Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość sylwia04011985
u mnie na razie wielka euforia i wielki strach z powodu ciąży.( kalkulator pokazuje że to 5 tydz.), jutro dzwonie do lekarza, żeby się umówić na wizytę. Boję się bardzo po tym poronieniu które miałam 3 lata temu. Powiem szczerze że teraz czuje się zupełnie inaczej niż w tamtej ciąży. Często boli mnie brzuch, raz mniej raz bardziej, raz z jednej strony innym razem z drugiej, czy po środku. Martwię się troche tym. Strasznie bolą mnie sutki i mam sporo tego kremowego śluzu. W poprzedniej ciąży nie miałam w ogóle tych objawów, poroniłam w 9 tyg.Lekarz po prostu przy wizycie kontrolnej stwierdził, że serce dziecka nie bije.Także nie było mi dane nigdy usłyszeć jak bije serdzuszko... Napiszcie proszę jak możecie jak to u was było i co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamynanaszcudd
My staramy sie 4 cykl. Troche zaczynam sie martwic, wyniki badan mam dobre. Biore witaminy i folik. Moj partner rowniez bierze. Do @ zostaly mi 4 dni. Jutro chce zrobic 1 test w tym cyklu. Nakupowalam troche tych po 1zl na allegro. Jestem z Pomorza. Bede tu zagladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka86
Sylwia- każda ciąża jest inna, przy każdej są inne objawy. Brzuszek może Cię pobolewać, bo cały czas, od momentu poczęcia, dzieje się tam szaleństwo! Wszystko przygotowuje się, żeby stworzyć jak najlepsze mieszkanko dla maleńkiej istotki, która tam zawitała i zagrzeje miejsca na ładnych parę miesięcy:) Natura wie, co robić. Jeśli nie masz plamień, krwawień, a ból nie jest nie do wytrzymania, to wszystko jest w porządku. Nie martw się też przeszłością. Wszystko będzie dobrze. Rozmawiaj z maleństwem od początku i powiedz, że jest Waszym spełnionym marzeniem. Poczujesz się lepiej i nie będziesz myślała o przykrościach, które Cię spotkały. Tym razem będzie inaczej. Musisz w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka86
czekamynaszcudd- piękny nick:) Życzę Wam powodzenia! Mam nadzieję, że zobaczysz jutro wymarzone dwie kreseczki:) Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamynanaszcudd
Bylabym prze szczesliwa, gdybym ujrzala upragnione 2 kreski. Mam nadzieje, ze do konca roku zajde w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamynanaszcudd
czy moge zostac wpisana do tabelki starajacych sie? Mam 22 lata, 4 cykl staran, data @ 17.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
czekamynanaszcudd - witaj :) skoro do nas dołączyłaś to masz obowiązek się dopisać do tabeli :) U mnie tydzień po owulacji. Chyba w czwartek wybiorę się na betę. Będzie to 11dpo, a 25dc. Powinna wyjść wiarygodna. Na samą myśl już się denerwuję. Wcześniej pewnie zrobię test w domu, jak będzie jedna kreska to przynajmniej odpuszczę i beta będzie potwierdzeniem tego, że mogę odstawić progesteron. Jak wyjdą dwie to pójdę na betę z wielką nadzieją... Widzę, że mężowi bardzo zależy na dziecku. Po tych wszystkich problemach naprawdę go pragnie. Ma zupełnie inne podejście niż w momencie gdy zaczęliśmy się starać (mimo, iż wcześniej też bardzo chciał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Chyba chodziło o to abyśmy my Cię dopisały do tabelki :) Więc proszę bardzo ;) Staracie się o pierwsze dziecko? NICK...................WIEK......STARANIA OD......STARANIA O.......TERMIN @ milllllenka...............24...............2cykl......... .........2dziecko.................29.06 pasikonik88...........25................................. ... ......2dziecko................03.07 roxien21................27................4cykl.......... .........1dziecko................04.08 kiku88..................30.................10cykl........ . .......1dziecko................11.08 Efie......................33................4cykl........ ... ........1dziecko................13.08 Dagietka30 ...........30................4cykl..................1dzieck o ................23.08 oczekuje...............21.................10cykl......... ... ...1dziecko.................24.08 roxien21................27................5cykl.......... ........1dziecko..................03.09 kicccia..................24................4 cykl.................2dziecko..................05.09 anula2500..............28................2cykl........... .......2dziecko.................07.09 Ana87...................26................2cykl......... ........2dziecko..................08.09 livia323232...........32................3cykl............ ... ...1dziecko..................16.09 mi-fa-so................31................6cykl.......... ........2dziecko..................17.09 dziki-dzik..............26................8cykl.......... ........1dziecko..................26.09 87_asik.................26.................2cykl......... ........1dziecko..................04.10 kambel.................22..........2 cykl po poron .........1dziecko..................07.10 czekamynanaszcudd...22………..4 cykl ………………..1 dziecko ……………..17.10 Klasyka. .............26.................5 cykl..................1dzie cko...................21.10 makatka03............32...............13cykl............. ....1dziecko...................21.10 agnieszka515........20................3cykl.............. ....1dziecko..................06.11 jaskółka87............26................10cykl......... ......1dziecko....................12.11 W CIĄŻY NICK.....................WIEK........CYKL...........DZIEC KO. ....TERMINPORODU titi.......................................1cykl......... ...2dziecko..........................01.2014 slodka cytryna100....32.......od dawna..........1dziecko.............04/06.01.2014 Tomaszkowa............25............1cykl............1dzi ecko ................17.01.2014 aneczka0124...........21............1 cykl...........1dziecko..................27.01.2014 inez10.....................37............1cykl........... .3dziecko..................31.01.2014 tymianek111............28............2cykl...........2dzi ecko...................07.02.2014 lulika.....................30/31..........2cykl.......... ..2dziecko......................02.2014 RybkaPlum..............29............2cykl...........2dzi ecko...................23.02.2014 czarna8306..............30............1cykl.............2 dziecko.................26.02.2014 zmęczona26............26....14 cykl od poron....1dziecko.................23.03.2014 niulekx ............ .... .22...............2cykl..........1dziecko..................7 .04.2014 alexandra2p.............34.............1cykl............. 2dziecko................12.04.2014 kopakabana.............29.............5cykl...........1dz iecko.......................04.2014 Westa i Hestia.......30..............3cykl.............1dziecko..... ............26.04.2014 Judka86................27..............1cykl............2 dziecko.. ... ........... 04.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Dzięki Judka, za dobre słowa, też sobie tak tłumacze, w końcu Pan Bóg nie zrobiłby nam drugi raz tego samego. Tak bardzo z mężem się boimy, że nawet rodzinie nie powiedzieliśmy, doszliśmy do wniosku, że jak miną te magiczne 3 miesiące to powiemy. W pracy z kierowniczką muszę pogadać, bo pewnie nie obędzie się bez zwolnienia lekarskiego. I dziewczyny z całego serca czekam na dobre wiadomości, że wam też się udało. Mam nadzieje,że

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Parę dni mnie nie było, a tutaj wielkie zmiany. Ja czuję się już jak 100% kobieta w ciąży, boże jak mi nie dobrze :( Nie mogę stać, spać, siedzieć, leżeć, kręcę się stękam tak mnie żołądek ściska i modle się by nie zwymiotować, noce nieprzesypiam, budzi mnei potrzeba toalety, a wtedy przez zawroty głowy nie nie mogę zasnąć. Nie chciałam zwolnienia, ale nie jestemw stanie funkcjonować :( powiedzicie mi ginekolog na podstawie moich dolegliwości wystawi mi L4? cyz muszę mieć krwiaka by dostać zwolenienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wystraszona jak ja cię rozumiem... Te mdłości są okropne. A mnie jeszcze doszły okropne bóle na samym dole pleców (okolice miednicy) ani się schylić, ani przekręcić. Jakby mnie pośkło :/ Co do L4 to nie wiem jak gin ale zwykły lekarz rodzinny poprosił o kartę ciąży przy wypisywaniu L4. Przypuszczam, że krew będziesz musiała zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
wystraszona a ty który tydzien ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Sorry że tak motam ale przed wklejeniem trzeba usunąć spacje która zrobiła się po słowie "dziecko". Dopiero wtedy wejdzie ten artykuł o który mi chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystrasozna27
u mnie 7 tydzień się zaczął, mam już za sobą 6 pełnych tygodni, fatalne nasilenie objawów mam od niedzieli, a tak się martwiłam, że nie wymiotuje :( Nawet nie byłam sobie w stanie wyobraźić, że można się tak źle czuć, w całym moim życiu gorzej się nie czułam, może czas trwania tych objawów tak mnie dobił, w końcu trwa to już 3 tygodnie, zarodek się rozwija, także sta to intesywne nasilenie objawów, co podobno jest normalne. Nie ważne czy coś brzydko pachnie, czy pomyślę o jedzeniu, czy ktoś obok kaszlnie powoduje to u mnie jedno odruchy wymiotne, silne skurcze żołądka, nad którymi nie mogę zapanować, tak silne, że mam łzy w oczach. Ogólnie mam chorobę lokomocyjną i czuję się tak jakbym od dobrych 2,5 tygodni jeździła autokarem, jak dla mnie ciąża to póki co choroba lokomocyjna. Poza tym mogę płakać na zawołanie :), jak pomyślę o zarodku, który we mnie jest, jak widzę dziecko, jak mąż zwóci mi na coś uwagę, jak mi po prostu nie dobrze- płaczę:D Wiem, że im gorzej ze mną tym potocznie rozumując lepiej z zarodkiem, hormony szaleją:) Wiem też, że jak tylko poczuję się lepiej i zobaczę serduszko zaczynam powoli zbiórkę potrzebnych rzeczy, mąż to zainicjował i się z nim zgadzam, możecie mnie nawet oficjalnie skrytykować za to, a co, jestem świadoma tego, że przez ostatnie miesiące nic nie zrobię, ani się nigdzie nie ruszę, podobno końcówka jest gorsza niż poczatki ciąży,a po tym jak czuję się etraz jestemw stanie przewidzieć jak będę się czuła za 4 miesiące. Muszę mieć chociaż trochę radości z tej ciąży, wiem, że będzie dobrze, czuję to, a moja intuicja nigdy mnie nie zawiodła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystraszona a mialas już jakieś badania zlecone przez gina do wykonania? Ja mnostwo, na następna wizytę mam być z wynikami. U mnie z objawami bez zmian, czyli bóle podbrzusza,wrażliwość piersi i senność. Częściej tez doskwiera mi głód :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Hej;-) wystraszona czytając Cię aż zaczęłam się śmiać bo przypomniało mi się moje poczatki najpierw nie miałam wymiotów z jednej strony się cieszyłam ale z drugiej też wkręcałam sobie że może coś nie tak z dzidzią a jak przyszły te nieszczęsne wymioty to już miałam dosyć a próbowałaś różne specyfiki?jak migdały,imbir itp. bo ja dużo czytałam co pomaga na mdłości i wymioty w ciązy i jest trochę tego nie którym pomagają;-) może tobie też pomogą;-) Ja już po mału dostaję brzuszek zwłaszcza wieczorem po całym dniu jedzenia widać;-) dziś jest 15tydz i 2dzień;-) Trzymam kciuki za was;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystraszona nie możesz zakładać że końcówka ciąży jest gorsza. ciężki jest I trymestr II zazwyczaj kobieta kwitnie kończą się wymioty migreny ale oczywiście są wyjątki. ciężki jest chyba 9 miesiąc bo kobieta jest zmęczona wszyscy pytają kiedy rodzisz anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jak na razie dokucza zgaga i gazy oraz zaparcia. Czasami po zjedzeniu czekolady czuje wszystko u góry ' mam do was pytanie odnośnie tyg ciąży, nie wiem jak dokładnie je wyliczyć bo moje cykle s. Po 36 dni a nie jak książkowe 28 . Dziś wg ostatniej @ weszłam w 7 tydz (6 tyg 1 dz) a wg owu zarodek ma 3 tyg ( czyli dodając do tego 2 tyg wychodzi 5 tygodni) No i w końcu już nie wiem, wiem tyle że na pewno dzidzia jest młodsza niż powinna być na 7 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Dziewczyny jak ja wam zazdroszczę ciąż... Zwykle niczego nikomu nie zazdroszczę, ale w tej kwestii inaczej nie mogę:) Dziś po raz pierwszy kupiłam w Tesco testy pepino (4 szt.). No i teraz mam wielki dylemat kiedy testować :P Jutro 23dc, piersi (sutki) bolą coraz bardziej. Cykl będzie 28 dniowy bo owulka była 14dc a ostatnia faza trwa zawsze 14 dni = 28 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kambel ciaze liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, tak jak cykl. A wiek ciazy określi Ci tez lekarz na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajacnanaszcudd
my staramy sie o pierwsze dziecko. Dzieki za wpisanie mnie do tabelki. Dzis 24dc robilam test niestety negatywny. Mam 27dniowe cykle, gdyby byla ciaza to mysle, ze test by pokazal chociaz druga blada kreske. No nic mowi sie trudno. A owulacje mam miedzy 12 a 13dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Do Klasyki i czekającej na cud dziewczyny nie róbcie tych testów tak wcześnie, bo one i tak nic jeszcze nie pokażą. Ja robiłam po kilka testów w cyklu ( w tym którym się udało), najpierw w 21 dniu cyklu (a cykle mam 28 dniowe), później w sumie co dwa dni. Mąż stwierdził, że chyba zwariowałam, ale ja miałam przeczucie, że się udało, i jak widać się nie myliłam. Ale dziewczyny te testy to mnie tak dołowały, że żyć się odechciewało. Ostatni test wykonany w 28 dniu pokazał bardzo bladą drugą kreseczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka86
U mnie końcówka 7 tygodnia. Męczą mnie gazy, potworne zmęczenie i brak sił na cokolwiek, mdłości (na szczęście bez wymiotów, ale w 1 ciąży też nie miałam), mocne bóle piersi i częste siusianie. Mąż już mówi do naszej dzidzi w brzuszku jak bardzo ją kocha:) To takie słodkie. Za tydzień we wtorek wizyta u gina, to będzie prawie 9 tydzień. Chcę już usłyszeć serduszko, nie mogę się doczekać. Powiem Wam, że wieczorem to mam brzuch jak w 5 miesiącu:) Jeszcze nie schudłam całkiem po pierwszej ciąży, brzuch się nie zdążył do końca wciągnąć i teraz dzidzia ma duuuużo miejsca. Gazy wypychają go dosłownie na 5 miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
kambel to widzę że jesteśmy na podobnym etapie. Ja byłam dzisiaj u lekarza, by potwierdzić ciąże i ta stwierdziła, że to bardzo wczesna 3 tygodniowa ciąża licząc od zapłodnienia. A kalkulatory internetowe pokazują 5 tydzień od ostatniej miesiączki. Ja niestety jak stwierdziła lekarka mam ciąże wysokiego ryzyka, przez to wcześniejsze poronienie. Dostałam od razu zwolnienie i leki. I najlepiej przynajmniej przez 3 miesiące nic nie robić. Martwię się strasznie. A propos bóli to stwierdziła, że to na pewno nie od ciąży mnie boli, bo zarodek jeszcze mały, tylko od ciałka żółtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajacnanaszcudd
ja w kazdym cyklu robie po 2 testy. Jeden w 24dc , drugi w dzien w ktorym mam miec @. Mam takie zwykle za 1zl. W tym cyklu odpuszczam juz robienie drugiego testu bo to jest bezsensu. zalogowalam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia-ja 3 bądź 4 dni po owu czulqm dziwne kłucie w macicy i częsty bol piersi test zrobilma 7 dni przed @ i wyszla 2 jasna kreska. Wiec wydaje mi sie ze w duzej mierze zależy kiedý jest zagniezdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
dagietka- nie miałam jeszcze badań, dzisiaj mam iść na kontrolę ale muszę zadzwonić do pordadni i podpytać o parę rzeczy, bo coś czuję, że chcą ode mnie wyciągnąć pieniądze za badania refundowane. Niestety lekarz u którego byłam nie podpasował mi nawet w 70%, mówił tak cicho, że nic nie zrozumiałam z tego, poza tym skierował mnie do spzitala zamiast zlecić morfologie etc, i nei spytał nawet jak się czuję :( niulekx- póbowałam litry wody, paluszki, migdały, woda nie zwiększa odruchów, ale nie moga po zapachu migdałów wymiotuje, zjadła nawet dwa i efekt taki, że biedy chłopaczek stojący obok mnie o mało nie został lekko pobrudzony, w torebce mam zestaw reklamówek, nie wiadomo kiedy się zacznie, a jak się zacznie nie panuję nad tym, mdlości i wymioty mam całą dobę :(, paluszki neutralne, imbiru nie zniose, na samą myśl żołądek mi ściska. Klasyka- na Ciebie też nadejdzie czas, trzymam cały czas za Ciebie kciuki :) anula- mam nadzieję, że tak jest :), nie chciałabym 7 miesięcy modlić się o to by nie zmywiotować tam gdzie nie powinnam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu ostatnio się ciążowo zrobiło :D niestety ja mogę pisać tylko "z innej beczki", ale tez nie narzekam. Wczoraj byłam robić badania przed zabiegiem. Dziś już odebrałam wyniki i są książkowe. Pod tym względem akurat nigdy nie miałam problemów na szczęście. Dziś też miałam konsultację anestezjologiczną. Teraz juz tylko czekanie...najpierw na okres, który mam nadzieję pojawi się w weekend, max poniedziałek (luteina do tego czwartku), bo inaczej mój ustalony termin operacji "w łeb strzeli", a potem czekanie na zabieg. Od dziś to równo za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×