi gadał, że ten monitor to głupota :O (Nie)mądra, u Ciebie na pewno będzie dobrze, to wszystko zależy też od nastawienia. A ja jestem niestety panikara i dlatego wolę się zabezpieczyć :O MAMA ale swoim mlekiem karmisz tak? Tylko z butelki? Któraś z Was pytała o cerę. Ja miałam zawsze tłustą, na początku ciąży też i wyskakiwały mi mega syfy, a teraz mam normalną w kierunku suchej :) I rzadko mi coś wyskakuje :) Pewnie troszkę też na to wpłynęła pora roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, orientujecie się co zalecają w tej chwili do przemywania pępka? Bo już słyszałam różne rzeczy, a w rodzinie znajomej urodziło się dziecko i tam w szpitalu mówili, że wg. wymogów Unii przemywa się teraz wodą z mydłem :O Ta babka tak robiła przez parę dni po czym okazało się, że pępek zaczął już nieładnie pachnieć. Co za bzdura, przecież wg. mnie raz że trzeba to odkażać, a dwa że alkohol wysusza i o to przecież się rozchodzi, żeby ten kikut wysechł i odpadł, nie? MAMA, a Tobie co powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie łudzę, żeby nie mieć tych dziadostw:) Mimo wszystko to ja i tak nie potrafię się zmobilizowac do czestrzego smarowania jak tylko raz dziennie.. i tez sie troszke drapie zanim wskocze pod prysznic... Chyba tez ten monitor kupie... Wiecie co ja zanim zaszłam w ciążę, mówiłam, że mam chody na górze i mnie nic nie ruszy.. Ale odkad jestem w ciazy... to jakos mniej w to wierze:D ze strachu:D haha głupia jestem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij mnie informowano o 70% spirytusie tylko i wyłącznie, kuzynka używała octeniseptu i się podniecała jego zajebistością bo "psik i po kłopocie" :o ,ja na swoich ranach po zabiegu przetestowałam i zaczęłam śmierdzieć a jak smarowałam spirytusem to wyschły mi na wiór, niepotrzebnie przedłużyłam swoje męczarnie o 2 tyg. :o Dodatkowo octenisept jest jakiś tłusty w dotyku więc jak może coś wysuszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, no właśnie pamiętam jak opowiadałaś o tym Octenisepcie i żałuję, że go wcześniej kupiłam. Ale wyobrażasz sobie wodę z mydłem?? Ja też właśnie słyszałam o tym 70 % spirytusie i ciekawa jestem czy to nadal aktualne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij nadal aktualne bo mi ciotka mówiła o tym w grudniu tylko dawała mi przepis do samodzielnego zrobienia wiadomo ale nie pamiętam, muszę się jej dopytać dokładnie ile wody ile spirytusu. Z woda mydłem to przegięcie ! Okazuje się,że nawet lepiej go nie moczyć w wodzie przy kąpieli a co dopiero wodą z mydłem smarować :o Octenisept możesz wykorzystać do dezynfekcji czegoś( najlepiej plastykowego :P) ja tak robię ;)dezynfekuje aplikator dopochwowy ;) bo szkoda wyrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×