Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Olcia30
badanie genetyczne kosztowało mnie 100 zł, a przynajmniej spie spokojnie i wiem ze na 80 % ( bo 100% gin nie daje nigdy) ze moje malenstwo jest zdrowe. Ale ja mialam łatwiej bo akurat moja gin ma super sprzet i jest specjalista w dziedzinie badan genetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Hej dziewczyny :) ja tez mam termin na sierpien (teoretycznie 23 lipca ale owu pozniej wiec wynika, ze 6 sierpien:) ) probowalam nadrobic wszystkie 116 stron postow ale chyba do porodu nie zdaze :) wynika, ze jestem w 17 tygodniu ciazy :) i moje przeczucie wskazuje na chlopca-nawet powiedzialam gin ze mocno sie zdziwie jak wykryje tam dziewczynke :) badanie kolejne w nastepna srode-moze nareszcie dziecko odwroci sie do mnie "nie dupa" :) pozdrawiam Was-i jezeli powtorze sie kiedys z jakims tematem-z gory przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia wiekszosc z nas chodzi do lekarzy ktory maja super sprzet i sa doswiadczonymi lekarzami :) ale wiec co nawet nie wiem kiedy ten czas tak leci. dopiero pamietam dzien kiedy zrobilam test a tu juz 18 tydzien i zaraz polowa ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
co do badan genetycznych to ja pytalam swojego lekarza... odradzila-mimo tego, ze jestem juz po jednym poronieniu, powiedziala, ze na normalnym usg nic nie widac do czego moglaby miec chociaz troszeczke watpliwosci wiec po co?? z tego co czytam u Was to moze jednak nalezalo robic... teraz juz bym sie bala-17 tydzien to chyba ryzyko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa - badanie genetyczne to zwykle USG z fikusniejsza nazwa ;) pomierza, popatrza, jezeli wszystko ok to nie ma co dalej grzebac w temacie. A jezeli gin nie zrobila Ci tego podstawowego badania (jak chociazby ocena budowy serca przy USG genetycznym), a nawet Ci odradzala, to dziwie sie ze podjela takie ryzyko z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
nie no zwykle usg to robi mi co 3 tygodnie regularnie :) a zebyscie wtedy widzialy mojego meza :) myslalam, ze chodzi Wam o dokladne badania genetyczne (jak zwal tak zwal) ktore ponoc wlasnie robi sie po 30-tce i do 20-tego tygodnia (to mi wlasnie odradzila:)) a wogole to moja przyjaciolka poprosila mnie wczoraj na swiadkowa na swoim slubie :) huraaa :) choc bede juz wtedy w 7-mym miesiacu ona twierdzi, ze jej to nie przeszkadza-mi tez nie :) problemem zostaje sukienka-moze macie jakies propozycje jak sie ubrac elegancko kiedy bedzie sie juz wygladalo jak "szafa trzydrzwiowa"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze jutro uda sie ustalic plec...moze sie dowiem, ze mam taki sam brzuch jak Ty, bo tez mam chlopca :D U nas nastapilo przewartosciowanie pogladow - meza udalo mi sie przekonac, ze coreczki sa tatusia i ze bedzie mial z niej wiecej radochy niz z syna, a ja z kolei zaczelam sie zastanawiac czy nie wole chlopaka - zawsze lepiej dogadywalam sie z facetami, wiec moze i z synem bym sobie poradzila :) nawet juz mam imie dla syna, na ktore maz tez sie zgodzil, wiec odpadl nam najwiekszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
lalka, moje badanie wygladalo tak samo :),ale dodatkowych tych z krwi jednak nie zdecyduje sie kontynuwac, bo to koszt ok 250 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My idziemy na wesele w kwietniu i mam naszykowana prosta sukienke sciagana w wysokim pasie, czyli u mnie to wypadnie pod biustem. Dosc luzna, matowy material w kolorze ciemnej butelkowej zieleni, dekolt w lodeczke i rekaw 3/4. Czarne rajty, czarne szpilki, duza branzoletka z jasnozielonego jadeitu i czarna cekinowa kopertowka. Ale jakbym miala wesele w czerwcu to jezzcze nic bym nie planowala :) nie wiadomo jaka bedzie pogoda, nie wiadomo jak Ci bedzie rosl brzuch. Moze nie bedziesz miala wcale duzego i zmiescisz sie jakis normalny fason :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
abcd..nie chcialam nikogo urazic, nie watpie ze kazda z was chodzi do doswiadczonych lekarzy posiadajacych super sprzet , ale nie kazdy lekarz ma przeszkolenie i specjalistyczny sprzet do zrobienia badan genetycznych.po rostu jestem szczesliwa ze mam lekarza prowadzacego moją ciąze, który jest po prostu b.dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
justyna 1980, kwas foliowy jest bardzooo wazny w pierwszych 3 miesiacach, ja biore, ale w sumie to nie wiem czy nalezy go brac przez cala ciaze?...witamin dla kobiet w ciazy nie biore, bo nawet gin mi odradzila. Leoiej jest zdrowo sie odzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
justyna 1980, kwas foliowy jest bardzooo wazny w pierwszych 3 miesiacach, ja biore, ale w sumie to nie wiem czy nalezy go brac przez cala ciaze?...witamin dla kobiet w ciazy nie biore, bo nawet gin mi odradzila. Leoiej jest zdrowo sie odzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi :) i już chyba rozumiem o co chodziło :) w każdymr azie jak się okazuje, lekarz wie co robi, więc w porzadku :) a jak zwał tak zwał te badania u mnie wyszło wszytsko dobrze - nie denerwowałam się w trakcie badania (najpierw lekarz oglądał dzidziusia, a moj mąż zerkał bokiem) najpierw zobaczyłam niesamowitego banana na jego twarzy, ale później się zatroskał, więc wtedy myślałam, że dostanę zawału :O na szczęście niepotrzebnie lalka-tereska -----> ja odpuszczam ewentualne dodatkowe wesela zwłaszcza, że termin mam na 25 sierpnia, a wesele jedynego brata mojego męża wypadło 3 sierpnia !!!! a wesele mojej teraz już jedynej siostry jest 7 wrzesnia wiem, dziecko najważniejsze !!! ale z drugiej strony tak bardzo zależałoby mi na ślubie mojej siostry :) tego 3 sierpnia już ustaliliśmy, że jakby co pójdę do kościoła, albo mąż pójdzie sam o sukienkach nawet nie myślę :P :) ale jak oglądałam te namioty to mi się humor psuje naprawde ciężko jest znaleźć coś ładnego... jak macie jakies sklepy to dawać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja przestałam brac już kwas foliowy z natłoku informacji zapomniałam na ostatniej wizycie zapytać ale zawsze mówiono, trzy miesiące przed i trzy w trakcie i tak mi mówił lekarz na pierwszej wizycie nie biorę od jakichś 4 - 5 dni witamin tez nie przyjmuję, bo jak piszesz Olcia - nie wiadomo ile jest witaminy w witaminie: tak to owoce, warzywa, soki (ale nie z kartonów) itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze sie zastanawiam czy nie pojsc jeszcze do innego lekarza ale tylko na usg bede wtedy miala jeszcze wiekszosc pewnosc czy wszystko jest ok jak potwierdzi to 2 lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 ----> ja tez mam być świadkową na ślubie siostry, ona była moją na moim :) ale szczerze jej powiedziałam, że dam jej znać bliżej terminu czy jest to realne ona się śmieje, że mnie doprowadzi do ołtarza :D a tak na serio, nie wiadomo, czy urodze w terminie, czy wczesniej, czy później, a tu się róznie zdarza przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja biore witaminy i biore dalej kwas foliowy. witamin nie bralam w pierwszej ciazy na poczatku i mialam anemie wiec teraz juz nie ryzykuje i biore witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ja wesela lipcowe i sierpniowe tez odpuszczam-najblizsza rodzina i znajomi wiec ustalilismy ze maz pojdzie na slub i obiad :) ale tego w maju nie odpuszcze-no teraz jak juz jestem swiadkiem to nie moge :) obiecalam Mlodej ze przygotuje panienski na ktorym pojawie sie na poczatku a pozniej niech opijaja same choc powstal plan babskiego grillowania w ogrodzie na co moj maz przystal :) co do sukienek i mojego przytycia to ja juz przed ciaza nalezalam do pulchniejszych wiec cudow sie nie spodziewam :) chcialabym dluga sukienke-moze cos w formie greczynki wlasnie :) ale jak macie jakies zdjecia czy linki-czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia - asos.com :D juz wklejalam tu linki do tego sklepu, ale powtorze sie bo mysle ze warto. Maja latem bardzo ladna kolekcje Maternity a i w zwyklej tez pewnie cos by sie znalazlo. I sa rozne ciuchy roznych marek - od sportowych po eleganckie sukienki wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
jedyna siostra mojego meza tez ma slub w sierpniu, a ja gdzies slyszalam ze ciezarne kobiety nie powinny chodzic na wesela bo przynosza ciężar mlodej parze :( , niektore zabobony są okrutne, a ja czasami boje sie tych przesądów.wiec mąż raczej pojdzie sam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 -- kurcze to nie wiem jak z tym kwasem, mam nadzieję, że nie odstawiłam za wczesnie co do witamin nie będę Cię przekonywać :) sama wiesz co dla Ciebie i dzidzia lepsze, i nie mówię, że nie sa one potrzebne, bo są ale przeciez znajdują się w tylu produktach, że można je dostarczyć w sposób naturalny ja sprawdzam morfologię i lekarz się śmieje, że mam wyniki jak facet pracujący w rzeźni :) przyjęłam to jako komplement choć nie powiem, ta grypa jakieś uczulenia, ciągle coś mi jest ale dopóki wyniki sa ok, to ok, a jak będzie źle, będe dostarczac ich więcej jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ja raczej zdecyduje sie na sprawdzona krawcowa ale warto cos podpatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka- tereska dzięki :) ten sklep już znam , masz rację fajne sukienki :) Olcia... hmm ja odpuszczam inne, bo widomo, kasa itd, z resztą póki co mam głównie leżeć ale teraz nabrało coś dla mnie zupełnie innego znaczenia pierwszy raz spotykam się z takim przesądem ale przynajmniej wiem, czemu jestem dyskryminowana przez narzeczona brata mojego męża powiedziała mi otwarcie, że z panieńskiego odpadam :D hah, choć jak mówisz Ty, na godzinę, na początku mogłabym wpaść, no alee niee i w święta powiedziała mi " że szkoda, że nas (mnie i mężą - brata pana młodego) nie będzie na ich weselu??? odpowiedziałam, że jestem w ciązy a, nie umierająca i że jednak zakładam, że będę się dobrze czuć, a jesli nie, to przeciez mój mąż pójdzie sam ale ona już "szuka nowego świadka " bo mój mąż też chyba jej nie pasi, bo ma żonę w ciąży gdyby nie to, że zazwyczaj nie słucham co ona do mnie mówi, i to, że dziecko mnie bardzo wycisza, to albo krzyczałabym albo płakała... czasem po prostu po jej textach się człowiekowi przykro robi ale może ona zna ten przesąd heh u mnie były dziewczyny w ciąży - tyle, że początkowy etap :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
aby uniknąc anemii trzeba jesc brokuły i wątróbke, natomiast biorąc witaminy mozemy utrzymac organizm w dobrej formie, natomist gdy juz odstawimy te witaminy na bok, wtedy moze byc problem, organizm bedzie sie domagał dawki do ktorej w ciagu 9 miesiecy go przyzwyczaimy, i wtedy juz nie bedzie w tak dobrej formie.u mnie tak było po 1 ciazy. Odstawiłam witaminy i zaczeły wypadac mi wlosy. Moja gin zalecila jesc rybki morskie 2 razy w tyg. Uzywac oliwy z oliwek, jesc duzo warzyw i owocow. ze sztucznych wit nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
noelia to przykry przesąd, ale po prostu wydaje mi sie ze niektorzy boja sie kobiet ciezarnych. niczego w sumie nie moga nam odmowic, bo moze sie to dla nich zle skonczyc...dlatego niektorzy wola unikac NAS w tym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta morfologia to tez jest niezla sciema :) jestem honorowym dawca (honorowym tyle o ile ;) bo daja w zamian pelnoplatny dzien wolny w pracy) i bywaly takie podejscia, ze mnie dyskwalifikowali z powodu slabych wynikow. Tzn wyniki mialam w normie dla normalnej kobiety, a dla dawcy jednak za slabe. Kazali mi brac preparaty z zelazem, nie chcialam bo od zelaza ciemnieja zeby. Ale sie wycwanilam - wystarczylo przed wyjsciem zjesc jajecznice z 2 jaj i moje wyniki lecialy w kosmos - od kiedy to opracowalam to ani razu nie odpadlam :D czyli skladniki z jedzenia przenikaja do krwi blyskawicznie, wystarczy sie dobrze odzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
noelia -ciaza cie wycisza...swietnie masz. ja mam na odwrot, jestem taka nieznosna ze chyba niedlugo nikt nie bedzie chcial ze mna gadac.Czasami takie pierdoly wyprowadzaja mnie z rownowagi ze az wstyd. moze ma ktos sposob na stlumiene napadow zlosci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×