Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Alma7710

Opiekunki osób starszych - Niemcy

Polecane posty

Gość Nina211
Nie nadawałby się do pracy fizycznej :D w takim razie gratuluję męża :) Ty zapierdalasz podcierając tyłki babciom, a pan wielki nie nadaje sie do pracy fizycznej :o o jaki dżentelmen, nie mam więcej pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grdge, najgorzej jest zrobić tzw. pierwszy krok, a później już pójdzie! U mnie problemem jest mąż, bo on chyba by się nie odnalazł za granicą, nigdy nigdzie nie pracował za granicą, od prawie 20 lat jako księgowy w Polsce... Ja to już zaraz po szkole średniej wyjechałam za granicę, najpierw jako Au pair też do Niemiec właśnie, później trochę we Włoszech pracowałam, w Norwegii i teraz na opiece w Niemczech. Gdyby nie mąż i dziecko też bym w Polsce nie została, bo tutaj nie ma szans na normalne życie jeśli się nie kombinuje, albo nie dorabia za granicą... ale rodzina jednak trzyma... "opieka nad starszymi" a ty z tymi kuzynkami, to często się wymieniasz? Same zaczynałyście i szukałyście klientów, czy też przez jakąś firmę sprzątającą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina, dla twojej wiadomości mój mąż jest niepełnosprawny i pracuje jako księgowy, nie wyobrażam go sobie na produkcji z tylko jedną ręką. A poza tym już lepiej nie zadawaj głupich pytań i zachowaj swoje "mądrości" dla siebie, nie oceniaj jeśli nie znasz czyjejś sytuacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grdge
u nas jest odwrotnie, on pracowal juz kilka razy za granica, a ja nigdy. ale jemu ta prace zalatwiali kumple, wiec on tez zadnego doswiadczenia nie ma w tej kwestii. no wlasnie Nina.. nie oceniaj tak latwo. sa ludzie z chorym kregoslupem, innymi problemami, nie kazdy moze zachrzaniac na budowie. sa tez faceci ktorzy po prostu sie na tym nie znaja, nie kazdy facet musi umiec klasc elektryke itp. my dajemy sobie jeszcze z 3 mce w pl, on sie troche pouczy jezyka, ja znajde nam prace i mieszkanie i pojedziemy.... a ile pieniedzy trzeba miec ze soba na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grdge
bo wlasnie tego najbardziej sie boje.... zalozmy ze wyjedziemy po wyplacie to mamy jakos 4000, może 5000 zależy ile mój dostanie odchodnego. wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina211
Na pewno znalazłby pracę za granicą do której by sie nadawał...albo niech zostanie np informatykiem, wtedy kalectwo nie ogranicza rozwoju kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grdge
"niech zostanie".... ale skoro mąż Autorki jest księgowym a nie informatykiem to jak ma nim zostać? iść teraz na studia? a wiesz, że nie każdemu leży komputer? niektórym wszystko wydaje się takie proste i oczywiste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grdge, ja mam znajomych, on dobrze zna niemiecki i poszukał sobie przez internet pracy na produkcji w Niemczech, wyjechał pierwszy, na początku wynajmował pokój dla siebie tylko, później znalazł mieszkanie i po 3 msc ściągnął tam żonę. Ona już w Niemczech chodziła na kurs językowy, który częściowo jej państwo opłacało (ale byli tam legalnie) i teraz skończyła ten kurs (egzaminem oczywiście) i oboje juz pracują w tej firmie na produkcji, mówią, że nie wracają do Polski bo nie ma do czego. Może ty jako że znasz język lepiej, też byś mogła najpierw wyjechać i tam się urządzić a później facet by do ciebie dołączył, albo na początek poszukajcie jakiegoś lokum małego, typu pokój, lub kawalerka, żeby od czegoś zacząć. Czasami też firmy zapewniają jakieś lokum pracownikom, jak np w hotelu byś pracowała. Nina, aby zostać informatykiem w Niemczech to trzeba dobrze znać język to raz, a dwa mieć na to papierek, mój mąż jest ekonomistą z wykształcenia, a teraz w wieku przed 40-stką nie będzie przecież zaczynał studiów, na które zresztą i tak nas nie stać. Jak to sie mówi, każdy orze jak może! Mój mąż z powodzeniem utrzymywał nas przez prawie 8 lat małżeństwa, ja nie musiałam pracować, starczało nam na wszystko, ale od kiedy w Polsce zaczęło się tak jak jest, że ceny non stop w górę, a pensje stoją w miejscu, to zaczęło brakować, więc co, mam siedzieć na dupie w domu i liczyć na cud?! Wolę wyjechać i dorobić do budżetu domowego. Mąż ma umowę o prace na stałe, odprowadza składki i chociaż on będzie miał jakąś emeryturę (pewnie nie za wielką ale zawsze coś). Mi pasują wyjazdy raz na jakiś czas do opieki w Niemczech, wolę to niż siedzieć i nic nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grdge cyt: a czy jest tu ktos kto obecnie mieszka i pracuje w niemczech i pomoglby nam na poczatku? tzn mam na mysli sama organizacje w sensie ze gdybym miala jakies pytania, watpliwosci itd. odwdzieczymy sie jak juz wyjedziemy Jak masz pytania to pisz śmiało.Jak będę mogła to pomogę za free:):) keine Geld!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka osób starszych
Ja pracuję od wielu lat w tym charakterze i bardzo sobie cenię tą pracę. Pracuję przez połowę roku, czyli mam drugie pół wakacji (więcej niż nauczyciele). pracuję na godnych warunkach, bo mam umowę franczyzową. No i zarabiam 5 razy tyle co przed podjęciem tej pracy w Polsce. Nienawidzę tych propisowskich gadek, które negują mój zawód. Oni tam w górze zarabiają tyle co ja wcale bym w Polsce nie osiągnęła. A oni mnie krytykują, że wybrałam taką Drogę. Jestem opiekunką seniorów w firmie Bonumo.pl i jestem z tego dumna a także cała moja rodzina. Więc złego słowa nie powiem. Może i niektórzy emeryci niemieccy nie są najprzyjemniejsi ale i polscy wcale do takich nie należą, zwłaszcza Ci w moherowych berecikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, ja mam dyplom Opiekuna Medycznego i mogę sobie nim tyłek podetrzeć. Rodziny w Pl nie zostawię, bo co to za zycie na odległość, a tu nie ma warunków by się utrzymać z tej pracy. Nie polecam nikomu robienia szkoły- opiekun osób starszych jak i opiekuna medycznego! Strata czasu, tylko jakiś oddział wykorzysta was na praktykach jak psa i tyle z tego!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam serdecznie na wstepie pozdrawiam wszystkie opiekunki i skladam swiateczno noworoczne zycyenia chcialabym po nowym roku wyjechac na czarno do pracy jako opiekunka juz od 3 lat pracuje w tym zawodzie moze ktoras z pan ma jakies namiary bede wdzieczna za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam was serdecznie , ja pracuje dlugo jako opiekunka ale powiem szczerze to co teraz widzialam to szkoda slow bo 4 razy podejmowalam prace i okazywalo sie ze to jest niedowytrzymania np. taka stara baba ci mowi juz od razu pierwszego dnia ze - ona nie potrzebuje nikogo w domu bo ONA jest tu panem a ty - jak mozesz najszybciej to sie wynies ! - co robisz ? blagasz ja abys zostala ? a ONA powtorka i to samo ci opowiada - ehhh ! - do jedzenia jest kromka chleba maslo na stole - ona zaraz taki tekst ze masla trzeba cienko smarowac bo mozna utyc ! do tego serek albo marmoladka - bo najtansze ! - dobra zjadlam kolacje o godz 18- tej -pozmywalam a ona - zamknela drzwi w jedynym pokoju gdzie jest telewizor wiec zrozumialam ze nie dla mnie i poszlam na gore w pokoiku 3 na 4 metry mialam tylko lozko stolik i lampke ... - na nastepny dzien tekst byl ten sam- pani potrzebuje byc sama i ... spakowalam sie i wyjechalam - ta przede mna byla tu tydzien jak znalezla jej firma inna prace aby nie musiala wracac do polski o tym mi powiedziala owa babcia nie firma z polski - to bylo miesiac temu i juz tam jest nastepna - opiekunka z polski - wesolych swiat zycze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam , czy któraś z Pań wie może cos na temat wyjazdów jako opiekunka do osób starszych w Niemczech z tą firmą http://medvita24.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin3323
No tak, do Niemiec to Polacy głównie wyjeżdżają do opieki nad starszymi, albo właśnie do pracy jako kierowca. Tak przynajmniej ja to widzę. U mnie to było tak, że szukałem roboty żonie, a w końcu sam wyjechałem:P Akurat przez biuro Pol Kraft (www.pol-kraft.de ) udało mi się zaczepić w firmie transportowej, niemieckiej, ale robiącej zlecenia na terenie całej Europy praktycznie. Także może tutaj poszukaj jakiś ofert. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POSZUKIWANE SAMODZIELNE OPIEKUNKI DO PRACY W NIEMCZECH! - Chcesz pracować w Niemczech i samodzielnie decydować o tym, jakiego zlecenia się podejmiesz? - Masz wiele serca i zrozumienia dla osób starszych i wymagających opieki? - Posługujesz się w wystarczającym stopniu językiem niemieckim? - Chcesz skoncentrować się na wykonywaniu obowiązków opiekunki i nie zajmować się biurokracją? - Chcesz być ubezpieczona i zarejestrowana we wszystkich urzędach niemieckich? - Chcesz mieć w każdej chwili możliwość kontaktu z kompetentną osobą? - Nie chcesz płacić prowizji za pośrednictwo? ...HAUSENGEL TO PARTNER DLA CIEBIE! Zapraszam na naszą stronę internetową www.hausengel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie zatrudnia opiekunki na miesiac,opowiadasz bajki :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewdzieczna praca i malo platna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLl
Robię już trochę w opiece i zwiedziłam kawał Niemiec z różnymi agencjami...Teraz jeżdżę już w sumie od kilku miesięcy z Perfect Care i jest najlepiej. Dają sprawdzone rodziny, z którymi nie ma problemów, a wiadomo, że różnie można trafić. Jak coś, to poczytaj na ich fb – www.facebook.com/perfectcare24 czy nie mają aktualnie jakiś ofert. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warta polecenia jest oferta firmy FELIZAJOB (www.opieka.felizajob.pl). Największym plusem są wysokie zarobki (około 1500 euro netto). Ale trzeba też docenić, że naprawdę dbają o swój personel, mają wiele zleceń, więc można dobrać sobie seniora do opieki. Praca w opiece z nimi wiążę się także z opłacaniem składek ZUS (wydają druk A1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga – dobra wiadomość dla wszystkich opiekunek osób starszych z województwa lubelskiego! W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze na terenie Niemiec, otworzyliśmy nowy oddział MEDIPE w Lublinie. Wszelkich informacji chętnie udzielimy w biurze przy ul. Lipowej 3 lub telefonicznie 81/ 475 60 60. Zapraszamy również na uroczyste otwarcie, które odbędzie się 22 września 2015 o godz. 10:00 pod wyżej wymienionym adresem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdf66
www.interjob.com.pl to uczciwy pracodawca, któremu można zaufać, a on da nam pracę za uczciwe pieniądze, a dodatkowo pomoże w załatwieniu wszystkich formalności zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Pracuje dla nich już długo i jestem bardzo zadowolona.Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca jako opiekun dla osób starszych to naprawdę duża odpowiedzialność, dlatego warto wybrać firmę w której pracować się nam będzie spokojnie i na luzie. Ja wybrałam www.interjob.com.pl i jestem z nimi już drugi rok. Kasa jest ok., zawsze na czas i bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SenioVita już od 2008 roku z powodzeniem działa w obszarze usług opiekuńczych. Specjalizujemy się w rekrutacji opiekunów osób starszych z całej Polski oraz zapewnieniu naszym niemieckim podopiecznym bezpiecznej i dobrej opieki w ich własnych czterech ścianach. Nasze opiekunki wiedzą, że mogą zgłosić nam każdy problem, którym od razu się zajmujemy. Kierujemy się jasnymi i przejrzystymi zasadami. Liczy się dla nas rzetelność, czas i profesjonalizm. W związku z dynamicznym rozwojem rynku opieki w Niemczech poszukujemy nowych Opiekunów Osób Starszych ze znajomością języka niemieckiego do których zadań należeć będzie: troska o podopiecznego, jego zdrowie i samopoczucie pielęgnacja i pomoc podopiecznemu w codziennych czynnościach podstawowe prace domowe takie jak: gotowanie, sprzątanie, pranie, robienie zakupów Zgłoś się do nas jeśli: szukasz stabilnego miejsce pracy na przejrzystych warunkach znasz język niemiecki w stopniu co najmniej komunikatywnym masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi bądź chorymi jesteś osobą odpowiedzialną, cierpliwą i masz miłe usposobienie Twój stan zdrowia pozwala na wykonywanie pracy opiekuna domowego Z naszej strony możemy Ci zaoferować: legalne zatrudnienie, umowę i odprowadzane składki do ZUS dodatkowe ubezpieczenie na terenie Niemiec pewne i terminowe wynagrodzenie sprawdzone miejsca pracy całodobowy kontakt telefoniczny w nagłych przypadkach bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie oraz pełną organizację przejazdu opiekę polskojęzycznego przedstawiciela firmy podczas pobytu w Niemczech atrakcyjne wyjazdy OD ZARAZ pakiety dodatkowych premii Podejmij wyzwanie i zgłoś się do nas już dziś! Zadzwoń pod numer 22 53 53 466 / 22 53 53 456, wyślij maila na adres opieka@seniovita.pl lub sms o treści “opiekunka” na nr 604 587 287, a oddzwonimy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak wlasnie pracuje, EJ JOB mi organizuje dwumiesięczne wyjazdy, mam zapewnione praktycznie wszystko, zakwaterowanie wyzywienie i transport no i pensja jest tez wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby wyjechać do tego typu pracy nie trzeba mieć wykształcenia medycznego (choć jest ono mile widziane). Trzeba jednak mieć doświadczenie w opiece nad osobą starszą i znać przynajmniej podstawy j. niemieckiego. Więcej znajdziecie w artykule: https://carework.pl/chce-sie-starac-o-prace-opiekunki-osob-starszych-w-niemczech-jak-ocenic-czy-mam-wystarczajace-doswiadczenie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z ej job pojechałam na 9 miesięcy i nie moge im nic zarzucić, dobrze płacą i na czas, do tego trafiłam dobre zakwaterowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×