Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karollina29

Mieszkanie w bloku czy własny dom? Co wybrać?

Polecane posty

w moim starym domku tez nie ma plesni ani nic temu podobne.Jest ocieplony ma nowe okna jest suchy i ceplutki.Moze nie wyglada nowoczesnie a jak taki klocek aleakurat mnie to rypka:P grunt ze jest tylko mój,ze mam w nim swobode,ze moge spokojnie krzyknac na dziecko,na meza,w czasie sexu,pospiewac,posłuchac głosno muzyki itd I na prawde koszty utrzymania 140m domu mam o jakies 200zł wyzsze niz 56m mieszkania.Oczywiscie ze nowy domek jest duzo fajniejszy,no ale w moim przypadku jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) Na prawde po tylu latach mieszkania w roznych blokach,nie zamieniałabym domu na zadne mieszkanie,nawet super nowoczesne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaa
A pleśń czy wilgoć wychodzi od źle zabezpieczonych fundamentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyuyuyiu
co do bloków jeszcze - to mieszkanie tam się szczególnie nie opłaca przy duzym metrazu, bo czynsz liczy się od niego, za to mieszkanie w b. małym mieszkaniu typu kawalerka jest metoda na b tanie zycie, jak ktoś bez kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj,jeszcze długo długo domy pod miastem bedą i w modzie i lokatą kapitału. Co za przyjemnosc mieszkac w centrum? Nie wiem gdzie autorka mieszka czy w duzym miescie czy w małym jak ja.Ja od siebie mam wszedzie blisko.Wszedzie moge dojsc na piechotke.To tylko samo zdrowie.Ale jak ze miło mam kiedy otworze okno i nie słysze huku aut,a cwierkanie ptaszkow.Kiedy nie wacham smrodu spalin a zapach z moich drzewek owocowych. Wszystko ma swoje plusy i minusy.Zalezy co sie lubi,w jakim sie jest wieku,jakie ma sie perspektywy na zycie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasu nie jadam
pewnie ze dom wyobraz sobie ze latem o poranku mozesz sobie wyjsc w pizamce na podworko zrobic grila a bloku jak w wiezieniu w bloku tylko nyguzy chca mieszac jaki problem skosic trawe czu liscie pograbic ?i dom jest wiele tanszy w utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajf;kaj;fl alk
Tylko dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wxwc
Autorko, napisałaś ze masz działke. Czy działka ta posiada warunki zabudowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalabamba
przecież istnieją mieszkania bezczynszowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollina29
tak można się na niej bez problemu budować:) no ja tak samo uważam że nie ma to jak swój dom, nie ma żadnych problemów, jest spokój,cisza i przestrzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wxwc
moja koleżanka mówiła mi że mieszka w bloku 8 piętrowym desce. "NIC" nie płaci za ogrzewanie bo rury ogrzewajace cały blok ida w taki sposób że idą ida od sąsiadów z dołu. A zatem sąsiedzi z dołu płacą za ogrzewanie a ona nie musi płacić skoro oni włączają ogrzewanie piętro niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollina29
niska_miska dokładnie tak samo uważam jak ty:) wysłuchałam się już od wielu koleżanek jakie mieli problemy z sąsiadami to już na samo to nie mam chęci do mieszkania w bloku. poza tym to sama ciasnota,a wybór mieszkania jest na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wxwc
Mam pytanie co jest lepsze : A)Wielki dom w którym mieszkają 2 pokolenia ( teście +młode małżeństwo) czy B) 2 osobne mieszkania w którym teściecie mieszkają w jednym mieszkaniu a młodzi w drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uroczy Szymuś_ktoś mi podjebał
Jeśli nie przeraża Cię robota wokół domu to wybierz właśnie własny dom. Zdaję sobie sprawę, że obowiązków wokół własnego domu jest znacznie więcej, dla niektórych to nie do przeskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B. B i jeszcze raz B ;) nigdy w zyciu bym sie nie zgodziła mieszkac z tesciami czy rodzicami;) wolałabym mniejsze mieszkanie ale sami;))) ale to tylko moje zdanie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wxwc
B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mojej poprzedniej wypowiedzi - była adresowana do autorki. :) Jeśli miałabym do wyboru mieszkać "sama" w bloku, a z tesciami w domu - wybrałabym blok, zdecydowanie, bo nie wije się gniazda w gnieździe. A jak mam wybór, gdzie mieszkać ze swoją rodziną, to wybieram domek. :) Lubię ten spokój, do centrum 15 minut piechotą. Kwestia dobrej lokalizacji. :) Odśnieżanie i takie rzeczy ogarnia mój partner, ja lubię pogrzebać w ogródku. Ogrzewanie zimą - ustawiam temperaturę na termostacie i reszta mnie nie interesuje. Jestem ekstrawertykiem, mój dom jest domem otwartym, to przyjemne móc zrobić sobie grilla na werandzie, albo posiedzieć wieczorem w domu i mieć świadomość, że nikomu nie przeszkadzają nasze głośne rozmowy. Z bloku zapamiętałam jedno: nad naszą sypialnią był pokój dziecięcy. Dziecko chyba miało dywan do gry w klasy, bo codziennie o 6 rano mieliśmy pobudkę w postaci około godzinnego tupania tam i z powrotem. W końcu się wysypiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollina29
tak mam możliwość wybudowania własnego domu:) o to mi właśnie chodziło że w bloku jest ciągły hałas i brak dyskrecji. szczególnie że moja działka położona jest nie daleko miasta przez co nie będzie żadnego problemu z dojazdem do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo30
jasne że jeżeli macie możliwość wybudowania domu to wybierzcie tą opcje i nawet się nie zastanawiajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wraz z mężem postanowiliśmy kupić gotowy nieduży domek w http://www.bbnieruchomosci.pl/osiedle-brzozowy-gaj.php . Ta inwestycja spełniała nasze oczekiwania. Mamy dziecko i nie chcieliśmy się budować, bo w sumie przy naszym trybie pracy nie byłoby kiedy tego robić. Akurat mieliśmy sporo odłożone, dlatego kredyt nie musiałbyć duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co są te dwie reklamy nade mną? Czy reklamujący zapłacili za umieszczenie tu swoich reklam? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz pomyśleć również o kupnie nowego mieszkania, bo właściwie koszt budowy będzie bardzo podobny do kosztów kupna, ale w perspektywie czasu to mieszkanie bardziej się opłaca, dlatego ja kupiłam mieszkanie z mężem na przedmieściach Wrocławia http://www.miodowa.wroclaw.pl/inwestycja i w sumie nie załuję, miejsce dla dzieci juz szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam całe zycie w domu i nie wyobrazam sobie, zeby wprowadzić się do bloku. Ale jest z tymtrochę pracy, bo jednak musisz sobie rozpalic, zadbac o ogródek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w bloku najbardziej wkurzali sasiedzi. Chyba to główna przyczna dlaczego wole domki no i mozna grillowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem dom jednorodzinny zdecydowanie wygrywa. Kiedyś mieszkałam w bloku i za nic bym nie chciała tam wrócić. My sobie kupiliśmy domek w Stróżewku kolo Płocka i jesteśmy bardzo zadowololeni. Bardzo bezpieczna, spokojna okolica, a do tego dom gotowy, wiec nie musieliśmy tylu fachowców zatrudniać . Polski Dom buduje takie osiedla, możecie sobie zoabczyc tutaj http://www.polskidom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja projektowałam swoje mieszkanie z pracownią architektoniczną ARCHITETTO. To świetni fachowcy i pasjonaci, mają niesamowite wyczucie stylu i idealnie rozumieją oczekiwania klienta. Oferują: realizacje „pod klucz”, projektowanie mebli, analizy jakości wnętrz, doradztwo inwestycyjne, nadzory autorskie, koordynację międzybranżową, inwestorstwo zastępcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkałam w bloku a teraz mieszkam w domu i uważam, że nie ma porównania jeśli chodzi o komfort. Mieszkania we Wrocławiu są drogie i za podobną cenę mam mały dom pod miastem. Uważam też ze najlepiej zrobić projekt indywidualny bo masz gwarancję ze będzie na miarę twoich potrzeb. Ja sobie zamówiłem od tej firmy projektowej i jestem bardzo zadowolona http://www.pracowniaprojektowawroclaw.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×