Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ja mam sporo rzeczy ale duuużo mi jeszcze brakuje szczególnie akcesoriów higienicznych. Myślę że każda z nas kupuje wszystko w miarę swoich możliwości. I humoru:) Ja czekam na słoneczko;) Nescafe03 - gratuluję;) Moje też zaczyna szaleć ale spróbuję uspokoić muzyką dla bobasów;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynka 26, ja nie mam jeszcze ani jednej rzeczy :P Kiedys kupiłam skarpeteczki unisex ale dostali je moi rodzice w wigilie, kiedy oznajmilismy im że zostaną dziadkami, także tak jak widzisz zostałam nawet bez skarpetek hehe. Póki co to ja tylko oglądam i oglądam. Przeglądałam dzisiaj na allegro komplety pościeli (link któraś z was przesłała) i o mały włos nie zamówiłam :P Myślę że z zakupami wstrzymam się przynajmniej do połowy marca, z tego względu że 14.03 zaczynam Szkołę Rodzenia i na pierwsze zajęcia ma przyjść właściciel sklepu z art dziecięcymi i wiem że ma dawać bony ze zniżką 10% na zakupy u niego w sklepie, no i poza tym ma być mowa o kompletowaniu wyprawki, o rzeczach zbędnych i niezbednych etc... Póki co przeglądam stronki na necie i czytam opinie doświadczonych mamusiek o interesujacym mnie produkcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynka: ja też nic jeszcze nie mam. Myślę, że zacznę chodzić po sklepach jak się cieplej zrobi;) A propos szkoły rodzenia: zapisałyście się już? Ja właśnie się też zastanawiam, ale gdzieś czytałam, że można dopiero od 28 tc...u mnie to jeszcze w takim razie za 8 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ostatnio z braku czasu rzadko się udzielam na forum, ale regularnie Was czytam :) Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to chyba nie ma reguły, u mnie zaczyna się od 21 tc i spotkania są do samego porodu. Wczoraj byłam na pierwszych zajęciach i jestem przerażona :) Ile trzeba wiedzieć, ile rzeczy kupić, o czym pamiętać... Robienie notatek to bardzo dobry pomysł :) Poza tym nie znam jeszcze płci ale w piątek mam usg, więc może wtedy. I dopisze się też do tabelki bo kompletnie zapomniałam :) Z zakupów to na razie robiłam tylko dla siebie bo już w nic się nie mieszczę :) A ciuszki dla dziecka i inne gadżety na razie tylko przeglądam bo nie mogę się zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietkowo - przekrojoną na pół, żeby wycisnąć sok Katarzynka_26 - nie jesteś w tyle, ja też nie kupiłam jeszcze nic dla maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dziś ciężki dzień... Nie dosyć, że prawie całą noc nie spałam (synuś dał czadu) to jeszcze dziś miałam wyjazd z moimi dziećmi do dentysty. To już było ponad moje siły. Do tego ten remont... Ech, szkoda gadać :( Weszłam dziś do sklepu dziecięcego i upatrzyłam sobie kilka rzeczy - ale jeszcze nie kupię, myślę, że tak pod koniec marca, może wtedy już będziemy znać płeć. Na wagę dziś nie weszłam ale myślę, że już dobre 3 kg jak nie lepiej... Jutro to sprawdzę. Śliczne te pościele dziewczyny :) Ja bym nie wiedziała na jaki kolorek i wzór się zdecydować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :-) Śliczne te pościele wybieracie, ja jeszcze się nie zdecydowałam na nic:-) Ale kupię chyba samą pościel z ochraniaczem, bo te inne dodatki to jakoś u mnie były zbędne:-) Na razie tylko oglądam i oglądam... kusi mnie wyprawka http://allegro.pl/e-d-wyprawka-niemowleca-6-czesciowa-roz-56-mix-i3025990404.html ale co chcę ją kupić to się hamuję, bo moze lepiej poczekam aż poznamy płeć:-) Co do badania na krzywą cukrową to ja już jestem po. Dla mnie to badanie nie jest straszne ani nieprzyjmne, może dlatego, że ja lubię słodkie i wypicie tej glukozy nie przyszło mi z trudem. Bałam się tylko potem tych 2 godzin czekania, bo wiadomo po takiej dawce słodkiego na czczo moze się troszkę zrobić słabo, może zemdlić a potem mi już doskwierał głód ale wytrzymałam. Mało tego, po badaniu nie byłam już wcale głodna, wybrałam się do Kauflandu na zakupy i to była masakra. Wychodząc, przy kasie, już się cała trzęsłam z głodu. Jednak w ciąży trzeba się szanować i pamiętać o tym, że organizm może nasz zaskoczyć :-) Dziewczyny czy fioletowa pościel pasuje dla chłopczyka????? Podoba mi się też krem i takie stonowane kolorki ale kusi mnie ten fiolet i tak się zastanawiam czy w razie płci męskiej ten fiolet się nadaje?????? Takie mam mieszane odczucia hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, bo zaczęłyście temat wagi. Wy chudziny jedne! Ja miałam wielki plan nie przytyć 27kg tak jak w pierwszej ciąży ale chyba nic z tego nie będzie. Pilnuję się, nie jem na noc, nie jem w nocy, owszem mam wjazd na słodycze nie raz ale też bez przesady a przytyłam już 9 kg! Widać taki mój urok, rodzinne to mamy:-( Pozostaje mieć nadzieję, że zgubie wszystko tak szybko jak po pierwszej ciąży, a wtedy nawet schudłam więcej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów to my mamy sterylizator - jak pisałam już ku przestrodze zmierzcie wcześniej mikrofalówkę, laktator, zestaw startowy Aventu butelek, łóżeczko z materacykiem i dwa ubranka ale nie na początek bo większe, ale nie mogliśmy się powstrzymać żeby kupić aaa i skarpetki ale też większe. Wózek wybrany, fotelik też, pieluchy tetrowe spory zapas dostaliśmy od mojej mamy. Z większych zakupów to nawet nie wiem co nam zostało jeszcze. Anetach - właśnie wczoraj mąż dzwonił i kobitka mówiła, że jej się aukcje pokończyły i zaraz te większe zestawy wrzuci no i są. Nam się dinozaury podobają w seledynie i takie misie z króliczkiem i balonem. Nie wiem czy jak takie kolorowe kupie to nie znienawidzę tej pościeli biorąc pod uwagę, że będzie cały czas stała obok naszego łóżka. Kupujecie jeden czy dwa zestawy pościeli na początek ? Bo tam w zestawie jest i rożek i zapasowa poszewka na poduszkę i nie wiem czy jest sens kupować dwa zestawy od razu. Od jakiegoś tygodnia czuję takie ruchy, że mam pewność, że jest ok, bo wcześniej takie smyranie, to w sumie niewiele. Fajne uczucie i dzIś Młody pierwszy raz kopnął tatę ;) Messi ja mam dylemat z groszkami, czy są męskie, ale chyba jednak nie są ;P Bo granatowy wózek fajny jest w takie białe łezki, ale chyba jednak wygląda niemęsko ;P Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie jak narazie -1kg. A jeśli o tą pościel chodzi to też się zastanawiałam nad fioletową dla chłopczyka, ale mam ten sam problem bo nie wiem czy fiolet dla syna to odpowiedni kolor.... Doradzcie coś dziewczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny posciele boskie, i mam dylemat! wiem ze i tak sie przyda taki zestaw wiec kupie tak czy siak, oczopląsu dostalam, takie to wszytsko cudowne, viola zestaw lozeczko+pelne wyposazenie boski!!!:) co do kg - ja jestem + 3,5 - 4kg od poczatku ciazy do przodu...:) narazie idzie wszystko w piersi i brzuch uff :P jem normalnie nie mam zachcianek,nie jem za dwoch tylko tyle byy zaspokoic glod, jedyne na co mam ochote to mandarynki albo swiezy sok z pomaranczy ktory sobie codziennie ostatnio wyciskam :P szklaneczka soczku mmmm :) ja bylam w poniedz na wizycie, z maluszkiem wszystko dobrze, temrin wg wielkosc bąbla to 17.07. wazyl jakies 313g, ale nie udalo nam sie wypatrzec plci! :( szkoda. mam od kolezanki do kupienia wozek, taki jaki chce czyli xlander xa, ale rozowo fioletowy i przez te nieznajomosc plci nie moge narazie go kupic, a wiecznie czekac nie bedzie.... moze za tydzien na prenatalnych cos sie uda w koncu wypatrzec. lekarz sklanial sie znow ku dziewczynce bo nic wyraznie nie dyndało;) hehe ale pewnosci nie mial... ja dla dziecka jeszcze nic nie kupilam...ogladam, ale na spokojnie, zazwyczaj te wasze linki. mam troche ciuszkow od kolezanki, bujaczek i matę eduk. ale narazie nawet za nie nie zaplacilam bo czekam aby poznac plec-wieszkosc z tych ciuszkow to rózowe kompleciki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się właśnie podoba fiolet dla chłopca :) Mój pierwszy synuś ślicznie wyglądał w tym kolorku :) Ja mam dużo rzeczy po chłopcach a kupiłam jak na razie zastaw butelek, 2 smoczki, 2 body - ale większe no i sukienusię... Oby się przydała... Dopiero jak wrócą do mnie wszystkie niemowlęce rzeczy, które pożyczyłam to przejrzę i zrobię listę co potrzeba. Główne zakupy to będzie wózek, przewijak i stelaż do wanienki no i kosmetyki. A resztę się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie linka do tych fioletów, bo fiolet fioletowi nie równy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że że pościel z dodatkiem fioletu ok ale jak dużo fioletu będzie może być dość kobieco;) Ale ważne żeby Wam się ta pościel podobała:) Margrit ma rację fiolet fioletowi nie równy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18. Piccolo fiolet - zdaje mi się bardziej uniwersalny. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piccolo wg mnie neutralny zupełnie, a serduszka z lekka babskie już są, ale lekko :) Mi z tych się najbardziej te paseczki brązowe podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam do tego tyle
wybacz ale ten picoloo mnie sie nie podoba za pstrokaty wg mnie, dziecko "sie zgubi" w tej poscieli. sama uwielbiam fiolet, i dla dziewczynki go wybiore raczej ale dla chlopca, niestety nie bardzo.takie moje zdanie. to juz bardziej podoba mi sie i dla chlopca mysle wzor super ten mis ze sloneczkiem fiolet(taka szaro biala) super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem fiolet neutralny, serduszka też już mniej. Messi - ja w pierwszej ciąży też zaszalałam - miałam 24kg na plusie. U mnie z tyciem było tak, że przez pierwsze pięć miesięcy przytyłam 5kg więc luz, a potem dramatycznie poleciało właśnie w szóstym miesiącu. Przytyłam wtedy - o zgrozo - 10kg:(((( Zgromadziłam sporo wody. Także w Twoim tyciu jest jednak pocieszenie - takie stopniowe przybieranie jest jednak lepsze, zwłaszcza pod kątem rozstępów:) Teraz, gdy lada chwila zacznę szósty miesiąc, strasznie się denerwuję. Tak bardzo chciałabym takiego skoku wagi uniknąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdź na wagę a ona prawdę Ci powie... No więc prawie 4 kg... Ech, idę na spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też przybyło 4 kg (22 tc), przez ostatnie 2 tygodnie "rosnę" w tempie 1kg na tydzień (na razie na szczęście idzie tylko w brzuch, piersi urosły o 2 rozmiary nieco wcześniej), mam nadzieję, że trochę zwolnię! Jeszcze nic nie kupiłam dla Synusia, czekam na lepszą pogodę i więcej energii ;) Dziewczyny jakieś 3 strony temu zapytałam Was o ból bioder w nocy, żadna z Was nie ma tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG - ja miewam ból lewego biodra (w pierwszej ciąży miałam rwę kulszową do lewej nogi). Ale u mnie kiedyś na rtg lekarz zauważył, że mam jakąś nietypową budowę bioder. Powiedział, że może to wywołać dolegliwości z biegiem lat. Przed ciążą i teraz ból pojawia się najczęściej po tym jak dużo jeżdżę samochodem. Nic z tym nie robię. Samo przechodzi... Generalnie i w skrócie ciąża rozluźnia stawy (żeby dostosować biodra i miednicę do porodu) - może stąd Twoje dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG mi biodra nie dokuczają ale za to kręgosłup nadrabia:-( A nie wiecie nic jak to jest z tym kanałowym leczeniem zęba w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie biodra nie dokuczają ale kość ogonowa;/ wczoraj wieczorem 10 min usiedzieć nie mogłam. Wcześniej też mnie bolała - pomogła mi poducha rogal ta duża. Co do leczenia kanałowego ja nie mam pojęcia. Wiem że ze znieczuleniem może być problem ale to jak słyszałam do 3 czy 4 miesiąca. ale ekspertem nie jestem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - to zależy jaki jest to ząb. Generalnie refundacja należy się wszystkim kobietom w ciąży i połogu (do 42 dni po porodzie). Jednak refundacja obejmuje tylko leczenie do 3 kanałów w jednym zębie. Jeżeli ząb który chcesz wyleczyć ma 3 kanały albo mniej to jest ok. Jeżeli jednak ząb ma 4 kanały to refundacja nie będzie możliwa. Nie można bowiem leczyć kanałów częściowo - czyli albo leczymy wszystkie kanały w zębie albo nie leczymy żadnego. Dodatkowym problemem w leczeniu kanałowym na NFZ jest ewentualne (w praktyce bardzo często spotykane) zakażenie kanałów w tym wypadku dla kobiet w ciąży i połogu przysługuje leczenie i wypełnienie tylko 2 kanałów. W związku z tym, że różne gabinety różnie interpretują bardzo nieprecyzyjne wytyczne refundacji NFZ najlepiej przed planowanym leczenie kanałowym zęba porozmawiać o tym z rejestratorką bądź umówić się na wizytę i zasięgnąć opinii stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie kanałowe w ciąży jest refundowane ale niestety nie w zębach trzonowych... Przy leczeniu kanałowym często wymagane jest też prześwietlenie zęba co u nas niestety nie wchodzi w grę. Ze znieczuleniem już lepiej bo już możemy bez żadnego niebezpieczeństwa dla dzidzi. Jestem na bieżąco bo chodzę teraz co tydzień. Niestety ja chodzę prywatnie bo na nfz nie dość, że kolejki to jeszcze za porządną plombę i tak trzeba dopłacić... Mnie biodra na razie nie bolą ale w poprzedniej ciąży było z tym kiepsko... Niestety nic nie pomagało :( Ja mam wadę bioder i po porodzie niestety nie obyło się bez kilku wizyt u ortopedy. Teraz myślę, że dużo pomaga mi ta poducha rogal. Mimo to od kilku dni coś nie mogę sobie pozycji do spania znaleźć. Stwierdziłam, że w nocy mam o jedną rękę za dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odzew :) Mi poduszka-rogal na biodra nie pomaga, ulgę przynosi jedynie leżenie na wznak, ale z brzuszkiem nie można tak spać, więc pozostaje mi chyba po prostu to przetrwać... Odnośnie leczenia zębów to niestety nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG mi na początku ciąży cierpły biodra - budziłam się bez czucia w całej nodze i biodrze np, wtedy na szczęście jeszcze mogłam pospać na brzuchu lub plecach. Teraz niestety ani tak ani tak... Brzuszek mam już dość znaczny i nie chcę ugniatać dzidzi (choć z poduchą można znaleźć pozycję prawie na brzuchu) a jak ostatnio zasnęłam na plecach to obudziłam się z okropnym bólem i brzuchem twardym jak kamień :( Trzeba to jakoś przetrwać. Ja dziś zaczęłam 21 tc więc już bliżej jak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×