Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Loniu - tak czytałam w necie że to główka moze właśnie uciskać, bo tak - własnie tuż nad picią mnie uciska, kłuje. To niby już skurcze przepowiadające chyba. Kurcze - jak człowiek nigdy nie doświadczył to skąd ma wiedzieć? A pytanie do Anulki i Gusi - do czego wam służą/mają służyć te pielucho-ceratki. Bo ja kupiłam taką ceratkę z frotte z myślą do przewijania, a pielucho-ceratki też do przewijania czy zamiast pampersów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko..pielucho-ceratki są b. praktyczne. Ja mam niestety tylko jedną i zaluje, ze nie kupilam o dwie wiecej.. Wyłozylam nią wózek, tzn. polozylam na ten materacyk, w razie jak małemu się siusiu przedostanie jakoś przez papmersa, bo przeciez wiadomo, czy mam bedzie umiala super zakładac... ;-) Poza tym u lekarza rozłożysz np na wadze, lub jak bedziesz na wizycie u znajomych i bedziesz małego przewijała..nie zapaskudzisz w razie co komus kanapy. Choc ja oprocz tego mam i tak specjalna taką cerate do przwijania do uzycia gdzies na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanapko Lonia ma rację, ja też tą pielucho(flanelka)-ceratką wyłożyłam wózek i jak ją kładę na kanapie czy gdzieś aby c*pulke przewietrzyła to podkładam tak na wszelki wypadek jakby się miała zsiurać, i do przewijania też dobra. A jest cieniutka i mało miejsca zajmuje więc zawsze ze 2 można w torbie nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam 1szt takiej ceratki z frotte, ale może faktycznie możnaby dokupić z kilka takich pieluszek - tak jak mówisz - do wózka czy choć jak pójdę w gości. Jej - ile to człowiek rzeczy jeszcze nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/sliczne-i-bardzo-praktyczne-pielucho-ceratki-i3324428581.html ---- kanapoko ja kupilam cos takiego, mi znajoma mowila ze jej sie przydaja np jak mala trzyma po karmieniu czasami sie jej ulewa to np to nie przemaka, tak jak dziewczyny pisaly, ze mozna wsadzic do wozka, lub u znajomych na kanape, no a swoja droga pieluch nigdy za duzo nie sa one jakies super drogie, ja zamowilam sobie 6, do tego zwykle biale tetrowe i flanelowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny-mam takie pytanko do którego tygodnia brałyście luteinę,pytam dlatego,że lekarz kazał już odstawić a jestem w 9 tygodniu,czy to nie za wcześnie? I jakie dawki brałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik ja brałam praktycznie caly 1 trymestr okolo 15 tygodnia lekarz powoli odstawil lutka (2 tabletki dopochwowo rano i wieczorem) a po tygodniu d*pka najpierw bralam 3 razy potem 2 razy potem 1 raz i odstawilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik- ja bralam gdzies do 14 tygodnia 3x1 tabletka, a potem stopniowo schodzilam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, przepraszam, że się nie odzywałam ale byłam w szpitalu i nie miałam jak tam siedzieć przy laptopie. Ciągle ktoś coś chciał, coś mierzył, sprawdzał. W tym szpitalu to tylko z nerwów się rozchorowałam. Serce mnie boleć zaczęło, doszukali się prób wątrobowych powiększonych itp. Co do malutkiej waży prawie 2kg, na razie pediatrzy nic nie mogą zrobić. postanowili obserwować.Jeśli będzie rosło wcześniejsze rozwiązanie. uspokajają, że się nic nie dzieje i trzeba być spokojnym. Staram się myśleć pozytywnie bo mała i tak miała nerwowy tydzień. Wczoraj wróciłam i zabieram się za pranie, prasowanie. Może się zajmę i nie będe tyle myśleć. Poza tą torbielką na usg wszystko wygląda dobrze. Nie wiem co u Was, nadrobię później wszystkie strony. Muszę najpierw odgruzować mieszkanie, bo mój mąż w pełni się wyluzował ze sprzątaniem jak mnie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - możesz wysłać. Wydaje mi się że zakupiłam wszystko podstawowe, ale kto wie .... każdy coś może przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ciężaróweczki i mamusie :* Weszłam na forum a tu ile nowych ciężarówek. Zaległości w czytaniu mam takie, że chyba już tego nie nadrobię. Ja przygotowuję się powolutku na przyjście mojego synusia, a zostało mi 9 tygodni. Wszystko wskazuje na poród naturalny. Mały już od trzech miesięcy jest odwrócony i nie chce zmieniać pozycji. Widzę, że prawie wszystkie pierzemy ciuszki w tym samym czasie ;) Pozdrawiam Was kochane dziewczyny :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kiniusiu masz maila :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanka- dobrze, ze juz jestes, bo sie martwilysmy o Ciebie.. Wiem, ze nie jest Ci latwo, ale jak lekarze uspokajaja i narazie nic z tym nie robia, to na pewno nie stanowi to zagrozenia dla malutkiej. I tego musisz sie trzymac. Wszystko bedzie dobrze zobaczysz:* A szpitale zawsze stresuja, wiec doskkonale Cie rozumiem. Mam nadzieje, ze kolejny raz w szpitalu, to juz bedziesz na porodowce:) Trzymaj sie buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monik80 ja juz w 6 tygodniu mialam odstawiona luteine i bralam sam d*phastona 3*1 , a od 8 tygodnia powoli odstawial mi lekarz d*phaston. Takze sie nie martw. Okolo 10 tygodnia juz nie bralam nic oprocz acesanu. Teraz jestem w 18 tygodniu ciazy i wszystko jest ok. Martwilam sie i panikowal strasznie jak tak szybko lekarz kazal mi leki odstawic, no ale jak widac nie bylo ku temu podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, ja w ogóle nie brałam żadnych leków, także można i tak :) Mój lekarz nawet do iui mi nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapko to podaj jakiegos maila to ci wysle bo to plik w wordzie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx marietanka trzymam kciuki za pozytywne rozwiazanie calej tej sprawy, przykro ze szpital cie tak zestresowal, ale pewnie chcieli dobrze a wychodzi jak wychodzi, co do meza, moj tez lubi sie wyluzowac i nie sprzata w ogole ale dlatego, ze on gotuje :) mi to pasuje bo ja nienawidze stac przy garach :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx anka trzymam ciuki za poród :)fajnie ze malenstwo juz glowa w dol, w sumie moj maly juz od 2 tygodni sie tak ustawil i nie przekreca wiec mam nadzieje, ze tez tak u mnie zostanie :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - trudno, odpuszczę - nie chce by ktoś mnie poznał po meilu. Sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyprawka xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Do spania: 1. Łóżeczko z materacem 2. Prześcieradło 3szt 3. Kołdra (ze sztucznym wkładem, naturalne pierze może uczulać) 4. Poszewka na kołdrę 3szt najlepiej bawełniana 5. Kocyk 2 szt. 6. Rożek 7. Przewijak Do kąpieli i pielęgnacji: 1. Wanienka 2. Termometr do wody 3. Płyn do kąpieli przeznaczony dla niemowląt 4. Płatki do przemywania buzi 5. Sól fizjologiczna do przemywania oczu 6. Oliwka dla dzieci 7. Krem pielęgnacyjny dla niemowląt 8. Ręcznik z kapturkiem(po kąpieli można od razu zakryć główkę dziecka) 9. Miękka szczotka do włosów 10. Nożyczki lub obcinak do paznokci 11. Płatki nasączone spirytusem do przemywania pępka 12. Gruszka do nosa Do przewijania 1. Przewijak z miękkiej ceratki 2. Ceratka do przewijania poza domem 3. Mokre chusteczki do przecierania pupy 4. Pieluszki jednorazowe 3 paczki 5. Pieluszki tetrowe ok. 10szt 6. Pieluszki flanelowe ok. 5szt 7. Maść chroniąca przed odparzeniami ( np. sudocrem- poleca go wiele matek) Ubranka: 1. Body bawełniane zapinane w kroku z krótkim rękawem (3 szt.) 2. Body bawełniane z długim rękawem (3 szt.) 3. Pajacyki bawełniane 3szt 4. Bawełniane bluzeczki zapinane z przodu 3szt 5. Bluzy lub sweterki 3szt 6. Śpioszki 3szt 7. Skarpetki 6 par 8. Dres 3szt 9. Czapeczki osłaniające uszy i czoło 2szt 10. Czapeczki chroniące przed słońcem-z daszkiem 11. Kurteczka nie przepuszczająca wiatru 12. Na zimę kombinezon 13. Rękawiczki 3szt Na wyjście z domu: 1. Wózek 2. Kocyk polarowy do wózka 3. Parasolka przeciw słońcu 4. Moskitiera na wózek (niezbędna podczas wieczornych spacerów) 5. Folia przeciwdeszczowa na wózek 6. Krem ochronny do buzi 7. Termoopakowanie na butelkę Do karmienia naturalnego: 1 .Poduszka do karmienia, na której leży dziecko podczas karmienia-pomaga przyjąć dziecku i matce wygodną pozycję 2. Osłonki na piersi 3. Wkładki laktacyjne do biustonosza 4. Laktator elektryczny Do karmienia butelką: 1. Butelki najlepiej antykolkowe 4szt 2. Myjka do butelek 3. Smoczki do butelek po 3szt o różnej sile przepływu 4. Sterylizator parowy lub mikrofalowy 5. Śliniaki 8szt Rzeczy pomocne: 1. Niania elektroniczna(nie musisz się martwić, że dziecko płacze będąc same w pokoju, a ty go nie słyszysz. 2. Smoczki uspakajające 4szt 3. Chusty do noszenia dziecka 4. Pojemnik na 3 porcje mleka(wychodząc na spacer nie musimy brać całej puszki wystarczy odmierzyć tylko potrzebne porcje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko- wystarczy, ze sie cofniesz do strony 41 tam jest cala wyprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tego co widzę w opisie to Monik80 jest po in vitro, i wtedy zawsze dostaje się na podtrzymanie leki.ją też bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gosciu" kanapka moze zalozyc maila jednorazowo jezeli ma obawy, zreszta ja juz wysylalam te wyprawke kilku dziewczynom z tego forum i skopiowalam ja tez tutaj na ktorejs ze stron w tresci postow ale ta ktora mam powiedzmy ze jest w lepszej wersji czytelniejsza i ma obrazki, tez nie jestem za podawaniem prawdziwych danych na forum, poniewaz ostatnio jedna z nas okazala sie pomarancza i kopiowala nasze prywatne wypowiedzi z facebooka, a zreszta mi dane kanapki ani innych dziewczyn nie sa do niczego nie potrzebne, sama tez wole zostac anonimowa patrzac na ostatnia sytuacje gdzie jedna z dziewczyn zachowala sie okropnie wklejajac na forum publiczne nasze prywatne rozmowy. tak wiec jeszcze raz napisze, ze jezeli ma ktos ochote na "moja" wyorawke, ktora sama oporacowalam chetnie wysle na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu - dziekuję :) Nie śledzę dziewczyn od początku ale ta twoja lista fajna. Wychodzi na to że nie mam laktatora (ale to celowo,bo nie wiem czy będę karmiła piersią) i sterylizatora parowego, niani. Czyli wychodzi że podstawy dla synusia mam :) Więc powinno być dobrze :) Dziękuję raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko bardzo prosze:) i trzymam kciuki za spokojny porod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och - mam nadzieje że będzie spokojny. Obecnie martwie się by wcześniej nie urodzić, by dochodzić do tych 40tu tygodni, bo już mi chyba główka uwiera, ale w środę byłam na usg więc dr by widział. Choć zastanawiają mnie jego słowa "aby pani dochodziła jeszcze 2 tyg." A dziś dzień ponury i ja chętnie bym siadła w kąteczku i popłakała sobie. Cieszę sie że mój synuś już niedługo będzie ze mną, ale z 2 strony taka dumna jestem z okresu ciąży, że się doczekałam. Dumna z każdego kopniaczka i ... chyba właśnie tego będzie mi brakowało. Ale mam nadzieję że szybko o tym zapomnę jak zobaczę synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapko to dobrze , ze jestes dumna,zasluzylas sobie na to szczescie. Nie placz,bedzie dobrze,mysl tylko o tym ,ze juz niedlugo utulisz do piersi swoje najwieksze szczescie,a reszta... no coz , odloz na chwile na drugi plan. I nie badz smutna bo synek wyczuwa Twoje nastroje i bedzie plakal malutki. Ciesz sie tymi ostatnimi dniami z brzuszkiem,glowka do gory i usmiech na twarzy niech zagosci,niech wszyscy widza,jaka ma malenstwo dumna i szczesliwa mame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anulka jesteś bezczelna pisząc iż ''jedna z nas'' okazała się pomarańczą ! nie na tym forum kochana , same narobiłyście sobie smrodu na inseminacji którą zresztą same założyłyście razem z nati , giziula , beti, laleczka z porcelany, lisa pandą , morganna , marunia itd itd... a teraz strugasz wariatkę o ochronie danych osobowych ;-) dobrze ktoś skopiował ostatnio Twoje wypowiedzi. Dziewczyny tutaj nie mają takich szczeniackich problemów ani na forum ani na facebooku więc nie bądź śmieszna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×