Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

A ja dziś na obiadek pierogi z truskawami i bitą śmietaną.Kupiłam w sklepie ale są SPRAWDZONE I PYSZNE TAKIE DOMOWE ;D No a co u dzieciątka? Dzieciątko jest cudne.Zjadało sobie rączkę,drapało się po główce.I mam super zdjęcie samej stopki takiej maleńkiej. Między nogami ma uwaga uwaga... Pepowinę ;) No tak sobie między nogi młode upierdliwe wsadziło że nie wiem dalej czy jest królewiczem czy królewną ;) Ale nieważne...ja wiem swoje.Mój drugi synuś najukochaszy.Takie mam marzenie i czuje że się spełni ;) Najważniejsze jest to że dzieciątko jest ZDROWE I SILNE. Wszystko ma w porządeczku wszystkie przekroje wszystko super.Brzuszek taki smieszny żeberka mogłam liczyc...i te kosteczki maleńkie.Ah Z pomiarów wszystkich wychodzi mi że to 17t2d. A z OM jak byk 15t6d.Lekarka trochę się ze mną spieła że niby ZŁĄ DATĘ OM podaję.Haha akurat to to ja dobrze pamiętam.Nie moja wina że męż mi takie duże dzieci robi.(młodego wypchałam na ten świat ponad czterokilogramowego przecież) Termin według niej to nie 11 września a 3 września i powiedziała że powinnam liczyć że leci mi teraz 17 tydzień. Ja tam liczę według siebie i suwaczka hehe ;) Dla mnie to 15t6d i już. Z tym że może chociaż to dziecko uda mi się urodzić w terminie. ;) Serduszko pięknie bije... I waży już 201 gram moje "maleństwo" i jak patrze na normy w necie to taka waga na 19tc :( Szkoda tylko że się nie starała nic a nic tej płci zoabczyc,bo jakby chciała to by spróbowała jeszcze a ona tylko szybko i NIE DA SIĘ BO PĘPOWINA. Ale nieważne jak juz pisałam ważne jest to że zdroweee to moje serduszko :] Moje dzisiejsze zdjęcie na poczcie i zdjęcie "wielkiej stopy" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze... Stoje w sklepie gadam z koleżanką gadka szmatka ona pyta o płeć. Mowię że NIE WIEM. A ona co bym chciała? Więc mówie z entuzjazmem i głośno NOOO SYNECZKA DRUGIEGO! I nagle bach...jak mnie 201 gram nie szturchnie od środka aż zamilkłam i się zdziwiłam bo taka aktywność to głównie wieczorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwnie ze lekarz nie widzial przeciez nie musi widziec co ma miedzy nogami wystarczy ze zobaczy jajiki czy jaderka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie dziwne.Ta lekarka średnio chciała 'współpracować' Pokazała mi szybko dupkę i że O PĘPOWINA między nogami jest nic nie zoabcze.Na tym etapie ie lubie określać płci. I bach już nie chciała sprawdzać. Hihi no tak samo pomyślałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zważywszy na fakt że dziecko jest duże...wychodzi że już ponad 17tc więc rozwinięte też jest napewno okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majutka129
Rarity-No to gratuluję ciesze się razem z tobą że jest wszystko ok mnie lekarz mówił po układzie nóżek że prawdopodobnie dziewczynka ale to było dawno. Ja jak narazie nie czuje takich mocniejszych ruchów czasem zdaża się dziwne bulgotanie ale nie zbyt czesto a to juz 18 tc no ale z tego co mi wiadomo że srednio ok 20-24 tc maja się pojawic chociaż widze że dziewczyny macie duzo wczesniej odczuwalne ruchy dzieciatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity super, że wszystko jest w porządku i dzidzia juz taka duża ;) Piękna stopka na zdjęciu :) Ja się nie mogę doczekać kiedy znowu moje maleństwo zobaczę, wizytę teoretycznie mam na piątek, z tym że ja do swojego ginekologa dzwonie zawsze dzień przed lub w ten sam dzień i nie pomyślałam, że w piątek jest święto... Ciekawe czy będzie pracował. Zadzwonię i zapytam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oceana
witajcie. ;) pozwólcie że się przyłącze. temin mam miedzy 1-5 września ;) Jak się czujecie? mi 1,5 tyg temu lekarz powiedział że mam łożysko na przedniej ścianie i u ujścia wewnetrznego. strasznie się martwie bo to moja pierwsza i upragniona ciąża;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotowałam pyszną pomidorową na jutro Mmmm ;) Dzięki dziewczyny... Ja sobie teraz porównałam opisy tego usg z opisem z usg synka z 22tc ( w tym samym gabinecie) I właśnie widzę że w tamtej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie.I wtedy późno czułam ruchy dopiero około 20tc. A teraz mam łożysko na tylniej...więc pewnie dlatego lepiej czuję. OCEANA witaj. Łozysko blisko ujścia to jeszcze nic strasznego.Wszystko się ma czas jeszcze unormować i podnieść! Głowa do góry. Dzwoniłam do nas do Prywatnego Gabinetu dowiedzieć się o usg.Bo nie jestem w pełni zadowolona z tego...i nie chodzi mi tu o płeć. Ale wszystko szybko szybko żebym już poszła.Lekarka średnio miała ochotę odpowiadać na moje pytania. Mój gin teraz szybko mi nie da skierowania na kolejne więc chyba sobie pójdę prywatnie. Przesiewowe w 12tc miałam prywatnie i lekarz naprawdę się postarał. Pani powiedziała w rejestracji że koszt to 100zł niezależnie od wieku ciązy i wystarczy jak zarejestruje się TYDZIEŃ WCZESNIEJ. Więc raczej sobie pójdę tak za 3-4 tygodnie dla świętego spokoju i LEPSZEGO POTRAKTOWANIA. Strasznie żałuje że mój gin nie ma usg tylko muszę gdzieś jeździć.Bo z gina mimo że na Nfz jestem bardzooo zadowolona.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Rarity- ale bym sobie pomidorową zjadła, szczerze to chodzi za mną od weekendu, ale na szczęście jutro na stołówce w pracy ma być, a robią pyszną ;) Dzisiaj trochę strachu się najadłam.. Koleżanka z pracy dziś mnie ostrzegła, że jej mama rozchorowała się na różyczkę, a ona z mamą mieszka... w ogóle w Poznaniu panuje różyczka.. Ja niestety nie pamiętałam abym chorowała ani czy byłam szczepiona! zadzwoniłam do mamy też nie pamiętała! zadzwoniłam do swojej przychodni z czasów dziecięcych! I SZOK!!! Pani była przemiła, mieli moje dane, specjalnie poszła do archiwum, sprawdziła wszystko z pielęgniarką :) okazało się, że byłam szczepiona przeciwko różyczce w 1996 r. Trochę się uspokoiłam :) był to taki pozytyw tego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybalopika ja też miałam stracha przed różyczką bo kolega męża z pracy zachorował i bałam się, że mąż się zarazi i zarazi mnie a to był pierwszy trymestr ciąży... Na szczęście byłam szczepiona i oboje z mężem zrobiliśmy dla pewności badania na przeciwciała różyczki i okazało się, że oboje mamy,tzn że byłam szczepiona a mąz to przechorował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny te nowe i te stare :) Ja dopiero teraz sie pojawiłam, bo od południa siedziałam u mamy, poszłam pogadać o świętach i dostałam jeszcze świeże wiejskie jajka :) Wróciłam niedawno i już leżę w łóżku :P Mała pofikała sobie i teraz znów cos daje znać o sobie :) Majutka - ja obecnie jestem w 18tc :) Dagna - dzięki :) Rarity - zaraz zobaczę tą WIELKA STOPĘ na pewno świetnie wygląda :) Ale powiem ci szczerze,że Twój dzidziuś to faktycznie duży, bo mój w 17tc ważył 124g, ale to dziewczynka więc też może byc mniejsza :) A mi lekarz powiedział,że córa z wagą jest tydzień w plecy, a jak sprawdziłam w necie to wszędzie jest napisane że waga w tym tyg. to 100-120g, hmm i badź tu mądry... Rarity - faktycznie troche Cie zbyła ta lekarka :O Dziewczyny tak mi brzuch zaczyna rosnąć że siostra sie ze mnie śmiała,że 2 dni temu jak u mnie była to ledwo było widać a dzisiaj to juz nie ukryję ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybalopika - a Ty nie miałaś badań na różyczkę teraz? mój lekarz od razu po wyniku badania powiedział mi,że chorowałam na różyczke jak byłam dzieckiem, bo to wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻABECZKA zdjęcie rób ;) Ale mnie pocieszyłaś z ta stopą hehe ;) Czytam o rozwoju psychofizycznym czterolatka bo wymiękam z moim. I pierwsze słowa które widzę: 'Jeśli masz zamiar okiełznać czterolatka życzę powodzenia. Musisz liczyć się z jego napadami złości, brakiem opanowania, używaniem brzydkich wyrazów i głupimi zachowaniami. Jedyne co jest pocieszające, że jest to kolejny etap konieczny do prawidłowego rozwoju dziecka.' CZADOWO...PSYCHA MI SIADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity super ze z dzidziusiem oki i szkoda ze przysłoniła pepowinka:) stopka sliczna;) ja za to namoczyłam fasole na barszcz ukrainski a dzis wg zyczenia synka zrobiłam lasagne. On naprzemian ze spaghetti moze jesccodziennie:) Witam, nowe przyszłe mamusie, tabelka sie rozrasta:) ja ruchy bardzo dobrze czuje mimo ze jestem miedzy 15-16 tygodniem. Zawiosłam dzis zwolnienie, powiedzialam ze moge pomagac w pracy, ale ze 8 godzin ni wytrzymam , nie byli zainteresowani. dziewczyny czy bierzecie zelaza, albo buraka w tabletkach? tego 2 zalecila mi gin ze podobno fajny, ma zelazo wit C, poza tym mam pytanie szczepicie dzieci? ostatnio glosno na ten temat i autyzmu i innych poszczepiennych skutkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a rozyczke przechodziłam z 8 lat temu, zreszta robiłam wszytskei badanai na toxo, rozyczke i cytomelagie. Czy któras ma konflikt syrologiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEITI mój też amator spagetti ;) Ja najbardziej kocham takie odgrzewane na drugi dzień ;) Co do szczepień to cóż. Młodego szczepiłam.Te podstawowe szczepienia tyle tylko że płaciłam za każde około 120zł (za jedno wkłócie zamiast refundowanych trzech) Pentaximem o ile dobrze pamiętam. I teraz tez zaszczepie dokładnie jak młodego. Nie mam zamiaru tylko płacić za te wszystkie rotawirusy i pneumokoki bo uważam że te akurat to nabijanie kasy(I TO NIE MAŁE!) firmom farmac.szczególnie jak widzę te raklamy. A moja znajoma ma synka w podobnym wieku do mojego i niedawno zdiagnozowali u niego AUTYZM właśnie.Ale co było przyczyną nie ustalili jeszcze. Ta stopa mało wyraźnie mi wyszła bo zdjęcie zdjęcia.Dzięki hehe ;) A poczytałam na necie o badaniach Usg i ich szkodliwości a raczej jej braku i napewno pójdę prywatnie i zrobię usg za około 3-4tygodnie-porządne a nie takie w stylu "następny prosze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatówka
Rarity super że z dzidzią wszystko ok i pewnie też ponad 4 kg musisz się spodziewać. A co do terminu porodu to w1 ciąży z usg dzidzia wyprzedzała o 3 tyg. a i tak każdy z lekarzy patrzył na termin z książeczki ciąży, Dziewczyny które bierzecie duphaston kiedy lekarz kazał wam ograniczać dawki? Ja mam teraz 18 tc i od tyg. zmniejszyłam o 1 tabletkę a brałam 3. Kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEITI ale szkoda że w pracy Cię tak zbyli...bo jednak wyrwać się na pare godzinek to fajna sprawa. Ja już zapowiedziałam szefowej żeby dała dziewczynom urlopy jak będe sie jeszcze w miare toczyła i chętnie przyjdę na zastęostwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KWIATOWA ja też już biorę jedną tabletkę duphastonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatówka
nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka reni89..............24......23.08.13..........Bielsko-Bia ła...............?.... kwiatówka.........33.....30-08-2013.........Łódź...................synek? brzuchatkaXX.....26.........03.09.13..........Warszawa... ... ............?.... Blanka1980........33...... 04.09.13..........Wars za wa...............?.... gr@niska..........32........05.0 9.13...........Lublin................synuś.. żabeczka1982....31...... 07.09.13..........Krosno........ raczej córcia MajonezKielecki..27...... 07.09.13..........Łódź....... .................?.... rybalopika.........29...... 08.09.13..........Poznań..... ................?.... Dagna1988.......24.......11.09.13...........Szczecinek... .......córcia?? pszczolineczka...29...... 11.09.13..........Stare Babice..........synuś.... Rarity.............27.......11.09.13..........Kraków.... ..................?..... Ewelurkak..........27......12.09.13.........Bielsko-Biał a............? Zabka092..........28...... 14.09.13..........Koło(wlkp).. raczej cora jestemfit..........25...... 15.09.13..........Dębica..... .................?... martucha878787....25.....15.09.13..........Wrocław...... .............? keiti78..........35...........17.09.....Zielona G........syn?? agi1984............29...... 17.09.13..........Hertford UK...............?.... asiula74..............38....18.09.13..........Łódź... ..................?..... kamiira.............29......18.09.13...........Nowa Sól.................?.... justinaaa.............30....20.09.13.........Białystok.. ..............? Amy10..............32.....20.09.13..........Łódź...... syn? Agatka.09.2013........34....21.09.13..........Wrocław... .............?... arttella............ 28.....21.09.13..........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ... 23.09.13.........Głogów.....................?.... kokoszka 0207......27......26.09.13.........Wrocław............... .?..... kad....................21...27.09.13.......Dębica... ................?..... Marcopolo.............31....27.09.13..........Legnica.... ...........syn.... Carolajna87..........26....27.09.2013........Gdańsk..... ...?.......... jupila...............30.....28.09.13..........Białystok ...................?.... majutka129.......23......31.08-1.09.2013....Ruda ślaska........?... FRANEKczyMAJA...25......13.09.2013..........Doncaster UK.......?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatówka
nie miałaś obaw? Bo ja jakoś tak bezpieczniej się czuję. Mnie gin kazał do 20 tc przestać brać bo dłużej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie miałam mimo że to moja czwarta ciąża bo dwie straciłam. Na wizycie 3 tygodnie temu rozmawiałam z ginem że z usg wszystko idealnie badania mam książkowe i powiedział żeby albo łykała dwie tabletki co drugi dzień albo jedną codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis wykupiłam ostatnie opakowanie duphastonu i moja Pani gin wspomniała ze mam marac 1 tydzin 3x dziennie,w kolejnym 2x dziennie i w ostatnim 1x dziennie i juz pozniej nie brac na innym forum sledze temat szczepien i jestem mega rozbita, dziewczyny bardzo odraczaja przesuwaja w czasie , a przyznam sie ze niektóre rzeczy mi tak niewiele mowia, nigdy az sie w to nie wglebiałam az tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEITI wiesz że czasem lepiej nie czytać? Bo potem właśnie siedzisz i rozmyślasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam do łużka... Muszę się ogarnąć z moimi porami chodzenia spać ;) Bo mnie czasami ponosi. DOBRANOC DZIEWCZYNKI :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity dzięki z rade z bułka tarta. Zrobiłam jak radzilas wyszły pyszne :) przynajmiej moj mąż tak mówi i synkowi tez bardzo smakowaly ja niestety mam awers do miecha i Wogole do smazonych rzeczy. Nozka śliczna to napewno chłopak taka stopa to tylko do przyszłego piłkarza moze należeć ;) Ja tez mam wielka ochotę na drugiego synka ale zobaczymy kolejne usg 30 kwietnia Dobranoc Wrzesnioweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jade zaraz do mamci ma dzis operacje nie wiem o ktorej wroce..moze jak ja zabiora to zajrze z tel na razie paa i ilego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×