Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Gość oczekująca na dobre wieści
Dzięki Joasieńka! ja też trzymam mocno kciuki. U nas to chyba problem był u mnie. Mąż - wyniki wzorowe, nawet ponad przeciętną. Mieliśmy jedną inseminację, ale nieskuteczną. Miałam laparoskopie w celu sprawdzenia drożności i wycięcia ognisk zapalnych endometriozy. Teraz już powinno być ok, staramy się i czekamy na wieści.... wiem, że to jeszcze wcześnie, za wcześnie, więc trzymam emocje na wodzy odkładając radość na później, na czas kiedy będzie to bardziej prawdopodobne. Dodam, że badanie które zrobiłam to było HCG a nie Beta HCG, nie wiem czy to ma znaczenie :) Na pewno jeszcze się odezwę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
robilam pierwsze wyniki w ciazy i chyba mam kiepska morfologie. Pomozecie z interpretacja wynikow ? RBC 3,53 (norma 4,20-5,40), HGB 10,7 (12,0-16,0), HCT 32,1 (37,0-50,0) wizyte mam dopiero 09.05.2013. prosze o pomoc w interpretacji. Chyba ze u kobiet w ciazy sa jakies inne normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, masz anemie, ja przed ciążą miałam dwa razy. Już teraz kup sobie suplementy diety, 2 strony wcześniej rozmawiałyśmy o różnych tabletkach. Dodatkowo jedz wątróbkę i czerwone mięso. Takie wyniki mogą powodować, że nie masz siły. Ja kiedyś hemoglobinę miałam w parametrze poniżej 10 i nie miałam siły wstawać z łóżka, w ogóle apetytu nie miałam itp. Ogólnie, to nie dramat, lekarz na pewno Ci zaleci branie żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca na dobre wieści- beta Hcg a hcg to dokładnie to samo badanie, powtórz badanie za dwa dni i jesli ładnie przyrosnie będzie dzidzia :) paula- oczywiście że morfologia kobiety w ciąży ma inne normy, w końcu to oddmienny stan ;) mój gin mi zawsze przekresla normy laboratoryjne i tak np.. RBC norma w ciąży jest od 3 a nie od 4 HCT tez od 30 a nie35, urozmaic dietę i czekaj na wizytę, mam nadzieje ze lekarz Cie uspokoi i moze tez jakies witaminki zaleci ? powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ewidentnie masz anemie, sprawdz jaki masz wynik MCV, jeśli ponizej 81 tzn że to z niedoboru zelaza. Porównaj wyniki z jakimiś starymi, moze masz wrodzone uposledzone wchłanianie żelaza i zawsze miałaś niskie parametry, to częste u młodych kobiet. Wybierz się do rodzinnego bo trzeba najpierw zrobić diagnostykę a nie zaczynac od leczenia. Trzeba wiedzieć jaka jest przyczyna, bo nie jest to z powodu ciązy bo u Ciebie to chyba poczatek i nie jest to na tle ciąży, to za wczeesnie. Spokojnie to się dobrze leczy, ale musisz wiedzieć co leczysz a nie tylko uzupełniać niedobory. Jesśli MCV obnizone to niedobór zelaza. oczekująca... w ciaży powinno się robic beta hcg bo tylko to produkuje trofoblast, hcg również inne komórki, ale nie w takiej ilosci jak ty masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
już lykam witaminy od tygodnia.co do watrobki to czytałam że kobiety w ciąży nie mogą jej jeść.chyba nie muszę dzwonić do lekarza w sprawie wyników.mąż mi właśnie wycisnąć sok z buraka i pije(ble )ale dla dziecka wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki , u nas dziś piękny dzień :-) Joasieńka dzięki ja nawet nie wiedziałam w czym wyrażone są te wartości wód płodowych , wiedziałam tylko tyle że dr podczas usg to widział. Co do wymazów przed cc to jeszcze nic nie robiłam i nie wiem , mam wizytę w poniedziałek to dowiem się wszystkiego. To już ''robotę '' też masz na ukończeniu , miłego baby shover ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia wierzę że się wystraszyłaś ale myślę że u Ciebie to też chwilowe lenistwo Małej bo moja wczoraj wieczorem znowu zaczęła brykać jak dawniej , więc odetchnęłam. To że masz poziom wód na dolnej granicy normy nie oznacza że zaczniesz wcześniej rodzić , zawsze to jednak w normie. Będziesz na wizycie to zapytaj o to i jakie masz wartości tego indeksu co mówiła Joasienka. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusia miałaś rację ten ostatni miesiąc to walka o ''przetrwanie '' każdego dnia żeby wszystko było w porządku. Prawdą jest też to że jak się coś robi np jak jestem w pracy to nie odczuwa się tych bóli pleców itp jak w domu ;-) Buziaczki dla Was dziewczyny 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia jakoś ciągnę - nikt za mnie tego nie zrobi , jutro znów przyjeżdza moja ''wybawicielka'' do sprzątania to działąmy dalej . Udanych zakupów , pochwal się wieczorem co tam wyszarpałaś fajnego ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Oczekująca na dobre wieści Joasienka ma rację ,na tak wczesnym etapie ciąży musisz tylko czekać. Oby betka ładnie wzrastała , czekamy na wieści. A beta HCG to to samo co HCG całkowite. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt cieszę się że Twój maluszek wreszcie bryka jak należy i jestes spokojniejsza, fajne uczucie co ? A jak Ty się czujesz , czynisz już jakieś przygotowania i zakupy?? buziaki zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Paula masz lekką anemię ale nie ma tragedii , ja się z tym zmagam od początku i żyję. Przy obniżonej hemoglobinie erytrocyty i hematokryt też są zaniżone to normalne. Musisz więcej pić to podciągniesz HTC i myślę że dieta na poprawę HGB na początek wystarczy. Bardzo podnosi czerwone mięso i sok z buraków , żółtka jaj , orzechy , wątróbka także ale ostrożnie bo zawiera także toksyny np. Co do witamin to powinnaś się skonsultować z lekarzem bo to sprawa indywidualna , lekarze z reguły zalecają w pierwszym trym tylko kwas foliowy potem dopiero witaminy więc lepiej zapytać , bo nadmiar niektórych minerałów też nie jest dobry wiadomo. Lekarz może zapisać Ci też żelazo np Tardyferon ale nie bierz nic na włąsną rękę. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Jeny jak samopoczucie? Ja ide zaraz walczyć dalej ;-) Dziś nawet dobrze spałam;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Miłego dnia dziewczyny 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jeśli nie jesteś w stanie przełknąć soku z buraka to kup sobie w kapsułkach - to wybawienie. Nieźle też smakuje sok z jabłkiem , można go kupić w tesco stoi w chłodni na stoisku warzywnym obok soku jednodniowego z marchewki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
Jossienka Pozostale wyniki mam dobre.przed ciaza robilam badania i byly ok.witaminy kazl mi lykac lekarz jeszcze przed zrobieniem wynikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje się dobrze. Już pierwsze zakupy ubranek zrobiłam trochę od szwagierki będę miała i bratowej. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula a MCV masz w normie??? Przy niedoborze żelaza powinnaś na 100% miec obnizone. A witaminki nie poprawiają Ci wyników? Który to tydzień. MCV masz na wyniku pod HTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekająca na dobre wieści
dzięki dziewczyny! przed nami majówka, więc kolejne badanie podejrzewam, że zrobię dopiero 6 maja. Może wtedy wyjdzie coś konkretniejszego :) na pewno się odezwę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy moje codzienne spacery mogły mieć/mają wpływ na to że maleństwo mniej się rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski kini pytanie do ciebie i co z mała?? wiem że wszytsko oki ,ale napisz czy znalazłas jakis sposób na rozruszanie małej??? ja w poniedziałek byłam na usg Nati waży 3 kg i tez jakos od dwuch dni mało go czuję .Niby sie rusza czeam bardzo a potem pare godzin nic i jeden kopniak martwie się bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keyt tak ma wpływ , im więcej Ty się ruszasz tym mniej maleństwo bo go kołyszesz cały czas ;-) poza tym może się też więcej ruszać kiedy Ty śpisz . Nie martw się. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Nadziejka byłam na usg na szczęście wszystko ok. Mówiła że dzieci jak my mają gorsze i lepsze dni. Pomóc może też Twój bezruch , zjedzenie czegoś słodkiego , wypicie soku pomarańczowego lub zimnego mleka , ja próbowałam nastawiać to jajko ale nie działało , możesz też poszturchać brzuszek. Co do liczenia ruchów to ponoć na godzinę ma się poruszyć z 10 razy , na innych stronach piszą że na dwie godziny ale ja spanikowałam bo naliczyłam np 4 na godzinę i byłam cała zes.... ale wczoraj na szczęście wszystko wróciło do normy i brykała bardzo wieczorem. Także obserwuj a jeśli Cię to niepokoi to idź na usg lub ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
joasienka MCV mam w normie tzn. 91 (na wyniku norma od 80-98) 9 tydzien ciazy keyt1211 tez czytalam ze spacerowanie uspokaja dziecko i kolysze do snu i mozna czuc duzo mniej ruchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini To super, ze wszystko wróciło do normy. Masz racje, że ten ostatni miesiąc to tylko myslenie, aby wszystko było ok, ale trudno musimy jakoś dać radę. Moja Wiki rano o 3.30 zaczęła akcję biegania po moim brzuchu, więc się też uspokoiłam. A co do tego wymazu na paciorkowce, to moja ginekolog powiedziałą mi, ze jak będzie robione cc to nie trzeba tego robić. Zagrożenie zarażaniem się przez dziecko tymi paciorkowcami jest tylko wtedy, jak dziecko przechodzi przez kanał rodny. A te hch to nie mam pojęcia jakie są normy. U mnie dzisiaj właśnie Mąż położył wykładzinę. Jeszcze trzeba tylko jechać do sklepu, żeby obszyli te cokoły i kupić listwy progowe. W każdym bądź razie chyba dzisiaj po południu zajmiemy się rozpakowywaniem komód i kolejno łóżeczka i wózka. A ściany na razie zostaną białe, bo w Niemczech wynajmujemy mieszkanie i jest taka zasada, że przy wyprowadzce muszą znów być białe. Ale w końcu tak jak piszesz na początku nasze dzieci będą spały z nami w pokoikach, a ładny pokoik dla Małęj zrobimy w Polsce we własnym domu. keyt super, że już wyraźnie czujesz ruchy, teraz to będziesz spokojniejsza, albo i nie, jak to widać po mnie i kini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż dziewczyny jakoś niewesoło. Mam zapalenie pochwy i jeśli chodzi o te wody płodowe to dr kazał mi kupić Test Przedwczesnego Pęknięcia Pęcherza Płodowego - i zrobić go - no ale nie da rady go kupić i załatwić w aptece i on zamówi mi przez neta. Pewnie bedzie kosztował kokosy, ale to szczegół, oby było dobrze. Boję się. Mam nic nie robić do czasu testu. Wierzę że tylko mnie tak straszy, że będzie dobrze. Synuś kopie, więc wierzę, że jest silniejszy ode mnie. Paula 111 - co do wątróbki to pytałam i jednego i drugiego swego dr i oboje powiedzieli ze wolno jeść, ale nie za często - raz na miesiąc. I ważne jest by dobrze ją wysmażyć. Z kolei czytałam jakąś ulotkę, że najlepiej jeść wątróbkę drobiową. Wątróbka to dobra dawka żelaza, ale zawiera sporo wit.A która ponoć wywołuje skurcze - dlatego jest niewskazana. Ale raz na jakiś czas możesz - ja jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, u nas piękna pogoda. Zaczęłam już kupować dla naszej Marysieńki troszkę rzeczy. Jak na złość niedaleko mnie jest ciuchland gdzie mają piękne rzeczy dziecinne, we wtorki jest wszystko po 1zł. Jeszcze ze dwa wtorki i mąż mnie do domu nie wpuści:) Wybraliśmy też wózek, kupimy Quinny buzz 3, ale używany. Mam koleżankę w Holandii, znalazła mi w super stanie za 250 e. Chyba to prawda, że przy dziewczynce jest smak na słodycze, ja nigdy nie jadłam a teraz mam fazę na rogaliki 7days z czekoladą i lody, dużo lodów... a dupa rośnie. Mam sporo pracy, nauki, praktyki więc czas leci mi szybko. Jutro chwila relaksu i zaczynamy sezon "działkowania" nad jeziorem :D Ja też polecam buraka w kapsułkach:) Świetna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanka hihihi :) lody dużo lodów, oj taaaakk :D w życiu nie jadłam tylu lodów co teraz, w lodówce algidy nie ma takich których nie próbowałam ! a najbardziej lubie magnum w białej czekoladzie mmmmmm :)a dupa rosnie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiego mi smaka na lody zrobilyscie, ze az sobie poszlam po magnum. Ja jem teraz niewyobrazalne ilosci, jestem glodna co dwie godziny. na szczescie, jeszcze waga pod kontrola, no ale ja jestem dopiero po 9. tygodniu. I wiecie co Wam jeszce powiem? Chcialabym, zeby moje piersi juz zawsze byly takie jedrne i pelne. Moj maz nie moze sie od jich odczepic, co chwila mnie smyra i mowi, ze mam wielkie bimbaly :) ja normalnie nie mam duzych piersi, a teraz sa takie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APaula jeśli witaminy Ci nie pomogą, ani dieta tzn ze przyczyna anemii nie jest niedobór Fe, i nie ma sensu jeść tyle żelaza, to nie jedyna przyczyna niedokrwistosci. MCV powinnas miec obniżone. A może będziesz miec blizniaki? Wtedy anemia ciazowa jest wcześniej :-))) Tak poważnie to zajmij sie tym jeśli po tym wszystkim wyniki sie nie poprawia . Nie byłaś ostatnio na coś chora albo masz jakaś chorobę przewlekla np. Astmę? Wtedy występuje niedokrwistosci z MCV w normie, czyli tkz niedokrwistosc normocytarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula albo po prostu powtórz wyniki bo może opilas sie za dużo płynów poprzedniego dnia i miałas rozcienczona krew, spotkałam sie z tym w pracy nieraz. Bo wszystkie parametry masz syntetyczne obniżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
joasienka trzy dni przed pobraniem krwi , dosc mocno mi krew z nosa w nocy poleciala.Pozniej przez dwa dni jeszcze troszke, ale raczej przy wycieraniu nosa. Wszystko wygladalo to na pekniete naczynka. Moze to tez mialo jakis zwiazek z tym wynikiem. mam oslabiony organizm.Wstrzymam sie chyba do wizyty u lekarza i nie bede panikowala, zaczne lepiej sie odzywiac i zobaczymy co powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca na dobre wieści
Dziś powtórzyłam test po 2 (chociaż) jasnych kreskach ani śladu, to będzie raczej kolejne rozczarowanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja28 nie martw się. Jak dziecko waży już 3 kg, to naprawdę nie ma miejsca w brzuszku mamy na akrobacje. Przez cały dzień tez pojawiają sie pojedyncze kopnięcia, a nie cała seria, a newet takie leciutkie, których nie zauważamy. A co do liczenia tych ruchów to są różne metody. Generalnie lekarze mówią, że powinno być 10 ruchów na godzinę, jeśli nie ma to w 2 godziny, ale takie minimum to jest 10 ruchów w ciągu 12 godzin. Zwykle lekarze mówią, że jak się nie czuje żadnych ruchów w ciągu 8 - 12 godzin, to wtedy należy pojechać do lekarza na kontrolę, czy wszystko ok z Maluszkiem. kanapka przykro mi bardzo, że przyplątało się Tobie zapalenie pochwy, ale niestety różne infekcje intymne u kobiet są częste. Pewnie dostałaś jakieś leki na wyleczenie tego. Kiedyś też szukałąm tego testu odnośnie wód płodowych, ale nigdzie nie znalazłam. Generalnie one ni są drogie, jakoś w granicach 30 zł. Jak Synuś kopie tzn, że jest mu dobrze, także uzbrój się w cierpliwość. Wszystko będzie dobrze. Podobno lekarze mają takie testy nawet w gabinecie, że jeśli występuje podejrzenie u kobiety sączenia się wód płodowych to sami sprawdzają, albo na IP pewnie mają większe możliwości. marietanka Myślę, ze Mąż Cię nie wyrzuci za zakupki dla Marysieńki. Gorzej byłoby jakbyś dla siebie znosiła reklamówkami ubrania. Ja też jem dużo słodyczy, chociaż staram się troche ograniczać, ale każdego dnia coś słodkiego musi być. A efekty widać! Ale trudno, jeszcze 2 tygodnie i Malutka wyciągnie z Mamusi resztki sił i kilogramów. oczekująca na dobre wieści trudno powiedzieć, ale ja radziłabym Ci powtórzyć po dwóchdniach betę i zobaczyć czy jest prawidłowy przyrost, bo niestety testom nie zawsze można wierzyć, a beta da Ci 100% pewności. Trzymam mocno kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia- ja nie mam pojęcia jak ten test wygląda, ile kosztuje, nieważne. Ale 30zł to w miarę - myślałam że będzie droższy. Ciekawe - jeden test będę musiała zrobić czy 2. A te IP - to co to takiego? Sorki ale nie wiem. Synuś kopie, wierci się - kochany mój maleńki - moja jedyna radość. Już go kocham nad życie. Wczoraj tak się nastraszyłam że pani w aptece się rozpłakałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam bóle krzyża ten ból często przechodzi jak odpoczywam ale potrafi mnie też najść podczas odpoczynku, mam miękki brzuch i brzuch mnie nie boli a ten ból krzyża promieniuje trochę do pośladków i na boki na biodra, jest bardzo dokuczliwy piekący. Co o tym sądzicie? Nie wiem kiedy mogę to zwalać na przeciążenie kręgosłupa a kiedy że coś się dzieję??? Pomocy. Miłego weekendu dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×