Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oxygen

OLEJ RYCYNOWY

Polecane posty

Gość olivka_niebieska
Letnia_opalenizna zobacz filmiki z dr Jadwigą Kempisty na jej stronie leczeniezywieniem Jogurty, które robi się samemu w domu na pełnym mleku z bakterii probiotycznych, które sprowadziła i przebadała i leczy każdą candię, wszelkie grzybice wewnątrz i na zewnątrz i pasożyty i paciorkowce ponieważ zmienia ph flory bakteryjnej przewodu pokarmowego i te cholerstwa nie mają warunków do bytowania. Jogurty te i zjada się i smaruje skórę i włosy i nawet poleca odnawiać nimi florę bakteryjną narządów rodnych ponieważ zawierają kwas mlekowy. Naturalnie i tanio i zdrowo. Czego chcieć więcej :) Pozdrawiam PS.: sama nie mam dzieci ale podziwiam Cie za mądre podejście w kwestii karmienia maluszka... oby więcej takich właśnie super mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odniose sie do kwestii dlugiego karmienia piersia bo silnie rowniez mnie dotyczyl. Moj synus ciagnal cycunia ponad 3 lata. Pol roku po porodzie mialam zapalenie piersi i mialam odstawic go. Niestety nie bylo to mozliwe bo tak sie obrazil na mnie,ze probowalam wcisnac mu butelke, ze pol nocy musialam go uspokajac. Nigdy nie mial w buzi smoka ani butelki. Taka twarda sztuka z niego:). A dzis? Zdrowy i zadowolony chlopak. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka_niebieska
Wow, dziewczyny przywracacie wiarę w mądrych ludzi. Sama też chciałabym przeżyć taki cud narodzin ale cóż... reproduktora brak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc... he he....zobaczysz poprawe w samopoczuciu.....Alle zeby bylolepiejwpierw musi byc daczkogorzej........ trzeba wyplikac badziewiwatobez bolu nieprzychodzi. Nie rozumie dlaczegoorzechy wloskie sa niedoceniana.......... one sa super dla ludzi DOROSLYCH.......... prawie nie ma nnic lepszego ;-) Pozdrawiam i zycze wytrwania w diecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee...i jak leci z 5 dniowa? ;-) Dynia, miazsz oczyszcza organizm, ogrzewa, laduje go jonowo i odkwasza. Pestki z dyni zarowno zabijaja wszelakie robale jak i odkwaszaja, do tego maja witaminy. Dynia tak jak kokos I orzech wloski nie zawiera ZANIECZYSZCZEN... a to chyba NAJWIEKSZY atut w dzisiejszych czasach ... Pozdrawiam:-) serdecznie Lee :-) Jezeli chodzi o kokos to jest on tak jak mleko, najzdrowszy dla dzieci.Dla doroslych i JESZCZE BARDZIEJ doroslych orzech wloski jest bardziej wskazany. Kokos jest super w budowniu organizmu i w 1. potrzebie. Osobiscie pije prosto z drzewa na wczasach, bo jest ZAWSZE chlodny, bez wzgledu na temp. otoczenia i bez zanieczyszczen i bakterii. Mleko kokosowe zjadam razem ze swja kasza jaglana na sniadanie, na zmiane z sojowym, kakaowym i migdalowymn mlekiem. Nigdy nie kupuje tych mlek w puszkach, alle tylko w kartonikach i na na stoiskach dla dzieci ;-). Pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajączku coś pisałaś o acai na oczy...mogłabyś bardziej rozwinąć? Czy swędzenie na plecach -mam takie jedno uporczywe miejsce-to też objaw grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingdarr
Właśnie,zawsze o tym zapominam. Swędzą mnie często plecy,u góry... na wysokości łopatek... Myję się :-) Alergia to nie jest,bo niby na co...? __

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Hejka na wieczór :) Jeśli mlekiem kokosowym robi się transfuzje krwi, to tak naprawdę nie ma dyskusji nad dobrocią kokosu. Zresztą chyba wszystkie oleiste rośliny mają świetne właściwości. Dobra, dość licytowania co jest lepsze, bo to bez sensu :D Papajo koleżanko moja droga, acai kupiłam, bo obczytałam, że ma dużo fajnych rzeczy w sobie. Co zauważyłam :) Lepiej widziałam, owszem wady oka nie zmniejszy jeśli chodzi o minusy, z plusami nie wiem, bo nie mam. Ale nie zdziwiłabym się gdyby plusy się cofnęły. Wracając do tego co pisałam. A więc widzenie było wyraźniejsze i co chyba bardziej dla mnie ważne, to oczy mnie bez okularów nie bolały. Ja brałam w kapsułkach, więc trudno mi stwierdzić jak one były silne. Ale można dostać suszone, mielone acai, z tym że cena to ok 100 zł. Dość drogo. ***** Swędzące plecy:) a jedz Papajo więcej pizzy Bogusia :) A teraz bardziej na poważnie. Kiedyś jeszcze przed moja grzybica i ogólnym oczyszczaniu mojego ciałka to mi koleżanka powiedziała, że plecy swędzą z nadmiaru cukru. Ona odstawiła cukier i plecy się uspokoiły. Mnie swędziały trochę, a przy kandydozie już tak porządniej. Dokładnie tak jak King opisujesz, na wysokości łopatek. Analizując to co mi koleżanka powiedziała, plus to że objawem grzybicy są swędzące spojówki i swędzący anus, to tak plecy mogą objawem candidy, albo innego jakiegoś pasożyta. Właśnie Kindarr pasożyty, znalazłam coś dla władców robali:) "(...) Wystarczy 50ml koniaku i 50ml rycyny. Pijemy na czczo w sobotę (potrzebny cały weekend do spokojnych spacerów w ustronne miejsce) i powtarzamy w niedzielę." Mieszanka dość ciekawa i szokująca, ale potwierdza to inny użytkownik innego forum: " glizde ludzką i jaja mozna się pozbyć przez kurację którą wykonuje się jak jest pełnia księżyca o godz. 1.30 w nocy podaje się 2 łyżki herbaty mocno osłodzonej i 2 łyżki koniaku należy to wypić, następnie o godz 2.00 należy podać 2 łyżki stołowe oleju rycynowego . Rano powinno być przeczyszczenie . jeżeli nie będzie wykonać lewatywe z 1/2 litra wody z dodatkiem 10 gram soku z czosnku .Jest to naprawde rewelacyjny sposób .Poleciła mi go moja doktorka a ja polecam go wszystkim którzy mają takie problemy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingdarr
@pajączku właśnie z tymi plecami to poedejrzewam jakies pasożyty może włosogłowka,taka mała łajza? ktoś pisał,że po kąpieli w owsie z miodem.wyłażą przez skórę ! z tym koniakiem to Małachow podawał podobny przepis ja nie ma glist ludzkich nie wiem,co to jest ale sprawdzić można przy okazji :-) __ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
A weź Papajo, do teraz mnie ta pizza szokuje. Ja rozumiem, gdyby była ona była na mące jęczmiennej (kasza z tego co pamiętam mi nie szkodziła) czy gryczanej (gryka to trawa nie zboże, a zboże to nie trawa), ale na pszennej???? *** Kingdarr, ja ci powiem szczerze, że ja też u siebie podejrzewałam włosogówkę, ale u mnie jednak to był grzyb. Chociaż bardzo możliwe, że zakwaszenie tutaj odgrywa dużą rolę. Jak się cofniesz w wątku clark dość sporo do tyłu, to tam jest taki ktoś jak Matylda. Ona walczyła właśnie z włosogłówką. Ja sie obiłam o przepis na mące pszennej i miodzie, z czego przez kilka dni trzeba było odstawić cały cukier i mąkę z jadłospisu, żeby ta mała łajza była głodna. Potem depilacja żyletką całego ciała, smarowanie węglami i jak zaczyna wyłazić to rzeź. :D W przyszły weekend zabawię się w królową na tronie z rycyną w herbie rodzinnym i zobaczymy co ze mnie wylezie. Możliwe, że nawet sama rycyna bez alkoholu coś wybije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingdarr
@pajączku czytałem o tej metodzie ale zbyt to dla mnie skomplikowane teraz mnie znów swędzą plecy !! prawa łopatka może tam łajzy mają spotkanie towarzyskie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Zrób sobie badania krwi, czy nie masz anemii, bo mała łajza się żywi krwią. Prostszym sposobem jest zapper. Poszukaj sobie info jakie są objawy włosogłówki, może po objawach dojdziesz co to jest. U mnie na pewno to z cukrów. Jestem 5-ty dzień na wysokobiałkówce i swędzieć przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lee___
Jamawa, dziękuję :) Morduję się trzeci dzień na tej Twojej kuracji :) Wczoraj MUSIAŁAM zjeść trochę chleba (do zupy), i dodałam też jogurt naturalny (robię sos jogurtowo-czosnkowych) do tych buraków i są wtedy bardzo pyyycha :) Głód mnie dopadł, a ja nie jem mięsa, więc zamist baraniny ten chlebek. Ale poza tym wszystko zgodnie z zaleceniami i wymaganiami. Jeszcze dziś dam radę, czy całe 5 dni? to już nie gwarantuję :) Ale czuję się naprawdę bardzo dobrze i czuję też, że to mi służy :) :) :) ... Pająku, sorry, odpowiednia chwila na dowcip o krowie minęła... ale na pewno jeszcze taka będzie, to go wtedy opowiem :) Muszę przyjrzeć się temu olejowi kokosowemu. Możesz jeszcze napisać jak go używasz tak na co dzień, w kuchni ? ... Pozdrawiam wszystkie mamusie, i te obecne i te przyszłe. Jesteśmy mądre a nasze dzieci są i w przyszłości będą wspaniałymi ludźmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Lee spoko :) W tej chwili oleju kokosowego nie używam, ale jak go kupowałam to smarowałam nim chleb. Troszkę soli i wspaniały zamiennik smalcu jak ktoś lubi. Smażysz normalnie, to jedyny tłuszcz roślinny, który tłoczony na zimno nadaje się do smażenia i jedyny który nie tuczy ponieważ ma nieco inne molekuły niż reszta olei. Tak naprawdę wolę zjeść całego kokosa niż 10 dkg włoskich ponieważ włoskie mam zaraz na d***e, pomimo, ze włoskie mi smakują dużo bardziej. Z tego samego powodu nie łapię się za len, ponieważ potrafi utuczyć i ważniejsze dla mnie, on stymuluje żeńskie hormony, a ja potrzebuję zatrzymać androgeny, więc len, soja nie dla mnie. Olej kokosowy leczy wszelakiego rodzaju egzemy na skórze. Mąż miał na pół uda, pięknie zeszło. No i ogólnie nawet jako balsam, świetnie się wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lee___
Pająk :), potwierdzam :) - ja zajadałam się orzechami włoskimi (nie potrafię sobie odmówić i nawet nie próbuję :) ) i wy samym czasie rozpoczęłam kurację Budwig - 5 łyżek oleju dziennie - i teraz też mam to na d**pie i na biodrach i na udach :( :( Tak ze 3 kg :D I jak się teraz tego pozbyć ???? :) :) Dawkę oleju zmniejszam do 2 łyżek i chyba zapiszę się do jakiejś siłowni albo na basen ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olivka, Lee, Oxygen, dziekuje za dobre slowa:) Po prostu szkoda mi dzieciaka, i tak czeka go coraz gorsza zywnosc, chemia w powietrzu i wszedzie, robie co moge:) Smoka nigdy nie chcial, Z butelki nie umie pic. Zajrze na strone o tych jogurtach, tylko nie wiem skad skombinowac taki jakby rozczyn do rozpoczecia. Wlasnie zauwazylam ze im bardziej chudne, tym wiecej plam sie pojawia, to dziwne, bo organizmowi powinno byc lzej, a tu cos takiego:( no i wracaja wspomnienia:( Sprobuje moze z olejem rycynowym lub woda utleniona, lub soda, na cialo. Zalamuja mnie te plamy:( PS Dziewczyny intryguja mnie te kapiele w miodzie, mace, owsie itp, Tombak gdzies pisal, zeby dzieci kapac, gdy sa nerwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lee___
Letnia_opalenizno spróbuj też oleju lnianego - działa doskonale przeciwzapalnie i bardzo dobrze na skórę. Trzeba go jeść, najlepiej jako pasta dr Budwig. 🌼 Żeby robić włsne jogurty, ale też kefiry czy maślankę musisz kupić specjalne bakterie. Kupujesz je raz, a potem już tylko rozmnażasz... wystarczają na bardzo długo... możesz nimi nawet obdzielić przyjaciół i rodzinę :) A są specjalnie przygotowane i takie jak trzeba. Poszukaj ich na stronach dr Kempiasty o której pisała tu Olivka. Ona takie bakterie sprzedaje. Ja może później zerknę, ale teraz już nie mam czasu, muszę lecieć :) 🌼 ps. napiszę też coś potem o oleju lnianym i jego właściwościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee masz racje z tym olejem lnianym. On ma b. duzo wlasciwosci leczniczych. Ja siemie lniane dodaje do gotowania do kaszy jaglanej i gotuje razem 20 min. På 10 min dodaje polupane mlotkiem (niezmielone) nasina dyni, orzechy wloskie. zurawine, multe i jezyny, te czarne. Jezeli chodzi o olej to przyjmuje go nieczesto i i odTYLNIE ;-). Lee super ze wytrzymalas 3 dni. På 5 dniach czuje sie czlowiek jak nowonarodzony. Baranina ma nie tylko zaspokoic glod alle rowniez rozgrzac organizm dzieki czemu schodzi zastala flegma. Kawa zle na mnie dziala. Okolo 25 lat temu zrobilam sobie pilling z kawy i wygladalam kilka dni jak swiezo oproszone PROSIE heheh. Dla mnie pasuje najbardziej pilling z: kakao w proszku, smietana kwasna i cukier gruboziarnisty. Ma byc gesta konsystencja. Probowalaqm ze sola gruboziarnista, alle cukier odpowiada mi lepiej.Po takim pillingu smaruje sie maslem kakaowym. W dawnych czasach uzywalismy to maslo do opalania sie a dzisiaj zastapily to faktory. Oliwka.... nie tylko cytryna jest zasadowa, graprut i pomarancz rowniez. Po spozyciu soku z cytryny/grajfruta/pomarancza nie powinno sie nie jesc nie 15 min. alle pol godziny. Moze homik/swinka morska maja TAK szybkie trawienie, alle nie ludzie. Popytaj chemikow. Potwierdza to tobie. Domowe proste sprawdzenie. Napij sie soku pomaranczowego, swiezo odcisnietego i wymyj zeby pasta po 15 minutach. Zrob to samo po 30 minutach. Sama sie przekonasz jaka jest roznica. Pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Hello:) Jogurty domowe na probiotykach? To jakieś inne probiotyki, czy to te co w kwaśnym mleku występują, tylko wyselekcjonowane? Nie jest to jakiś sposób na wyciąganie od ludzi kasy? Bo z tego co wiem to jak się normalnie kisi mleko, to probiotyki się same wytwarzają. Tylko trzeba to zrobić na normalnym mleku, a nie na świństwie typu UHT, do którego jest dodawane najgorszej jakości mleko w proszku. Takie mleko bardzo mi szkodziło, a to stare granatowe mleko w proszku, co się 30 lat temu niemowlętom robiło, po nim nic mi nie było. Wniosek nasunął się sam. :) Moja 50-letnia koleżanka dostała mięśniaka. Zaczęła jeść olej lniany z twarogiem i po jakimś czasie mięśniak się zmniejszył na tyle, że lekarz powiedział, ze może taki zostać. Oczywiście koleżanka się do pasty budwingowej nie przyznała i śmiała się, że co przytyła to też jej. :) *** Lee ile? 3 kilo? Eee to nie tak dużo:) Znając siebie ja bym przybrała 6. Może jak zrzucę teraz to co mi reszta została z 30 kg nadwagi, oczyszczę organizm jeszcze trochę, postaram się hamować androgeny, co się też wiążę z trzustką, to nie będę przybierać tak szybko na wadze. Tak 2 kg na święta, a świeże sadełko się szybko zrzuca to byłoby super. *** Oliwka na grzybice wewnątrz ciała same jogurty nie pomogą, niestety. a naprawdę chciałabym. *** Kingdarr i Papaja- zasięgnęłam wczoraj jęzora w pracy. Zapytałam koleżankę, która ma problem z pleśniawami i inne objawy o to swędzenie na plecach. Powiedziała, że tak swędzą ja plecy cały czas, teraz jak zrobiła sobie dietę to już mniej. Pytałam również, koleżanki, która ma podwyższony stan mocznika we krwi i ona mówi, że nie swędzą. Czyli to prawdopodobnie jest candida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Aaa jeszcze odnośnie odkwaszających owoców, to według tabeli kwasowo-zasadowej jednym z najsilniej odkwaszających owoców są winogrona. Ale jest jedno ale. Mają one bardzo dużo cukru, więc przy grzybicach, czy podobnych paściach nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingdarr
@pajączku dzięki za wywiad :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lee___
Pająku, piszę szybko, bo już udzielam się na dwóch forach a pranie, prasowanie, gotowanie gdzie??? Ona sprzedaje coś takiego: Jogurt L+ Zawiera kultury bakterii : Lactococcus acidophilus Bifidobakterium lactis Streprococcus thermophilus To są bakterie, które służą do wytwarzabnia jagurtu. Są też inne, do robienia kefiru czy maślanki. Naciąganie na kasę to aż takie nie jest, bo kupujesz raz i masz na pół roku, a jeszcze możesz podzielić wśród znajomych :) ..... Jamawo, będę kurację powtarzać :) Jest super, czuję się już te -15 młodsza, może nastepnym razem dobiję do -18 :) Dzięki. A powiedz i jeszcze proszę, co to sposób z tymi olejami podawanymi odtylnie? Czy to lepszy sposób? Czy po prostu łatwiej, niż pić ? Z kaszą jaglaną też bardzo chciałabym zacząć. Muszę ją kupić i robić sobie na śniadanko. Moje dziecię jest w takim przedszkolu, gdzie im tą kaszę gotują. Dzieciaki pluły tym przez pierwszy miesiąc, a teraz wcinają bez problemów:) Pozdrawiam i całuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Aha, czyli to jest to samo co w zwykłym zsiadłym mleku. Problem jest zrobić sobie samemu dobre zsiadłe mleko, ze względu na badziewność dostępnego mleka. Trzeba wiedzieć, które się kwasi bez problemu i nie będzie po ukwaszeniu gorzkie. Odrobinę tego ukwaszonego mleka możemy wykorzystać jako zaczyn do następnego, żeby było szybciej. Z tymi kupnymi bakteriami pewnie o to chodzi. Służą jako zaczyn do kwaśnego. *** Kingdarr nie ma za co, sama byłam ciekawa czy to z samego zakwaszenia, czy jednak ta trująca biała dziada. *** Dobra dziewuszki i chłopaki. Ja spadam, odezwę się za jakieś kilka dni przed oczyszczaniem rycyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee .... Ciesze sie ze kuracja pasuje Tobie. Nie znam nikogo ktoby stosowal ta kiuracje i nie poczul sie lepiej i mlodziej på niej. Wiele osob sie drapie i dostaje wysypki, alle to znaczy ze badziewia wychodza przez skore. Wychodza zarowno o******ca jak i z pecherza moczowego alle jest ich TYLE ze te nie wydalaja i wszystkimi innymi mozliwymi drogami sa wydalane z organizmu. Podawanie olejii do o******cy ma wiele zalet: 1. Wszystko podawane do jelita grubego wchlania sie szbciej i ma zwiekszone dzialanie 2. To jest jak lewatywa tyle ze 40/50 mll oleju nie uszkadza kosmykow i nie zakloca naturalnego srodowiska jelita 3.Nie potrzeba sie przejmowac ze nie za zdrowa watroba nie moze przetrawic tluszczu 4. Oczyszcza i wzmacnia jelito grube 5. Zwalcza candide. Ja tam stosuje rozne oleje, z wloskich, z sezamu, z pestek winogron, z kokosu, z oliwek, z avokado i z lnu. Wszystkie oleje stosowane do stolcowej MUSZA byc tloczone na zimno. Pozdrawiam serdecznie :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka_niebieska
Cytryny cd ;) Ph soku cytryny, za który zbeształa mnie dr Kempista dotyczy wyłącznie samego wycisknego normalnie soku, który ma ph kwasu solnego bez właściwości żrących, które niszczą kosmki jelitowe. Co innego tyczy się ph soku cytryny, którą wrzuci się do sokowirówki z grubą białą skórką. Lepiej zacytuję z książki "Leczenie żywieniem" dr Jadwigi Kempisty: Rozdział 7 Odbudowa przewodu pokarmowego. Jama ustna. Str 60 (...) jama ustna to nasza bariera odp***ościowa. Powinniśmy o nią szczególnie dbać. To tutaj wydzielają się nasze pierwsze soki trawienne, tutaj są kubki smakowe, które przewodząc reakcje do mózgu m.in. pwodują że pod pod wpływem kwasu zwiększa się wydzielanie śliny. W jamie ustnej ma być prawidłowe pH, czyli kwasowość a co za tym idzie prawidłowa flora bakteryjna. Zmieniając pH jamy ustnej zmieniamy również florę bakteryjną i o tym musimy szczególnie pamiętać. Wydzielane w sokach jamy ustnej enzymy najczęściej nie pracują same, a współpracują z sokami trawiennymi następnych gruczołów (...) Podam Państwu to uzależnienie na przykładzie amylazy ślinowej wytwarzanej przez nasze ślinianki. Amylaza ślinowa pobudza trzustkę do wytwarzania amylazy trzustkowej, która po 10 minutach wydziela się do dwunastnicy. Obie te amylazy jak bliżniacze siostry spotkają się w żołądku i dopiero wtedy jesteśmy przygotowani do prawidłowego trawienia. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka_niebieska
cd W mojej pierwszej książce z roku 1997 napisałam, że kiedy te dwie amylazy spotkają się w żołądku strawimy wtedy nawet 2kg zardzewiałych gwożdzi. Przez to przesadne stwierdzenie chciałam udowodnić jak ważna jest w trawieniu ślina. A więc przystępujemy do śniadania. Pierwsza rzecz - pobudzamy ślinianki do wydzielania. Najlepsze są do tego kwaśne pokarmy, a więc porzeczki, agrest, wiśnie itp. Przed śniadaniem jemy kwaśne owoce. Chcąc odbudować nasze ślinianki i jednocześnie zapewnić naszemu ustrojowi prawidłową ilość witaminy C, której zapotrzebowanie dobowe wynosi 500 mg, proponuję kurację 10 dniową. Bierzemy 3 cytryny średniej wielkości z grubą skórą, myjemy pod zimną wodą, obieramy z żółtej skórki i wrzucamy do sokowirówki. W soku mamy witaminę C1 pochodzącą ze środka owocu i witaminę C2 pochodzącą ze skórki. Obydwie witaminy utrzymują się w organiżmie przez całą dobę. Witamina C wyciśnięta z cytryny to tylki C1, która utrzymuje się w organiżmie do 2 godz. i ucieka z moczem. Jest to jeszcze jedno udowodnienie by jesc całościowo. Tak otrzymany sok pijemy bez żadnych dodatków, więc nie słodzimy, nie rozcieńczamy. Zaznaczam wszystkim wrzodowcom i ludziom z nadkwasotą, że tak otrzymany sok ma pH ok. 5,5. Takim sokiem leczę wrzody żołądka i dwunastnicy. Do prawidłowego trawienia naszych posiłków dobowo jest potrzebne od 0,5 do 1 l śliny. Nie jesteśmy wstanie wydzielić więcej śliny. W wyniku tego musimy oszczędnie gospodarować naszą śliną. (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka.. jezeli opierasz swoje zdrowie i leczenie na doktorce co przytaczasz cytat z jej ksiazki to NATYCHMIAST zmien lekarza. TO jest tak ogolnikowe ze ja bym to napisala bardziej fachowo, podalabym PH procentowo. LEPIEJ. ZASTANOW SIE za co placisz i w co wierzysz. Moj 9 letni wnuk wie ille % PH jest do mycia wuja, a taka wspaniala doktorka nie napisze ille powinno byc PH w buzi a ille w d... pie, feeeee................ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pająk bez nogi
Cześć przy sobocie. :D Miałam się nie odzywać, ale coś mi w tej cytrynie nie pasuje. Wiemy iż cytryna jest kwaśna, a w żołądku, a nawet w ustach robi się zasadowa. Wątpię, aby pomiędzy ph wyciskanej cytryny ręcznie, a ph wyciskanej cytryny mechanicznie, była aż taka różnica. Kwas solny może i zniszczy kosmki jelitowe, ale cytryna nigdy w jelicie nie będzie miała ph poniżej 2, nieważne jak wyciskana. To nie ocet spirytusowy. Miałam swego czasu helicobakter. Wrzody po niej podleczyłam dieta ziemniaczaną. Długo miałam spokój. Dopiero teraz mam lekkie dolegliwości, które już przytępiłam moją kochaną kapuchą. Co do kuracji cytrynowej Tombaka, to jest mega hardcore, przeznaczony dla ciężkich, długich chorób. Kuracja z 30 cytryn dla odświeżenia i przygotowania do dalszego oczyszczania organizmu w zupełności wystarcza. 200 cytryn faktycznie może zniszczyć zęby. *** Jamawo nie chcę podważać kompetencji tej lekarki, ale też mi się wydaje, że powinna podać również ph moczu, ph żoładka, ph krwi. Nie wiem jak się to ma do procentów, ale jak ja się bawiłam w mierzenie ph organizmu przy candidzie to mierzyłam ph w ustach po przebudzeniu i ph moczu drugi strumień. Taki pomiar mi wystarczał, aby obserwować poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam w Luxor ogladac sfinksa ktory ma ponad 10 000 lat. Tam w Luksorze miedzy innym byly przepisy na leczenie roznych dolegliwosci, i cyrtyna byly na kluczowym miejscu. Cytrynami neutralizowano ukaszenie skorpiona i innych gadow. Przez tyle tysiecy lat ludzie rozpuszczali kamienie na woreczku zolciowym i nerkach cytrynami, nie majac pradu JAKOS wyciskali ten sok z tych cytryn i TEN SOK rozpuszczal kamienie w organizmie. Dzisiaj raptem mechaniczne wyciskanie JEST lepsze od recznego. Czy tu nie chodzi TYLKO O KASE? pajak.... :-) do wszystkoego trzeba podchodzic ze zdrowym rozsadkiem. Nie ma PONADLUDZI, nawet Einstein robil bledy. pajak..... ja tez badalam PH i nadal badam... czasami i z wlasnego doswiadczenia wiem wiecej jak stoi w tym cytacie Zainteresujcie sie olejkiem gozdzikowym i z kopru wloskiego (Fennelem). Ten pierwsszy jest na spedzenie robali (mozna tez zuc gozdziki sa super przeciw candidozie) a Fennel jest niedoceniany w Polsce. Fennel jest jednym z trzech najbardziej universalnych olejkow. Pomaga na prawie wszystko, od problemow z przewodem pokarmowym i stawami do uspokojenia psychicznego. Jednym z najwazniejszych wlasciwosci olejku z kopru wloskiego jest uwalnianie bakterii i metali ciezkich z organizmu. U mnie nie ma Detoxu ktoryby nie zawieral Fennelu. Na kazdym stoisku warzywnym jest fennel zielony i nie ma potrawy rybnej do ktorej nie zaleca sie dodawania fennelu. Podaje przepisa na odtruwanie organizmu z metali ciezkich, wirusow, bakterii i grzybow: Chlorelle polyka sie na pol godziny przed jedzeniem. Olejek z koriander polyka sie tuz przed jedzeniem (zaczynac od 3 kropli a 10 max, zwieksza sie przy kazdorazowym spozyciu) Zarowno chlorelle jak i olejek koreanderowy spozywa sie 3 razy dziennie. W momencie bolow glowy, stawow i miesni ZWIEKSZA sie dawke chlorelli a zmniejsza koreander do 6 kropii. Do tego wprowadza sie smarowanie wewnetrznej strony kostek 2 kroplami koriander (z rana i w poludnie) Wieczorem przed snem smaruje sie kostki olejkeim z Fennelu i zakklada plastry tanoki na stopy. Ta kuracje przeprowadza sie 2 tygodnie po czym odstawia sie koriander i tanoki. Chlorelle i olejek fennel spozywa sie nadal ( tez do 10 kropli jak i koriandera). Po 4 tygodniach odstawia sie fennel i zmniejsza do polowy chlorelle. Po 3 miesiacach mozna powtarzac kuracje. Pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×