Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mała czarna88 - nie jestem w Holandii ;) a dla mnie kaftaniki i koszulki to jedno i to samo i wszystko jest do dupy :P przepraszam za dosłowność, ale podwijają się pod plecki i niewygodnie ubierac maluszka ja wolę zestaw body + śpiochy lub body + półśpiochy, lub body+ pajacyk ale kazda mama wybiera wg uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
czytałam ostatnio bardzo mądry artykuł, pewnie na liście masz laktator i butelke... a to jest NIEPOTRZEBNE!! bo jeśli karmisz piersią to po co butelka?? Laktator może się przydać ale nie musi, bo nie każda ma nawał pokarmu :) nawet jeśli chcesz karmić butelką to przecież po porodzie może ci się odwidzieć i wtedy kasa wydana na butelke, akcesoria i mleko wywalona... :) Ja stwierdziłam że kupuje jak najmniej, jak coś będzie potrzebne to niech mąż rusza dupe i kupuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądź sobą - a jak będziesz musiała wyjść na dłużej a akurat będzie pora karmienia dzieciaka? to wczesniej laktatorem odciągasz pokarm i idziesz bez obaw a osoba zajmująca się dzieckiem podaje mu twoje mleko z butelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
Zgadzam się. Ja akurat jestem w takiej sytuacji że będę z dzieckiem tak czy siak. Wiele kobiet przez pierwsze miesiące nie rusza się bez dziecka. I wtedy to nie jest potrzebne a kupują bo "było na liście" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bądź sobą ale ja np. większość rzeczy chce zakupić a właściwie muszę w Polsce i mama wysle mi je busem do Holandii bo gdybym miała kupic wyprawke tutaj to wiekszosc rzeczy uzywanych i z drugiej reki lub najtanszych jakie mozna a bysmy i tak sie zrujnowali (np. cena kaftanika to ok 7 euro:/ a lozeczka najmniejszego 80) wiec ja kupuje teraz jak najwiecej chociaz nie w duzych ilosciach jesli chodzi o ubranka np. meaaa gdzies okolo 4 strony sie natknełam na wypowiedź, że jesteś w holandii szkoda że jednak nie :( Co do tych body to mi sie też wydaje, że to jest lepsze ale podobno kaftanik lepszy bo odsłania kikut pepkowy... tylko co z tego skoro i tak sie na niego naklada spioszki? i tak nie ma on byc na wierzchu i wydaje mi sie ze wlasnie jak bdzie sie to tak podwijac to moze ten pepek podrazniać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry pomyliłam osoby :) monia0121 więc kieruje do ciebie to co pisałam wcześniej do meaaa odnośnie tej szyjki i w ogóle czy masz ją sprawdzaną? W ogóle mamy to samo imię nawet i podobna sytuacja ale ja mam termin na wcześniej bo na 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś wziełam pieniądze z Zusu i zamierzam zaszaleć. Tzn pokupować te póki co niezbędne rzeczy które lepiej miec wcześniej. Laktator kupuje bo to wygoda jest, odciagam mleko na noc, wkladam do lodowki moj m wstaje jak mala chce jesc, podgrzewa, karmi ja a ja sobie smacznie dalej drzemie :D Ale takie zakupy zostawiam na koniec Póki co chce skompletować w większosci wyprawke do szpitala bo to nie wiadomo kiedy może zaskoczyć nas, no i kupić wreszcie chce proszek do prania :P Coś tam może jeszcze kupie, może pościel, a tak to z resztą sie nie spieszy bo wanienke czy taki laktator mąż moze kupic nawet jak bede w szpitalu po urodzeniu. A co tam do szpitala tak w ogole jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Chyba moja bezsenność przeszła na was ;) Ja od kilku dni śpię prawie jak zabita. z 2 pobudkami na wycieczkę do wc. ale kładę się i zasypiam znów. Tylko do 12 muszę przeczekać, wcześniej nie mam co się kłaść. Na razie miałam tylko takie 2 noce dobre, ale to już coś :)))) ja na razie laktatora nie kupuję. Mam 2 butelki, które dostałam na jakiś warsztatach. dokupiłam po smoczku, jeden lateksowy drugi silikonowy. U nas w szpitalu laktator jest dostępny, jakby potrzebowała. jak się okaże później, że potrzebny to najpierw wypożyczę ze szkoły rodzenia, jest taka możliwość a potem kupię swój. Chodzi o to, ze nie chcę wywalić kasy np. na elektryczny a potem okaże się, że w ogóle nie potrzebny, albo kupię gówno ręczne, a nie dam rady ściągać dużej ilości, bo i tak może być. meaaa jak nauczyliście kota, żeby nie wskakiwał do łózeczka? czy wam to nie przeszkadzało? trochę mamy obaw. Nasz kto waży 8 kg!i straszny z niego przytulas. też spi z nami. ale w nocy potrafi nas budzić, np czasem jak jestem otulona kołdrą, to pcha łapki i głaszcze mnie po buzi. delikatnie bez pazurów, tak poduszeczkami. np.po zamkniętych powiekach. Na mojego męza się kładzie. trochę się boję, ze np.na dziecko by się położył, tak z przyzwyczajenia. Ja niedawno nauczyłam się: koszulka zapina się z boku, jest taka jakby z zakładkami. natomiast kaftanik zapina się z przodu, jak męska koszula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
U mnie w szpitalu to tak: dla dziecka pieluchy i chusteczki no ja biorę jeszcze skarpetki i łapki. a dla mnie to koszule nocne-chociaż to zapewnia szpital ja skorzystam tylko z ich koszuli do porodu, podkłady poporodowe ale te na łóżko też zapewnia szpital, majtki te specjalne chociaż są zabronione:) no i kosmetyki mydło i szampon:) no i oczywiście 150 zł :) jak coś będzie potrzebne to mąż albo mama mi doniosą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii a na stronie szpitala nie masz informacji co potrzeba? ja dostałam listę, co na porodówkę, co na położniczy i co dla dziecka na wyjście. chociaż z tym ostatnim to mam problem, nie wiadomo jaka pogoda będzie, czy kombinezon to taki zimowy jeszcze? czy coś lżejszego a potem w rożek? bo w rożku to do fotelika się nie włoży prawda?jaki pajac, jakiej grubości. Coś wymyślić będę musiała. Jak chcesz to mogę ci napisać co mam na tej liście. Może coś ci to podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja dziś sie wkoncu wyspalam wstalam o 7 bo mam wolne a do pracy wstaje o 5:-(Kurcze wspolczuje Wam ze nie mozecie spac ja zasypiam bez problemu i raz wstaje w nocy na siku:-)Mój mąż sie śmieje ze dzieki ciąży śpiochem sie stałam bo normalnie to strasznie źle sypiałam.Byłam dzisiaj u lekarza z moja córeczką wszystko w pozadku lekarz sie smieje ze bedzie modelka bo ma dlugie nogi he he:-) Ja butelki do karmienia kupiłam na wszelki wypadek no i jeszcze kupie mleko zeby potem nie zawracac sobie tym głowy jak okaze sie ze jest potrzebne. Kupiłam także proszek i płyn do płukania i zabiore sie chyba za pranie:-)Już nie moge sie doczekać ale pewnie jak prasować to szybko mi sie odechce:-) Badz Sobą-a jakie to specjalne majtki-to te jednorazowe siateczkowe?I dla czego są zabronione? Ja Wybieram sie do szpitala w ktorym bede rodzic za dwa tyg ustalić jak porod ma wygladać to sie wypytam odrazu co jest potrzebne dl mnie i dla dziecka-ja mieszkam w Niemczech wiec nie wiem co tu do szpitala sie zabiera mam nadzieje ze wszystkiego sie dowiem. Miłego dnia zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka marcowa brzuchatka - o kurczaki! 8 kg?? mój kot waży 4 kg... wskakiwał do łóżeczka, nie przeszkadzało mi to, kładł sie w nogach. to jest kot niewychodzący na dwór, więc czyściutki i zdrowy :) małą pokochał od urodzenia. jak zaczynała płakać to już byl przy niej. teraz też jak jej sie zdarzy np w wannie przy myciu głowy, że dostanie jej sie szampon do oczu i szczypie i zaczyna płakać to kot chce rozwalić drzwi łazienki, tak drapie i miałczy, skacze po drzwiach dopóki go nie wpuscimy bo on musi sprawdzić czy z Nadią wszystko ok :) musi ją powąchać, upewnić się :) kochany jest. i też pieszczoch straszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak meaa mutant z niego;) znajomi się śmieją, że na strydach leci ;) wielki jest, nie spaślak, choć brzuszka trochę ma. Bądź sobą, fajny ten kocyk. szkoda, że nie znalazłam takiego wcześniej. Ale mam kombinezon, wprawdzie używany albo w bardzo dobrym stanie, to go wykorzystam. Praktycznie jestem pewna, że muszę kupić cieplejszego pajaca i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
to nie tylko kocyk ale cały rożek z kocykiem, ja sobie taki kupiłam - akurat wysłałam wzór bo tego co kupiłam nigdzie nie ma. Wiedziałam, że są fajne bo znajoma mama swojej siostrze właśnie zamawiała z allegro. Oprócz tego mam też zwykły usztywniany rożek :) kombinezony mam 2:) ale odkupiłam w stanie idealnym i za 2 kombinezony, kurteczke(już na starsze) i chyba 2 czapeczki zapłaciłam 50 zł :) więc mi się opłacało, a ciuszków na wyjście nie wybieram i nie pakuje wcześniej-moja mama wybierze i przywiezie bo przecież pogody nie przewidze :) a na męża w tej sprawie wole nie liczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
mój kot-który teraz mieszka u mojej babci ale to nie z powodu mojej ciąży:) waży też przynajmniej 6 kg i co najlepsze jest to kotka :) ja tylko nie mogę się doczekać reakcji mojego pieska, ale jeszcze miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe koty giganty ;) ale w sumie mój to drobinka jest. mały i chudzinek. więc wasze to raczej normalne ;) mój pokurcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
babcia ma 2 :) tylko to tez zależy do sposobu życia kota, moja była tępiona przez mojego ojczyma(nie lubi kotów "dachowych") nie wychodziła praktycznie z mojego pokoju więc ruchu nie miała, po za tym wysterylizowana, a ta druga kotka babci lata po całym mieszkaniu, też wysterylizowana i połowę lżejsza... :] Moja może by i schudła, ale kot kilku letni nie będzie biegał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja mam właśnie dokładnie taki rożek, myślę, że jest śliczny i praktyczny :D marcowa brzuchatka a czy zarówno koszulki i kaftaniki są niezbędne? Jak długo trwa gojenie pępka? Może by ewentualnie te koszulki kupić tylko w tym malutkim rozmiarze a potem normalnie zakładać body? Jakie ty kupiłaś ubranka? w każdej liście z wyprawką te kaftaniki są podane, na koszulki sie natknęłam pierwszy raz wczoraj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki U mnie wszystko ok mala bryka po brzuchu ze hoho:) Mała czarna 88 tak to ja jestem w holandii:) mi sprawdzali szyjke tylko raz ale to dlatego ze mialam krwotok w 5 m-cu dosc powazny wiec jechalam na pogotowie to mi wtedy laskawie miedzy nogi zajrzeli a tak to nie:) We wtorek mam usg wiec zobaczymy co tam slychac poza tym wizyta babki z socjalu wiec trzeba dobrze chtke posprzatac:) Wlasnie dziewczyny czytalam ze pisalyscie o zwierzakach ja mam psa amstafa ponad 3 letniego jest strasznie rozpieszczony chodzi za mna krok w krok boje sie co bedzie jak sie malutka urodzi i czy bedzie zazdrosny. Nie jest agresywny, pare razy mu sie zdarzylo do obcych zeby pokazac ale i tak bede strasznie uwazac i trzymac troche na dystans od malej eh... zobaczymy jak to bedzie. Duzo zdrowka zycze dziewczynki i wytrwalosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
Monia nie dystansuj... Niech się oswoi :) ważne żeby nie zostawiać ich sam na sam :) Jak będziesz izolować to będzie dopiero zazdrosny i może zrobić się agresywny-tak wyczytałam z doświadczenia nie wiem jak jest :P Zrobię wam smaka-zrobiłam sałatkę owocową :D ja mam i koszulki i kaftaniki ale ja mam prawie wszystkie ubranka 0-3 :) mam tylko kilka pajacy i body 3-6 :) na 56 nic nie kupowałam najmniejsze mam na 62, tzn dostałam 2 pary bodziaków mniejszych(0-0) ale sama nie kupowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja duzo ubranek nie kupowalam.i tez najmniejsze w rozmiarze 62. Mam bardzo duzo ciuszzkow po chrzesniaku i chrzesnicy.tych najmniejszych rowniez. Nowki kupilam na wyjscie ze szpitala,ewentualne wizyty u lekarza,wizyty gosci lub wyjscia w gosci.reszte tak na co dzien bede zuzywac te uzywane.reszte bede dokupowac sukcesywnie,w zaleznosci od potrzeby i rozmiaru. Podobno koszulke zaklada sie pod kaftanik.a co mam nowego dokladnie to bede musiala zobaczyc bo to zwiniete w torbie czeka na pranie.nie jestem w stanie tego ogarnac,z mama kupowalam,dla mnie to tez nowosc,co sie z czym je. Nawet pewnie kilka rozmiarow 68 sie zaplatalo,bo moja mama uwaza,ze z tych mniejszych szybko wyrosnie. Co do wyjscia ze szpitala to mam liste dla dzieckaa i polozne same wybieraja co potrzeba w zaleznosci od pogody,z tego co sie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki każda i tak sobie wybierze co jej najbardziej pasuje. ja wiem, ze nie będę zakłądała kaftaników bo próbowałam przy starszej i strasznie to niewygodne. zakładałam więc bodziaki a pępuszek i tak się ładnie zagoił :) Bądź sobą - mój kocurek wykastrowany, nie wychodzący z domu a chudy jak patyk... z tym, że on lubi poszaleć po domu ze skakaniem po ścianach włącznie :D jak strzała lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha zniknę teraz na kilka dni bo jedziemy jutro rano w góry na narty :) (ja na spacerki :P mąż i córa na narty) także do zobaczenia po weekendzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
tej to dobrze :D ej co zrobić żeby już 14 lutego zacząć rodzić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszów... ja pier...
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde a ja glupia pokupowalam ciuszki na 56 potem dopiero pomyslalam ze bobas moze byc wiekszy ale jak wpadlm do sklepu to te najmniejsze najbardziej mi sie podobaly eh... zobaczymy moze akurat bedzie nieduza :P Powiedzcie prosze czy tez odczuwacie bol biednicy. Ja wiem ze tak, ze to normalne, ze kosci sie rozchodza i takie tak ale mam jeszcze 2 i pol miesiaca do porodu a od dwoch tygodni boli mnie i to bardzo a dzis to wogole przez ten bol ciezko mi krok jakikolwiem zrobic bleee fantastyczne sa uroki ciazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×