Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Paula, tez mam to badanie prenatalne w tym tygodniu, co Ty. Jak do tej pory idziemy leb w leb z badaniami :) Ja mam w Hahsie, a Ty gdzie? Plci nie bedzie widac raczej, bo to za wczesnie. Tez mnie ciekawi, czy to dopochwowo czy przez brzuch, powiedzcie dziewczyny. Ja juz nie moge sie doczekac, az pierwszy trymestr skoncze. Po pierwsze juz nie moge niesc tych mdlosci, po drugie jakis mnie niepokoj wczoraj zlapal, ze cos jest nie tak i ze to jeszcze w sumie miesiac, kiedy tyle moze sie zdarzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
Morganna86 ja mam USG w VitroLive. Tak jak mowisz jeszcze dluga droga przed nami. Pracujesz? Pochwalilas sie juz rodzinie? Na ktorego masz termin porodu wyznaczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile to badanie w vitro bedzie kosztowac? Mi sie udalo, bo jestem ubezpieczona w medicoverze z zakladu pracy i mam te badania w pakiecie, a ponic sa kosztowne. Pracuje, ale juz uzgodnilam z szefem, ze w polowie czerwca ide na zwolnienie. A jutro zaczynam ponad dwa tygodnie urlopu do tego, wiec jak wroce, to niecaly miesiac mi zostanie. Powiedzialam rodzinie, szefowi i jeszcze paru osobom. Ogolnie, po tym badaniu, gdy serce zobaczylam, to jakos tak peklam i juz zaczelam mowic niektorym, ale nie wszystkim. W pracy wszystkim powiem za miesiac, po kolejnym badaniu. Termin porodu mam na 25 listopada, ale ja zakladam cesarke, wiec pewnie wczesniej wypadnie. Ty zdaje sie jestes juz na zwolnieniu? Dobrze pamietam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
Morganna86 tak ja jestem na zwolnieniu.termin porodu mam na 28listopada.Lekarz tak szybko powiedział ci że masz wskazania do cesarki ?my jeszcze nawet nie poruszalismy tematu porodu.według cennika to usg w vitro kosztuje 200zł.doktor mi polecił żebym tam robiła,bo ponoć robi je jeden z najlepszych lekarzy w Polsce.oczywiście nie namawiał,te usg jest dobrowolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra mowila, ze placila 500zl za badania prenatalne, ale to chyba razem za wszystkie, a ich tam wicej jest niz tylko jedno usg. W hahsie to badanie ponic robi ten sam lekarz, co w vitro. Lekarz oczywiscie o cesarce nic nie mowil, ale po pierwsze, w rodzinie mojego meza wszystkie dzieci rodza sie olbrzymie, po 5kg, a po drugie, ja po prostu wole cesarke i bede na nia nalegac raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole, jak to moZliwe, ze zaszlas w ciaze dwa tygodnie pozniej niz ja, a termin porodu masz tylko 3 dni pozniej? To dziwne jakies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mialam wczoraj pierwsze prenatalne i mialam je na nfz i drugie tez bede miala a leczylam sie prywatnie w provicie w katowicach, poproscie waszego lekarza o skierowanie, na ktorym zaznaczy ze ma jakies uwagi co do ciazy i wtedy macie za darmo zawsze to jakies zaoszczedzenie kilku groszy np na rzeczy dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z usg i dr powiedział ze mam mało wód płodowych. Wie któraś co to oznacza? Powiedział że wytłumaczy mi w piątek na wizycie. No ale teraz do piątku będę buszować po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapko pij poprostu dużo wody mineralnej ;) tez ok 8 tyg miałam mało wód, lekarka kazała pic wodę i to wystarczyło... a wody płodowe to nic innego jak te w któych pływa Twoja dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka jakby było coś nie w porządku, to lekarz od razu wyjaśniłby Ci co robić, a nie czekał do piątku. Na razie spróbuj więcej pić. Jeszcze jest taka opcja, że jeśli kobieta w ciąży ma za mało wód płodowych, to uzupełniają je, podając płyn infuzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
Morganna86 Termin porodu liczy sie od daty ostatniej miesiaczki, bez wzgledu na to czy to jest ciaza naturalna czy in vitro. ja ostatnia miesiaczke mialam 21.02.2013 i wedlug kalkulatora, lekarza i usg wychodzi na 28.11.2013. Nie wiedzialam ze mozna poprosic o cesarke, myslalam ze lekarze raczej nie sa do niej sklonni jesli nie ma podstaw. Jesli cos wiesz ez mozna sie tak z lekarzem umowic to daj znac, bo chyba sama tez bym wolala cc. Ja wizyte u lekarza mam 09.05.2013 a 14.05.2013 samo usg i robi mi doktor Węgrzynowski , Tobie tez?? pewnie ze bym wolala zaoszczedzic i nie placic no ale niestety jak sie prywatnie lecze to koszty musze poniesc. To i tak jest kropla w morzu z tym co wydalam na te wszystkie in vitra ktore splacam do tej pory.najwazniejsze zeby bylo wszystko ok z dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki.. xxx Edzia... trzymaj się dzielnie Kochana... to juzżżżżż.. :-) xxx Paula.. No nie do konca masz racje... Gdyby bylo jak mowisz, to ja wg okresu powinnam rodzic jakis mc wczesniej, bo ostatnia @ mialam jakos w polowie wrzesnia. Licza mi tak, ze od dnia zaplodnienia komorek odejmuja 14 dni (to mialabym byc ta miesiaczka) i to jest niby 1 d.c. xxx Kanapka.. Ja nic nie wiem o tych wodach, ale tez mysle, ze jakby byl powod do zmartwien, to lekarz by tego tak nie zostawial, tylko od razu reagował, takze spokojnie... xxx Miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
lonislawa mnie prowadzi lekarz który mi prowadził całe in vitro i tak mi powiedział i tak wpisał w kartę ciąży.myślę że wie co mówi bo zajmuje się głównie nieplodnoscia .zresztą usg w późniejszej ciąży wszystko zweryfikuje.moja koleżanka miał termin na 22 czerwca a po wczorajszym usg już jej zmienili na 15 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ja nie ujmuje wiedzy ani Tobie, ani Twojemu lekarzowi... Pisze z mojego doswiadczenia. Ja stymulowałam się mc i mnie nie obliczają terminu porodu od miesiaczki, a od dnia zapłodnienia komorek minus dwa tyg.. i tak liczyło mi 3 lekarzy, zupełnie od siebie niezaleznych, bo akurat na tylu do tej pory udało mi się natrafić.. Widocznie są jakieś "odchyły od normy". i jak na razie wszystko jest zgodne z wyliczonym terminem porodu, mam na mysli usg, a jestem w 7mcu ciąży. Oczywiście prawdziwy dzień porodu zweryfikuje wszystkie te wyliczanki, ale czy na niego bedzie miala akurat wpływ data porodu a nie inne czynniki, tego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
lonislawa od dnia zapłodnienia komórki czy transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula a kiedy ty masz badania prenatalne bo je robi sie około 12 tygodnia. dodatkowo możesz poprosic lekarza o skierowanie na nfz bo ja też prywatnie sie lecze w klinice w ktorej wykonuja invitro i dostalam takowe, co do tygodni jestem teraz w 13 tygodniu wg miesiaczki i poród mam na 3 listopada a ostatnia @ mialam 26 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie twój termin porodu mneij więcej sie zgadza bo między nami jest rożnicy 28 dni, więc twój wypadałby na około 31.11 a wczoraj lekarz mi powiedzial ze wg badan prenatalnych na 30.10 wiec te kilka dni wczesniej takby ci wychodzilo kolo 28 wlansie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
lonislawa no to nie mam co myśleć bo według tego dnia zapłodnienia to też mi wychodzi taki termin,bo mialam podany zarodku 5 dniowy.na innym forum dziewczyny pisały że od transferu 14dni.pewnie razy lekarz jakoś wedłu siebie liczy i wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
anulka jak będę miała usg to będzie koniec 11 tygodnia.nie mam pojęcia czy w Szczecinie gdzieś robią takie usg na nfz,muszę poszperac w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, ale co ma do tego transfer? Nie rozumiem.. Do zapłodnienia zwykle (w nat. cyklu) dochodzi ok. 14dnia cyklu, tak? Potem taki zarodeczek dalej się dzieli i wędruje, zeby zagnieździć sie w ściance macicy, a u nas on sobie w tym czasie leżakuje w laboratorium.. jaki więc ma wpływ na date porodu transfer? To zapłodnienie jest ważne. A co jeśli np. ja mialam podane w 2 dobie zarodki? Ty w 5tej... czyli I ja, i Ty wyliczamamy sobie porod odejmujac te 14 dni od transferu? To i tak jest te kilka dni roznicy, choc w sumie tak chyba wlaśnie licza przy mrozakach.. Ale nigdy się nie interes., wiec pewności nie mam. No ale ok, niewazne. Najwazniejsze, zeby dzieci byly zdrowe, a kiedy juz one przyjdą na ten swiat, to już drugorzedna sprawa ;-) Pozdrawiam, zmykam do pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula oni w twojej klinice zrobia ci na nfz nawet, jezeli poprosisz lekarza o skierowanie na 2 pierwsze badania nie musisz nigdzie jezdzic i szukac. wystarczy ze lekarz zaznaczy na skierowaniu, ze ma np watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka tak robia w provicie bo maja podpisany kontrakt z nfz ja tez mialam 2 pierwsze prenatalne na nfz, ale nie wszystkie kliniki maja podpisana umowe i trzeba placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
anulka858585 a jesli klinika nie ma umowy podpisanej z nfz ? powiem Ci ze pierwszy raz slysze zeby tak bylo. Nie mowie ze tak nie jest, poprostu sie z tym jeszcze nie spotkalam. Moja przyjaciolka miala zagrozenie w ciazby, choruja na chorobe Hashimoto, przyjmowala ogromne dawki lekow a mimo to lekarz kazal jej to badanie zrobic prywatnie. Moja bratowa jest tez teraz wciazy do lekarza chodzi panstwowo i za tydzien tez ma badanie i tez kazali jej zrobic prywatnie. moze lekarze nie mowia tego pacjenta zeby kase zaoszczedzic.jednak takie usg troszke kosztuje. lonislawa ja rowniez nie mam pojecia co ma transfer do wyliczania terminu porodu , ale na forach na bocianie tak dziewczyny pisaly i to lekarze z wykfalifikowanych klinik im mowili tak jak np z Białegostoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, mi bedzie robil ten sam lekarz, jeszcze nie mam dokladnie terminu, ale to bedzie ten sam tydzien, co Ty. A wizyte u ginekologa mam 14.05. Z tymi miesiaczkami to faktycznie wypada, jak u mnie, bo ja mialam 18.02 ostatnia. Z tym ze ja wiem, ze u mnie zaplodnienie nastilo jakies 13 dni potem, a Tobie komorki zaplodnili w ktorym dniu cyklu? Robia Usg na nfz na pewno, zdaje sie ze w Zdrojach albo na Pomorzanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem jak u was bedzie z tym na nfz ale warto zapytac, bo zawsze macie dwa badania za darmo a za reszte i tak płacimy. a jezeli wasza klinika ma podpisane z narodowym funduszem to tymbardziej. ja osobiscie gdybym mogla zrezygnowalabym z zusu bo mi to o dupe rozbic przez cala ciaze 2 badania za darmo smieszne, nie wiadomo po co płacic tyle kasy na skladki... pytajcie dziewczyny bo szkoda pieniedzy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam dzis wyniki morfologii bo jutro mam wizytę i wyszły mi krwinki białe powyżej normy.. niewiele bo 10.23 a norma do 10 i przyjrzałam poprzednie i całą ciąże regularnie rosły od 5 na początku... powinnam sie martwic ? nie wiecie czasem ? w necie wyczytałam ze niby mogą być troche wyższe ale jednak sie zdenerwowałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny a CRP masz w normie ? ; jeśli tak i z moczem wszystko ok to nie masz się czym martwić; w ciązy norma jest do 15 tys, a nie 10. Zeby cię pocieszyć to powiem Ci że ja jestem rekordzistką; startowałam z 10, a ostatnio wyszło mi 19 tys !!! Stanu zapalnego nie mam, CRP w normie, byłam nawet u hematologa, ale każdy rozkłada ręce i mówi, że taka moja uroda. Takze skontroluj CRP, jesli jest ok, to spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula-111
Morganna86 w 14 dniu cyklu mialam zaplodnienie komorek, a 5 dni pozniej transfer. Ciagle mi sie wydaje ze jestem jakas przeziebiona, ale nic mi nie dolega oprocz tego ze ta fizycznie sie czuje. Ciagle mi zimno, ale buchnie mi goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×