Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Kalamburka my byliśmy na badaniu bioderek 4 razy bo kość udowa nie była długo widoczna ale już jest i nie musimy już chodzić :) Rinoxi kurcze nie wiem czy gratulować czy nie :) poczekam aż zrobisz kolejny test :) Dziś znów byliśmy nad wodą kurcze Domiś zaś zachwycony ludzie w koło nadziwić się nie mogli jaki on zadowolony z zabawy w wodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kalamburka, Grzesiek mój od 3 miesiąca śpi w swoim pokoju. Namówiła mnie do tej decyzji mama, bo mimo iż dziecko spało, ja chodziłam niewyspana. Mały od urodzenia wydawał różne dzwięki przez sen i zwyczajnie nie mogłam spać. Należę do osób, które mają bardzo płytki sen i potrafi wybudzić mnie najmniejszy szmer.Uwierz mi,że po "przeprowadzce" do drugiego pokoju po prostu odżyłam- choć pierwsze noce były ciężkie, bo kursowałam między pokojami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, ja też miałam taki pomysł, żeby Kacper spał w swoim pokoju (nawet od urodzenia), ale szybko się z tego wycofałam... Mnie się wydaje, że Grześ jest zupełnie innym dzieckiem, bardziej spokojnym, samodzielnym, dlatego u Was się to sprawdza. Ja pewnie musiałabym latać co 5 minut do Małego i jeszcze bardziej byłabym wykończona... :( Wydaje mi się, że popełniłam dużo błędów w pierwszych miesiącach i teraz mam skutki :( Do tego temperamencik Kacpra i terrorysta gotowy. Masakra. Egrewagra, zazdroszczę Ci tych wyjazdów nad wodę i tego, że Domiś jest taki kochany! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, ja też mam baaardzo płytki sen niestety... w przeciwieństwie do mojego Męża ;) A jak Twoje plany zmiany zawodu? Zaczynasz jakiś kurs niebawem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, a może teraz spróbuj "wyprowadzić" małego z Waszej sypialni/pokoju- powinno się udać skoro mały zwykle przesypia nocki. Od sierpnia zaczynam studium policealne na kierunku higienistki stomatologicznej, już złożyłam dokumenty.Mam nadzieję,że sobie poradzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skonczylam studium policealne kosmetyczne i tak nic z tego nie mam bo gdzie bym nie poszla to szukaja z doswiadczeniem a mnie to normalnie smieszy :) powodzenia w szkole :) na pewno sobie poradzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
hejka:) my dzisiaj mamy chlodniej i popoludniu burza.rano dalam mala mojemu poszli na spacer a ja poszlam spac.2 godz spalam.potem po 12 mala miala drzemke i tez poszlam spac z nia znow 2 godz,masakra jaki senny dzien.teraz mloda spi a ja postanowilam zobaczyc co slychac u Was. kurcze moja wogole nie umie sama zasnac w lozeczku.albo usypia w wozku na dworze,albo w naszym lozku po ok 40 min.wedrowania po nim.zabawic sie potrafi sama choc najczesciej wybiera to czego nie powinna czyli np wspinanie sie na fotel obrotowy albo dobieranie sie do laptopa,albo przelaczanie dekodera z NC+.wiec i tak musze interweniowac.dzisiaj nie robilam obiadu i cos czuje ze cos bym przegryzla...jakos nie mam natdznienia do gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, na razie nie da rady, bo w naszej starej sypialni jest tzw. graciarnia ;) Nie ma kiedy się zabrać za uporządkowanie tego pokoju. Poczekam z tym aż Kacper się trochę ogarnie. :) USG bioderek wyszło super-wszystko w porządku. Po raz trzeci Mały nawet nie pisnął podczas badania-a przed nami dziecko strasznie płakało. Szkoda, że tak nie jest na szczepieniu :) Egrewagra, no niestety takie czasy, ze pracy nie ma, a jak już chcą to kogoś z doświadczeniem niestety. Rinoxi, to ale się wyspałaś dzisiaj :) Kacper przed chwilką usnął-wcześnie, bo spał w dzień tylko 2x, a zazwyczaj śpi 3. Ostatnią drzemkę ma około 18, ale po usg wybraliśmy się w odwiedziny do cioci i jakoś tak wyszło, że już nie spał. Mam przynajmniej dłuższy wieczór-boję się tylko, że obudzi się około 5, no ale zobaczymy... Dziewczyny, dzi ś włożyłam sobie tampon i kurcze tak mnie uwierał, że nie mogłam w nim chodzić. Myślałam, że źle włożyłam, ale kolejny tak samo. Strasznie sobie "dziurkę" obtarłam-masakra. :( Jak nie będę mogła używać tamponów to chyba się załamię :( Przed porodem tak nie miałam kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka dziwne ja normalnie tampony noszę i bez problemu wchodzą hmm. Dominik dziś spał popołudniu 3 godziny a po niecałych dwóch godzinach znów zasnął i pewnie już będzie spał tak do rana oczywiście z przerwami na cyca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
kalamburka nawet sie wyspalam:) tylko zeby nie bylo tak ze twoja pociesza sie obudzi np o 22 i bedzie koniec spacnia... moja czasem tak robila jak miala pozna drzemke ostatnia to budzila sie ok 22 i do polnocy buszowala. my tez dzielimy pokoj z mala.tzn ma lozeczko w sypialni.jakos nie bylabym spokojna nie slyszac jej w nocy.kiedys mialam przygode ze sie dlawila wymiocinami i gdybym byla w innym pokoju to pewnie bym nie slyszala i strach pomyslec co by bylo....:((( och nawet nie chce o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Dzisiaj pobudka była o 10 rano ale z czestymi pobudkami w nocy na cyca. Nie moge sie doczekac jak małej bede podawac kasze na noc. Narazie dostaje po jednej łyzeczce do obiadu. Ale dzisiaj nie zjadła ani obiadu ani deserku:( tylko cyca. A taki dobry obiad jej zrobiłam. Mam nadzieje ze jutro zje. Jak ja zazdroszcze tym co ich dzieci spia po kilka godzin dziennie. U nas zabków nie widac. Gratulacje dla tych dzieci co juz maja:) Tez sie ciesze ze nie ma upałow bo nie było jak z dzieckiem wyjsc na spacer. W srode kolejne szczepienie kolejna dawka wzw B troche sie boje. To wszystko co pisza o sczepionkach to straszne. My tez spimy z mała w pokoju. Nie zasnełabym chyba gdyby mała była w innym pokoju. Pozdrawiam i duzo siły zycze mamuskom:) na kolejny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
dzieki Alinka:) spokojnych nocek wszystkim zycze.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:)Co za noc:(Mała budziła sie co dwie i co godzine. Obudziła sie przed 23 a zasneła po 1 w nocy:( a dzisiaj spała dwa razy po pół godziny. Ja nie wiem skad ma tyle siły. Obiadku nie chce jesc ani deserku tylko cyca. Marudzi przy ubieraniu górnych czesci ubran. wiecie co mam problem. Przed 15 lipca pojawiło sie zaczerwienienie 1x2cm pod lewym kolankiem. Saczyło sie długo. Smarowałam bepanthenem, sudocremem, hydrokortizonum i nic nadal sie saczyło. Zaczełam sypac maka ziemniaczana i rana sie zasuszyła ale nadal sie nie goi, zauwazyłam dwa pecherzyki ropne. Nie wiem juz co robic. W srode ide na szczepienie to zapytam pediatry. Ta nóżke Zuzia ma cały czas zgieta. Pozdrawiam spokojnej nocki zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alinka już dawno powinnaś iść do lekarza a może małą coś ugryzło? Jak wczoraj wspominałam Dominik spał 3 godz popołudniu po 2 godzinach znów zasnął i o dziwo spał do rana z przerwami bo budził się na cyca ale od razu zasypiał i wiecie że spał do 10.30 rano zaskoczona byłam :) Dziewczyny muszę się pochwalić pierwszy ząbek się pojawia jak stukam łyżeczką to go slychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, gratulacje ząbka :) Alinka, faktycznie trzeba iść do lekarza, bo samo zaczerwienienie to nic ale sącząca się rana to już nie za bezpieczne, jakiś gronkowiec się może przyplątać albo coś. Koleżanki syn, z tym, że ma 2 lata, też ma jakieś bąble z osoczem, pediatra stwierdził, że to uczuleniowe. No ale każdy przypadek inny, trzeba to pokazać lekarzowi. U nas wczoraj pobudka przed 5 dzisiaj na szczęście o 6. Dziewczyny ile w dzień sypiają wasze Maluszki? A jak z nocą, bo u nas Antek zasypia przed 21 i wstaje 5 lub 6 (w nocy kilka razy się budzi) a potem śpi jeszcze od 9,10 do 12 (koło 2 godzin) i potem po 15 jeszcze 1,5-2h. W sumie 13-14h dziennie, czasem 15. Chyba jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam mam inne podejście co, do miejsca spania dzieciątka. I wyznaję zasadę "co ma wisieć nie utonie" :) Jak się da, to trzeba się wyspać i każdy radzi sobie jak umie. Nie dałabym rady funkcjonować normalnie po np 4 godzinach snu na dobę. Malakaka, Mój śpi podobnie, więc wydaje mi się,że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorek, mnie się wydaje, że plusy i minusy ma zarówno spanie z dzieckiem w pokoju jak i osobno. Każda matka wie, co jest dla jej dziecka dobre, więc jeśli Grześ dobrze funkcjonuje śpiąc osobno, to tylko pozazdrościć. :) Dla mnie straszne jest to, jak sześciolatek śpi w łóżku z rodzicami-masakra. Ty przynajmniej tego unikniesz :) Znam taki przypadek. Ja do dwóch lat maksymalnie chciałabym spać z Kacprem w pokoju, ale myślę, że uda się wcześniej wyprowadzić do naszej starej sypialni. :) Malakaka, Kacper zasypia około 20 (teraz dwa dni o 19, bo nie miał popołudniowej drzemki) i śpi do około 7-7.30. W ciągu dnia ma około 3 drzemki po pół godziny albo dwie po około godzinie, czasami półtorej, ale to naprawdę rzadko, więc w sumie też wychodzi około 15 godzin :) Egrewagra, gratuluję zabka :) Alinka, ja też poszłabym do lekarza na Twoim miejscu. Kacprowi znowu nasiliła się wysypka na buzi i nie wiem od czego to może być :( Albo skaza albo dynia albo kaszka manna albo płyn do kąpieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, jasne, zgadzam się. Mój Grzesiek jest malutkim indywidualistą. Może to śmiesznie brzmi, ale tak faktycznie jest. Nie lubił i dalej nie lubi być noszonym na rękach, to samo ze spaniem- lubił od początku swoje łóżeczko. A odkąd pełza, to naprawdę na dłuższy czas potrafi zająć się sobą. Decyzja o "wyprowadzce " z pokoju małego nie była dla mnie łatwa, ale ułożyłam to sobie w głowie, przetłumaczyłam wątpliwe kwestie i jest ok. Wczoraj byłam na weselu u mojej dobrej znajomej. Był tam maluszek w wieku około 3 miesięcy. To dziecko jadło i spało, nawet nie zakwiliło. Byłam w szoku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
Alinka ja tez radze dopytac lekarza o ta ranke,bo nigdy nic nie wiadomo,moze to straszne otarcie,odparzenie albo faktycznie cos ugryzlo sie tak paskudzi.tym bardziej ze piszesz ze ta nozka jest ciagle zgieta. gratualcje zabka:)!! my czekamy na te gorne juz sa bliziutko:)wczoraj moja pociecha usnela ok 9:30 i wstala ok 12:20 wiec spala prawie 3 godz.bylam w szoku,az po tych 2 godz bylam sprawdzic czy wszystko ok.pierwszy raz tyle spala.ale potem mierzylam jej temp bo wydawala mi sie ciepla i bylo 37,5 wiec pewnie dlatego tak ja zmorzylo. moja zasypia miedzy 21-22 i spi do 6-7-8 godz.z przerwami na mleko w nocy ok 2 razy czasem raz.w dzien spi 2-3 razy po 40 min.albo 2 razy po 40 min i raz dluzej do 2 godz.oczywiscie zdarzaja sie wyjatki jak wczoraj ze dluzej albo krocej.kazde dziecko ma swoje potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Dzisiejsza nocka była lepsza w miare sie wyspałam. Zuzia znowu nie chciała obiadku jesc:( Zjadła troszke jabłuszka ze słoiczka. Dobrze ze chociaz cyca lubi. Ale mnie przestraszyłyscie z ta ranka. Dzisiaj jakby troche lepiej wygladała. Dziekuje za wsparcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
hejka:) mialam koszmarna nocke,mala ciagle sie budzila z placzem.jak spalam 5 godz to bylo dobrze.juz jest po drzemce,a na nastepna wybieram sie z nia.jeszcze pobudka po 6:( robilam znow test i znow negatywny i juz sama nie wiem na okres sie nie zapowiada,moze ciagle za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rinoxi, a ile od ostatniego okresu jesteś? Może idź do gina, albo poczekaj, bo może jeszcze za wcześnie... W sumie dwoje dzieci w podobnym wieku, podobno lepiej się chowa. Podobno, bo ja nie wiem, między moimi jest prawie 6 lat. Ale wam zazdroszczę, że wasze pocieszki śpią np do 7 czy 8. Mój ledwo do 6 dośpi. Dzisiaj przed 6 pobudka, poleży 20 minut góra i potem marudzi i też muszę się z łóżka zwalić, oj, a ja tak lubię spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Moja mała spi do 8 albo 9 rano ale z czestymi pobudkami na cyca. Dzis jest bardzo marudna. Na jakim mleku wprowadziłyscie kasze bezglutenowa mamy karmiace piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik śpi od 20.00/21.00 do 9.00/10.00 rana z pobudkami na cyca raz tylko przespał całą noc. Teraz mi przy piersi zasypia a ja na tel pisze ;) Dzis bawil sie godzinke w piaskownicy kupilam mu zabawki do piasku i ladnie sobie siedzi :) Ja kasze manna gotowalam na wodzie i dodawalam do zupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
ja tez robilam na wodzie kasze manne i dodawalam do zupki albo deserku.tylko ze ja karmie mm. ostatni okres mialam 2lipca.wiec juz sporo minelo od terminu nastepnego. moja tez uwielbia piaskownice:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi ja test wykonałam 5 cz 6 tyg po ostatnim okresie i wyszedł pozytywny ledwo widoczne ale były dwie kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kaszkę manną gotuję na wodzie i Kacper też jest na mm. :) Egrewagra, Domiś jest słodki! :) Rinoxi, spokojnie. :) Wiem, że chciałabyś już wiedzieć czy to ciąża czy nie, ale skoro okres miałaś 2 lipca, a owulację plus minus koło 17 lipca, to mimo wszystko jest jeszcze wcześnie. Musisz uzbroić się w cierpliwość albo udaj się do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alinka, Ty pytałaś o kasze bezglutenową, a ja napisałam o kaszce mannie kurcze. Nie wprowadzałam żadnej bezglutenowej kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
no chyba za wczesnie jest.przy ostatniej ciazy robilam ok4 tyg i byla slaba kreska a po kilku dniach normalna wiec zaczekam.a moj lekarz ma juz caly miesiac rozpisany i nie ma sie jak dostac chyba ze prywatnie a na to nie moge sobie pozwolic. alinka to tobie chodzi o takie smakowe kaszki?to chyba mozesz na swoim mleku zrobic taka ryzowa kaszke,bo mleczno-ryzowa ma w skladzie mleko modyf.wiec tylko wode sie dodaje. musze sie pochwalic ze ta nocka byla cudowna:))))wyspalysmy sie jak nigdy.mala spala spokojnie cale noc w swoim lozeczku i tylko sie budzila na mleczko 2 razy i dalej spala:) a ranna drzemka tez byla super bo ja usypialam i sama zasnelam i spalysmy prawie 2 godz.taka slodka dzisiaj jest moja kruszynka:) wrocili dziadkowie wiec mam chwile dla siebie,wlasnie mala spi w ogrodzie i dziadek z nia siedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×