Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Hejka :) wiec moja pani gin - stiwerdzila ze to jest wczesna ciąza - 5tydzien mam pecherzyk 5,6mm - narazie nic poza nim nie widac i nie mozna stiwerdzic zlecila komplet badań - i kolejna wizyta za 3tyg. ps. zdzwilo mnie badanie na HIV ... ile moze kosztowac takie badanie ? chodze prywatnie do gin. wiec i badania musze robic odplatnie... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć raz jeszcze, bo wczoraj się przywitałam i poszłam spać ;) MAMA jeśli chodzi o jakiekolwiek wyniki to musisz je odnosić do wartości referencyjnych laboratorium w którym robiłaś badania, bo każde ma troszkę inne normy. Dziewczyny mam pytanko, czy wy się wysypiacie? Dobija mnie, że muszę spać na jednym albo na drugim boku i co chwilę skaczę to w tą to w tamtą :O Szczesliwa-mmmama gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu no jezeli nie musze wstawac rano zeby obudzic siostre to sie wysypiam, znalazlam jakis na to sposob - wkladam poduszke miedzy nogi :) szczesliwa-mmmama GRATULACJE!! ja tez mialam badanie na HIV nie jest ono wymagane no ale lepiej ze sie je ma poprostu, ja wczoraj bylam u lekarza to byly wyniki no oczywiscie ujemny wynik (ale stres tak czy siak jest zawsze) jezeli chodzi o cene to nie mam zielonego pojecia ile to moze kosztowac, dlatego ja chodze do 2 lekarzy - prywatnie i na nfz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, no ja niby też śpię z poduszką między nogami, ale po pierwsze nieraz budziłam się i już nie było jej tam gdzie być powinna, a po drugie wkurza mnie, że jak przekręcam się co chwilę z boku na bok, to muszę ją przytrzymywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa-mmmama, ja co prawda nie pamiętam jak to było, ale jeśli lekarz stwierdził, że jest ok to się nie przejmuj i broń Boże nic nie porównuj, bo się zadręczysz. Ja też to przerabiałam i bardzo źle na tym wyszłam psychicznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu -> ja raczej daleka jestem od porowywania i przejmowania się - moje pytania to raczej przejaw ciekawosci ? :) mi tam nic humoru nie popsuje i wiem ze u mnie wszystko jest i bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa-mmmama nie czytaj takich pierdol bo normanie zeschizujesz, kazda ciaza jest inna i inaczej sie rozwija u mnie w 6tc pecherzyk byl wielkosci 5mm i widzialam juz bijace SERDUCHO ❤️ serce moze byc widoczne dopiero w 7-8 tygodniu woec badz spokojna :) Fijfijfijuu nio poduszka tez mi ucieka i co chwile sie przekrecam z boku na bok ale jakos daje rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha ja nie chce cie straszyc ae swedzenie caleg ciaa t objaw cholestazy i podobno est bardzo niebezpieczna dla dziecka. podobno b moa siostra drapala sie do krwi cala ciaze tak a cialo swedzialo za kazdym razem mowila to lekarzowi a on mowi ze to norma. dopiero ak poszla przez przeypadek do innej lekarki zaraz przed porodem na ostatnia wizyte t ta a zaraz do zpitala ze mogla by nawet poronic ale jak widac jej sie nic takiego na szczescie nie przytrafilo i urodzila zdrowa coreczke w terminie. to ma zwiazek cos z hormonami i watroba ale nie wiem dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście potem z tego może być fajna pamiątka :) Moja mama prowadziła podobną książkę po moich narodzinach. Są tam odrysowane długopisem moje łapki i stópki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla mojej chrzesnicy robie podobny album na 18urodziny - co prawda mala niedlugo skonczy dopiero 2 lata... ale obiecalam sobie ze bede do jej 18stki zbierac zdjecia z jej urodzin- ona przed tortem w koronie księżniczki hahah ciekawe co powie jak bedzie miala 15lat i nie bedzie chciala zrobic mi takiego swojego zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprpop spania to a mam taka metode ze czekam az moj sie ulozy.... a potem chyc zarzucam na niego girke... o i ja mi wtedy dobrze.... chwile pnarzeka ze go miazdze ale potem sldko zasypiamy i wszyscy sa zadowoleni. szczegolnie ja. a potem w nocy niech sie dzieje co chce. najgorsze wstawanie na siku 1500 razy. a i wam tez tak goraco ciagle? jest koniec pazdziernika a a zapitalam wszedzie w baletkach w bosych stopach i tylko bluzeczke cieka bez zadnych kurtek. inaczej bym sie uparowala. nachetniej bym w japonkach chodzila ale to troche glupio by wygladalo, poprostu stopy mi sie gotuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja spie brzy uchylonym oknie bo tez mi w goraco ale w nocy jezeli chodzi i wstawaniem na siku to u mnie tez MASAKRA!! wstaje po milon razy w nocy i to jeszcze doslownie nieprzytomna i idac do WC obijam sie o wszystko co tylko mozliwe i wtedy tez mnie boli bardzo brzuch (maly pewnie naciska na jakies narzady) i siusiam z bolem, no ale rano wstaje i jest wszystko ok :) dziewuszki tez tak macie ze jak idziecie spac to macie "wielki bęben" a jak wstajecie to macie "małą piłeczke" ? pewnie maluszek "wciska" sie pomiedzy nasze wnecznosci i to tak wyglada, a w ciagu dnia wypycha sie :D ja to zauwazylam juz jakis czas temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY :) Fijfijfijuu ja sie wysypialam do 7 miesiaca, potem zaczely sie bole kregoslupa, potem bol spojenia lonowego, teraz bola mnie biodra a musze spac na boku! zeby sie przekrecic na drugi bok musze usiasc co nie zawsze jest latwe! czasami czuje sie przyklejona do lozka przez ten ciezar :D szczesliwa-mmmama nie przejmuj się tym co piszą w internecie... ja pamietam, ze liczylam kazdy jej centymetr z tableką w internecie a po badaniu okazywalo sie ze jest wieksza niz granica gorna w tabelce :D w 20 tyg o 400 gram chyba ;) ja pierwsze badanie mialam w 12 tygodniu wiec przez 3 miesiace nawet nie wiedzialam czy rosne bo mi ser utknał w jelitach czy to serio ciąza. w anglii robią testy a potem w 12 tyg dopiero USG. keysy2121 wiem, ze lekarze tutaj to idioci, ale z tego co czytalam cholestaza objawia sie wysypka i swedzeniem stop i rąk a ja mam ja na udach, boczkach, biodrach i w dole brzucha. dokladnie tam gdzie rozstepy. ta choroba nazywa sie Pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy (PUPPP) i mija zaraz po porodzie. aha i cofam wszystko co powiedzialam o cudownym kremie ktory dostalam, bo w nocy nie dzialal!! o 2 siedzialam i czytalam co zrobic zeby przestalo swedziec O.o a potem to juz chyba zasnelam ze zmeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy2121 muszę wypróbować ten sposób tylko problem jest taki, że mój luby to nocny marek i ja pierwsza kładę się spać ;) A co do wędrówek do toalety, to właśnie brałam kąpiel i musiałam wychodzić z wanny aż 3 razy :D A co do nocnych wędrówek to za każdym razem jak wstaję budzę mojego M. a on już przez sen krzyczy "powolutku", bo podobno tak się zrywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jakoś nie jest specjalnie gorąco, tzn. raz mi jest cieplej raz zimniej ;) Anetucha123456 mnie też w nocy bolą biodra :O Jak za długo leżę na jednym boku to właśnie zaczynają mnie tak dziwnie boleć i jak nie pomaga przerzucenie na drugi bok, bo wtedy boli z drugiej strony, to muszę się na chwilę położyć na plecach, wtedy jak ręką odjął ;) A propos pamiątek z dzieciństwa, to właśnie mam zamiar kupić jakąś fajową kamerkę HD właśnie ze względu na malucha. Nasza stara kamera już się powoli psuje, ale nagraliśmy nią mnóstwo filmów. Potem mój M. je obrabia, docina itd. w specjalnym programie i mamy super pamiątki z naszej 11,5 letnie znajomości :) Szczesliwa-mmmama, myślę że dla Twojej siostrzenicy to będzie super pamiątka :) Zmykam szykować się do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) mama2013 to masz pewnie niedoczynność bierzesz jakieś leki na to ? I przypomniało mi się ze czytałam o torbieli na jajniku (to ty? ) dawała ci jakieś objawy w ciąży zwłaszcza na początku? Ja mam cyste i daje mi popalić :( a wcześniej jej nie odczuwałam Szczęśliwa mama gratulacje:) nie czytaj pierdół na necie zwłaszcza na kafeterii bo zeschizujesz jak ja - dobrze ze jest ten topik i same dziewczyny co mają szczęśliwe ciąże :) Dziewczyny o co chodzi z tą poduszką między nogami -wytłumaczcie mi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po raz 1.
Hej:) też będę niedługo mamą :) jestem w 36tc, termin mam na 21.11. i coraz większy stres mnie dopada. Czekamy na synka, wczoraj na wizycie gin oszacował jego wagę na ok. 2900, brzuszek mam wielki :) Ciężko mi się śpi, bola pachwiny, troszkę plecy podczas chodzenia, ale to już końcówka i aż tak nie chcę narzekać, bo zaraz będę tęsknić za brzuszkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* tak biore najmniejsza dawke euthyroxu tak to ja mialam torbiel (cyste) w wielkosci 7cm to GIGANT byl, ale ciaza go wyleczyla, tzn dzieki ciazy poprostu wchlonal sie tak z powodu tej cysty 2 razy lezalam w szpitalu (bolal mnie strasznie lewy jajnik a to tam mialam ta cyste) i lezalam na obserwacji czy przypadkiem sie nie powieksza, bo wtedy musialabym miec operacje.... no ale na szczescie dobrze sie skonczylo :) zazwyczaj wlsnie wchlania sie taka cysta, zadko kiedy trzeba operowac, jezeli naprawde bardzo Ci doklucza to zglos sie do lekarza lub odrazu do szpitala, przez taka cystem mozna nawet poronic...... a jakie Ty masz te dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra* poduszka miedzy nogami podobno poprawia komfort spania, podobno jest wygodniej. ma za zadanie odciązyc kregosłup bo jak brzuch juz jest wielki to czujesz jak ciagnie w dol a to jakos pomaga. ja mam wysypke na wew stronie ud to mnie tylko dodatkowo swedzi i wkurza. dla mnie juz nie ma dobrej pozycji do spania :) jeszcze sie dzis rano poklocilam z chlopakiem. biedak niedoceniony no ! ;) to on czuje sie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko widzisz i tu się wqrzam jestem stałą pacjentką od 3 lat mojego lekarza i mam go tylko jednego nie korzystam z kontroli u innych, ostatni raz byłam u niego w czerwcu na wizycie i nie widział żadnych torbieli ani cyst!Z tego co mi się wydaje to to się nie robi z dnia na dzień a lewy jajnik mnie pobolewał nie od dziś i także bolał przez transvaginalne usg jak był dotykany wtedy to mi łzy ciekły ale pan doktorek stwierdził 3 tyg temu dopiero cyste! która od tygodnia boli mnie jak jasna cholera, nie moge kichać,kasłać bo boli nie mogę gwałtownie się obracać bo boli i sama z siebie też boli.Najlepsze jest to,że jak pójde do szpitala to nie mam czarno na białym ze mam cyste bo mi tego nie napisał nigdzie ani zdjęcia usg też nie dał. Na słowo mi uwierzą-chyba nie?Cholera muszę iść do innego lekarza. Co do tarczycy to mnie sie wszystko uregulowało w ciązy o dziwo a tak miałam niedoczynną tak jak ty eeeh :) ciąża lek na wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Twoim miejscu zglosilabym sie do szpitala i nie mowila nic o cyscie tylko powiedziala ze bardzo Cie boli tu i tam no i ze jestes w ciazy!! odrazu wezma Cie na oddzial, u nas w Polsce jest o tyle dobrze ze KAZDĄ ciaze lekarza traktuja bardzo powznie na kazdym jej etapie, nawet w tej najwczesniejszej ciazy, to naprawde MEGA + !! nie patrz na nic tylko na dobro maluszka i lec do szpitala, spakuj sie i poprostu pojedz! nie ma na co czekac!! kurcze ja odrazu poszlam do szpitala, i z kazdym powazniejszym bolem tak robie, no i lekarz mi powiedzial ze lepiej wyladaowac nawet i 10 razy w szpitalu niz zeby mialo dojsc do tragedi, no oczywiscie czasmi mnie tam brzuch zaboli ale zglaszam sie do szpitala jak czuje ze naprawde jest co nie tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* nie chce Ciebie straszyc, ale ja bym dokladnie tak zrobila jak napisalam z ta cysta to tez tak mialam, chodzilam regularnie do ginekologa co 3 miesiace a ta cysta pojawila sie tak nagle.. no i taka OGROMNA urosla, ginekolog mi powiedziala ze takiej duzej to jeszcze nie widziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśląca bezdzietna
czy zastanawiacie się czasem nad tym ,czy te dzieci się chcą urodzić i czy będzie im tu dobrze?Bo o przyjście na świat się nikt dziecka nie pyta,a potem są tragedie( samobójstwa,narkomania,alkoholizm). Rodzice chcą spełnić swoje ego w posiadaniu SWEGO dziecka, przecież to czysty egoizm.Tyle dzieci czeka w domach dziecka.... Zastanówcie się czasem nad tym ,bo ludzie często płodzą dzieci bezrozumnie i bezmyslnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to troche dziwne o czym piszesz, tylko kobieta która nie ma swojego dziecka tak pisze bo albo nie może albo nikt jej nie chce, każda ma prawo i jeśli ma mozliwość urodzic dziecko to czemu mamy to im odbierać? skoro jest tyle kobiet które nie mogą miec dzieci mają właśnie możliwośc adopcji to o co chodzi? przeciez żadna kobieta nie kieruje się tym że może spodkać tragedia ich dzieciom...po co to piszesz wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedz na proste pytanie czy wiesz co sie czuje kiedy dziecko w brzuchu kopie? lub gdy je widzisz na monitorze usg? jeśli nie to się nie wypowiadaj bo tylko zrozumieją te które to przeżyły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×