Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia.;)

młode ciężarne/mamusie. macierzyństwo przed 20rokiem życia. jest ktoś?

Polecane posty

I uważasz że to wina dziecka? Moim zdaniem gdyby miał odpowiednią partnerkę to mimo wszystko byłby szczęśliwy. Skoro uważa że wtedy coś stracił bo został ojcem i coś poświęcił i zwala winę na ojcostwo to mimo iż to dobry chłopak to jednak jeszcze nie dorósł do tej roli. Zawsze jest tak że coś się traci a coś zyskuje. Ja rodząc syna też nie skończyłam szkoły, ale gdy synek skończył trzy latka to ją skończyłam, a potem mimo iż byłam w ciąży z drugim dzieckiem poszłam dalej się uczyć. Bo dziecko to nie koniec życia, koniec marzeń i planów. Dziecko daje wielkiego kopniaka do działania, poszerza nasze plany. Co z tego że dziś czegoś nie mogę zrobić skoro zrobię to jutro skoro mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja decyduje sie na drugie dziecko swiadomie i moj narzeczony tez, oboje tego chcemy a on nawet bardziej... jego raczej nie ciagnie do wolnosci, od dziecka chcial byc mlodym tata i miec swoja rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam dwa dni po swoich 19 urodzinach, bylam w technikum, szkole skonczylam, mature zdalam zajmowalam sie calym domem (pranie, sprzatanie, gotowanie, prasowanie itd), mialam lekcje, opiekowalam sie dzieckiem i babcia po operacji ktora nie wstawala z lozka, zajmowalam psem . dalalm ze wszystkim rade i to faktycznie za sprawa kopniaka ktorego dal mi moj synek :) dodal mi tyle sily... zawsze mialam problem z organizacja czasu a przy nim? wszystko bylo jak ma byc. Nauczanie mialam indywidualne, fakt to ulatwia sprawe ale lekcje dziurawily mi caly dzien, nie miala od do, potrafilam miec lejcje od 7 rano to 18 wieczor z tym ze byly lekcje tak ulozone ze nie szlo nic zrobic od poczatku do konca... a tu dzieku obiad a to babci cos a to w domu trzeba bylo a tu nauczyciel wchodzi... nie mialam jakis taryf ulgowych musialam sie uczyc gdybym sie nie uczyla to matury bym nie zdala... ale dalo sie:) robilam to dla dziecka i stad tyle sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i o to chodzi. Młoda matka potrafi dać radę ze wszystkim a młody ojciec nie - bo musi pracować. Szkołę da się pogodzić z pracą a już na pewno umie to zrobić ktoś ambitny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna koleżankaaaa
nie, nie wina dziecka, tylko ich samych, bo wpadli młodo. a jego żona jest dobrą matką, ojcowie inaczej do sprawy podchodzą niz matki ktore od poczatku są zakochane w dziecku. zresztą ja tam swoje wiem i nikt mi nie powie że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Witam wszystkich z samego rana... Wiecie co? Jesteście bezczelne!;D ja tu nie mogę doczekać sie kiedy pojawi sie moje pierwsze a wy już planujecie następne!;) Mamo dwulatka zrób sobie podstawowe badania krwi i sprawdź czy nie masz przypadkiem niedoboru żadnych witamin żeby to wszystko nadrobić bo ja przed ciaza musiałam brać wapno i magnez bo miałam straszne braki. No i żelazo bo ta anemia..;/ Sasandra nie dziwię sie że brakuje Ci tego wszystkiego na wsi... Ja uwielbiam tu być. Latem wyjść boso na trawę, niedaleko mam lasek więc można na spacer iść, własny ogródek więc świeże warzywa i owoce, mamy też sad i pyszne jabłka! Owszem jest dużo roboty ale nie oddalabym tego za żadne pieniądze. Co do pracy to tyle mi sie udało że blisko w czechach jest dużo zakładów gdzie można podjąć dobra pracę jak w Polsce nic nie ma. Ginger78 faktycznie dobrze mówi. Mam nadzieję że za te 10-15 lat też to będę mogła powiedzieć w czystym sumieniem... Teraz dopiero chodzę w brzuchem więc mogę sobie jedynie wyobrazić jak to jest. Ale mam małego brata który był bardzo męczący i myślę sobie że jak z nim sobie radziłam to ze swoim tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Witam wszystkich, my dopiero wstaliśmy. zaraz zjemy jakieś śniadanie. i nie wiem co będziemy robić. może pójdziemy na ranny spacer. ale tu nawet nie na gdzie wyjść. jedna droga i parę domów. na lato mąż zrobi małemu piaskownice i huśtawkę kupimy może jakieś zabawki ogrodowe. i będziemy siedzieć w ogródku. mama będzie się uczyć a synek będzie się bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa_radość
No i tak dziewczynki.. mimo spóźnienia 6 dni dziś przylazł okres...no cóż najwidoczniej to jeszcze nie mój czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Strachliwa a może to i lepiej? Skoro mówisz że macie problem z kasa i praca to wg mnie teraz jest najlepszy czas żeby znaleźć zatrudnienie i dopiero myśleć o dziecko. Nie ma co sie zalamywac. Kurcze ja to mam dzisiaj zapierdziel trochę bo muszę cały pokój bo jest w remoncie wysprzatac i przygotować pod malowanie. Teraz mam chwilę przerwy bo muszę czekać aż mój wróci i zawiesi grzejniki bo są postawione i nie mogę dobrze sprzątnac z tego kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Truskaweczko u mnie jest podobnie. No niby jest taki lasek gdzie można na spacer iść ale ja nie daje rady bo tam prawie cały czas pod górkę trzeba iść. Po za tym w taka pogodę to tam prawie samo błoto więc odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
Witajcie :) ale mi się dzisiaj nie chciało wstać do pracy , młody też marudził tylko mąż może sobie poleniuchować bo nogę ma w gipsie co oznacza że mam dwoje dzieci w domu :) odnosząć się do poruszonego tematu uważam że nie liczy się wiek a kwestia dojrzałości . ja wyszłam za mąż w wieku 18 lat mój mąż jest ode mnie o 8 lat starszy i to chyba ja byłam bardziej dojrzała do dziecka niż on więc tak naprawdę wiek nie ma znaczenia , a szkołe skończyłam , studia w tym roku też kończe więdc młode macierzyństwo niczego nie przekreśla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Dziewczyny mam do was pytanko... Bo mam problem z wyborem imienia dla malutkiej.. Nie chcemy żeby to było takie oklepane bo teraz to u mnie same julki, leny i zuzie. Ostatnio wpadło mi do głowy i bardzo nam sie podoba imię liliana. Wolalibysmy na nia lili. ;) co o myślicie? Bo dużo ludzi mówi że to sie kojarzy z jakąś stara baba ze wsi..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Sasandra jestem tego samego zdania. No ale też bez przesady żeby dziewczyna w wieku np 14lat starała sie o dziecko mówiąc że jest dojrzała... Bo to już trochę przegiecie zwłaszcza że wszystko spadnie na jej rodziców bo jako nieletnia nie dostanie praw do opieki nad maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda jędza
młoda mamusiu - imię Liliana jest przepiękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ładne imię. ale ja swoją córeczkę nazwę Żaneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
młoda mamusia.;) Liliana śliczne imię , mam kuzynkę która ma tak na imię , mówimy na nią Lila ,Lilka , nie kojarzy się ze starą babą ze wsi a wręcz przeciwnie za sprawą kuzynki ze sliczną blondynką z warkoczem po sam pas. ze wczesne macierzyństwo też nie jest ok . z moim młodszym bratem chodziła do klasy dziewczyna która zaszła w ciąze w 3 kl gimnazjum ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
ja do 8 miesiąca ciązy byłam pewna że bedzie dziewczynka miała się nazywać Kamila lub Luiza a urodził się Dominik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ja zaszłam w 3 klasie gimnazjum. z wpadki ale co miałam zrobić z dzieckiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, Lilianna to rzeczywiście śliczne imię, gratuluję pięknego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
Malutka truskaweczka wiesz to innego jeżeli dziewczyna ma chłopaka i po prostu wpadli a co innego jeśli tak jak w przypadku dziewczyny z klasy brata nie wie sama kto jest tatusiem dziecka bo na imprezie było ich kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
wiecie co dziewczyny ludzie naprawdę potrafią być nawet nie wiem jak określić taki typ ludzi . jak wspominałam wcześniej pracuje z ludzmi którzy są uzależnieni od alkoholu lub innych używek a także pomagamy ich rodzinom . nie powinnam tego pisać ale własnie przyszła pewna kobieta ok 40 lat 5 dzieci najstarsze 15 lat najmłodsze ok 2 latek , w ciązy z najstępnym . posiniaczona oko podbite dzieciaki widać ze zaniedbane płacze że nie ma pieniędzy bo mąż wszystko przepija , dzieci nie mają co jeś ksiązek do szkoły nie ma , ubrań też nie , zaproponowałam kobiecie że pomogę jej . dostanie bony zywnościowe o mopsu oraz osobę która dostanie pieniądze i sama pójdzie z dziećmi do sklepu kupi im potrzebne rzeczy ( staramy nie dawać się rodzicom z rodzin patologicznych pieniędzy tylko wolimy sami iść do sklepu i dziecku kupić bo nie wiadomo na co te pieniądze mogą być ) o ina do mnie ze chce pieniądze i konieć , ż4 lepiej wie co dzieciom trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieotykietowanaa
Witam znów. :) Jak sie dzień zaczął mamusie? :) Mnie wszystko on rana wkurza..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Sasandra mam nadzieję że u mnie nie będzie takiej pomyłki i nie urodzi sie chłopak bo wszystko pod dziewczynkę kupuje. Choć nie ukrywam że mój byłby wtedy bardzo szczęśliwy bo choć wie że córka to dalej liczy na syna.;D ale skoro do tej pory 3 lekarzy stwierdziło że córka to raczej nie powinno być pomyłki.;D Dzięki za potwierdzenie mojego zdania na temat imienia.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Ja znam chłopaka który w wieku 13lat został ojcem. Jego wybranka była rok starsza. Nikt nie mógł w to uwierzyć że w tym wieku zrobił dziecko. Zrobili testy i okazało sie że to prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamusia.;) Są rożne przypadki...zobacz jak jest u cyganów:) Gromada dzieci,w różnym wieku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna555
Ja w kwietniu skończę 19 lat i jestem w 5 tyg ciąży ;) i bardzo się cieszę mimo złego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×