Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Nadziejko ciężko jest, każda czynność sprawia trudność, nawet prysznic. No i od wczoraj te obrzęki, które tak mnie marwią, pisałam o nich wcześniej. Ale to nic, wytrzymam wszystko. Keyt a mleko mozesz pić? próbowałaś wypić szklankę zimnego mleka ? ponoc pomaga i u mnie tez mała zaczyna wariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasieńka to tak jak u mnie chciałabym zrobić dużo a po chwili się męczę i brzuch ciągnie do dołu i plecy bolą i robie wszystko na raty.ale tak jak piszesz wszystko dla naszych maleństw .pisz częściej jak się masz buziaczek w brzusio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:-) u mnie od wczoraj kiepskie samopoczucie. Tak mnie glowa boli, ze juz nie wiem co ze soba zrobic. Ledwo funkcjonuje.. wwwww Morgana- gratuluje serduszka, niesamowite uczucie prawda? My z m bylismy tak wzruszeni, ze mowe nam odebrało:-) wwwww Edzia- piekny brzusio:-) co do szkoly rodzenia to ja tez sie wybieram. Normalnie bym pewnie nie skorzystala, bo mam jakies tam doświadczenie jesli chodzi o maluchy, zawsze otaczaly mnie dzieci, a kiedyś nawet bylam nianka dla miesięcznego szkraba, do tego kolezanki które maja swoje pociechy, u ktorych zawsze spędzałam duzo czasu, wiec cos tam wiem:-) ale u mnie szkole mam za darmo i zawsze mozna sie czegos nowego i ciekawego dowiedzieć, chociazby wlasnie o porodzie wiec czemu nie:-) wwwwww Milego dnia dla wszystkich. Mam nadzieje ze ta moja glowa odpusci, bo chyba zwariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieczyny, ja ostatnio malo sie udzielam bo caly czas leze... dzis znowu mialam minimalne plamienie a zaczal mi sie 13 tydzien i pewnie zostane w lozku na jakies 4 dn wole nei ryzykowac... aneta co do glowy ja dzisiaj tez bym sobie ja odciela od 2 tygodni co drugi dzien mam migrene taka, ze ledwo stoje, paracetamol troche pomaga ale staram sie go nie brac co 2 dzien, kawy nie lubie, coli nie mozna i tak sie mecze aczkolwiek lekarz mi powiedzial, ze czasami lepiej brac tabletke niz zatruwac malenstwo toksynami z bolacej glowy.............................................................................. co do zakupow, powoli koncze robic notatki rzezcy, ktore wybralam dla maluszka, jest tego masa, naczytalam sie tyle opini o roznych produktach, ze mysle ze moja wyprawka bedzie przygotowana z produktow najbardziej polecanych, jak skoncze chetnie sie z wami podziele moimi odkryciami :) pozdrawiam z cieplego lozeczka wszsystkie mamusie i ciezarowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, znam ten bol, tez mam migren i mdlosci. Mogabys podzielic sie swoja lista i wkleic na forum? Mnie mam nadzieje tez sie przyda. Dzieki dziewczyny za mile slowa. Niestety, na badaniu bylam sama, bo moj maz jest teraz nastale za granica. Wiem, przekichane. Jade teraz do niego na 2 tygodnie na urlop, a potem od czewca , lipca planuje wziac zwolnienie z pracy i juz tam pojechac na stale. Rodzic tez raczej za granica planuje. Bede tylko miala problem ze zwolnieniami, bo w Polsce lekarz wystawia max na 6 tygodni, no a przeciez nie bede co 6 tygodni latac tutaj, bo to bez sensu. Mam nadzieje, ze jakies rozwiazanie problemu sie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu - kiedy sie urodzi u mnie to nieważne. Ważne ze się doczekałam, jestem spełniona i ważne by było zdrowe. No i jak narazie cały czas mówią synek :) mamusi synek :) Imię marzy mi się Damian, ale jeszcze mąż myśli - jak narazie na 80% jest Damianek :) A u ciebie? A ja jak chodziłam na cukier to pozwolono mi wkropić cytrynę - smaczniejsze było. A dzień wcześniej zjadłam kilka czekoladowych cukierków (zapomniałam się) i wynik extra tzn. nie mam cukrzycy. Kini - ten StopPot to ja mam. Kwas borny też stosowałam. No zobaczymy co pokaże mi to lato. Ale serio mam już w domu pełen zestaw. Spróbuję jeszcze twoje środki. Imbir w domu tez mam :) Joasieńka - na allegro masz fajne koszule do karmienia z guziczkami po bokach. Agaolcia - no niestety - chwilowo nie ma ubezpieczenia bez karencji ale trzeba co miesiąc patrzeć, bo bywają promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morgana wysłam aczkolwiek to jest jescze nie skonczone i brakuje tam wielu rzeczy, czytanie i analiza troche zajmuje a notatki robie dla mojej kolezanki, ktora jest na etapie staran o dziecko i poprosila mnie o zapiski :) tak wiec jak skoncze moge ci wyslac pelna wersje a narazie wersja robocza tz brudnopis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, Anulka, jestem pod wrazeniem, cudowna ta lista. Ja jestem calkiem zielona, na niczym sie nie znam, wiec dla mnie to skarbnica wiedzy! Wielkie dzieki. Koniecznie daj znac, jak uaktualnisz. Jeny, tyle tam rzeczy, w zyciu bym o niektorych nie pomyslala :) ja zaczne kolekcjonowac jak tylko skoncze pierwszy trymestr. Poniewaz za granica wszystko bedzie drozsze, planuje kupic, ile sie da w Polsce i przewiezc. Normalnie az do mnie dotarlo, ze jestem w ciazy i bede miala dzidziusia, ale sie wzruszylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morgana ja juz powoli zaczelam, ale tylko dlatego, ze mój mąż jest wyautowany na cale lato bo rusza z nowym biznesem i zakupy pozostają po mojej stronie, allegro bardzo ulatwilo sprawe bo wiekszość przyjdzie pocztą, i nie musze za duzo biegac po sklepach a jest tego sporo, sama analiza wyprawki zajmuje troce czasu...tak jak mowilam duzo jescze tam brakuje odnosnie samej siebie czyli co zabrac do szpitala i kilka pierdol dla dziecka + ciuszki a tego tez jest sporo, najwiekszym zaskoczeniem do tej pory to wiaderka do kapieli tummy tub. cos superowego :) a wy dziewczyny uzywac bedziecie standardowej wanienki czy wiadereczka? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U mnie dzisiaj o niebo lepsze samopoczucie.. Wczoraj jeszcze glowa mi pekala, ale jakos udalo mi sie zasnac i przetrwalam noc:) wwwwwwwww Anulka- ja mam w planie zakupienie czegos takiego http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-i3173643661.html te wiaderka bardzo ale to bardzo mi sie nie podobaja. No ale kazdy ma inny gust:) A co do wyprawki to ja tez poprosze taka liste, z ciekawosci sobie zobacze:) co prawda ja sie zdaje na intuicje i mysle, ze lista nie bedzie mi porzebna, ale warto miec w razie co.. Moj mail to neta0@vp.pl (po neta jest zero) wwwwwwwwwwww A reszta mamusiek jak sie ma??? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta wyslalam ci liste ale tak jak mowilam, tam brakuje ejscze duzooo rzeczy, ktore dopisze w trakcie mojego lezenia :) ..... co do wiaderka... ja mam straszne problemy z kregoslupem czasami mnie tak boli, ze nie jestem w stanie stac na nogach, takie wiadoerko do kapieli jest dla mnie idealnym rozwiazaniem ze wzgledu na pozycje jaka sie przyjmuje przy kapieli, do tego gdy beda sytuacje gdy mojego meza nie bedzie bede musiala radzic sobie sama a to tez jest w jakis sposob ulatwienie, druga kwesta to miejsce, ktorego brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- dzieki za liste:) bardzo spodobal mi sie wozek, co prawda jestem zakochana w mutsy (one tez maja foteliki maxi cosi) , ale ten ktory Ty wybralas tez jest sliczny:) wwwwwwwwwwwwww No a teraz zmykam cos upichcic:D milego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta :) ja czytalam duzo o wózkach i najmniej wad maja te z jedo, aczkolwiek wózek evo mutsy tez byl wysoko oceniany, slabo wypadly xlandery mozna pocztac zreszta na www.bangla.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja mam x-landera i jak na razie jest ok Ma fajne duże pompowane koła, które bardzo sie przydają na wertepy. Łatwy i szybki do rozłożenia i nie zacieżki, tyle że ja mieszkam w domu więc nie musze go dzwigac na piętro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu no własnie to jest jeden z punktów o ktorym czesto pisały mamy, waga... ja mieszkam w bloku gdzie do windy musze zniesc wozek kilka schodow i z windy aby dostac sie do drzwi wyjsciowych to samo... wiec waga xlandera nie ulatwia do tego duzo osob pisalo, ze spacerowka jest tylko w jedna strone, tz mowili o braku przekładni w raczce... jak jest nie wiem bo jescze wozkow nie ogladalam osobiscie narazie tylko teoria aczkolwiek xlandery w porownaniu z jedo wypadly slabiej. jak poczuje sie lepiej to wybiore sie do wozkowni zeby zobaczyc o co tyle szumu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka zależy którą wersję, bo w x-move i x-Q spacerówka może być montowana w obie strony przodem i tyłem, ja mam x-a ale z tego wzgledu że uważam że dziecko w spacerówce to ma patrzeć na świat a nie na mamę. Najlepiej jednak sobie przetestować na żywo jak się prowadzi dany wózek jak się składa czy się zmieści do auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skonczylam moją wyprawkę nie ma jak to przymusowo leżec wiec czlowiekowi sie nudzi,... w sensie zapisałam wszsytko co powinnam mieć, teraz moge zabrac się za kupowanie.... wklejam wam dziewczyny moze, wam się przyda :) milego czytania moich wypocin :)......................................................................... gusiu co do wózka tak jak napisalam wybrac sie koniecznie musze do wozkowni i poogladac :) przedweszsytkim musi sie zmiescic do auta ;) aczkolwiek do skody raczej wszystkie wejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie wczesniej lepiej upewnic się co w szpitalu maja a czego nie :) kazdy szpital inny :) TORBA DLA MAMY NA SALĘ PORODOWĄ 1.koszula do porodu lub długa koszulka 2.szlafrok 3.skarpetki(1para) 4.klapki pod prysznic 5.kapcie 6.gumka do włosów / opaska / spinki 7.ręcznik kąpielowy 8.ręcznik do twarzy 9.woda niegazowana (najlepiej mieć dzióbek zamiast korka 1,5 l) 10.coś do przegryzienia (guma, cukierek, bułka) 11.pomadka do ust 12.maszynka do golenia 13.lewatywa jednorazowa (zapytać w szpitalu) 1.rożek 2.pampersy New born 3.chusteczki nawilżane 4.kaftanik 5.rękawiczki niedrapki 6.śpioszki lub pajacyk 7.skarpetki 8.czapeczka 9.krem do pupy TORBA DLA MAMY NA POBYT W SZPITALU 1.koszula do karmienia lub długie koszulki (3szt) 2.biustonosz do karmienia (2szt) 3.skarpetki (2pary) 4.majtki jednorazowe poporodowe - hartman (wielorazowe) lub seni 5.pasta i szczoteczka do zębów, antyperspirant, żel pod prysznic, szampon, szczotka, 6.papier toaletowy 7.chusteczki higieniczne i ręczniki papierowe 8.Herbatka laktacyjna zioła mlekopędne fito mix 4 herbapol 9.Wkładki laktacyjne do biustonosza lansinoh, pena ten, chicco 10.Podkłady poporodowe na łóżko seni 90 x 60 najlepiej największe 11.Podkłady poporodowe do majtek wkładki lub duże podpaski np. hartman 12.Krem do pielęgnacji brodawek sutkowych polecam maść maltan lub purelan lub mustela 13.Saszetki tantum rosa do podmywania po porodzie (mały zraszacz do nich ) 14.Ciuchy na wyjście ze szpitala 15.Kosmetyki na wyjście ze szpitala 16.Aparat, telefon, ładowarka 1.Pielucha tetrowa z 3 szt. 2.Pielucha flanelowa 3 szt. 3.Ręcznik kąpielowy 4.Skarpetki 5.Pampersy New born 6.Czapeczka 7.Pielucho ceratki do przewijania 8.Puder 9.Zestaw ubrań na każdy dzień: kaftanik + śpiochy lub body z długim rękawem + śpiochy lub pajacyk WSZYSTKIE NAJLEPIEJ ROZPINANE PO CAŁOŚCI 10.Oliwka 11.Szampon + krem na ciemieniuchę 12.Krem ochronny na buzie (na wyjście) 13.Grubsza czapeczka 14.Kombinezon (jeżeli pora zimowa) 15.Fotelik 16.Kocyk DOKUMENTY:- - DOWÓD OSOBISTY LUB INNY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI - karta nfz. - KARTA PRZEBIEGU CIĄŻY - WYNIKI OSTATNICH BADAŃ (MOCZ, MORFOLOGIA, HBS,WR, USG, GRUPA KRWI) - OPISY EWENTUALNYCH KONSULTACJI (KARDIOLOGICZNA, OKULISTYCZNA ITP.) - WYPISY Z EWENTUALNYMI WCZEŚNIEJSZYCH POBYTÓW W SZPITALU (uwaga! przy wypisie Paniom, które korzystają z zapisu Kodeksu Rodzinnego o "automatycznym" uznaniu ojcostwa męża potrzeby będzie akt małżeństwa - do wglądu. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARMIENIE DZIECKA 1.BUTELKI I SMOCZKI ANTYKOLKOWE DO KARMIENIA Kupiłam zestaw startowy z Tommee Tippee, który zawiera: Koszt około 80 zł na allegro 3 szt. butelki Closer to Nature o pojemności 150 ml, z technologią antykolkową easivent, niezawierające bisfenolu A (BPA) wraz z smoczkiem antykolkowym o wolnym przepływie Closer to Nature (poziom 1) do płynów 2 szt. butelki Closer to Nature o pojemności 260 ml, z technologią antykolkową easivent, niezawierające bisfenolu A (BPA) wraz z smoczkiem antykolkowym o wolnym przepływie Closer to Nature (poziom 1) do mleka 2 szt. smoczki antykolkowe o średnim przepływie Closer to Nature (poziom 2) 2 szt. smoczki antykolkowe o szybkim przepływie Closer to Nature (poziom 3) 5 szt. pokrywek na butelkę 6 szt. pojemników na mleko w proszku 1 szt. smoczek uspokajający (0-3 miesiące) Closer to Nature Pure Zestaw zawiera smoczki do butelek: - o małym przepływie +0 dla noworodka, - o średnim przepływie +3 dla trzymiesięczni aka - o większym przepływie +6 dla półrocznego i już starszego dziecka (Do wyboru druga firma AVENT też polecana lub wiele innych) 2.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK Kupiłam do zestawu szczotkę z Tommee Tippee Koszt około 13 zł na allegro 3.TERMOOPAKOWANIE NA BUTELKĘ Koszt na allegro około 25 zł, przydatne gdy chcemy zabrać ze sobą podgrzane mleko lub napój. 4.SMOCZEK USPOKAJAJĄCY Jest wiele smoczków na rynku, ja zdecydowałam się na zakup firmy lovi, z opinii kobiet mało, któremu dziecku smoczki tej firmy nie pasują, więc zacznę od nich, mam nadzieje, że mojemu malcowi te sylikonowe smoczki przypasują. Koszt za 2 smoczki na allegro około 19 zł. Potrzeba smoczek uspokajający od 0 do 3, drugi może już być dynamiczny od 3 do 6 i trzeci od 6 do 18 5.PODGRZEWACZ DO BUTELEK AUTO/DOM FIRMY HAPPY FAMILY Koszt 59 zł na allegro Praktyczny, nadaje się do auta gdyby zapowiadała się dalsza wyprawa z dzieckiem, dużo pozytywnych opinii. Uniwersalny pasuje do wszystkich butelek Canpol inna firma podgrzewaczy, też uniwersalnych jednak Brak wejścia do auta co zawsze się może przydać, i brak wyłącznika dlatego zdecydowałam się na happy family. Dodatkowo happy family posiada funkcję sterylizatora, którego kupować nie chciałam pkt. 6, no ale jak już jest to czemu nie zawsze się może przydać 6.STERYLIZATOR DO BUTELEK (nie kupuję wystarczy gorąca woda i wygotować przez min) 7.KRZESEŁKO DO KARMIENIA Duży wybór, ceny różne, opinie podobne co do większości niezbędnik dla malucha, który nie umie usiedzieć na pupce podczas karmienia 8.ŚLINIACZEK Po wnikliwych analizach na temat śliniaków (jakże ważna rzecz ) wywnioskowałam, że najlepiej sprawdzi się śliniak wiązany ze względu na to iż dzieci często zrywają te na rzepy, fajnie jakby miał ceratkę. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIGIENA I KĄPIEL DZIECKA 1.PATYCZKI HIGIENICZNE DLA NIEMOWLĄT DO USZU Najlepsze wg mnie to cleanic kindii 2.PŁATKI KOSMETYCZNE 3.ZESTAW KOSMETYCZNY DO OBCINANIA PAZNOKCI FIRMA BABYONO KOSZT 8 ZŁ NA ALLEGRO 4.SZCZOTECZKA I GRZEBYCZEK DO CZESANIA WŁOSÓW FIRMY TOMMEE TIPPEE Koszt 10 zł na allegro 5.CHUSTECZKI NAWILŻAJĄCE Jest ich wiele, ja jestem zwolennikiem NIVEA soft carem.Sama używałam wielu ale te jednak najlepsze, Cena trochę odstrasza aczkolwiek nigdy mnie nie uczuliły i Są bardzo delikatne i doskonale czyszczą. 6.SZAMPON DO GŁOWY DLA DIECKA Firma mustela, szampon bebe w piance. Podobno z kremem super usuwa ciemieniuchę i nie wraca. Około 32 zł za 150 ml 7.KREM NA CIEMIENIUCHĘ Firma mustela stela ker krem przeciw niemowlęcemu łojotokowemu zapaleniu owłosionej skóry głowy. Najlepsze opinie ze wszystkich kremów,podobno najbardziej skuteczny. 8.KREM DO PUPY PRZECIW ODPARZENIOM Firma mustela 50ml około 16 zł 9.OLIWKA DO CIAŁA Dalej zostanę przy Emolium, preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt od pierwszego dnia życia. Oliwki marketowe mnie nie przekonują, nie wiem czy nie uczulają, ten preparat jest antyalergiczny. Koszt na allegro 150ml 22 zł. 10.PŁYN LUB MYDEŁKO DO KĄPIELI Po dłuższych analizach mydełko w moim przekonaniu odpada, nie chcę aby dziecku wysuszyło skórę, płynów do kąpieli jest dużo o różnych opiniach. Badanie rynku wygrała emulsja do kąpieli Emolium (antyalergiczny, bardzo dobrze nawilża i same pozytywne recenzje, produkt bezpieczny dla mojego dziecka) do kupienia w aptece lub na allegro. Koszt 400 ml około 35 zł na allegro 11.PŁYN DO PRZEMYWANIA PĘPKA (octanisept lub spirytus) 12.JAŁOWE GAZIKI DO PRZEMYWANIA 13.ASPIRATOR DO NOSA Kupiłam Aspirator elektroniczny firmy Lanaform Baby Nose Vacuum Koszt około 130 zł na allegro Inne aspiratory do wyboru: - tradycyjna gruszka dla dzieci ( dużo kobiet stosuje wodę morską i gruszkę ) - aspirator Frida (odsysa się buzią dla mnie dosyć niewygodne bo dziecko się wierci zaobserwowałam u innych mam, posiada filtry aby się nie zarazić, mimo wszystko dla mnie mało komfortowy) -aspirator Katarek ( odsysa się przez podłączenie do odkurzacza, zazwyczaj mają one regulowane poziomy siły więc jest to bezpieczne, widziałam u znajomych odsysa super jednak co zrobić gdy gdzieś pojedziemy? Ciężko zabrać odkurzacz ze sobą, lub co zrobić gdy oczyścić nos musi tata, który niekoniecznie sobie z tym poradzi, do domu jak najbardziej ale w pogotowiu jednak lepiej mieć elektryczny stąd też taki wybór po zasięgniętych opiniach jak się nie sprawdzi kupię Katarek) 14.PUDER ZASYPKA POD PIELUSZKĘ Najlepiej oceniany puder jaki znalazłam można dostać w Rossmanie, firmy BabyDream 15.PIELUCHY JEDNORAZOWE Czytając wiele opinii na temat pieluch jednorazowych Zdecydowałam, ze początkowo będę używać pampers Premium care, podobno najlepsze pieluchy pampersa. Zaczynam od New born. 16.KREM OCHRONNY PRZED WIATREM I MROZEM COLD CREAM firmy mustela. Koszt około 26 zł za 40 ml. 17.WANIENKA LUB WIADERKO TUMMY TUB Do wyboru: -wanienka lattsam Ikea antypoślizgowa lub inna (potrzebny będzie do niej stojak aby nie myć schylonym bo to katastrofa dla kręgosłupa, przyda się również dla niedoświadczonych gąbka lub mata antypoślizgowa jeżeli wanienka takowa nie jest , można też zakupić leżaczek do wanienki który ułatwi mycie malucha, przyda się również jakaś myjka) -wiaderko tummy tub z e stojakiem (nowość od jakiegoś czasu na rynku, stojak można później wykorzystać dla dziecka jako stojak do umywalki, wiaderko ma bardzo pozytywne opinie, sprawdza się do około 7/8 miesiąca. Potrzebne akcesoria do wiade rka to myjka, cena około 190 zł na allegro) mój wybór 18.KRZESEŁKO DO KĄPIELI Thermobaby firmy Aquababy Produkt dla dziecka od 7 do 16 miesięcy, idealny gdy zakończę kąpiele w wiaderku koszt 60 zl na allegro, dodatkowo krzesełko można postawić np. w pokoju i posadzić w nim malucha . 19.TERMOMETR DO KĄPIELI Kupiłam cyfrowy jest wygodniejszy niż słupkowy, można go wykorzystać jako termometr pokojowy. Koszt około 40 zł (koszt słupkowych około 5 zł) Temperatura wody dla dziecka 36-38 stopni, temperatura pomieszczenia 24-25 tak dla przypomnienia 20.OKRYCIE KĄPIELOWE Z KAPTURKIEM 100x100 firmy Canpol Cena na allegro 28 zł Kupiłam 2 sztuki ponieważ to ręcznik a więc na pewno będę używać na zmianę. Rozmiar 100x100 daje trochę dłuższy czas wykorzystania ręczniczka, czytałam że mniejszymi (też firmy canpol, które mają około 85x90), gdy dziecko szybko rośnie ciężej jest je okryć stąd decyzja o większych rozmiarach zawsze to 10 cm 21.PIELUCHY TETROWE BIAŁE 10 SZT 22.PIELUCHY FLANELOWE Kupiłam 6 sztuk po 5 zł za jedną. Pielucha flanelowa może służyć jako ręczniczek, podkładka pod przewijak itd. Na pewno znajdzie się wiele jej zastosowań i lepiej je mieć nie ma konkretnej firmy ponieważ większość z pieluch flanelowych niczym się od siebie nie różni może jedynie tym, że jedne są we wzorki a drugie gładkie, przeciętna cena na allegro 5 zł 23.PIELUCHOCERATKI Fajny produkt np. na przewijak, na łóżko gdy kładziesz malucha bez pampersa, ceratka zawsze zabezpieczy, koszt jednej sztuki na allegro około 7 zł kupiłam 6 szt,. 24.PRZEWIJAK Cena około 60 zł, duży wybór dostępne praktycznie wszędzie najlepiej Z wysokimi brzegami. 25.MISECZKA NA WODĘ DO MYCIA TWARZY DZIECKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPACERY I WYPRAWY Z DZIECKIEM 1.WÓZEK I FOTELIK SAMOCHODOWY + TORBA NA AKCESORIA Dużo przemyśleń, dużo czytania opinii innych mam. Konkurencje rozwaliła firma Jedo ze swoimi wózkami. Decyduję się na model 2013 za 2200 zł na allegro. Wózek 3w1 z bogatą ofertą dodatków. Zestaw posiada nosidełko maxi cosi na czym najbardziej mi zależało, wpinane do wózka. 2.SPACERÓWKA TYPU PARASOLKA NA Późniejszy etap spacerówka, lekka na lato i wygodna na wycieczki 3.POŚCIEL LUB ŚPIWOREK DO WÓZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USYPIANIE DZIECKA 9.ŁÓŻECZKO + MATERAC Wybór kwestią indywidualna, natomiast materac podobno Najlepiej kokosowy 10.PRZEŚCIERADŁO Z GUMKĄ FROTTE LUB BAWEŁNIANE 11.KOCYK Z POLARU 90x110 CM FIRMY BabyOno Koszt 20 zł na allegro Kupiłam dwa kocyki, jeden na spacery drugi do spania i innych czynności, kocyk przyda się później maluszkowi jak będzie większy więc na pewno 2 sztuki się nie zmarnują. Ma pozytywne opinie wśród mam 12.KARUZELA NA ŁÓŻECZKO Przydatna rzecz, jako pierwsza zabawka dla twojego dziecka Czytając o karuzelach 2 najlepsze wg mnie z ładnymi zdobieniami i melodyjkami to rain forest Fisher price oraz karuzele firmy Tiny love koszt karuzeli 170 zł 13.CERATKA HIGIENICZNA POD MATERACYK Umieszczając ceratkę między prześcieradłem a materacem zapobiegamy zamoczeniu, tanie i pozbawia nas problemu cena około 3 zł za sztukę na dzień dobry kupiłam 5 sztuk. 14.NIANIA ELEKTRONICZNA Z MONITOREM ODDECHU 15.OCHRANIACZE NA ŁÓŻECZKO 16.KOŁDERKA I PODUSIA 17.POŚCIEL NA KOŁDERKĘ I PODUSIĘ Najlepiej zaopatrzyć się w kilka kompletów (3). Firma amy posiada dobrą jakościowo pościel lecz droższą, natomiast wersja tańsza i też dobra do kupienia np. w sklepie Ikea 18.ROŻEK NAJLEPIEJ Z KOKOSEM 2 SZT. 19.OTULACZEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APTECZKA DLA DZIECKA 1.ROZTWÓR SOLI0 FIZJOLOGICZNEJ (do noska, do oczu) 2.ROZTWÓR WODY MORSKIEJ 3.COŚ NA KOLKĘ Najbardziej polecany i skuteczny warto mieć w apteczce na kolki dla maluszka Bobotic lub Kateter rektalny windi dla niemowląt (SkandProjekt na zrobienie kupki i gazy do pupy) 4..TERMOMETR DO MIERZENIA TEMPERATURY DZIECKA (DOUSZNY) FIRMA BRAUN THERMOSCAN IRT 4520 KOSZT 104 ZŁ NA ALLEGRO Czytając wiele opinii na temat termometrów ten miał najlepsze, dokładny pomiar temperatury w kilka sekund w uchu dziecka, prosto i wygodnie a o to mi chodzi dla tatusiów też prosty w obsłudze Kapturki (nakładki douszne) bezproblemowo do kupienia w większości aptek 5.PARACETAMOL W CZOPKACH 6. maść majerankowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DODATKI 1.LEŻACZEK LUB LEŻACZKOBUJACZEK Wygodne dla mam, które chcą mieć dzidzie przy sobie 2.Mata edukacyjna Po prostu mata rewelacja dla bobasa 3.PROSZEK DO PRANIA DLA NIEMOWLĄT Najlepsze opinie na rynku, każdy nowy ciuszek powinien być wyprany zanim założysz je dziecku. Dostępny w większości marketów do białego i koloru 4.LAKTATOR na chwilę obecną nie widzę konieczności zakupu, tak naprawdę wyjdzie w praniu czy będzie potrzebny czy nie, zawsze można na szybko dokupić a po co ma stać i zbierać kurz 5.Krem na rozstępy polecam firmę mustela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBRANKA 1.ŚPIWOREK do wózka 2.KOMBINEZON Z RĘKAWICZKAMI do wózka, zależy od pory roku w jakiej dziecko przyjdzie na świat na zimę na pewno przyda się grubszy i cieplejszy w lato wystarczy grubszy pajacyk. 3.SKARPETKI rozmiar 16/18, uwaga na ściągacze aby nie uciskały 4.RĘKAWICZKI NIEDRAPKI 5.CZAPECZKA 2 bawełniane cieńsze do szpitala, 2 bawełniane grubsze na spacery 6.SWETEREK LUB BLUZA 2 szt. 7.ŚPIOSZKI Z RĘKAWAMI I NOGAWKAMI 3 szt. najlepiej z zatrzaskami w kroku 8.PAJACYK 56-6szt. / 62-6szt. / 68-3szt. Najlepiej rozpinane po całości 9.BODY Z DŁUGIM RĘKAWEM BEZ NOGAWEK 56-3szt / 62-3szt. /68-3szt. najlepiej rozpinane po całości 10.BODY Z KRUTKIM RĘKAWEM BEZ NOGAWEK 56-3szt / 62-3szt. /68-3szt. najlepiej rozpinane po całości 11.KAFTANIK Z DŁUGIM RĘKAWEM 62-2szt. 12.KOSZULKA BAWEŁNIANA 62- 2 szt 13.DRES może się przydać od około 3 miesiąca 14.SPODENKI mogą się przydać od około 2 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×