Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Myślę, że lepiej zrobić wieczorem niż rano. My powili zaczynamy działać :D Słyszałyście coś o tym, że wino jest dobre na endometrium? Czy jakoś regularnie :D powinno się je pić? Dzisiaj mam okazję wypić kieliszek i się zastanawiam czy to coś da, bo ogólnie to już zrezygnowałam z alkoholu. Ostatnio miałam endo 7,3mm, wiem, że idealne jest około 1cm więc trochę mi brakuje. Napiszcie jeśli coś o tym wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wyczytałam, że wiesiołek też test dobry na endo, więc chyba tym bardziej warto go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy bierzecie albo brałyście jakieś witaminki przed zajsciem w ciąże? Wiem, że kwas foliowy najważniejszy, ale troszkę poczytałam w necie i widzę , że jest bardzo dużo preparatów które oprócz kwasu foliowego zawierają inne witaminki. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Klasyka - podobno na endometrium dobrze wpływa wino czerwone wytrawne/półwytrawne pite trochę przed i w okolicach owulacji * Monika - o temperaturze już pisałam kilka razy, ale nie zaszkodzi jeszcze raz :) mierzy się codziennie rano o tej samej porze, jeszcze przed wstaniem z łóżka, po co najmniej 3 h nieprzerwanego snu, przez cały cykl tym samym termometrem, najlepiej elektronicznym z 2 miejscami po przecinku, ale może też być z jednym :) Miejsce pomiaru...najlepiej pochwa, ewentualnie usta (jakieś specjalne miejsce pod językiem). Mierzenie pod pachą w tym przypadku się nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testów owu - robię w tym cyklu po raz pierwszy, na razie zrobiłam 3, codziennie ok 12-13 w południe. Wcześniej nie piłam nic przez 2h. Robiłam w 13,14,15 dc, dziś zrobię jeszcze 1. Wczoraj kreski były tego samego koloru, więc test raczej pozytywny, zobaczę jak będzie dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminy z kwasem foliowym - Femibion Natal Classic dla kobiet przygotowujących się do ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą obejrzałam ten film, aż się popłakałam kilka razy:) Bardzo dokładnie pokazano jak dochodzi do zapłodnienia, jak rozwija się dziecko... to jest po prostu niesamowite... Film trwa 50 min, może będziecie chciały sobie luknąć http://www.youtube.com/watch?v=O9jtkAPwSMQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Witam Monika@stopstop!Fajnie że do nas dołączyłaś!Życzę Ci abyś jak najszybciej zafasolkowała! Niestety nic nie pomogę w sprawie testów owulacyjnych, ja tylko obserwowałm swój organizm a że cykle mam reguralne to nie było z tym większego problemu. Ja pomału zaczynam odczuwać pierwsze oznaki ciązy, rano jeszcze żyje ale po południu i wieczorem to masakra-jak zombi:))))), trochę też zaczęło mnie mdlić,popijam sobie herbatkę z gingerem i jest trochę lepiej. Wczoraj buszowałam po internecie za wózkiem tandemowym, bo niestety musimy zmienić nasz Quinny na podwójny, no i znalazłam bardzo fajny Britax i ten na pewno kupimy(to jedyny na razie wózek gdzie maleństwo może jeździć w dostawce a starszak w głównym siedzeniu-sa możliwe 22 ustawienia siedzeń i fotelików, no i oczywiście można używać jako singlowy, więc super-mam nadzieję że będę zadowolona jak z mojego teraźniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka - seans filmowy zaliczony :) ciekawe to nasze życie... Inez - fajne rozwiązanie dla rodziców w tym wózku, choć nie wiem czy małemu na dole tam jakoś nie straszno? ;) tak nisko i ograniczony widok w przód? nigdy nie widziałam na żywo takiego wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Właśnie wróciłam - z bolącymi piersiami i początkiem mdłości, za to bez okresu :D Termin @ już raczej minął, więc mogę zacząć się cieszyć na całego :D Poczytam wieczorem co u was, a póki co muszę biec za dzieckiem, bo już słyszę dziwne odgłosy dobiegające z łazienki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka - ja też ostatnio oglądałam przepiękny film o dziecku w łonie matki, nazywa się jakoś "Odyssey of life". Być może dawałam już w tym temacie link do niego. Teraz na szybko próbuję znaleźć, to jest chyba to, tylko nie wiem czy jest w całości: http://www.youtube.com/watch?v=YCvy0pNsBlM Ok, teraz to już naprawdę muszę iść, bo mi się woda zaczęła lać w łazience ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika@stopstop - ja używam rteciowego bo elektroniczny dopiero zakupiłam a nie chcę zmieniać w trakcie cyklu. Mierze codziennie o 4;30 bo musiałam tak dopasować do zmiennych godz pracy. Mierze pod językiem . Www.npr.pl tu jest wszystko idealnie wytłumaczone w dziale naturalne planowanie rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika@stopstop - ja używam rteciowego bo elektroniczny dopiero zakupiłam a nie chcę zmieniać w trakcie cyklu. Mierze codziennie o 4;30 bo musiałam tak dopasować do zmiennych godz pracy. Mierze pod językiem . Www.npr.pl tu jest wszystko idealnie wytłumaczone w dziale naturalne planowanie rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 987653135
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
Witam Monika ja oprócz kwasu foliowego biorę żelazo w tabletkach dla kobiet starających się o dziecko tak mi polecili w aptece. W czwartek będe u gin i zapytam się jak to jest z tymi testami owu i wam napisze co mi powiedziała. Tymianek gratulację;-)zarażaj wszystkich żeby było więcej nas na dole w tabelce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
spróbuje wam wysłać zdjęcie moich testów owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
coś nie idzie może którejś z was się uda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jutro śmigam do apteki po folik, co do innych witamin chyba poczekam na decyzje gina. Na razie bedę się starala zdrowo odżywiać. Bardzo bym chciała dołączyć do zafasolkowanych :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Tymianek, u ciebie to już radość powinna być ogromna :), im bardziej Tobie niedobrze, tym lepiej dla maluszka, tzn. hormony działają:) Ja byłam w sobote u endokrynologa na wizycie kontrolnej, mój wynik tsh to 1,57 niestety za wysoki jak dla przyszłej mamy, także zwiększono mi dawkę (za 3 miesiące mam zrobić badania kontrolne) i otrzymałam zalecenie przytycie 4kg przez wkacje, minimum to 2kg. Problem jest taki, że jem naprawdę dużo, nie mam tendencji do tycia tylko do chudnięcia. Także zwiększam ilosć ważyw i owoców w diecie. Podobno przez małą ilość tkani tłuszczowej mogłam do tej pory nie zajść w ciąże eksperymentując bez zabezpieczeń w środku dni płodnych i z tym może być powiązanych większość moich problemów tzn. nieregularność cykli i ich długość tzn. max 2dni. Także rada dla wszystkich chudzielców z forum, dziewczyny nie odchudzamy się, jeśli będziemy dużo jadły szybciej zajdziemy w ciążę :))) Oczywiście Pani doktor dodała na końcu, że nie ma na nic reguły, ale im mniej tkanki tłuszczowej tym generalnie gorzej. Tak czy inaczej usłyszałam taki wykład, jakbym była chora na anorekcję, w kazdym razie BMI=wychudzenie miałam zawsze, więc jakoś mnie to nie zdziwiło. Hematlog z kolejii kazała mi odstawić kwas foliwy na okres letni, gdy temperatura jest wysoka. Powiedziano mi, że w okresie letnim oragnizm pacuje lepiej i nie ma potrzeby uzupełniania kwasu foliowego. Także teraz skupiam się na jedzeniu, oczywiście nie zmaierzam przytyć nie wiaodmo ile, ale może faktycznie powinnam trochę się podtuczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny! ale dziś mały ruch na wątku :) ja właśnie zrobiłam ostatni z 5 testów owulacyjnych. Robiłam je w 13,14,15,16,17 dc. - w 13 i 14 dniu negatywny - kreska testowa dużo słabsza - w 15 i 16 dniu raczej pozytywny? - kreski mniej więcej tego samego koloru - w 17 dniu (dziś) negatywny- kreska testowa dużo słabsza W 15 i 16 dniu lekko kłuły mnie jajniki, a dziś już cały zestaw: bolący lewy jajnik promieniujący do pachwiny a nawet do uda, bolące podbrzusze, dolna część pleców, piersi w okolicach sutków. Tyle się człowiek nacierpi, a potem i tak nic z tego nie wychodzi. Temperatura...hmm akurat w kluczowym okresie zepsuł mi się termometr. Mierzyłam co prawda innym i do tego rtęciowym, więc nie wiem na ile jest to miarodajne, skoro nie powinno się zmieniać w trakcie cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny to ja zmeczona262626 pisze z tel i zalogowac sie nie moge za nic. U mnie dzien wyjety z zyciorysu. Dopadla mnie dzis biegunka ze z domu nie wychodze nawet z pieskiem wiec robi mi na podloge bo maz w pracy. Aj mam dosc. Do tego jajniki mnie strasznie kluja wczoraj i dzis sluz plodny mnie zalewa normalnie a ochota na sex taka ze az mnie nosi. Wczoraj 3 razy meza wymolestowalam i mi malo bylo eh sie smial ze ninfomanka jakas ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny to ja zmeczona262626 pisze z tel i zalogowac sie nie moge za nic. U mnie dzien wyjety z zyciorysu. Dopadla mnie dzis biegunka ze z domu nie wychodze nawet z pieskiem wiec robi mi na podloge bo maz w pracy. Aj mam dosc. Do tego jajniki mnie strasznie kluja wczoraj i dzis sluz plodny mnie zalewa normalnie a ochota na sex taka ze az mnie nosi. Wczoraj 3 razy meza wymolestowalam i mi malo bylo eh sie smial ze ninfomanka jakas ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny to ja zmeczona262626 pisze z tel i zalogowac sie nie moge za nic. U mnie dzien wyjety z zyciorysu. Dopadla mnie dzis biegunka ze z domu nie wychodze nawet z pieskiem wiec robi mi na podloge bo maz w pracy. Aj mam dosc. Do tego jajniki mnie strasznie kluja wczoraj i dzis sluz plodny mnie zalewa normalnie a ochota na sex taka ze az mnie nosi. Wczoraj 3 razy meza wymolestowalam i mi malo bylo eh sie smial ze ninfomanka jakas ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny to ja zmeczona262626 pisze z tel i zalogowac sie nie moge za nic. U mnie dzien wyjety z zyciorysu. Dopadla mnie dzis biegunka ze z domu nie wychodze nawet z pieskiem wiec robi mi na podloge bo maz w pracy. Aj mam dosc. Do tego jajniki mnie strasznie kluja wczoraj i dzis sluz plodny mnie zalewa normalnie a ochota na sex taka ze az mnie nosi. Wczoraj 3 razy meza wymolestowalam i mi malo bylo eh sie smial ze ninfomanka jakas ze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie myślę - jeśli wczorajszy test byłby pozytywny, to wtedy owulacja występuje w ciągu 24-36 h czyli dziś, a ja jak na złość dziś bez męża w domu, aż do jutra po południu...może "działanie" z poprzednich dni wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie myślę - jeśli wczorajszy test byłby pozytywny, to wtedy owulacja występuje w ciągu 24-36 h czyli dziś, a ja jak na złość dziś bez męża w domu, aż do jutra po południu...może "działanie" z poprzednich dni wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
Cześć dziewczyny :) Witam wszystkie nowe które do nas dołączyły :) U mnie bez większych zmian nadal @ nie mam drugiego testu nie robiłam a do lekarza nie mogę się dodzwonić :( Sama nie wiem co robić,jakaś zrezygnowana jestem a powinnam się cieszyć bo w przyszłym tygodniu lecę z rodziną do mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
Cześć dziewczyny :) Witam wszystkie nowe panie które do nas dołączyły :) U mnie bez większych zmian nadal @ nie mam do lekarza nie mogę się dodzwonić już nie wiem co robić,jakaś zrezygnowana jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Próbowałam napisać do was z tel ale mi nie wychodzi nie chce dodawać wypowiedzi. Sorki za błędy ale piszę szybko. U mnie dziś masakra totalna. Dopadła mnie straszna biegunka, nawet nie wiem od czego bo nic takiego nie zjadłam. Większość dnia spędziłam w łazience i dalej się zapowiada tam reszta dnia eh :( Nawet nie mam jak wylecieć z psinką na dwór to załatwia się na podłogę to latam ze szmatą eh :( a mąż jeszcze w pracy. Jedynie dobrze z tym że są gołe podłogi bo wszystkie dywaniki pochowałam. Wczoraj i dziś mam kłucia jajnika mnóstwo śluzu płodnego aż mnie zalewa. Wczoraj wymolestowałam mężusia aż 3 raz to się śmiał że nimfomanka ze mnie bo mi mało ciągle było, dziś też ochota taka jest że szok. Aż mnie nosi ale marne szanse na to widzę z biegunką. Postanowiliśmy się dalej starać o dziecko, mimo kłopotów mieszkaniowych. Wystawiliśmy nasze mieszkanie na sprzedaż, narazie bez pośredników bo na szybkiej sprzedaży aż tak nam nie zależy.Zobaczymy co będzie dalej. Tymianku gratuluję :) Dziewczyny z dolnej tabelki prześlijcie nam trochę fluidów ciążowych na szczęście heh :) Przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi od 34 strony, nadrobiłam zaległości. Wystraszona widzę że urlop się udał :) Klasyka a robiłaś LH i FSH dla samego stosunku czy dla określenia rezerwy jajnikowej bo mi gin mówił jeszcze że się do tego estradiol bada jak się określa rezerwę jajnikową właśnie między 3a5 dc ale najlepiej tak 3/4 dc. Któraś z was pisała o czerwonym winie, mi gin bardzo polecała na endometrium od okresu do owulacji najlepiej pić po małej lampce codziennie, najlepsze jest wytrawne. dobre też są tłuste ryby bo mają dużo kwasów omega3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka03 owulacja najczęściej występuje do 36 godz po piku LH który wyłapują testy owulacyjne. Poza tym plemniki mogą przeżyć do kilku dni w płodnym śluzie także nadzieja jest że może się tam jakiś uchował i poluje na jajeczko jak kochałaś się parę dni wcześniej z mężem. Millenka jak test negatywny i okresu brak to może warto bete zrobić? ona daje 100% pewności czy się udało czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×