Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Gość gość
anulka858585- nie irytuj sie tak.. Pierwsze slysze, zeby ciaze liczylo sie jako 42 tygodnie, rzadko ktora kobieta rodzi w 42 tygodniu, a jesli nawet, to mowi sie wtedy, ze dwa tygodnie przenosila. A druga sprawa to to, ze jesli juz chcesz byc taka dokladna, to skoro mialas okres 26 stycznia, to jutro konczysz 21 tydzien.. Wiec Tobie proponuje wrocic do podstaw matematyki.. "Ciąża obejmuje natomiast 10 miesięcy księżycowych - każdy z nich składa się z 4 tygodni, a więc 28 dni. Razem daje nam to 40 tygodni i jest to odpowiedź na pytanie, ile tygodni trwa ciąża"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.06.13 [zgłoś do usunięcia] anulka858585 jeny gratulacje usmiech.gif morgana ja poczulam w 16tc wiec mozliwe ze to juz usmiech.gif ja jestem w 20 i mała kopie jak szalona usmiech.gif Tutaj piszesz, ze jestes w 20 a tydzien pozniej, ze w 22... zdecyduj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu po pierwsze pisz pod swoim nickiem bo nie lubie prowadzic konwersacji bezosobowo. druga sprawa jezeli nie znasz daty dokladnego zaplodnienia okres trwania ciazy liczysz od 1 dnia ostatniej miesiaczki i dodajesz te 2 tygodnie przed owulacja wiec ciaza trwa 42 tygodnie. po trzecie jak mowie ze zaczynam dzis 22 tydzien to tak jest. nie badz madrzejsza od lekarzy, ktorzy pracuja w swoim zawodzie po kilkanascie a nawet kilkadziesiat lat. nastepnym razem jak chcesz kogos upominac i poprawiac to sie doinformuj a pozniej glos swoje bzdurne teorie... i nie pisz juz wiecej do mnie bo nie bede odpowiadac na twoje beznadziejne zaczepki tymbardziej pod postacia pomaranczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu po pierwsze pisz pod swoim nickiem bo nie lubie prowadzic konwersacji bezosobowo. druga sprawa jezeli nie znasz daty dokladnego zaplodnienia okres trwania ciazy liczysz od 1 dnia ostatniej miesiaczki i dodajesz te 2 tygodnie przed owulacja wiec ciaza trwa 42 tygodnie. po trzecie jak mowie ze zaczynam dzis 22 tydzien to tak jest. nie badz madrzejsza od lekarzy, ktorzy pracuja w swoim zawodzie po kilkanascie a nawet kilkadziesiat lat. nastepnym razem jak chcesz kogos upominac i poprawiac to sie doinformuj a pozniej glos swoje bzdurne teorie... i nie pisz juz wiecej do mnie bo nie bede odpowiadac na twoje beznadziejne zaczepki tymbardziej pod postacia pomaranczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki dawno mnie tu nie było,widze że mamy pare nowych ciężaróweczek Witajcie i życzę spokojnych 9 mc .U nas leci pomału jesteśmy na cycu i butli i tak ciagle nie mam czasu nawet zjeść za bardzo do tego problem z usypianiem Natiego tzn usypianie idzie nawet łatwo ale na rękach jak tylko odkładam małego do łóżeczka to budzi sie i marudzi .Nie płacze prawie wogóle ale to skrzeczenie mnie dobija i tak pobudka w nocy co ok 3 godziny wiec nie jest zle .tak czy inaczej marze żeby sie wyspać .buziaczki dla mamuśi ich dzieciaczków i wszystkich ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anulka-srulka:) naucz sie liczyc. Dla mnie to mozesz sobie nawet 5 lat w tej ciazy chodzic. Dziwne, ze tylko twoj lekarz uwaza iz ciaza trwa 42 tygodnie. Fakt, jesli nie ma sie monitorowanego cyklu, ciezko stwierzdzic kiedy byla owulacja, ale raczej nie wystepuje przed okresem prawda????? moze sie przesunac o tydzien czy nawet dwa, stad czasem porody w 42 tygodniu, ale w druga strone to to nie dziala. I idac twoim tokiem myslenia gdyby nawet przesunela ci sie owulacja to bylabys teraz w ciazy o dwa tygodnie mlodszej niz powinnas byc a nie dwa tygodnie starszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i skoro okres mialas 26 stycznia i chcesz byc 42 tygodnie w ciazy to termin mialabys na 16 listopada a nie 3. Kobieto wez sobie kalendarz do reki i policz ile tygodni mija od 26 stycznia do 3 listopada??????????????? zdziwisz sie bo dokladnie 40... Wiec dlaczego wyznaczyli ci termin na 3 listopada skoro ty i twoj lekarz twierdzicie, ze urodzisz 42 tygodnie pozniej liczac od dnia ostatniej miesiaczki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość -szczerze powiem że Twoje powiedzi zaczynają irytowac również mnie.Te forum jest po to aby się razem wspierać ,cieszyć i pomagała nie kłócić.Więc zastanów się czy trafiłas na dobre forum. anulka nie denerwuj się,szkoda dziecka .u mnie upał ,wczoraj czułam się tragicznie przez ta pogodę,ale dziś już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- olej te wpisy.. Nie ma sensu dyskutowac i sie denerwowac. wwwww U mnie tez dzisiaj upal, ale wczoraj tak sie opalilam, ze nie ruszam sie z domu, co by sie jeszcze bardziej nie doprawic.. Takze siedze sobie na balkonie, popijam zmrozony sok pomaranczowy i czytam ksiazke:) wwwww Milego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie reagujcie na te zaczepki, bo ktoś znowu rozwali to forum, tak jak rozwalił kiedyś forum o inseminacji... Poza tym, to chyba jest każdego sprawa kiedy rodzi i ciężko mi uwierzyć, żeby lekarz "wymyślił" sobie datę porodu ;) xxx U nas właśnie burza, trochę odetchniemy! :) Jutro mam też rozszerzone badanie tarczycy, bo mam minimalnie za niskie TSH. xxx I mam bardzo ważne dla mnie pytanie: od kilku lat depiluje się woskiem. I czy w ciąży też mogę? To znaczy nogi, bikini? Bo w internecie są skrajne opinie, lekarza mam dopiero we wtorek, a zapomniałam dopytać, a jutro impreza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lisa Panda forum IUI rozwalilyscie wy!,a nie ktos ! i teraz przylazly za wami pomaranczki i rozwalicie dziewczynom to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paula-111- ktory masz tydzien ciazy? 17?? a termin masz na trzy tygodnie pozniej niz anulka858585, wiec nie dziwne ze u ciebie 17 tydzien a u niej 22? Jak dla mnie to jest piec tygodni roznicy, no ale ja przeciez nie umiem liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju co za różnica lekarz jej tak powiedział i tyle. Przecież chyba wie co słyszała. Nie wiem po co to komentować. A tego forum nikt nie rozwali bo na to nie pozwolimy :D bo wszystkie tu są fajne babki i zawsze sie dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i miałam się pochwalić że od 2 dni moja Alunia przewraca się z plecków na brzuszek i z powrotem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia- wyjelas mi to z ust:) No i gratuluje, Ala to juz duza dziewczynka, zanim sie obejrzysz bedzie sama siedziec, raczkowac a potem chodzic:) wwwwwww Nadziejka- no w koncu jestes:) to mowisz, ze marzysz o snie? :) hehe chyba wiekszosc swiezo upieczonych mam tak ma(?) Moglabys dodac jakies zdjecie Natiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusia, nadzieja zazdroszcze ze macie juz malenstwa przy sobie i takie atrakcje na codzien :) w ciazy czas sie wlecze a pewnie przy dziecku ucieka przez palce zeby to sie dalo tak wyposrodkowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gusiu to za wczesnie ,,
W czwartym miesiącu malec próbuje przewracać się z pleców na bok i zwykle udaje mu się to pod koniec tego miesiąca. Ale obrotu z brzucha na plecy w tym czasie jeszcze nie powinien robić. Taka umiejętność może świadczyć o wzmożonym napięciu mięśni grzbietu (malec ułożony na brzuszku nie panuje nad ciałem i próbując się oprzeć na przedramionach, traci równowagę, obracając się mimo woli). Dopiero piąty i szósty miesiąc to prawdziwy postęp w tych umiejętnościach. Malec obraca się najpierw na bok, potem z brzucha na plecy, choć początkowo sprawia mu to pewien kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu gratulacje dla sprytnej Aluni ♥ silna dziewczyna mój Nati podnosi głowe jak szalony ale mu na to nie bardzo pozwalam chyba jeszcze za wcześnie na takie ćwiczenia .buziaki dla was xxxxxxxxxxxxx Aneta no myslę że każda mama tak ma z tym snem hehe śpij póki możesz heheh Nati to złote dziecko i kocha go ponad zycie tylko takie małemarzenie żeby spał ładnie w łóżeczku i nic więcej do szczęścia nie potrzeba heheh a no i fotke dodałam na fb xxxxxxxxxxxxxx Anulka masz racje w ciąży się dłużyło a teraz Nati ma juz prawie 4 tygodnie i nie wiem kiedy to mineło . xxxxxxxxx buziaczki dla was kochane moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale skwar. Dzis byłam na wizycie u dr i powiedział ze propo jedzenia nabiału pod koniec ciąży nic nie słyszał, czyli tak jak myślałam - teoria wyjęta z rękawa. Spytałam też czy mogę sobie siedzieć w basenie, bo również koleżanki zwracają mi uwagę. Powiedział że jeżeli czuję sie dobrze i jest mi tam dobrze to jak najbardziej. A co więcej mówił że miał pacjentkę co przepływała 39 basenów. No a ja sobie siedzę na kółku z oparciem, w cieniu pod parasolem i tak mi dobrze .... No i oczywiście smaruję się, brzuszek nakrywam ściereczką. Temu może mało piszę, bo moczę pupcię ;) Adziulka - ja już tak czytałam te wpisy Gościa i olej - źle liczysz - szczegół - grunt że jesteś w ciąży, a kiedy urodzisz .... nieważne. Ważne by urodzic zdrowe. Poza tym Gościu - nie kumam co cię o to głowa boli. Powiedziałeś/łaś raz i starczy - myślę że Andzi już to dało do myślenia i zapewne zapyta lekarza. Jeżeli Andziulka źle liczy to jej sprawa. Jest w rękach lekarza i nieuważam, że za to należy ja oceniać. Poza tym miej serce i niedenerwuj kobiety w ciąży - po prostu daj sie cieszyć dziewczynie z tej chwili. Nawet gdy piszemy pierdołki to przymknij oko i daj nam się cieszyć nawet z tej pierdołki, iż długo walczyłyśmy o to szczęście, o te chwilę i chcemy się tu dzielić i wspólnie cieszyć każdym dniem, każdym tygodniem - nawet gdy źle liczymy. Dodam że z początku jak też źle liczyłam. Bo nie wiedziałam jak to sie liczy. Zajdę do dr - pyta który tydzień? Ja np. mówię 15, a on liczy 16, zaszłam drugi raz i mówię np. 18 a on 19 i myślę o co kaman - ale juz wiem. I może Andziulka po prostu też po prostu nie wie. To jest nasza pierwsza ciąża - uczymy się tego stanu, niemamy doswiadczenia - dlatego nieoceniajmy a jeśli już pomagajmy sobie. Dlatego proszę cię - niedenerwuj jej, nieoceniaj, a jeśli już spokojnie wytłumacz - myslę że tak byłoby milej nie tylko tobie ale i jej. Na spokojnie człowiek inaczej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu- a ja uwazam, ze to wcale nie jest wczesnie.. Synek od mojej siostry niedawno skonczyl pol roku, ma 3 zabki, a od 4 miesiaca sam siedzi!!! Do tego calkiem niedawno zaczal raczkowac!!! To dopiero jest wczesnie:) smiejemy sie, ze za dwa miesiace zacznie chodzic i wcale bym sie nie zdziwila gdyby tak bylo:) Jest jak najbardziej zdrowym i silnym dzieckiem i zaden lekarz nie widzi nic niepokojacego w tym, ze tak wczesnie zaczal.. Dzieci rozwijaja sie inywidualnie, jedne szybciej, drugie wolniej, ale top nie znaczy, ze cos jest z nimi nie tak. Dla drugiego przykladu mojej kolezanki corka ma 8 miesiecy i dopiero wyszedl jej pierwszy zab.. Takze nie ma reguly, jak sie dziecku krzywda nie dzieje i nic mu nie dolega to mysle, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku, bez wzgledu na to czy szybciej czy pozniej zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko to dobrze ze podnosi glowke tzn ze silny z niego chlopak i ma mocne miesnie. Kladz go jak najczesciej na brzuszku niech chlopak cwiczy. A czas to fakt przy takich maluchach leci masakrycznie szybko, ja nawet nie wiem kiedy minely te 4 m-ce. 🌻 Z Aluni miesniami jest wszystko ok, co do przewracania z plecow na brzuszek to juz praktycznie robi to bez problemu o ile nie ssie kciuka :-) , a z brzuszka na plecy to jak sie uda. W koncu to umiejetnosc zdobyta 2 dni temu to ma czss na szlifowanie, ale dziekuje gosciu ze sie przejmiujesz. No i moze w przyszlym tyg o ile nie bedzie przeciwwskazan to pojdziemy na basen :-) , zobaczymy czy jej sie spodoba. Majtochy nieprzemakalne juz mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapka dziekuję za obronę :) ale wiem, że mam racje bo bylam w poniedziałek u lekarza i pisal mi w kracie ciazy badania w 21 tygodniu a dzis jest piatek wiec zaczyna sie 22 tydzien. do tego na usg prenatalnym tez mam napisane 22 tydzien a a mam je w srode wiec w sumie 2 roznych lekarzy ma te sama matematyke co ja, co do produ z @ wychodzi 3 listopad z usg prenatalnego tego pierwszego wychodzi 30 pazdziernik ale moj gin powiedzial zeby trzymac sie tej daty 3 listopad. co do daty porodu i moich tygodni to pewnie 2 lekarzy nie ma racji tylko nasza znawczyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko moja Emilka też podnosi główkę i trzyma ją sztywno przez dłuższą chwilę , ale to całkiem normalne nie musisz się obawiać. Kładź go często na brzuszku niech ćwiczy mięśnie i biodra jednocześnie. Słyszałam tez (co potwierdziła Gusia) że ok 2 msca niektóre dzieci przestają dźwigać główkę i żeby się nie martwić bo potem wszystko wraca do normy. Co do spania to jedno z moich marzeń ;-) reszta się jakoś ułoży ;-) A jak tam kąpiele przyzwyczaił się? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Gusiu to fajnie że Ala już się przewraca , myślę że kazde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie ma co generalizować ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Kanapko no widzisz to możesz pić mleko bez przeszkód i opalać się w basenie ;-) zawsze to lepiej zapytać lekarza niż wertować google ;-) ale nie przepływaj 39 basenow ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz LisaPando myślę że możesz się depilować tym woskiem;-) To trochę tak jak z farbowaniem włosów w ciązy opinie są podzielone. Ale wosk działa miejscowo więc myslę że mozesz jak najbardziej. Pamiętaj - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko ;-) udanej imprezy ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz U nas dziś było trochę chłodniej ale za to w domu tak się nagrzało że masakra. W nocy była mega burza .Nie wiem jak u was ale tu jest plaga komarów , jestem cała zjedzona - atakują w ruchu i nic nie działa. Muszę zakładać moskitierę na wózek bo inaczej nie da się wyjść :-( dobranoc kochane 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniu masz rację ja o tym usłyszałam już po fakcie że duża część dzieci tak ma ze chwilowo robią się z nich leniuszki i nie chce im się podnosić główki, i oczywiście spanikowałam i do lekarza bo jak się czyta teraz że prawie co drugie dziecko ma asymetrie, problem z mięśniami to wyobraźnia zaczęła pracować tym bardziej że główke kładła zawsze na jedną stronę, lekarz przepisał mi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ale że terminy były dość odległe a ja zaczęłam pilnować tego żeby często kłaść ją na brzuszku to w ciągu tygodnia wszystko wróciło do normy i bez problemu zaczęła podnosić główke i kręcić w obie strony. :) 🌻 Kanapeczko wszystko jest dla ludzi, tak jak lekarz powiedział jeżeli się dobrze czujesz to nie ma problemu. Tylko zasłaniaj brzuszek w takie ukropy. A maluszek to na pewno zadowolony że takie bujanie mu fundujesz w tym basenie :D 🌻 A u nas dzisiaj jakby troszkę chłodniej :D A tych cholernych komarów też jest od zatrzęsienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- tu nie chodzi racja czy nie racja. Ja z początku też źle liczyłam. Poza tym sama w ciąży troszkę przeszłam - docinano mi, niedano mi się cieszyć z wyczekanego cudu - i to nie była obca osoba, a rodzina-teście którzy powinni również się cieszyć. Po prostu wiem, że nie które rzeczy można wytłumaczyć na spokojnie. Wtedy inaczej idzie tok rozmowy, człowiek chętniej wysłucha. A nie wierzę że się choć troszkę niezdenerwowałaś. No ale mniejsza o to. Albo Anulka ustaw sobie suwaczek i będzie ci łatwiej i będziesz spokojniejsza. Bo spokój to podstawa. Kini - żeby pływać musiałabym założyć rękawki. Umiem pływać ale tylko z głową w wodzie, więc niewiele, bo powietrza brakuje. A jak staram się głowę wyjąc idę na dno. Kiedyś mój były sąsiad pod koniec lata nauczył mnie pływać przodem i na plecach. No ale to był koniec lata jak wspomniałam i nie miałam okazji ćwiczyć, a za rok już się bałam, on z żoną wyjechali za granicę i tak zostało że pływam po warszawsku. Gusiu - zasłaniam brzuszek. Ale ja i tak jestem w cieniu. Moja plażowa parasoleczka się przydaje. Siedzę sobie w kąciku i jest jak w raju. Jest dużo lżej przeżyć dzień. A wczoraj był u mnie 2 letni gość. I on i jego rodzice pluskali się w naszym baseniku. Ale jaka to była radość dla dziecka. Jejciu jak się cieszył, jak udawał że pływa (oczywiście rodzice trzymali go) Ten śmiech - to był wręcz krzyk radości. Gdyby mógł to by krzyczał Mamo ja Wariat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka dzieki aczkolwiek ja mam w tylku za przeproszeniem co sobie ktos tam pisze i mi wmawia, mam przed soba ksiazeczke ciazy i widze co jest w niej napisane przez lekarza. wiec rady specjalistki pod kolorem pomaranczowym wisza mi i powiewaja, ja nie jestem osoba ktora sie przejmuje opiniami osob trzecich, i ciezko mi wejsc na glowe i mnie zdenerwowac, jak mi sie cos niepodoba ucinam rozmowe lub znajomosc, do tego jestem na tyle szczera aby powiedziec co mysle w danym temacie, umiem tez przynzac racje jezeli jej nie mam ale w tym przypadku ewidentnie bazuje na opini 2 lekarzy, ktorzy wspolnie w karcie wpisuja mi tygodnie ciazy wiec nie widze powodow do nerwow, pewnie nastepnym razem dowiem sie ze mam ciaze urojona :) tak wiec ucinajac temat oswiadczam wszem i wobec ze na dzien dzisejszy jestem w 22 tygodniu ciazy czy sie komus to podoba czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anulka chciałabyś być w 22 ;-) skoro masz w tyłku opinie innych to po co uczestniczysz w tym forum? Na inseminacji niektorzy pamiętaja jak zmieszałaś z błotem agnes za to że jest otyła i nie stać ją było na in vitro :-( dziewczyna się odrazu wylogowała i zatarła ślady po sobie. Więc zachowuj się tu grzecznie skoro dziewczyny Cię przyjęły i nie unoś się zwłaszcza jeżeli ktoś ma rację a Ty jej niestety nie masz.I kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoja marna prowokacja ci sie nie uda, proponuje zebys otworzyla swoj prywatny gabinet ginekologiczny i tam sie udzielala, poniewaz ja nie bede prowadzic z toba konwersacji, a twoje rady wsadz sobie w tylek bo cie o nie nikt nie prosil, i zajmij sie czyms bo ewidentnie od kilku miesiecy chodzisz tylko po roznych forach i atakujesz kazdego po kolei. bez odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anulka a moze pochwalisz sie dziewczynom jaka bylas madrutka na innym forum? wstaw linka.nie wstydz sie Jak ci hormony szaleja to nie wchodz na forum jezeli nie masz ochoty na konwersacje i znowu chcesz byc najmadrzejsza. widac nic cie stan blogoslawiony nie zmienil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×