Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia.;)

młode ciężarne/mamusie. macierzyństwo przed 20rokiem życia. jest ktoś?

Polecane posty

Gość Sasandra
mój jeszcze nie wrócił z pracy ... mają nocne strzelanie :( byłam z małym w sklepie kupiłam mu kolorowankę i bluzkę . wyjście do sklepu z Dominikiem to tragedia . wszystko ląduje w wózku a jak czegoś mu zabraniam to reaguje płaczem ... zaraz małego kąpać , bajeczka i spać . zbieram się już tydzień zeby przeczytać książkę i jakoś się zebrać nie mogę . doba jest stanowczo za krótka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ja umieram.. mięśnie pod zebrami mnie tak bolą że nie mam siły oddychać. wykończona jestem. mój syn też nie nadaje się na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Truskaweczko wracaj szybko do zdrowia i uważaj na siebie żeby nie dał Boże nie przeszło Ci na płuca... Ja właśnie jade ze swoim jeszcze do koleżanki na herbatę bo dzwoniła. Byłam u lekarza na zakupach i u mamy... gin mi powiedział że mogę szybciej urodzić bo mala jest bardzo nisko. Kazal sie pilnować bo mówi że mało waży bo tylko 2400 wg usg więc lepiej żeby jeszcze podrosla chociaż trochę. Ja w ciągu ostatnich 3tygodni Przytylam tylko 300g. Aż lekarz był w szoku. Mówi że nie pamięta takiej sytuacji żeby w ostatnich tygodniach Przytyla dokładnie tyle co dziecko przybrało.. Sasandra a może pomalujcie 3 ściany a na jedną tapeta? Widzialam już kilka pokoi tak zrobionych i fajnie to wyglada jak są kolory dobrze dobrane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
młoda mamusia.;) miałam podobny problem w ciązy groził mi wcześniejszy poród i mało ważył . a urodziłam tydzień po teraminie a mały ważył 3.250 . miałam termin na 23 grudnia w dzień swoich urodziw więc poszłam do lekarza i mówie że mam dziaisj termin , zbadał mnie i mówi że nic się nie dzieję że jeszcze z tydzień pochodzę . więć zorganizowalismy sobie sylwestra u siebie w domu . wytańczyłam się goście się rozeszli ok 3 nad raniem , połozyłam się spać . o 7 budzę męża i mówie że chyba się zesikałam a mi wody odeszły . o 8.30 trafiłam do szpitala z rozwarciem na 6 cm podano mi oksytocynę a o 9.30 urodziłam syna . 1 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
No różnie to bywa... Koleżanka teraz rodziła to miala termin na 31grudnia ale jej lekarz mówił że przenosi i będzie duże dziecko. No i urodziła 5stycznia córkę 3800g.. Ja termin mam na 11 marca więc równe 3 tygodnie mi zostały. Wtedy też wypada mi kolejna wizyta u gina, pod warunkiem że nie urodze do tego czasu. Trochę to dla mnie dziwne bo nie kazał mi iść na ktg a chyba powinien. Powiedział tylko że mam ruchów pilnować bo jak nie będę czula więcej niż 6godzin to do szpitala mam sie zgłosić. Tylko wymazać na gbs dzisiaj mi pobrał i jutro rano mam zawieźć do ośrodka. Kurcze niby bardzo dobry lekarz i wg a tu nie pomyślał o ktg? Bo zauważyłam że wszystkie kobiety na tym etapie ciąży chodzą na to badanie. I teraz sama nie wiem czy nie trzeba iść, czy on sie tak zamieszal i Poprostu zapomniał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ja urodziłam z oxytocyna 2 dni przed porodem mialam na 10listopada. a urodziłam 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ja urodziłam z oxytocyna 2 dni przed porodem mialam na 10listopada. a urodziłam 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
Witajcie Mamuśki :) Dzisiaj wyjątkowo wcześnie , ostatnio żle sypiam , chodzę spać ok 1 w nocy bo zasnąć nie mogę a przed 6 już na nogach jestem . w dzień chodzę jak lunatyk o ilę nie wleję w siebie dużej dawki kofeiny z rana . chyba mam za dużo na głowie , stresuje się tą przeprowadzką ... Mam do pracy na 9 więc małego odprowadzę do przedszkola i skocze do skarbówki PIT oddać ZASYPAŁO MNIE . z 10 cm sniegu spadło , cholerna zima ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Truskaweczko dwa dni to nie dużo... Moja strasznie mało rośnie bo tylko 2400waży wg usg a ten lekarz jest raczej dokładny i mało sie myli... Dużo dziewczyn znam bo do niego chodziły i mylił sie max o 100g a to tak nie wiele w porównaniu do tego jak słyszę ile inni lekarze sie mylą. Moja mama do innego lekarza chodziła to prawie 1kg sie jej pomylił... Sasandra ja też tak mam że nie mogę spać. Ostatnio to 2-3 godziny na dobę ppajama myślałam nawet żeby w dzień spać jak w nocy nie mogę a to było jeszcze gorzej. Cały czas głowa mnie bolała a w nocy to mogłam wogóle nie spać. Teraz już trochę lepiej bo śpię w nocy tak koło 6-8godzin ale w tym czasie budze sie co godzinę do toalety bo tak mi na pęcherz ciśnienie że masakra. Lekarz mówi że jest całkiem w środku ułożona a nie na wierzchu tak jak u niektórych i dlatego mam brzuch bardzo maly i ciśnienie na pęcherz. No i na nerki. To jest tragedia. Z jednej strony dobrze bo kręgosłup tak nie boli i wogóle ale z nerkami wytrzymać nie mogę. No i mówią że takim czymś można nerkę zniszczyć bo już lezalam w szpitalu na patologii z krwiomoczem przez ten ucisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
ja w ciązy dużo przytyłam prawie 30 kg , kręgosłup mam w opłakanym stanie do tej pory boli jak coś dzwignę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Sasandra ja tez przytylam 30 kilo. kręgosłup do roku czasu mnie bardzo bolał. teraz już nie boli, mogę normalnie chodzic na obcasach i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Ja teraz mam równe 10kg więcej.. No i już dużo raczej nie Przytyje... Dobrze bo jak urodze to połowa spokojnie automatycznie spadnie. Później maksymalnie miesiąc i będę znow przy swojej początkowej wadze. Wg to po ciąży chce zejść do 53 ale mój twierdzi że to niedowaga itd I że mam 60kg ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
rób jak uważasz. mój mały ważył 3440 54 długi A w wieku 2lat.3miesięcy waży 11kg do 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Kurcze nie zazdroszczę wam tyle przy tym. Ja teraz w ciąży to normalnie na obcasach chodzę całą zimę. W kozakach mam takie 8cm to nie wysokie ale zawsze to coś. W płaskich źle mi sie teraz chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Mój brat ma niecałe 18 miesięcy a waży jakieś 16kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Ja nie mogłam chodzic na obcasach. ale teraz nadrabiam. chodze w 10cm. bo na wyższych ciężko za dzieckiem biegać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Ja na wyższych niż 10bo też rzadko chodzę bo mój i tak jest niższy. Mam jedne takie 15to mi lekko za ramie wtedy sięga... Wczoraj na zakupach byliśmy to świetne botki widzialam ale nie pozwolił mi kupić bo obcasy bardzo wysokie Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Mój mąż jest wyższy odemnie o 15 cm więc mogę ubierać. ale przy takim łobuzie ciężko jest takie ubrać bo nie raz muszę go ganiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
No nie wątpię. Ale tak to jest z dziećmi.... Mój jest ode mnie 9cm niższy. Ma 166cm. No ale czego tu wymagać jak jego mama ma jakieś 152cm a ojciec niecałe 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Mój mówi że nie mógł by być z wyższa od siebie dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
Moj ma 170 ja mam 155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
ja mam 170 cm wzrostu , waże na dzień dzisiejszy 53 kg chociaż waga często mi skacze to tyje i zaraz chudnę . mąż 10 cm wyższy ode mnie . na wysokich obcasach nie chodzę bo po prostu nie umiem , nie sztuka załozyć szpilki 10 cm i wyglądać w nich jak bocian szukający żab na łące . max 6 cm i to od wielkiego dzwonu . stawiam bardziej na wygodę niż na jakis elegancki wyglad a w pracy mogę sobie na to pozwolić ( oczywiście nie chodzę do pracy w dresach i bluzie z kapturem ale zamiast spodni w kant z powodzeniem mogę założyć dzinsy i sweter )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka199
Hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka199
Ja mam 16 lat w październiku skończę 17 i jestem w ciązy. W pierwszym tygodniu czyli zostanę mamą w listopadzie i będe miała 17 lat mój chłopak ma 23 lata. Zastanawiam się jak to bedzie jak urodzę.. Czy mój chłopak będzie mógł wziąść te dziecko w opiękę do mojej 18-stki? I odrazu mówię, że będe z nim mieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
wygladam przez okno , snieg pada a mi się juz lata chce . pozbyć się czapek grubych kurtek rękawiczek ... może dzisiaj przejdę się na solarium tak na 6 minut byle by się tylko troszkę wygrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghyyy
Młoda mamusia-> haha ale mały ten twój facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
cytrynka199 a jak udało ci się wykryć tygodniową ciąże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka199
Nie udało tylko poprostu o tym wiem. Bo razem z chłopakiem kochalismy sie bez zabezpieczenia. w dni płodne bylam u ginekologa trzy dni po tym i powiuedziala ze moge spodziewać sie dziecka jezeli bylo robione to w dni plodne bez zabezpieczenia i z wytryskiem we mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matkoooooooooooooo
cytrynka199 to nie znaczy ze jesteś w ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasandra
Ginekolog powiedział Ci że możesz ewentualnie zajść w ciąze a nie że w ciązy jesteś , jest prawdopodobieństwo że doszło do zapłodnienia ale nie jest to pewne . najlepiej bedzie jak zrobisz sobie po prostu test ciązowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×