Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ja obraczki w ogóle nie nosze NIESTETY! Jak przytyłam sporo to szkoda mi ją było poszerzeć poraz kolejny i stwierdziłam, ze jak się wyleczę to schudnę... no i tak czeka ta moja obrączka i czeka... i chyba skończy się tym, że po ciązy ją powiększe, bo mi smutno bez niej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Tak w temacie zakupów dla dzieciaczków to powiedzcie czy kupilyscie też krem z filtrem do smarowania przed wyjściem na spacer? Który Waszym zdaniem jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w piękny poranek, Dziewczyny jak radzicie sobie w te upały? Ja mam jakiś dołek, strasznie ciężko mi, duszno, w sklepie w głowie się kręci, w samochodzie refleks nie ten... x Mamo 6-latki - ja ostatnio zaatakowałam bigos z młodej kapusty. Taki lżejszy z wołowiną i koperkiem. Mmmm. Kapusta górą!:) No i u mnie na talerzu jeszcze sałata. Zmieniam się w królika:) x Marzena - on jest wybitnie anty-cc, ale zaobserwowałam, że mogą być jakieś problemy nie idzie w zaparte tylko raczej postępuje asekuracyjnie. Także na podstawie doświadczeń kilku dziewczyn, wydaje mi się, że możesz być spokojna. A na usg idę teraz, bo kazał mi przyjść w 30 tc. Może żeby wcześniej wagę młodej sprawdzić i nastawiać na cc? Nie wiem, ale cieszę się, że to już w sobotę:) x atamta - rozwaliłaś mnie z tymi rodzajami bólu. Ale to święta prawda. Ja wczoraj w nocy doświadczyłam bólu no 3. Do dziś mam ciary:P x tigrai30 -też nie używałam bodziaków. Tylko śpioszki i kaftaniki. Ubieranie noworodka to wyzwanie, a ś i k nie trzeba ich przeciskać przez głowę - dla mnie to był strzał w 10. x anetach - jak dla mnie dywanik no 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris O TAK! SAŁATA!!!! Moja mamusia robiła taki pyszny barszcz z sałaty... będe musiała go chyba ugotowac ;P i ogólnie zjadłabym sobie takiej świeżej sałaty... mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaaaa prawdaaaaaaaaaa
topka łoboziu nie bylo mnie 3 tygodnie i nikt sie nie zainteresowal moje posty sa olewane macie tu koleczko wzajemnej adoracji szukajcie mnie po innych forach inaczej podszyje sie pod pomarancze i udam ze sie znalazlam. opierdole wszysstkich ze tak nie zrobili dajcie mi chusteczke bede plakac i kto tu sie zachowuje jak dziecko domagajace sie uwagi i skomlace o zainteresowanie :o zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMarzenko ja przepraszam Cię, że się bezczelnie wtrące, ale rzuciło mi się cos w oczy. Ponieważ mam wadę wzroku zajrzałam własnie na jeden z wątków kierowanych do kobiet z wadą -. Nie wiem skąd masz informacje o badaniach dotyczących, ze przy krótkowzroczności ze zdrową siatkówka przy porodzie sn nic nie grozi, ale to nie do końca prawda. Nawet jak masz wadę -3 żaden okulista nie da Ci gwarancji, ze wada nie poleci. Stąd bardzo łatwo o zaświadczenie do cc, bo wystarczy okuliście walnąć tekst: prosze mi dać na piśmie, ze nie grozi mi pogorszenie wady i na 1000000% żaden okulista Ci czegoś takiego nie da. Ja jestem uczulona na to dosłownie, bo moja mama całe życie siatkówkę miała książkową miała tylko krótkowzroczność i z wady -6 po 3 porodach sn wylądowała z wadą -15... a siatkówka jak była piękna tak została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co do kremu to tez myślę że trzeba kupić ale jak na razie to widziałam tylko taki nivea filtr 30 i tej marki rossman filtr 50 tylko nie wiem czy to można od 1 dnia stosować bo takiej info nie widziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem:-) czytanie nadrobiłam a byłe tego.... Mojego posta uznano za spam, nie wiem co tam na wklejałam, ale był długi, strasznie się naprodukowałam i nic z tego nie wyszło:-( **** Wczoraj mj chrześniak wylądował w szpitalu z zapaleniem płuc:-( Niby nie ma gorączki, jest radosny ale sam pobyt w szpitalu jest dołujący. Płakałyśmy wszystkie, najgorzej jak siostra opowiadała jak wkłuwali mu wenflon:-( I wyobraźcie sobie (Igorek ma roczek), że gdy jest dużo dzieci na oddziale to rodzice nie mogą zostawać na noc! Przecież dla takiego małego dziecka to trauma! No w głowie mi się to nie mieści! **** Ja mam krem z filtrem 30 Nivea Baby, włąściwie to niewiem czy można go stosować o 1 dnia ale chyba ten miałam też przy synku od początku, rzadko go jednak smarowałam, bo z reguły to wózek był w cieniu, całę lato był bladziutki:-) *** Topko - ja widziałam,że zniknęłaś ale też widzę,że innych dziewczyn rónież nie ma. Ja sama czasem tylko czytam i nic nie piszę, teraz mam więcej wolnego czasu i się udzielam ale wcale nie liczę na to,ze jak "zniknę" to ktoś będzie mnie szukał! Przecież nie tworzymy tutaj jakiegoś kółka psiapsiółek:-) Ja to forum traktuję raczej jak rozrywkę, skarbnicę wiedzy i porad:-) Trzymam kciuki za Ciebie i córeczkę co by wytrzymała jeszcze troszkę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te historie z gotowaną wodą czy grzaniem w łazience w upał to rzeczywiście śmieszą ale wierzcie, ze zdarzają się nadal! Ja byłam ostatnio u kuzynki mojego M i ona ma 4 miesięcznego synka, taki mały skramcuś:-) Dość,że na dworze 20 stopni to ona dogrzewała pokój, po kąpieli ubrała mu kaftanik, pajacyka, frotowe skarpetki i czapkę do czasu aż mu włosy wyschną!!!!! Jak mu ta czapkę założyła to się tak rozdarł ale wcale się nie dziwię! A ona przy nim w rybaczkach i koszulce z krótkim rękawem!!!!! Jak się zapytałą czy nie za ciepło go ubrała to nie wytrzymałam i powiedziałam co o tym myślę ale ona stwierdziła,ze od następnej kąpieli rady zastosuje :-( Ja przy synku w ogóle czapki nie stosowałam a urodziłam 1 marca. **** Lou - Ada też ładnie, ale Laura ładniej:-) A ja nadal myślę...:-) **** Proszę mnie dopisać do listy odchudzaczek!!!!!!!!!!! Ja będę ta przodująca z największą kg do zrzucenia ehhhh **** KMM no coś Ci się zaokrąglił ten brzuszek ale nadal wygląda jak na początek ciąży:-) Dalej taki malutki:-) hihihihi Fajnie masz:-) **** Anetach pięęęęęęękna piłeczka:-) Ja też należę do tej grupy co Ty, za chwilę swoich stóp już nie zobaczę:-) **** Ciuszki jak zawsze urocze, Anetach widzę,ze już takie większe rozmiarowo???? **** A co do ruchów to też karty nie posiadam tylko pytał lekarz ostatnio czy czuję często? Oj często i mocno! ***** Body - jak dla mnie rewelacja i nie zauważyłam, żeby z kikutem działo się coś złego. Szybko się zagoił:-) **** Lou jak dla mnie zupa szczawiowa jest okropna!!!! Złe wspomnienia z dzieciństwa, ta zupa to mi chyba wtedy nawet uszami wyszła hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niziiiny społeczne
Ten temat jest taki mierny, dlatego, że piszą tu osoby głównie z nizin społecznych, same bez pracy, studiów z wielkimi oczekiwaniami wobec innych, bez wykształcenia i bez perspektyw (bo w ciąży mimo młodego wieku), z kiepskimi komfortem życia (albo z grzybem albo z rodzicami, albo z grzybem u rodziców), wszechwiedzące osoby bez żadnego doświadczenia, swoje zdanie mające na jedyną prawdę, bez mężów, w konkubinatach, bez wyobraźni. NO I OGRANICZONE UMYSŁOWO -każdą niezalogowaną osobę traktują jak jedną osobę. To już przestało być śmieszne, a jest żenujące, bo co najmniej co druga pisze tu na pomarańczowo. Zajrzyjcie do innych topiców o takiej tematyce, np. lipiec2012, jak kobiety pisały tam na poziomie, wspierały się, a tu każda chce brylować, nie wiele wie o życiu i powinna chłonąć każda dobrą radę, tym czasem spiera się nie mając żadnych merytorycznych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi jeśli mogę wtrącić słówko dotyczące siostrzeńca... ostatnio wygrzebałam przepis prawny- dla siebie of kors ;P ale może i przyda sie ze względu na Twojego Chrześniaka ;) Otóż pacjent MA PRAWO do nocnej opieki w szpitalu przez osobe trzecią. Co więcej nie zwalnia to pielęgniarek ( w moim przypadku położnych) od wykonywania wszelkich czynności typu np. mycie czy podawanie basenu, kaczki itd. Ja wygrzebałam ten przepis przez to, ze słyszałam, ze u mnie w szpitalu po cc potrafia matce już na pierwszą noc zostawić noworodka nawet jak ta się ledwo rusza. Dowiadywałam się zatem czy mogę zażądać by był przy mnie mąż i opiekował się mną i dzieckiem i jak się przedstawi ten przepis to nie odmówią, bo nie maja podstaw. Także jeśli siostra by się uparła to może walnąć przepisem prawnym i normalnie opiekowac się dzieckiem w nocy. ten przepis jest na rodzicpoludzku.pl i nie dotyczy tylko oddziału połozniczego. Sama go podpowiedziałam siostrze jak nasz ciocia teraz w szpitalu była i po operacji bardzo źle sie czuła (długa historia... kolejna osoba z rodziny, którą mi chcieli na Krasnickich zamordowac- szkoda gadać) i normalnie mogła siedzieć całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niagara u mnie na pościeli było napisane, ze trzeba prac, bo ma na sobie- i tu napisze językiem chachłackim bo nie pamietam jak to sie zwało ;P- jakaś substancje chemiczną czy coś w tym stylu, która ma za zadanie chronić materiał przed farbowaniem, blakniecięm czy czymś takim... juz nie pamietam jak to dokładnie było opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niagara śliczne łóżeczko i cały komplet w ogóle! Teraz jakbym kupowała to chyba też zdecydowałabym się na białe. Ja piorę pościel i właściwie wszystko, pieluchy, rożek. Tylko takie wyjściowe, nowe ciut większe ciuszki na razie zostawiłam i ich chyba prać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mamo, zapisałam sobie ten artykuł i przepisy, w których mogę znaleźć potwierdzenie tego. Mam tylko nadzieję,że się to nie przyda. Na razie jest miejsce na oddziale i siostra wykupiła nocleg ale jak się sytuacja zmieni to sobie tego nie wyobrażam! Mnie by chyba siłą nawet od dziecka nie ruszyli! Mogłabym cała noc siedzieć na taborecie byleby być dziecku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka prawda idź się leczyć!! w którym miejscu ja napisałam że ktoś ma mnie szukać na innych forach?? nosz kurwa gdzie?? a to że forum zrobiło się dziwne to widać od dawna.ją nie szukam tu pocieszycielek ani przyjaciół ale skoro ktoś wrzuca linka np z ręcznikiem dla dziecka i przez 2 stronytrzeba czytać zachwyty nad nim a ktoś inny pyta o coś konkretnego i czasem wcale nie uzyskuje odpowiedzi to chyba mam rację mówiąc o kółku wzajemnej adoracji.jestem pewną że taka prawda to którąś z was nie mająca odwagi się podpisać swoim nickiem więc ja dziękuję. było milo ale się skończyło nie będę się narzucać, biadolic ani wam przeszkadzać.powodzenia, życzę szczęśliwych porodów i zdrowych dzieci. na żadnym innym forum nie spotkałam tyle jadu i złośliwości co tu pisanych przez pomarańcze czy to prawdziwe czy stale bywalczynie. pa ps,, wiem wiem zaraz będzie że topka strzeliła focha...mam gdzieś te opinie .nie mamczawczasu na udowadnianie na forum tego czy tamtego, takie potyczki do niczego nie prowadzą.a chamstwo najlepiej zbyć milczeniem więc milcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus, nie rozumiem co tutaj się wyprawia... TOPKA napisałaś o swojej sytuacji , my próbując Cię wesprzeć zalałyśmy Cie miłymi slowami, pozdrowieniami, a Ty w nagrodę za to ciskasz się na nas? I to Ty mówisz, że tutaj tyle jadu jest? To co trzeba napisać, żeby Ci odpowiadało? Bo ja już nie wiem.. w ogóle o co ci chodzi...Za parę głupich słów jakiejś pomarańczy odreaguwujesz na nas? Opanuj się... nie wiem jak reszta ale ja już się pogubiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Żałuję, że Was nie śledziłam regularnie, informujecie się wzajemnie o praktycznych, przydatnych rzeczach, a mi pozostaje teraz czytanie miesięczników i książek dla mam, bo jakoś nie chce mi się czytać całego wątku :) Pewnie macie już prawie wszystko pokupowane, a my nic! Dopiero niedawno skończył się remont u nas w mieszkaniu, mebelki dopiero zamówione, kto wie, kiedy będą, i dopiero jak będą, to zaczniemy zbierać od naszych sióstr ciuszki i inne bambetle po ich dzieciach. Mam nadzieję, że Młody nie przyjdzie na świat przed czasem, bo jesteśmy kompletnie nieprzygotowani ;) Może Was zainteresuje, szczególnie Margrit, że dostałam pierwszy przelew z ZUSu, w oczekiwanej wysokości, więc opłaca się płacić te wyższe składki :) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. No i zrobiło się bardzo nieprzyjemnie ;/. Wydaję mi się, że to forum chyba umrze za niedługo, bo coraz więcej dziewczyn odchodzi :(. TOPKA zauważyłam, że już sporo nie pisałaś, ale ja się raczej w innych wątkach nie udzielam, a i tu różnie bywam... Mam nadzieję, że z Twoim maleństwem wszystko dobrze będzie.. Trzymam za Was kciuki :*! I nie obrażaj się na nas.. xxx Lou - mi się imię Laura bardziej podoba niż Ada, ale to dlatego, że znam bardzo niemiłą Adriannę :p. xxx mama 6 latki ja też nie robię mężowi kanapek do pracy, sam sobie szykuje, a z obiadami różnie raz ja gotuję, raz on .. xxx z góry przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich poruszanych tematów, ale naprawdę czasem ciężko za Wami nadążyć... xxx Messi 29 zdrówka dla chrześniaka!!! xxx Dziewczyny, które dodały zdj na pocztę : anetach18, KMM - super ubranka! Anetach Ty masz taką fajną piłeczkę, a KMM - nie wiem gdzie się Twój synuś mieści!!! xxx Wczoraj byłam u ginekologa. Ból, który mnie tak męczy to ucisk na nerw kulszowy i jak to lekarz powiedział tu nawet święty Boże nie pomoże ;/. Czyli będę chodzić jak inwalida na razie. Rozmawiałam z nim też odnośnie wady wzroku i powiedział, że tak mała wada jak u mnie absolutnie nie kwalifikuje mnie do cc.. Ale do okulisty i tak mam iść, ale to za jakiś miesiąc dopiero... A malutka jest maleńka... Waży zaledwie 1300g.. Gin mówił, żeby się nie przejmować, bo dziecko rośnie w różnym tempie i jeszcze nadgoni, ale martwię się :( xxx A co do nizin społecznych - nosz tak na kafe mają prawo pisać tylko z zarobkami powyżej 8 tysięcy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Po Raz Trzeci ;-)
Witam Dziewczyny ;-)! To i ja sie wtrace ;-) Zalozylam ten topik, na podstawie swietnych doswiadczen z watku Pazdziernik 2010, gdzie bylam czynnym uczestnikiem w poprzedniej ciazy. I...sie roczarowalam :-(. Konkretow zero, pomijanie postow od Dziewczyn zagladajacych rzadziej, itp. Nikogo nie rozliczam z czasu, moze sobie siedziec na kafe 24/7 i pisac 200 postow dziennie, ale - np. ja - praca, dwojka dzieci, dom, TZ, nie mialam czasu na taka regularnosc, a poza tym, faworyzowanie i (niestety!) klub wzajemnej adoracji skutecznie do tego zniechecal. A przy tematach z opalaniem np. - az wlos sie jezyl na glowie! Jak "pomarancza" (ja tez mam pomarancze, nie moglam zarejestrowac nicku a nie chcialam innego) skrytykowala zbytnia lekkomyslnosc, to bylo buuuuu.... Prym wiedzie kilka osob, faktycznie, dosc zadufanych w sobie. Przytaknie sie Im, jest sie w klanie. Nie przytakniesz, pojawiasz sie rzadziej, bo nie zyjesz tylko Kafe, jestes "be". Niestety, atmosfera na tyle sie zepsula, ze nie mialam ochoty nic kompletnie napisac, gdzie - w kilku kwestiach od "dobrych" rad to rece opadaly (czekam na 3-cie dziecko, juz co nieco moge jednak wiedziec ;-)). Szkoda.... Napisalam tylko dlatego, ze naprawde, zrobil sie Klan. Co jest dosc przykre. Ja preferuje zasade "mniej, ale madrzej" ;-). Pozdrawiam Was! Ps. I tak sie pochwale Corcia jak juz urodze ;-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Topka rzeczywiscie
zachowala sie jak rozkapryszona ksiezniczka. podczytuje czesto to forum i za kazdym razem to ona probowala skupiac uwage wszystkich na swoich problemach a tera tekst ze nikt nie zauwazyl jej nieobecnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa nie przejmuj sie wagą maluszka ;) Jesli lekarz mówi, ze jest okej tzn że miesci się w normie ;) Mniejsze noworodki maja swój urok :) itak szybko dzieci rosną, że fajnie chociaz przez chwilę nacieszyć się takim maleństwem ;) Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja podczytuję wątek
mamą będę w lipcu jak Wy. nauczona super doświadczeniami z poprzedniej ciąży i prowadzenia jej wraz z dziewczynami na kafe planowałam tutaj dołączyć, ale nie da się :o patussa bez obrazy, ale niziny społeczne to nie osoby z niskim dochodem, ale właśnie takie jak tu bywają... może to kwestia w większości młodego wieku? może faktycznie braku życia jakiegokolwiek (studia, praca itp), ale czytać się tego nie da :O to naskakiwanie na pomarańcze, na topke czy inne dziewczyny które powiedziały co myśłą - żenada... x mam nadzieję, że te którym atmosfera tu nie odpowiada założą jeszcze jeden lipcowy topik i będzie można porozmawiać NA POZIOMIE ;) ja jestem ZA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja wczoraj bylam na wizycie:) Na razie jeszcze nie USG, to mam za tydz, ale lekarz przepisal mi witaminy LadeeVit. Ktos juz je bierze? Koala: jak tak Twoja kosc lonowa? ja gadalam z lekarzem i mowil, ze miednica sie poluznia i dlatego boli, ale mi ostatnio troche przeszlo, wiec nie jest zle. Ja za to mam zaparcia i lekarz mnie poslal do proktologa, bo mam troche z krwia. Poczytalam o tym badaniu i kurde chyba spale sie ze wstydu:) LadyG, Maite, dziewczyny z WRO: w przyszly weekend w Hali Stulecia sa targi: MOther&baby, wybieracie sie? Ja tak:) LadyG: jak tam zdrowie? Moze umowimy sie na jakies zajecia razem? mi lekarz zasugerowal zwolnienie, wiec tak mysle, ze po 20 maja juz bede miala wolne dni:) W ogole z mezem zamowilismy dzis komode z przewijakiem: allegro.pl/komoda-z-przewijakiem-solidna-lita-sosna-i3220823122.html Nie kupujemy w koncu tej z allegro, bo przewijak jest za duzy, ale dogadalismy sie z tym stolarzem co to wystawia i cos czuje, ze komoda bedzie super:D A co do dyskusji na forum:ja tez uwazam, ze kilka mies temu bylo lepiej, ale coz, nie jest to prywatne foruum, kazdy moze pisac co chce. Ja tam sie nie obrazam, ze moje posty sa ignorowane, ale ja tez nie pisze jak nie mam nic do powiedzenia, albo cos zostalo juz powiedziane. W realu nie mam za bardzo kol na tym samym etapie ciazy, a jednak fajnie jest sie pogadac, chocby z samej satysfakcji wygadania sie:) Topka szkoda by bylo jakbys nie pisala, w koncu mialysmy ostatni okres w tym samym dniu i liczylam, ze jakos tak w podobnym terminie urodzimy:D wiec fajnie by bylo wymienic doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mogłabym ponarzekać na niezauważanie mnie nie raz ale po co????? :-) **** Mamo Po raz Trzeci szkoda, ze nie piszesz juz z nami. Wiem,ze postów jest nie raz bardzo duuużo ale przynamniej od czasu do czasu na jakiś temat (a doświadczenie masz!!!!!!) mogłabyś się wypowiedzieć:-) *** Patussa współczuję bólu, mnie czasami biodro dopada i też chodzę jak jakaś inwalidka:-( Co do wady wzroku to ja też nie mam dużej (do cc na życzenie na pewno się nie kwalifikuję) ale zauważyłam, podobnie jak w poprzedniej ciąży, ze widzę w trakcie ciąży gorzej, a potem wzrok mi się wyostrza:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaaaa prawdaaaaaaaaaa
topka kto tu sie ma leczyc? prawda w oczy kole? ta wielce zatroskana pomarancza z wczoraj to ty sama przeciez. a teraz jak cie nikt nie pozalowal i sie nie rozczulal nad toba tylko sprowadzily do parteru to sie obrazasz jak dziecko. zabierasz zabawki i idziesz do domu. wrocisz laskawie jak cie cale forum zacznie blagac na kolanach o powrot. patussa juz zaczela teraz czekamy na reszte blagan. chociaz lou normalnie zareagowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×