Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Czesc dziewczynki :) ja od trzech dni mam pobudke o 7 :o i nie wiem w ogole dlaczego... Oczy mi się otwieraja i jestem wyspana ;) wiec zagladam do was standardowo :) Powiem wam że od dwoch dni mi tak brzuch wyskoczyl :o nie da się już ukryc brzuszka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze zwolnieniem też miałam problem.Pracuje w laboratorium chemicznym z trujacymi zwiazkami i na poczatku ciazy nie chcieli mi dac zwolnienia.bralam w pracy wolne póki nie znalazłam lekarza który mi to zwolnienie wypisze.wkońcu znalazłam lekarke ktora mi co miesiąc daje zwolnienie chociaż niechętnie.Raz mi na wizycie powiedziała że takie branie zwolnienia to powinno się skończyć,że dziwi się że NFZ na to pozwala.Ale teraz sie ciesze bo na ostatniej wizycie sama powiedzała że mam się oszczędzać i dała zwolnienie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) witamy nowe mamy :) juz sie zaczynam gubic, ale fajnie, ze jest nas coraz wiecej :) ja spalam dzis spokojnie i bez budzika-maz ma wolne do wtorku :) sama bylam w szoku, choc oczywiscie zaczelam sie juz martwic bo ani wczoraj wieczor, ani w nocy Franek nie dal znaku zycia... ciesze sie, ze wizyta za dwa tygodnie bo szybko zleci :) dzis u mnie w domu dzien swira... zaraz sie zacznie-przybywaja dzieci brata :) w gorach tez sloneczko-choc na termometrze -4 :) ide na sniadanie, pozdrawiam Was-ciagle glodna GOSIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Witam nowe dziewczyny:) U mnie maluszek dzisiaj jest mało aktywny. W nocy jako tako spalam ale od 5 moj piesio zaczął sie wiercić i bylo po spaniu, Miłego dnia wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. Nareszcie choc troche slonca :) ja dopiero wstalam, jakos przez ciaze strasznie sie rozleniwilam:p Emilka dala wczoraj popalic, przez godzine fikala nozkami tak ze mamusia ma caly jajnik skopany... Strasznie nisko ma nózku osadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja też ostatnio budze się wczesniej, koło 5 rano, ale potem znowu przysypiam. Chyba organizm przesawia się na czas letni. Wczoraj wieczorem strasznie mnie glowa rozbolała - wziełam apap i spać. W nocy spałam tak sobie, ale za to nad ranem jaki miałam sen! Nikt mnie nie pokona - śniło mi się że ścigałam się wyścigówkami z szalonymi kaszankami (tak tak takie chodzące kiełbaski z wrednymi oczkami) No i juz dojeżdżałam do mety i mnie telefon wyrwał z szalonego snu - z pracy zadzwoniła kierowniczka kiedy mniej wiecej mi wypadnie wrócić bo pisze wniosek o zastępstwo i musi pi razy drzwi okreslić termin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Kattiyo mi też się zdarza śnić o jedzeniu hah ostatnio snił mi się pączek i kremówka ale zestaw;) A co do brzucha zauważyłam ostatnio ,że znacznie się powiększył i bynajmniej nie są to wzdęcia bo rano też a przeważnie rano był mały. Można go jeszcze ukryć pod płaszczem ale gdy wiosna przyjdzie to już będziemy zdemaskowane:) Ja jakoś mało odczuwam ruchy dzidzi, łaskotanie bardzo sporadycznie a bulgotanie po posiłku to przecież nie dzzidzia tylko jelita . Jak Wy to odróżniacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Dzień dobry Dziewczynki:D Wczoraj wieczorem ściągnęłam 4 pory roku Vivaldiego, podłączyłam słuchawki do laptopa i przyłożyłam je do brzuszka jak tylko poczułam że " Krystian" ( imię robocze, mąż nie może się zdecydować :/ ) fika. Puszczacie swoim maluchom muzyczkę?? Czytałam że od 4 miesiąca dzieciaczki już słyszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffff.... u nas porzadki na calego :) zostal generalnie jeden pokoj ale chyba najgorszy-tzw. graciarnia :) jak nie ma na cos miejsca w mieszkaniu to laduje tam :) no a reszte to jutro tylko kurze przetrzec i bedzie gotowe-na tyle ile moglam :) zostana salatki i swietowanie-czyt. jedzenie :D sloneczko slicznie swieci :) nareszcie :) niestety wczoraj uswiadomilam sobie, ze przez te wydatki na chrzest bede musiala zrezygnowac z majowej wyprawy nad morze ;( masakra... tak kocham Baltyk, no i malemu mialo to sluzyc a tu lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śliczna Wyprawka :)
Witam Wszystkie oczekujące Mamusie! Jestem lipcówką 2012, moja Niunia w niedzielę skończy 8 miesięcy:) Mam do sprzedania cudną wyprawkę dla dziewczynki,urodzonej właśnie w okresie letnim, ciuszki prześliczne,stan idealny i bardzo dobry,część nigdy nie używana,do tego piękny różowy leżaczek bujaczek Fisher Price i mnóstwo innych przydatnych gadżetów. Zainteresowane Panie proszę o kontakt na maila,tam fotki i szczegóły,naprawdę warto,cena do negocjacji:) podrawiam i życzę dużo zdrówka:) angelika.kado@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, nie mogłam usiedzieć i posprzatałam łazienkę, wstawiłam do prania pokrowce na poduszki kanapowe i koce, odświeżyłam skorzane kanapy, starlam kurze, ogarnęłam kuchnię... No i już nie mam siły. Znowu coś mi głowa pulsuje a zaplanowałam jeszcze popołudniu pranie firanek i duże zakupy świąteczne..Mam nadzieję, że mocniej mnie nie rozboli. Tez co chwila głodna jestem. Ide cos zjeść, włączę sobie jakiś serial z internetu i odpoczne troche :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaMania89
Goosiaa2 - ja też uwielbiam morze :D Mam takie szczęście że mogę codziennie iść na spacer na plaże - mieszkam ok 3 km od morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane-a ile sie teraz daje na chrzciny?? wiem, ze daje sie tyle ile sie ma itd. i nie uznaje zasady zastaw sie a postaw sie :) i sama juz nie wiem... raczej damy kase... bo tak jak pisalam nie wiem co maja a czego nie... chrzestnego na oczy nie widzialam-jakos niebardzo zeby maly dostal np. dwa krzyzyki ode mnie i od niego :) no i juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my jako chrzestni kupiliśmy szatke 21 zł, świece ze stroikiem 40zł i do tego w prezencie złoty medalik z łańcuszkiem ok. 300zł. Myślę, że jakbyśmy nie kupowali medalika to w koperte dalibyśmy właśnie coś koło 300zł. Kurcze coś dzisiaj albo wszystkie sprzątają albo odsypiają ciężka nocke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ewentualnie w razie czego przeciez zawsze możesz porozmawiać z rodzicami dzieciaczka i zapytać jakie mają potrzeby, oczekiwania co do prezentu - czy chcą coś pamiątkowego związanego z wydarzeniem religijnym czy coś praktycznego dla dziecka. Kolezanka dla znajomych na chrzest kupowała np. biblię wydanie dla dzieci. W końcu chrzest wiąże się z przyjęciem dziecka do grona ludzi wierzących i zmazaniem grzechu pierworodnego... Można kupić medalik, krzyżyk, biblię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dziewczynki to chyba nawet prościej wybrac prezent bo mozna kupić np. kolczyki. czy inną bizuterię - niekoniecznie medalik. Często kupuje się też srebrne łyżeczki z grawerem, czy srebrne smoczki z grawerem i szufladką na pierwszy ząbek, czy jakiś obrazek święty w ładnej oprawie do powieszenia w pokoiku dziecka czy postawienia na komodzie...:-) Ale fakt, ze najprościej po prostu dać kasę i rodzice sami coś kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Katii :) musze sie wiec zastanowic jeszcze-troche czasu mam wiec na spokojnie :) faktycznie wszystkie dzis zapracowane... ja juz na dzis koncze porzadki... Franka nie czuje bo pewnie go ukolysalam do snu :) teraz bede odpoczywac a jutro ciag dalszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż Wam zazdroszczę że już czujecie ruchy swoich maleństw, jak póki co nie wiem czy to co czasem czuję to ruchy maleństwa czy po prostu mi w jelitach bulgocze... Fajnie byłoby już być pewnym że to dzidzia się rusza. A pro po zwolnień , to nie ma jak w Polsce...Ja mieszkam w Irlandii a tutaj zapomnijcie o zwolnieniu....Irlandki pracują do 9 miesiąca, najchętniej to i w pracy by urodziły chyba. Moja koleżanka jest w ciąży z bliźniakami , pierwszą ciążę poroniła i co? Lekarz niewzruszona kazał jej wracać do pracy.. Oczywiście nie poszła , stwierdziła że zdrowie maluszków jest ważniejsze niż głupia praca i kasa... Niestety nie dostanie macierzyńskiego ale dzieciaczki są ważniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam Wam powiedziec, ze wczoraj u lekarza dostalam ksiazeczke happybaby :) jest bardzo fajna-sporo informacji na kazdy temat :) wlasnie sie zaczytalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na NFZ do mamy mojej przyjaciółki i ona po znajomości mi l4 wystawia. Powiedziała mi na pierwszej już wizycie, że ciąża musi być zagrożona, żeby lekarz l4 wystawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusia u mnie jutro zacznie się 19 tydzien i tez jeszcze nie czuję ruchów synka.Juz przestałam świrowac, wsłuchiwac się i przytykac co chwila rękę do brzucha bo gotowa wtedy jestem uwierzyć, że każdy ruch jelit to dziecko. Myslę, że jak mały podrośnie to wtedy na pewno rozpoznam, że to on mnie kopie. Prędzej czy później się doczekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja co do chrzcin ci nie pomoge, bo się totalnie nie znam... A ja dzisiaj bylam w takim komisie z ubrankami i kupilam dla malej 2pary leginsow, sukieneczke, pajaca i rampersa i za wszystko zaplacilam 29 zl :D lubie takie zakupy. A że ten sklepik jest niedaleko rodzicow i zadko tu bywam to stwierdzilam że się przejde :) A moja mala dzisiaj nie daje znaku zycia :o nie wiem czy spi czy co i już zaczynam się stresowac... Do tego tak mnie cos boli w boku, jakbym kolke nad biodrem miala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musi byc zagrozona, wystarczy ze lekarz uzna ze warunki pracy sa szkodliwe dla ciazy. No i odrobina dobrej woli oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi właśnie miałam pytać o to samo. Też mam takie dziwne bólo- skurcze po lewej stronei nad biodrem. Sciska mnie na pare sekund, ukłuje i znów w porządku... Może to jakoś macica się rozciąga lekko na boki hm nei wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo O i już znasz nawet płeć ;o) Super.... Też nam się z mężem marzy synuś...ale wiadomo że jeśli będzie dziewczynka to też będzie cudownie...byle by tylko dzidziuś był zdrowy. Jak już gdzieś tam wspomniałam mieszkam w Irlandii a tutaj opieka nad kobietami w ciąży jest strasznie marna. Pierwsze Usg miałam dopiero w 16 tyg. w szpitalu, trwało chyba nie całe 2 minuty. Lekarz pokazał mi główkę i brzuszek dzidziusia. Wydrukował zdjęcie powiedział że wszystko ok i bajo.. Nie powiem żebym wyszła jakoś szczególnie uspokojona po tym badaniu...Następne badanie USG mam mieć dopiero w 32 tyg... Wczoraj byłam u lekarza który prowadzi moją ciąże...dobrze czytacie: lekarz ogólny a nie ginekolog.... Czyli teraz jestem w 16 tyg, na następną wizytę mam przyjść do niego dopiero w maju....Czyli będę w jakimś 23 tyg. A gdzie jakieś badanie polówkowe czy coś w tym stylu??? Muszę poszukać koniecznie polskiego ginekologa w najbliższej okolicy i umówić się na prywatną wizyte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju.ja bym nie wytrzymała widziec tylko 2 razy dzidziusia na usg.ja juz jak miesiac czekam na kolejne usg to sie stresuje.dobrze ze u nas w Polsce jest troche inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi, Ines -- ja mam też takie bóle. Częściej po prawej,czasem po lewej. Myślę że to nic powaźnego. Dziś zakończyłam porządki wiosenne,aż miło :-) Tylko pewnie mąż jak wróci z pracy to mnie op.... że tyle robie zamiast odpoczywać... Ale odpoczywać będę jakbędie brzuchol duuuży ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi ja też dzisiaj poszalałam ;/ podłoge myłam na kolanach;/ jak tak teraz pomyśle to głupia jestem :P kurcze byłam dzisiaj u rodziców na kawce i iii ubierając się na wizytę nie dopinam się w żadną koszulę! czyżby w końcu brzucho coś ruszył :D zaraz biegne po metr i się mierze :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najszersze meijsce - 99 cm, na wysokości pępka 94 cm. urosłam! :D hih w sumie takie spore wymiary mam porównując do Was bo zostałam neistety albo i stety obdarzona pokaźnymi biodrami :P chudzina ale za to szeroka jestem :P i w dodatku przytyłam 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś czuje,ze bede musiała zmienić lekarza i tyle, bo dzisiaj w pracy pożegnali sie ze mna na amen i powrotu nie ma jak to się mówi:( Wróciłam do domku a tu salon wysprzątany pachnący, mój M taka niespodzianke mi zrobił:) ja już stroiki zrobione, placki upieczone jutro będę przekladać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×