Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

dziewczyny ja nie wiem czemu te posty się nie dodają byłam na forum inesminacji i normlanie się wszystko wysyła a u nas to ja nie wiem jakies zamulenie jest .... ale dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu- hihi ja jak usiąde mężowi na kolanach to on sie robi czerwony i ma problemy z oddychaniem wiec nie chce go zabic ;) pozycja ze ja na górze odpada definitywnie ;) raczej na boku i on z tyłu ale nie wiem czy sie zdecyduję bo sie boję zeby dzieku w głowe czegos nie zrobił :D morganko- masz racje, ja wiem jak sie po laparoskopii czułam ! to prawda- kazdy inaczej to przechodzi.. zobaczymy jesli chodzi o odwrócenie dzidzi to u mnie dosc długo leżała poprzecznie chyba do 30 tyg ? a póżniej fik i nawet pamiętam kiedy to zrobiła bo mi strasznie brzuch przekręcało wtedy i ok 34 na wizycie juz była główką w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewoje :) melduję się i ja :) weekend nas nie rozpieszcza pogodą więc szukam sobie zajęć po domu bo nie mam co ze sobą zrobić, 2 miesiące na l4 a gdzie reszta ciąży, i w sumie juz mi sie pomysły wyczerpały... pozdrawiam mamusie i ciezaróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Gusiu - czasem myślę ze to nie ja a po prostu on odziedziczył hormony które to mi powinny towarzyszyć. Pojechałam do dr - wróciłam - obiadek był gotowy, suróweczka, pozmywane po śniadaniu, nawet namiętnego całusa dawał przed wyjsciem do pracy - ale ja nie chciałam, co więcej dał buzi dla synka i położył rękę czy kopie a mały akurat sie ruszył (podlizuje się smykuś do tatusia). Nie potrafię go zrozumieć. Jak wiatr zawieje. A najgorzej że wnerwi, ja oczywiście się zdenerwuje, a on że mi już zajob odbija i twierdzi że idzie spać i zostawi mnie zdenerwowaną, zapłakaną. Najbardziej boję się tych bóli a wstydzę się powiedzieć dr że mam takie objawy że jak mąż wkurzy to zwijam się w kłębek. Przeczytałam twój post wyżej. Piszesz, ze skurcze to coś jakby zapowiadająca się @. Bo wiesz ... ostatnio mam bóle pleców, które promieniują i właśnie czuje jakby @ miała nadejsć - takie uczucie. Mam nadzieję że to tylko ot tak - jeszcze niech synuś lepiej posiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
&&&&& Kini u Blanki to jednak zoltaczka fizjologiczne, bez naswietlan. Wydaje mi sie tylko ze przez nią jest trochę ospala. Bardzo dużo śpi i musze ja wybudzac do karmienia bo inaczej za mało przybiera, 10 na dobę, a powinna min. 18. Musze tego pilnować bo ona jest malutka, a boje sie ja dokarmiac bo staci chęć do ssania piersi, no więc przystawiam ja co 2,5h. Co do znieczulenia to pytałam o jakieś dodatkowe,( poczytajcie o TAB to takie znieczulenie w skórę i mięśnie brzucha, które działa miejscowi, ale nie we wszystkich szpitalach to robią, ja to chciałam, ale zaproponowali mi to łączone) a ze znieczulala mnie Kolezanka to tak wyszło, zależy to tez od umiejętności anestexjoloha i chęci i sprzętu. Przez 24 h nie czułam wcale bólu,ale potem pewnie tak jak po samym ZPP. Dzisiaj zdjelam sobie szew i zobaczymy czy tez nie zacznie twardniec, oby nie... &&&&&&& Gusiu mam pytanie odnośnie tej książki język niemowląt, kiedy zaczęłas wprowadzać ten łatwy plan Aluni? Bo u mnie teraz to chyba niemożliwe, robię cuda, a ona i tak zasypia przy piersi. &&&&&&&& Loniu wyżej do Kini napisałam o tym znieczuleniu. Jak sie czujesz? Pracujesz nadal? &&&&&&&& Jeny, Nadziejko jak tam nastroje? Trzymajcie sie ciepło. Wszystko jest do przeżycia. Najważniejsze, ze malenstwo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny moje maleństwo ma się dobrze dzisiaj znowu fikołki robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te forum po ulepszeniach się popsuło wogóle postów niedodaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - a jakie bierzecie witaminki? Bo mi pani w aptece cały czas doradza Vita-min plus mama. I tak pytam z ciekawości - może by zmienić, ale na jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko nie przejmuj się... nie warto się denerwować , pamiętaj że my tu wszystkie mocno Cię przytulamy ;-) a jeśli ma takie przypływy ludzkich odruchów to korzystaj z tego , bo Ci się to poprostu należy , żadna łaska że od czasu do czasu przygotuje ciężarnej żonie obiad i utwierdzaj go w tym :-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia jest lepiej , z dnia na dzień powoli wychodzę z tego kryzysu.. Mam nadzieję że teraz będzie już lepiej , buziaczki dla Michasia 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Morganna to zależy chyba od znieczulenia , ja po cc 12 godz leżałam plackiem dopiero mnie zpionizowali aż mam dotej pory drętwą skórę na udach od leżenia. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzAneta w szpitalu też dziewczyny mówiły różnie o cc , generalnie łatwo nie jest tak czy siak , dziecko i tak musi wyjść więc z konsekwencjami trzeba się liczyć no i niestety potem poród naturalny raczej nie wchodzi już w grę z powodu osłabionej tkanki w okolicy blizny ponoć można pęknąć i lekarze raczej kierują na kolejną cc. Ja fizycznie zniosłam średnio ból pooperacyjny.. No ale każda jest inna , znam dziewczyny co na 4 dzień latały już na zakupy a ja jak te zwłoki.. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy zdarzyło się Wam stop z tyciem? Ja w sumie przytyłam 15 kg (29tc) nie narzekam ale od miesiąca waga stoi i zastanawiam się czy dzidziuś rośnie??? Poza tym u nas mega zgaga, czytam Was i podziwiam ''nasze'' szkraby ale u nas nic się nie dzieję więc siedzę za krzaczkami. Anetko mój Jaś jeszcze się nie przekręcił mam nadzieję że na następnym usg będzie już główką w dół bo ja bardzo chcę rodzić naturalnie. Loniu jak tam czujesz już czkawkę? Urosłaś? 😘 dla Was ja jadę złapać dystansu do Krynicy podobno ma padać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko, ja biore matruelle pharmaton, bo mi takie polecil ginekolog i dziewczyny z forum. Na allegro kupuje, to taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ciężaróweczki i mamusie ::) U nas spokojnie, za krzakami siedzimy bo w sumie nic się nie dzieje. Czujemy się dobrze. dieta w toku. W pon. mam powtórzyć test glukozy. Mała dzisiaj jest dla mnie bezlitosna, wciska mi tyłek i nogi w jelita gdzieś aż boli a przy chodzeniu od razu łapie kolka. Dziewczyny ile ważyły wasze dzieci w okolicach 27 tygodnia? Moja ważyła 1060g w 26t6d czy to nie za mało? Ja osiwieje niebawem przez te zmartwienia. Co do witamin jak pisze Morgana, bardzo dobre są prenatal Matruelle. Jeny może jakieś porządki przyśpieszą? Keyt dobrze, że wszystko w porządku. Kanapko, bradzo mi przykro z powodu Twojej sytuacji, mam nadzieje, że wszystko zacznie się układać jak Maluch przyjdzie na świat. Może to strach przed ojcostwem? Może jakieś inne problemy? Mój mąż coraz bardziej trzęsie portkami. Pozdrawiam mamusie nasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julenka25
gusia mam do ciebie pytanie,masz starsza coreczke o miesiac od mojego synka,czy juz wprowadzilas kaszki deserki?jak to zrobic ile wtedy mleka podawac ile razy dziennie kaszke i kajie sa najlepsze?jestem zielona w tym temacie z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście chodziło mi o pharmaton matruelle, ja w tej ciąży taka roztrzepana jestem, nieprzytomna. Mam wrażenie czasami, że mi gdzieś tam na głowie blond cebulki wyrastają. nie obrażając oczywiście blondynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapko a mój gin jest przeciwny wszystkim specyfikom witamiowym dla kobiet w ciąży, i kazał mi brać kwasy omega 3 dla kobitek cieżarnych i magnez. moje wyniki wszystkie sa ok od poczatku ciazy do tego oczywiscie folik i jodit milka u mnie niestety te bole sa tak silne ze czasami nei jestem w stanie podniesc sie z lozka i biore apap, na szcescie pomaga a kiedys na mnie nie działał, bez tego chyba m sie przekrecila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane moje jestem w końcu nie dam rady was nadrobić dzis ale postaram się pózniej.Tak jak wiecie 28.05 o 9;12 na świat przyszedł Natan ❤️ 56 cm 4400 gr ;o hehe kawał chłopa cukier po urodzeniu sie ładnie unormować choc musieli mu robic krew co trochę nie mogłam na to patrzeć .ma żłótaczkę ale nie musi byc naświetlany zastanawiam sie jak mu pomóc w domu?? pokarm przez pierwsze3 doby był marny wręccz niaki bo w środe w nocy musielismy kupowac mleko bo nie mohłam go nakarmic teraz juz jest dobrze mleko ładnie leci ale teraz wiem co Kini przeżywała straszne doświadczenie dużo łeż prze nie wylałam .Ja po cc 8 godzin pózniej juz byłam na nogach jedyny skutek uboczny to swędzenie wszystkiego połozne sie dziwiły że nic mnie nie boli do czasu oczywiście w drugiej dobie juz brałam morfine masakra. teraz spie na siedząco na leżąco sie nie da tzn da ale wstaje 10 min i rycze z bólu :(Tak czy inaczej macierzyństwo cudowna sprawa trzymasz w ramionach cos co sie stworzyło każdy dotyk usmiech [ choć wiem że to tylko grymas]sprawia tyle radosci i satysfakcji i nawet zmęczenie ,niewyspanie czy ból wynagradza dotym małego włochatego człowieka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julenka Ala ma dopiero 3 m-ce i jest tylko na piersi deserki i inne rzeczy zaczne wprowadzac tak kolo 5 m-c kanapeczko czyli jak chce to potrafi :-) a bole jezeli nie sa regularne moga byc skurczami przepiwiadajacymi, takze nie martw sie a sytuacji gdy m cie tak stresuje unikaj przez wzglad na swojego maluszka. Bo ona wyczuwa twoje emocje i tez sie denerwuje. Tak jak Kini pisala mocno cie tu przytulamy dla poprawy humorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu Dziewczyny - Marietanka, Agaolcia, Jeny .. xxx Marietanko.. Twój dzidziuś jak najbardziej jest "w normie". MÓj tez w tym czasie tak jakoś ważył, nie martw się. Najważniejsze, że dobrze się czujesz, Maleństwo daje o sobie znac.. xxx Agaolciu.. No Ty chudzinka, to mozesz sobie ważyc 15kg wiecej w 29tyg :-) Ja nie chciałabym tej wagi przeskoczyć na koniec ciaży, a nie wiem czy zdołam. Jasio na pewno rośnie sobie swoim tempem i nie ma to nic wspolnego z Twoją waga, to znaczy nie z jej wzrostem. Po prostu moze teraz czerpie sobie z tych nagromadzonych do tej pory kg, dlatego waga na razie nie wzrasta. MOja kolezanka przytyła w sumie 9, z czego 2 zrzuciła przed samym porodem - przypuszczalnie była to woda - a bobas ważył prawie 4kg, także spokojnie.. :-) Czkawkę ma mój Mały średnio 2,3 razy na dobę. Nie przepadam za tym uczuciem, ale przynajmniej wiem, że ma sie dobrze, skoro czka :-D xxx Kini.. ciesze się, że radzisz sobie coraz lepiej, to normalne - początki są trudne i każda z nas ogryza paznokcie w panice przed "nowym" i nieznanym.. Fajnie byłoby, gdyby wszystkie mamusie umieściły w swoich stopkach daty porodów, ale te prawdziwe, czyli zaktualizowały stopki. xxx Kanapko, mnie od jakichś kilku dni też łapią te bóle miesiączkowe i mam twardnienia brzucha coraz czestsze. Nie martwie się aż tak bardzo, myśle, że wszystko jest w normie mimo to, i ze gdyby tak nie bylo, trudniej byłoby nam urodzić. xxx Lecę na zakupy. Jutro przyjezdzają goście na tydzien do nas z dwójka maluszków - złapię troche doświadczenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak spokojnie od wczoraj czy znów się coś przyblokowało? U mnie pięknie za oknem, ale jakoś ochoty na spacer brak. Goście dojadą dopiero jutro, wiec mam jeszcze troszkę "luzu".. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, powtórzyłam dzisiaj test obciążenia glukozą, na czczo 78, po 2 godzinach 143. norma jest do 140 więc jest nieźle. szczerze mi ulżyło:) Nakupiłam dzisiaj małej ciuszków, nie wiem gdzie ja będę to trzymać:) Co tu tak cichutko? Jak tam dziewczyny? Jeny cisza u Ciebie? jeszcze w dwupaku jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi ciuszkami to masakra, ja muszę omijać stoiska szerokim łukiem, bo jak tylko zobacze to zaraz muszę coś kupić, a jak jeszcze były przeceny w tesco to już w ogóle bo tam mają takie słodziaki te ciuszki. Ale teraz staram się kupować na wyrost, bo tak to niektórych by pewnie nie założyła :D Marietanka to super że glukoza ci dobrze wyszła Dziewczyny spróbuje zaktualizować tabelkę z początku forum żeby było wiadomo u kogo jaki skarbek jest albo będzie z datą narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu pytałam Cię wcześniej, ale pewnie nie zauwazylas. Udało Ci sie u Aluni wprowadzić ten łatwy plan Tracy Hogg? Jeśli tak to kiedy zaczęłas go wprowadzac? Moja Blanka zasypia przy piersi, przez ostatnie pare dni ciagle by wisiała na piersi... Śpi wprawdzie w lozeczku, ale musi miec mocny sen żebym mogła ja tam położyć. Wydaje mi sie ze jest takim sredniaczkiem i zastanawiam sie kiedy zaczac interweniować zanim będę 24h spędzała na fotelu karmiac?? Dziękuje Ci za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny z tymi ciuszkamki to chyba ma kazda z nas :) ja dodatkowo jeszcze buszuje po allegro bo tam tez jest dosyc duzo ciekawych rzeczy w fajnych cenach no i cos innego od tego co mozna kupic w sklepie :) ---------------- pogoda dalej do tylka... podobno dopiero w polowie czerwca ma sie przejasnic i przestac padac zobaczymy... ------------------ gusiu dobry pomysl z ta tabelka :) pamietam, ze byla na pierwszych stronach a pozniej sie gdzies zapodziała :) pozdrowionka dla wszystkch mamus i ciezarowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Nie wiem jak u was pogoda ale u mnie jeszcze dwa dni i palnę sobie w łeb... tak leje że nie mam nawet szans na spacer ;-( zwariować można.. i gdzie te majowe upały?? teraz ponoć zapowiadają czerwcowe.. U nas jakoś leci , mała super przybiera na wadze , dziś była 2 raz położna i przez 2 tyg przybrała 500 gr wazy już 4250 gr. Mój trud o laktacje powoli przynosi rezultaty , gdyż przystawiam ją jak najczęściej więc coś tam ze mnie wyciąga skoro potem nawet nie chce tej butelki. Szału nie ma że tryska po ścianach ale najada się , dokarmiam teraz co drugie karmienie , w nocy na samej piersi , mam nadzieję że z czasem zejdziemy do zera a jesli nie to i tak jestem zadowolona , miesiąc już prawie dałam radę. W przyszłym tyg będzie miała juz miesiąc!Matko jak to zleciało.. Ja też powoli się zbieram , chociaż takie przystawianie częste do piersi ma swoje kosekwencje , mianowicie takie że Mała chce cały czas wisieć na tym cycku że tak powiem , najlepiej przez całą dobę i ja nawet czasem nie mam czasu żeby iść do toalety. W łózeczku nie chce sama nawet chwili poleżeć odrazu jes krzyk i awantura, takze ciężkie noce za nami ale mam nadzieję że to się tez unormuje. Brzuch powoli się wchłania , jak wróciłam do domu to byłam załamana że jestem dalej w ciąży.. powoli wraca , stosuje bio oil ale o ćwiczeniach nie ma na razie mowy bo szwy wciąż ciągną.Więc myślę i mam nadzieję że najgorszy miesiąc za nami , że teraz będzie lepiej. Na dzień dzisiejszy to brakuje mi tylko słońca ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Edzia , Joasienka , nadzieja a wy jak sobie radzicie w nowej roli ? jak brzuszki i wasze samopoczucie? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Lonia a jak u Ciebie wszystko masz już zapięte na ostatni guzik? odliczasz już? ;-) buziaki dla Michasia zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz marietanka to dobrze że cukier ok , u mnie też tak było wysiedziałam się w szpitalu ale na szczęscie ok , musiałam tylko wypić drugi raz to słodkie cholerstwo ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusiu ja to rozumiem ,też miałam w ciąży szał zakupowy i tyle tego że połowy nawet nie zdąży założyć bo wyrośnie. Jak tylko będę znowy mobilna to ruszę w miasto ;-) żałuję że ominęły mnie wyprzedaże w tesco i kampania dla dzieci w biedronce ;-) buziaki dla Ali 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko jak samopoczucie , lepiej się czujesz? jak plecy i noga? mam nadzieję że Twój mąż chociaz odrobinę stanie na wysokości zadania . Wyprałaś już wszystko? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Aneta jak tam Lila grzeczna czy bryka w brzuszku? A jak u Ciebie przygotowania, kupiłaś już wózek? ;-) pozdrawiam dziewuszki was wszystkie z Emileczką miłego weczoru 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marietanko tak tak w dwupaku ale juz mocno skupiona jestem hihi ;) boje sie !!! wstępnie tą cc mam miec 11 czerwca i mam nadzieję ze dotrwam, ta moja gin mnie namawia zeby czekac do skurczy ale ja nie chce.. bede dzwonic do niej w piątek na 100% potwierdzic ten termin i wtedy Was bedę prosic o kciukasy bo naprawde powiem Wam do mnie to nadal nie dociera ze za jakis tydz zostanę mamą !! malutka w brzuchu jest taka cudna, jak sie nie rusza i zaczyna mnie martwić a tylko ją pozaczepiam to zawsze mi nóżką poruszy kochana, albo wypnie tyłeczek, jestem tak ciekawa jak wygląda.. jak to będzie, chyba sie tam zapłaczę ze szczęcia dziewczyny :) jak to 9 miesięcy zleciało !!! pozdrawiam wszystkie Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×