Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość gość
kurcze przy plamieniu wydaje mi się że ta dawka d*pka 2x1 mała się jakaś wydaje. może powinnas wybrac się do innego lekarza żeby chociaz cię zbadał, lub wieczorem jechać na ip powiedzieć że zrobiłaś bete hcg ten pierwszy wynik podać, że test wyszedł ci pozytywny i że dostałaś plamien, zawsze cię zbadają i coś zaradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Skoro mówisz, że taką dawkę brałaś to ja też 3-4 tabletki dziennie będę brać. Na szczęście mam około 35 tabletek, jakoś je sobie rozłożę na tydzień. Zastanawiam się tylko 1. co w sytuacji jak nie pojawi się krwawienie. Bo plamiłam dosłownie godzinę i naprawdę bardzo mało, śluz brązowo różowy. Krwi nie było. Czy przy poronieniu zawsze jest krwawienie? 2. co jeśli krwawienie się pojawi, czy będzie to 1 dzień cyklu? czy trzeciego dnia mam wziąć clo? Traktować to jako miesiączkę? Lekarz powiedział, że gdyby teraz się nie udało to możemy się starać od kolejnego cyklu. Mąż przyjechał na chwile do domu... pocieszał mnie, że takie rzeczy często się zdarzają, i że przynajmniej wiemy, że możemy mieć dzieci.... Może i ma trochę racji... Straszna rzecz... mieć w sobie małą istotkę i wiedzieć, że umiera, że nie ma szans lub szanse są nikłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy poronieniu mialam krwawienie i bole brzucha jak na okres. Najlepiej wybrac sie do lekarza na usg by sprawdzil czy gdyby krwawienie sie pojawilo to sie macica odpowiednio oczyszyscila. Ja bym chyba cykl z clo odpuscila i od nastepnego probowala jesli wszystko byloby ok. Ale najpierw bym sie do lekarza wybrala zeby sie upewnic ze jest tam wszystko ok. Klasyka u ciebie to gdzies 4/5 tydz? Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Dzisiaj mam 33 dzień cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Cześć Oczekuję strasznie mi przykro;-( i straszne jest jak lekarze Cię potraktowali;-( brak słów;-( Klasyka trzymam kciuki żeby było dobrze Leż cały czas tak jak radzi Zmęczona wstawaj tylko do łazienki. Mi osoba z mojej rodziny powiedziała że miała dwa poronienia i jedno było z krwawieniem a drugie bez krwawienia ale przy obu był ostry ból brzucha tak że nie można aż chodzić więc póki krwawienie się nie nasili ani nie ma bólu brzucha staraj się jak najmniej stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
i byc dobrej mysli musi być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
No właśnie mi nic nie jest. Brzuch nie boli, krwawienia nie ma. Tylko piersi są obolałe. Już się wypłakałam.... pozostaje czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopakabana
Klasyka- trzymam kciuki! Dopóki nic Cię ne boli i nie ma @, to moim zdaniem cały czas jest nadzieja. Lekarz raczej nie mówiłby, że jest szansa na uratowanie ciąży gdyby tak nie było. :) Odpoczywaj i bądź dobrej myśli. :) Makatka- szkoda, że @ przyszła, ale z drugiej strony szybciej zaczynasz nowy cykl. :) trzymam kciuki żeby był owocny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Makatka teraz to juz na pewno będzie twój ostatni cykl zakończony dwoma kreskami;-) Klasyka nie znam się kompletnie co jest prawidłowe a co nie ale u mnie w rodzinie było kilka poronień i każda mówiła jak tylko poczuję ostry ból brzucha to od razu kłaść się do łóżka a jezeli nie przechodzi to od razu do szpitala i nie ważne czy wystąpi przy tym plamienie więc myśle że tym bardziej lekarz dał ci nadzieję to trzymaj się jej bo on zna się dużo lepiej;- ) Może twój organizm po prostu słabiej znosi zmiany jakie w tobie zachodzą i należysz do tych osób które musza bardzo na siebie uważać w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka co prawda nie znam się na tym bo przecież jestem początkująca w tym temacie ale myślę że powinnas przede wszystkim myśleć pozytywnie:-) i brać leki tak jak Lekarz zalecił. Albo tak jak pisze Zmęczona. Oszczędzaj się i nie zadręczaj negatywnymi myślami. Trzymam kciuki za Ciebie i wierzę że wszystko będzie dobrze:-* Dziewczyny może będziecie mogły mi coś poradzić... W poniedziałek będzie mój 21 dc. Odbylismy już w tym cyklu kilka "pełnych" stosunków a że nie wiem czy owu już była czy nie to nie wiem też czy ewentualnie mogło dojść do zapłodnienia. A w poniedziałek właśnie mam mieć wykonane testy alergologiczne. I tu zaczyna się problem. Jest za wcześnie żeby wykonać test ciazowy a podobno testów alergologicznych nie można robić będąc w ciąży. Wiecie może coś na ten temat? Czy nawet jeśli doszłoby do zapłodnienia i byłaby to dosłownie kilkudniowa ciąża to czy takie testy mogłyby mieć na nią jakikolwiek wpływ??? Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Agnieszka nie wiem czy ci pomoże ale ja w cyklu w którym zaszłam w ciąże wzięłam 4 tabletki na raz ibuprofenu i o ile dobrze pamiętam to chyba Wystraszona robiła zdjęcie rentgenowski które w ciaży nie można i tu dziewczyny mówiły że my sie martwimy bo wiemy że świadomie się stramy i uważamy na siebie i tylko odliczamy dni do zrobienia testu a ile jest dziewczyn które nie wiedzą że są w ciaży i robią różne inne rzeczy bo nie przywiązują do tego uwagi a my tak a tu ktoś napisał że raczej nic nie powinno zaszkodzić dziecku na tak wczesnym etapie ale tutaj na pewno znajdą się dziewczyny bardziej obeznane ode mnie;-) i na pewno lepiej doradzą i wytłumaczą;-) bo ja się nie znam ale piszę tylko to co ktoś kiedyś tu napisał;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Dziękuję za wsparcie :* Przejrzałam cały internet i moja nadzieja jest bliska zeru. Wolę nastawić się na najgorsze, żeby później znowu nie było łez... . agnieszka - nie wiem dokładnie na czym polegają te testy ale jeśli już to ciąża ma wpływ na wynik testu. W ciąży mogą np inaczej wychodzić, ale zaszkodzić ciąży nie powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Agnieszko - popieram to co napisały Niulek i Klasyka. To co robimy ma wpływ na dziecko dopiero jak się wykształci łożysko i to przez nie mogą przedostawać się różne substancje. A na łożysko to jeszcze sporo czasu :) * Klasyka - trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka86
Klasyka ja też jestem z Tobą i życzę Ci z całego serca, żeby dzidzia mocno walczyła i udało się donosić ciążę. Przepraszam, że wczoraj nic nie napisałam, ale to dlatego, że czytałam w internecie o sytuacji takiej jak Twoja i .... załamałam się. Nie wiedziałam co Ci napisać. Pomimo tego, głęboko wierzę, że Ci się uda. Trzymam mocno kciuki,mocniej się nie da po prostu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Hej dziewczyny. Nie krwawię (rano miałam baaardzo małe beżowo brązowe plamienie, taki lekko zabarwiony śluz - sorki za szczegółowy opis:P), brzuch nie boli (ale czasami leciutko coś poczuję, takie jakby ciągnięcie, ale baardzo lekko), temperaturę dzisiaj mierzyłam wynosi 37,07. Judka - zapewne każda z Was po zerknięciu w necie o spadku bety, nie daje mojemu maleństwu wiele szans... sama czytałam i wiem jak jest. Liczę na to, że lab się pomyliło. Te badania robią maszyny? Jutro zrobię gdzie indziej badanie, pójdę do szpitala, tam jest też najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
A powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz... czy przy spadku bety możliwa jest ciąża pozamaciczna? tego chyba najbardziej się obawiam bo chyba konieczny jest pobyt w szpitalu? i ogólnie czytałam, że może być groźna. Czy raczej można podejrzewać prawidłowe zagnieżdżenie ale nie utrzymanie się maleństwa? Wcześniej w ogóle nic nie czytałam na ten temat, i jestem zielona. Co mam robić gdy beta wyjdzie jutro pozytywna a co gdy zmaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudś
Kochane forumowiczki- to ja gość z miesiączki 05,08 i potem plamienia 30/08 Mam pytanie... jestem już po owu- szyjka wysoko, zamknięta jakby schowana. Zrobiłam test owu i mam 2 grube krechy.. ale jestem już po owu i nie powinno nic takiego być.. nawet kolor drugiej kreski powinien być ledwo widoczny, albo jego brak. Kiedys uzywalam testow i po owu 2 kreski juz nie bylo.. badam sie tak sama dla siebie i szyjke mam juz zamknieta od 4 dni i nie ma mozliwosci zeby byla owu... ;/ sama juz nie wiem co jest nie tak.. sa 2 grube krechy.. ;/ - troche mnie piersi bola i nic wiecej sie nie dzieje. odczuwalam bol podbrzusza, ale to przez zaminy zachodzace w szyjce teraz juz mi nie dokuczaja zadne bole.. Czy moze miec to jakis zwiazek z hormonami? martwie sie.. jestem kretyna bo znow przez mysl przechodzi mi ciaza.. no ale usg bylo i nic dr nie mowil..a testy? zawodza mnie bardzo pokazuja cos, ale to nie taka wyczekiwana 2 kreska. nie wiem chyba czas zapukać do ginekologa... przepraszam, ze Wam tak smece i zawracam glowe, ale jestescie moja jedyna grupa wsparcia-ZA CO DZIEKUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Pytam o ciążę pozamaciczną ponieważ jeśli czuję coś w dole brzucha to po prawej stronie, a z prawego jajnika była owulacja. Nie jest to ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudś
KLASYKA86 KOCHANA przede wszystkim uspokoój się bo szkodisz sobie i fasolce :) wiem łatwo mówić no ale TYLKO spokoj moze Nas uratowac. Dobry znak jak juz nie ma krwawienia :))))))))))))) ja w 1 ciazy mialam tak 1 beta- 138 generalnie to byl 4 tydz gin mnie tak wystarszyla i glupot nagadala- wylam jak wracalam do domu, ze beta za mala itd mowila, ze musi wzrasnac 3 krotnie 2- beta za 2 dni 896 :) i wielka ulga.. kochana bedzie dobrze ;) musisz myslec pozytywnie :* jak wzrosnie czego zycze BARDZO! trzeba sie cieszyc.. no a jak zmaleje.. sama bedziesz wiedziala bo pojawi sie mocne i obfite krwawienie. jak piszesz, ze juz wszystko sie normuje to jest dobry znak a internet to nie miejsce na stawianie diagnozy i porównywania to, ze komus cos, to nie znaczy ze Tobie musi sie to akurat przytrafic. wedlug mnie wszystko idzie w dobrym kierunku :) jak poronilam rok temu to 2 testy pozytywne i po tygodniu od okresu pojawila sie krew.. wstalam do dziecka i poczulam jak polecialo duzo krwi. nie mialam zadnych boli itd... potem plamialam i po tyg beta 0,1.. no ale bylam zaskoczona, ze jedn seks i bach.. ciaza.. no ale natury nie oszukasz, selekcjonuje najlepsze zarodki. NIE MART SIE!!!! BŁAGAM CIĘ O TO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudś
TEGO SIĘ DOWIESZ NA USG, CZY JEST POZAMACICZNA i z tego co wiem moja ciotka miała taka, odczuwała bóle jajnika dośc mocne, nawet badzzzzooooo. ZWIJAŁA SIĘ Z BÓLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudś
KLASYKA ciocia byla w 7 tygodniu, miała łyżeczkowanie, ale bolało ja bardzo. i nie był to ćmienie tylko jakby ktoś jej coś wbijał w jajnik. pojechała do szpitala USG- ciąża poza maciczna i łyżeczkowanie Nie myśl o takich złych prognozach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopakabana
Agnieszka- ja bym zapytała lekarza jak to jest. Czy testy mogą wpłynąć na ewentualną wczesną ciążę, czy na odwrót, ciąża może zafałszować wyniki. Moim zdaniem nie powinno porównywać się do dziewczyn, których ciąża jest wpadką i nieświadome zmiany robią głupie rzeczy. Wiadomo, że prawdopodobieństwo, że coś zaszkodzi jest małe, ale JEST. Przecież wszystkie tu udzielające się dziewczyny dbają o siebie, badają się, liczą dni cyklu, mierzą temperaturę. Właśnie tym różnimy się od tych nieplanujących ciąży. Uważam, że czym innym jest robić coś z niewiedzy o ciąży a czym innym świadome podejmowanie ryzyka. To tak jakby kobieta starająca się o dzidzię wiedziała, że kwas foliowy powinno się łykać jeszcze przed staraniami, ale nie bierze, bo te co wpadły nie brały a dzieci są zdrowe. A mimo wszystko wady cewy nerwowej i ich związek z niedoborem kwasu foliowego to nie wymysł lekarzy. Wiem, że wyolbrzymiam, ale taka refleksja mi się naunęła po przeczytaniu Waszych postów. :) Ogólnie jestem zdania, że przede wszystkim lepiej się upewnić u lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopakabana
Klasyka- popieram słowa dudś. Nie czytaj tego co pisze dr Google, bo nie jesteś w stanie wyselekcjonować prawdy od totalnych bzdur. Lepiej trzymać się faktów. Beta trochę spadła ale jest? Jest. Krwawienia nie ma? Nie ma. Dużego bólu brzucha nie ma? Nie ma. No to trzeba być dobrej myśli. Kto jak kto, ale lekarze z reguły nie dają nadziei pacjentowi jeśli jej nie ma. Drobne bóle brzucha są normalne bo przecież zarodek się rozwija, robi sobie miejsce w brzuchu. :) Czekaj cierpliwie na wizytę u lekarza, a o CP nie myśl, wszystko będzie ok :) Dudś- a co testy dokładnie pojazują? Jeśli jednak 2 kreskę, ale słabszą to mi to wygląda na ciążę. Który to twój dzień cyklu? Lekarz mógłby coś zobaczyć dopiero w ok 6 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudś
Kopakabana testy owu, które robię od kilku dni ciągle są takie same 2 mocne krechy.. z ciaza nie ma co raczej tego wizac... może taka moja uroda już jest. nie przejmowałabym się tak bardzo gdyby kolor testowej nie był taki sam jak C.. generalnie wykluczam zajście w sierpniu w dniach 13,14 tydzień później.. usg nic nie pokazało i raczej obstawiałbym zaciążenie o ile takie było 28.08 i od tej daty wychodzi dopiero 3 tydzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopakabana
Dudś- to ja nie rozumiem o co Ci chodzi. Napisałaś: "usg bylo i nic dr nie mowil..a testy? zawodza mnie bardzo pokazuja cos, ale to nie taka wyczekiwana 2 kreska." To o testach owu czy ciążowych? Jeśli jest to 30 dc (?) to zrób ciążowy a nie owu. Testy owu w ogóle są mało wiarygodne i nie przeznaczone do robienia po owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kopakabana - aktualnie mam 21 dzień cyklu -robiłam testy i były cienie kreski ( oczekiwałam bardziej takich widocznych i mocnych ). - usg było robione kontrolnie, ale o ewentualnej ciąży nic nie mówiłam bo w takim celu tam nie poszłam. - owulacyjne kupiłam przy okazji tak dla siebie, do określenia owulacji mniej więcej kiedy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za komentarze. Jesteście kochane:-* Ale mam jeszcze jeden problem. Od dwóch dni dziwnie bolą mnie piersi. To raczej jest takie szczypanie (pierwszy raz coś takiego czuje). A dziś kilka razy poczułam ból brzucha taki jak na @. Nie mówiąc już o tym że od trzech dni okropnie męczy mnie też ból głowy... Ciąża jest przecież wykluczona bo dziś jest mój 17dc... Rozumiem że gdybym dużo myślała o ciąży to że w końcu mogłabym sobie "uroić" te wszystkie dolegliwości ale tak nie jest. Nie skupiałam się na tak na ciąży a te dziwne bóle pojawiły się same z siebie... Co to może być? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopakabana
Dudś- Nie znam się na badaniu szyjki, ale tak jak pisałam testy owu są mało wiarygodne. Kierowałabym się prędzej obserwacją ciała, czyli jaki śluz występuje, badaniu szyjki czy mierzeniu temperatury. Skoro obstawiasz zaciążenie 28 sierpnia a masz 21 dc, to na moje oko coś Ci się pomieszało. Kiedy miałaś ostatnią @? W 1 dzień cyklu chcesz zajść? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×