Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daphne Guinness

Dieta Dukana od 2.01.2013!

Polecane posty

Gość Basik52
Witam, dzisiaj czwarty dzień a zaczynam od owsianki na mleku :) 0,5 szkl wody 0,5-1szkl mleka 3 łyżki otrąb owsianych słodzik do smaku szczypta soli ja bez słodzika bo jakoś nie zawsze mi on podchodzi :) nie mam pomysłu na obiadek... może jakieś propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdesprowana!
Pysia234 tak, ważyłam się na początku, waga 76 kg.. Już nie mogę się doczekać kolejnego ważenia ;) Czy to prawda, że na pierwszej fazie powinno się jeść więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rano 3 plasterki szynki + kawa:) pozniej bułeczki sojowe z opiekacza obiad nalesniki kolacja mleko z otrebami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vviolciaa
Pysia234 widzę że ma podobna wagę jak Ja obecnie wiąże 84 a zaczynalam od 96,5 więc walczy razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u mnie okres i waga 95,5kg dziewczyny czytajcie ksiazke!!! dwie łyzki otrąb dziennie codziennie. dopiero na III cos sie zmienia le nie czytalam wiec sie nie wypowiem mozna jesc tyle ile sie potrzebuje a nie zeby zjesc jak najwiecej!!! a dukan zaleca minimum trzy posilki dziennie. ja jem w tedy kiedy czuje ze chce jesc. nie ważne czy to I czy II faza. mysle ze to zdrowe podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka.7 podaję przepis na chlebek.Wyszedł b.dobry Składniki: 6 łyżek otrębów owsianych 3 łyżki otrębów pszennych 4 jajka 150 g serka homogenizowanego nisko tłuszczowego 1 łyżeczka proszku do pieczenia mielona papryka pieprz sól oregano mielony czosnek Wszystko razem wymieszać najepiej mikserem.Piec ok 40 min w temp 170 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka ja mam 27 lat i 160cm wzrostu, Agnieszka nie mogę kliknąć na stopkę nie wiem dlaczego:( Dzisiaj dzień drugi,jak na razie ok:) śniadanie;jogurt naturalny obiad;kotleciki drobiowe kolacja;otreby z gorącym mlekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12dukanowa3
Witam Serdecznie. Pytanie mam do wszystkich którzy obecnie są, bądź też przeszli już przez fazę uderzeniową. Co jeść, żeby dostarczyć organizmowi min. 1000 kcal? Zakładając, że śladowe ilości węgli jakie dostarczamy organizmowi jedząc nabiał dają ok 120 kcal (do 30gr węglowodanów) to zostaje nam 880 kcal z białka, czyli aż 240 gram!! To bardzo dużo dla organizmu. Człowiek powinien jeść do 1,4 g białka/kg ciała, chyba, że jest sportowcem to 2,2 g z czego i tak nie wyjdzie 240 g no chyba, ze waży 100 kilo. Pytam, ponieważ mój jadłospis wydaje się wręcz głodówkowy, ale nie mam pomysłu co jeść by dobić chociaż do 1000 kcal. Oto mój przykładowy jadłospis: śniadanie: jajecznica z 2 jaj + szybka drobiowa chuda 2 plastry ok 170 kcal śniadanie 2: puszka tuńczyka z wody ok 110 kcal obiad: pierś z kurczaka 200 g w sosie curry z łyżką jogurtu ok. 250 kcal kolacja: serek wiejski 150 g ok. 120 kcal szklanka mleka 100 kcal całość daje 750 kcal. To jest naprawdę mało. Proszę o porady i opinie dotyczące mojego jadłospisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze dieta dukana nie polega na liczeniu kaloriii dziewczyno!! tylko na spozywaniu białka , które organizm potrzebuje do spalania weglowodanów. Jesz ok, i nie zastanawiaj sie ile to kcal tylko jedz o malej zawartosci tluszczu, bez cukru i wegli. Na pewno bedzie ok. ja jem rano serek wiejski, w pracy 2 buleczki upieczone z otrebow, jajek i twarogu. Jogurt smakowy, bez cukru i tłuszczu. Na obiad: udko pieczone, udko wedzone(bez skory- moje ulubione jedzonko) leczo z miesa z indyka , piers grillowana, makrele wędzoną, gotuje czesto zupe warzywna z brokulów, kalafiora, brukselek i marchewki na bulionie warzywnym. Warzywa na patelni z piersią albo z pomidorami z puszki. Robie tez salatke kebabową, salata , ogorek konserwowy, papryka, pomidor ,ogorek i piers z przyprawą gyros i calosc lacze z joguurtem naturlanym i czosnkiem. omlety mozną robic. Pasta z jajek i cebulki i masztardy pyszna jest. Jest mnostwo przepisów, Dieta moze byc przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietajcie ,ze jak jecie owsianke na mleku to pozniej pieczywa nie mozna juz z otrąb ,dopuszczalne sa max 3 łyzki na dobe. Wieksza ilośc nie wplywa dobrze tak pisze Dukan. Jesli pieczywko, to owsianka juz odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żanana pół szklanki mleka łyzke maizeny jajko i sól lub słodzik zalezy jakie chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12dukanowa3
agusiex dzieki za odpowiedź, ale kalorii powinno być przynajmniej 1000. wszystko co poniżej to zwykła głodówka! Tak więc kalorie liczyć trzeba, bo potem jak się przeskoczy z 600 kcal z białka nagle na 1000 bo z warzywami łatwiej to osiągnąć to nagle waga skacze i nic w tym dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,u mnie koszmar zlapaly mni korzonki czuje sie jak stara babcia a co do wagi min spada jutro dzien wazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vviolciaa
Ja to postanowiłam ze będę walczyć do 60 kg więc sporo walki z nadwaga ale dam radę na 100 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12dukanowa3 ty nie rozumiesz sensu tej diety. ja ja juz przechodzilam i schudlam 28 kg nie doprowadzilam jej do konca i wrocilam do normalnego obrzarstwa + ciaza = moja teraźniejsza waga ale nie o tym, ani w tedy ani teraz nie licze kalorii tylko ilosc spożywanych bialek!!! ja nie chodze glodna wiec nie mozna powiedziec ze ta dieta jest glodówką. zajadam ssie sernikami na zimno polane galaretką chlebem bułkami itp dziewczyny wiedza o czym pisze i zadna z nas na tyej diecie nie chodzi głodna wiec po co ci te kal. u mnie na warzywach waga ładniej spada niz na samych bialkach wiec nie ma zasady ze wchodzac na warzywa zjadasz 1000 kal. i stoisz albo tyjesz to bezsens. wiec albo stosujesz diete dukana z jego zasadami albo stosujesz diete 1000 kalorii zdecyduj, jednak ja gorąco namawiam na dukana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violcia a ile wazysz?ile schudlas? zrob stopke sobie,do gory jak sie wspisuje post jest ikona moje konto i załóz je, wszystko mozna wpisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o menu to u mnie standardowo owsianka, potem jogurt do picia jovi truskawkowy serek danio waniliowy light trzy parówki drobiowe, kogiel mogiel z 3 żółtek, cztery omlety dwa naleśniki to narazie tyle jakos dzis nie moge przestac jesc ciagle cos podjadam ale to efekt okresu. ewelin a jak twoje bole glowy mineły?? cos ty taka chorowita?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik52
Dziewczyny powiedzcie mi czy zieloną herbatkę z cytryną można??? tzn nie z plasterkiem tylko cytrynowo-zielona herbata w I Fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna wszelskiego rodzaju zielone herbaty oprocz owocowych samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiex się ch....ja zna
oczywiście, że można owocowe, byle nie słodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysia a co to maizena?? I jeszcze kobietki dajcie mi przepis na sernik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maizena to mąka kukurydziana
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×