Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Judys002

28 Tydzień Ciąży Poród na Kwiecień 2013r. Wejdźcie i popiszmy :)

Polecane posty

Gość kwietnióweczka_ona
Judys to naprawdę tanio! Ja jak robiłam połówkowe 3D to zapłaciłam 250zł :P Na 3D też ładnie widać buźkę i sprzęt między nogami i mam płytkę :) a 4D...to co..jest czwartym wymiarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nie nagrywał płytki tylko dostałam zdjęcia ale i tak w szoku jestem aż 6 zdjęć z jednej wizyty to dużo żadna moja koleżanka nie ma tyle zdjęć co ja ja to mam chyba z 20 zdjęć a jeszcze prawie 3 miesiące prze de mną ;p Ale najważniejsze że dziecko zdrowe i już główką do dołu jest obrócony:) hmmm Lekarz mówił żeby nie pić dużo ogólnie każdej się to tyczy nie przekraczać z 2 l na dzień łącznie z zupami :) Zadałam mu dzisiaj dużo pytań hehe ale na wszystkie ładnie odpowiedział zadowolił mnie w 100% :) hehe Mój maluszek mi język dzisiaj pokazywał jak już buźkę odkrył bo na początku to rączki trzymał w gardę i nóżki tez koło buźki tak się uśmieliśmy że szok :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo, 4D to coś świetnego. Ja już za miesiąc mam kolejny, nie mogę się doczekać :) co tu taka cisza dziewczynki? Co tam u Was? :) Ja się czuję spoko, dziś się trochę nałaziłam więc odpoczywam i czekam na mojego ukochanego, aż wróci z pracy. Nie znoszę siedzieć sama w domu :/ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielegalna@onet.eu
Witam dziewczyny Jak sie dzis czujecie?ile maluszki juz waza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka_ona
Hej :) Ja wczoraj byłam na obciążeniu gliukozą 50g... i wyszły mi złe wyniki ,norma jest do 140-a mi wyszło 160 :( nie wiem,czy iść jutro na 75g,czy czekać na wizytę lekarską, którą mam za tydzień. czy któraś z was miała zły wynik?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) ja wczoraj piłam glukozę fuuuu ale wyniki w piątek ;p A yak to ja też dwa dni latałam szok tak się nachodziłam że nawet nie wiedziałam kiedy padam ;p A dzisiaj wielkie sprzątanie :) Generalka tak zwana :) a Chociaż dzień zleci ;p Ja dowiem się ile mój maluszek waży za miesiąc mam wizytę 12 lutego ;p i będę miała to badanie 3 prenatalne i tam mi powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka_ona
A ja zadzwonilam do lekarza i kazał mi zrobić obciązenie jutro 75g. Znowu pić..to obrzydlstwo....co 2 dni taki napoj wspaniale :) Ja też nie wiem ile Antek waży, ok.14 lutego się dowiem na ostatnim usg. No chyba,ze za tydzien bedzie chial zrobic, jak się okaże ,że wyjdzie mu cukrzyca ciążowa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie usg? Przypomnij kochana na kiedy masz poród??? :-) ciekawe jak to umnie wyjdzie hmm a co napoju to oblesne jest jak nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie usg? Przypomnij kochana na kiedy masz poród??? :-) ciekawe jak to umnie wyjdzie hmm a co napoju to oblesne jest jak nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietnióweczka_ona - współczuję Ci kolejnego badania. :/ ja nie wiem czemu nie piłam glukozy 50g, tylko od razu 75g.. tydzień temu. I też wspominam to OKROPNIE. Masakr! Ale dasz radę na pewno :) Ja następne badanie u lekarza mam 31 stycznia. Już za 2 tyg. Ciekawe ile Liwka będzie ważyć :) tydzien temy ważyła trochę ponad kilogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielegalna2330
Kwietnóweczka ,wcisnij sobie pol cytrynki do tej glukozy i dasz rade:D Ja juz mam to badanie za soba...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie byłam się umyć i za uwarzyłam że robią mi się chyba rozstępy na boczkach :( szok ale nie wiem czy to są czerwone ślady na rozstępy czy porostu od cisnęło mi się gatki... ehhh A wy macie rozstępy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka_ona
Judys ,bo chyba w 33 tygodniu ciazy sie robi już ostatnie usg?(jesli wszystko jest ok) bo chyba powinny być 4 USG głowne w ciązy zrobione? Ja termin mam na 9 kwietnia. chodź pewnie się pomyliłam z tymże to ostatnie ,bo na pewno z 2 tyg. czy 3 przed porodem robią znowu? sama już nie wiem. Dzięki dziewczyny za słowa otuchy :)Co do smaku glukozy, nie przeraża mnie on już :] chyba się oswoiłam, bardziej przeraża mnie wynik. Ja póki co nie mam rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mama trochę na piersiach i teraz na biodrach mi wyszły bo takie kreseczki są czerwone :-( zalamana jestem bo bardzo bym nie chciała ich mieć ale może nie bedą widoczne :-( :-( :-( ale mój chłopak mnie pocieszyl ze nawet jak bym miała rozstepy na czole to będzie mnie kochać hahahaha i ze jak będzie mi to przeszkadzać to pójdę na usuwanie laserowe :-( tyle dobre :-( ale najważniejsze żeby z dzidzia było wszystko oki :-) ale już nie chce więcej tych rozstepow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstępów póki co nie mam nigdzie. Podobno głównie jest to uwarunkowane genetycznie.. moja mama i babcia nie miały, więc może mi też się uda. :) Niestety rozstępy to ciężka sprawa, jedne mają inne nie, można się smarować 100 razy dziennie a i tak mieć rozstępy.. My jako kobiety aż tak wielkiego wpływu na to czy rozstępy nam wyjdą czy nie, nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie moja mama ma rozstępy :( dlatego ja ich tak nie chcę ale dobrze że istnieją takie rzeczy jak usuwanie :)?? Dziewczyny czy wasze pociechy są już obrócone główką do dołu ??? Bo u mnie już tak i już mały tak jeździ mi po żebrach że szok ale zgaga nadal jest ;p a co do wizyt to ja mam 12 lutego i jeszcze pewnie po tym będą z dwie bo przed rozwiązaniem niby częściej się chodzi hmm nie wiem już sama :) chce już mieć to za sobą :) albo co najmniej w trakcie :) hehe bo już mi ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka_ona
Rzeczywiscie rozstepy to chyba sprawa genetyki i skóry. Im jest bardziej sprężysta tym lepiej znosi rozciąganie. U mnie w rodzinie też nikt nie ma rozstępów, na razie nie zauważyłam ani jednej kreski, ale i tak smaruje się 2x dziennie na wszelki wypadek jakiś tam kremem profiaktycznie:p Za tydzien sie dowiem jak jest ulozony. Wiem,że na polokowym był dobrze,ale moze się wywrócił? Mój to dziś daje mi nieźle w kość..urwis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka_ona
Tak w ogóle to ile macie lat?? bo może pisałyście,jak mnie nie było na forum i mogło mi umknąć :] przypomnijcie się :) Ja mam 24lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietnioweczka - ja mam 20 lat.. :) i też na zaś smaruję się 2x dziennie kremikami na rozstępy :-) a co, trzeba o siebie dbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelak
ja 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki bo coś nam tu ucichło :) dzisiaj jadę zapytać się do Gabinetu Estetyki jak przedstawia się sprawa z rozstępami pewnie każdej się przyda :) hehe Muszą powiedzieć kiedy trzeba się po ciąży wstawiać ile zabiegów i oczywiście ile kasy :) Na razie wychodzą mi takie cieniutkie leciutkie czerwone paseczki ale z tego na pewno zrobią się rozstępy może są już jakieś zabiegi na to gówno że tak napiszę...bo im szybciej tym lepiej a nie które gabinety robią zabiegi dla Pań w ciąży, na piersiach rozstępy zniosę ale nie na biodrach i brzuchu :( A co tam u was słychać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 24 i ciagle Was czytam choc malo sie wypowiadam :) Co do rozstepow to mi sie pojawily zaraz na poczatku ciazy na udzie prawej nogi :/ Od tamtej pory po kapieli wcieram w siebie zwykla oliwke i poki co niemam na brzuchu nic :) U mnie mała w 23 tc byla nadal ulozona poprzecznie i lekarz cos tam mlaskal pod nosem :P Zobaczymy jak bedzie ulozona na kolejnej wizycie 1 lutego :) Ale wydaje mi sie ze dalej lezy bokiem bo wczoraj jak sadziła kopniaka za kopniakiem to z prawej strony sie zrobila taka wypuklosc i tam z boku caly czas kopala i tak sobie myslalam ze to pewnie podwiniete nozki bo jak kopnela to wypuklosc znikala i znowu sie pojawiala :) A jak troszke pomacalam brzuch to kilka centymetrow nizej z lewej strony wyczulam cos twardego i wydaje mi sie ze to pewnie glowka. No a na ostatnim USG wlasnie tam malutka byla ulozona - niby poprzecznie a glowka troszke nizej od pupci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dziewczyny pytać się i powiedział żeby od razu po ciąży przyjść zobaczymy czy w ogóle popękam tak mocno hmm ale ten lekarz mówił że jak są kreski to na pewno no zobaczymy... w razie co wiem co robić :) a jak na razie smaruje sie z 5 razy dziennie i tak nie mam co w domu robić :D A co do ułożenia dziecka właśnie czuje stopki prawdo podobnie mojego syna w żołądku boli jak nie wiem hehehe i tak cały dzień jak nie wali to żebra mi okopuje albo żołądek :) Wiecie co ja dopiero zaczynam czuć że brzuch mi rośnie bo normalnie taki jest twardy i w ogóle z dnia na dzien coraz większy mimo że nie objadam się i się bardzo pilnuje :) Hhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Niunia dzisiaj w miarę spokojna w brzuszku, w porównaniu do ostatnich dni :) może wyczuwa że mamusia z tatusiem idą na urodziny do kolegi, więc trzeba się grzecznie zachowywać i matki nie kopać hahha :D Ja nie mogę doczekać się kolejnej wizyty u lekarza, żeby dowiedzieć się jak z tym rozwarciem wewnętrznym no i jak Malutka się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackeyed8888
Hej:D Ja podpiam się pod temat data porodu 04/04 pochodzę z Poznania, ale nie mieszkam- siedzę w UK:) Widzę, ze nie tylko Ja boję się, ze nie wyrobię się z czasem... lista rzeczy któe mam: komplet ciuszków na okres 0-3mce ze skarpetkami i bucikami łącznie ciuszki 3-6 ok 50% ciuszki 6-9 ok 30% łóżeczko, materac pościelki- cały zestaw jest czeka na postawienie po porodze wanienka, szczoteczka, gąbka ręczniki kompielowe z taką kopertą na główkę sztuk 4-są fotelik i 3funkcyjny wózek, kosz mojżesza ze stojakiem z bujakiem z pościelkami, mata edukacyjna.-są 2 podgrzewacze do kuchni i pokoiku małej, pompa do mleka z piersi, 6 butelek, 16 smoczków sterylizator, termos do nutelek, torba, kosz na pieluchy sangenic, wkładki do stanika- są pokój- panele są pomalowany, zasłonki i inne cuda lampki sa-potrzebuję jeszcze projektor lub jakąś delikatną lampkę kocyki mam, krzesełko do karimenia, mały zapas pieluszek mam, full pieluch tetrowych, łóżeczko turystyczne zabaweczki mało i maskotki BRAKUJE MI przewijaka- słyszałam że podobno można się bez niego obyć- to prawda? zamówione mam i czekam na leżaczek i rożek monitora- taka "papuga" żeby słuszeć co u małej termometru białej poduchy do wózka- tu nie do zdobycia kosmetyków dla dziecka- ale na to chyba zbyt wcześnie staanika do karmienia- na prawdę jest taka różnica mieć go a nie? koszulę nocną sobie muszę nową kupić i kapcie do szpitala--- co myślicie- zapomniałam o czymś?? Rozstęp mam jeden- i idzie mi od blizny po zabiegu chirurgicznym;/ po prostu blizna mi pęka - w mojej rodzinie żadna kobieta nie miała rozstępów:) niestety u mnie pęknięcie idzie krechu ku górze;/ zamierzam karmić piersią- słyszałam że pierwsze karmienie boli- wiecie coś o tym?? Niestety nie mam nikogo, kto przekazałby mi sensowną wiedzę- trochę sie boję porodu, mam 23 lata:) Boicie się porodu?? Ja strasznie- ale to naturalne:P Trochę przeszkadza mi, że mój partner będzie przy porodzie- bo wiem, że przy nim zaczynam rozczulam się nad sobą- więc skutek moze być taki, ze poród będę przedłużać hahaha panikara mała:P Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackeyed8888
Jak czytam wasze posty- to Wam zazdroszcze- badanie, częste usg, jakaś opieka medyczna... tutaj w uk to koszmar- ginekologa tylko widziałam- nie zbadał mnie bo mam pochyloną szyjkę macicy i problemy z miednicą- uzasadnienie- nie chciał wywołać efektu balonikowego. 1raz miałam pobraną krew w 6tc, okazało się ze mam niedobór żelaza- kazali mi zmienić dietę, ale następne badanie krwi- pobranie miałam 2 dni temu więc, ponad 20 tygodni później- zenada. Ponieważ mam silne bóle miednicy i krzyży- będę miała fizykoterapię- zacznę ją za 2 tygodnie- teraz siedzę w domu, mam się nie ruszać nadmiernie- ale ich nie słucham i dużo spaceruję bo ruch mi pomaga bardziej, niż zalecane leżenie....;( Usg juz nie będzie, rozmiar dziecka określają po rozmiarze mojego brzucha. Przybrałam na wadze 5.5kg ale mówią ze to dobrze bo byłam ciężka jak zachodziłam- ważyłam 73.5kg przy wzroście 163cm więc sporo;P teraz mam 79.0... Biust miałam duży bo 80 DD przed ciążą- to się nie zmieniło. Odrzuca mnie mięso- ale się zmuszam:P preferencje smakowe zmieniły mi się bardzo:D Wam też tak szybko rosną włosy i paznokcie? Biorę prenatal:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, wczytuję się i wczytuję- a ja nie chcę 3/4D:D chcę sobie zostawić element niespodzianki:D Kwietniówka_ona moja córcia funduje mi takie same- nocne ekscesy:D po 21 nie ma mowy o spaniu- kopie jak córka mistrza kung-fu, a na boku :cierpnę i mnie brzuch ciagnie:D tobołki różne nie pomagają między nogami Zgagi na szczęście nie mam, ale z ciekawostek- do3ego mca męczyły mnie "Samochodowe mdłości" choroba lokomocyjna:D brak porannych, ale jak wsiadłam do auta- koniec- to był 1 objaw ciąży skłaniajacy mnie do testu. Seks- koszmar;/ nie dość że teraz nie ma mowy to przedtem< zanim mi powidzieli, że mam leżeć i wypoczywać>- jakby mi znieczulenie podali:P nic nie czułam. Muszę tez napisać ze 1 dostałam dopochwowy czopek długości ok 12cm i musiałam leżeć w domu na płasko z nim minimum 12h bez wstawania do toalety- nie pamiętam nazwy-FATALNA OPIEKA NAD CIĘŻARNYMI w uk;/ Macie problemy z sutkami?? Dzisiaj zauważyłam że wydostaje sie z nich przezroczysty płyn bardzo tkliwe są... czy to narmalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielegalna@onet.eu
Witam Was dziewczyny U mnie rostempy:( po synkach prawie nic nie mialam a teraz wyszedl jeden wstretny rostemp na brzuchu:/bleee Ja ide na UZG 1 lutego. Dziewczyny a wam lekarz nie kazal przyniesc zaswiadczenie od stomatologa i lekarza rodzinnego,ze jestescie zdrowe?Bo moj mi kazal ,wiec musze sie zarejestrowac ,a ja nawet w zwyklej przychodni zapisana nie jestem(zawsze szlam prywatnie)a teraz i do gina i do stamotologa i td....hm...troszke to kosztuje,moze wybiore sie i sie zapisze do przychodni. Dziewczyny otworzylam moj komis:)mam duuuuzo ubranek ,nawet wozek Pani przyniosla:)troszke sie zbiera tego.tu zalozylam stronke i bede sie starala w miare mozliwosci dodawac fotki nowoprzybytych towarow. http://www.facebook.com/pages/Center-kidskomis-dzieci%C4%99cy/198304923642452 Dzis mam wolne:D siedze jeszcze w pizamie:D a cala noc metkowalam ubrania(taki sen,hhihihi) Moja Emma jest spokojna ,wczoraj i dzis ...nie czuje mocnych kopniaków ,tylko pukanie takie... 18 moja kolezanka urodzila ....zazdroszcze,tez bym juz chciala aby czas szybczej zlecial ,chce juz ja zobaczyc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie spiesz się- nie szkoda Ci rocznego urlopu?? Rejestrować się trzeba, bo cie uskubią:D Mi też kazali przynieść zaświadczenie od dentysty- stomatologa- chociaż jedna rzecz jest jak w kraju hahaha Nie zmienia to faktu ze przy 100% zdrowych zębów- wpadł partacz na pomysł odkamienić mi zęby, przy czym ja nie palę, kawy nie piję... i tak mnie urządził ze mi obok 2 zębów dzionsła opadły i krwawią szalenie- niebawem mam wizytę kontrolną, to go z błotem zmieszam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×