Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Mish 100% normalne:) ja już tu kiedyś pisałam ale ci powiem że moja ciąża była jedną wielką deprechą połączoną z lękami i przerażeniem o wszystko co możłiwe:P teraz sie z tego smieje ale wiem ze wtedy tez sie bałam o wszystko ze cos przeoczę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi ja nie miałam bólu jak na miesiączkę nigdy w ciąży więc nie pomogę , ale nospa jak najbardziej , na sor zawsze mozesz pojechac by się uspokic w razie co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi ja pamiętam, że w 13 tc miałam tak ogromny ból w podbrzuszu że wyłam i płakałam do księżyca sąsiedzi też pewnie nie wiedzieli co się dzieje bo to był środek nocy. Prawdę mówiąc myślałam, że zaraz poronię... narzeczony zadzwonił na pogotowie, żeby zapytac czy ma mnie wiezc do szpitala czy co robic, lekarz kazał wziąc nospę ekstra albo 2 zwykłe a jeżeli w ciągu godziny nie przejdzie to przywiezc mnie na SOR po 20-30 minutach zaczęło puszczac. Później już aż takie bóle się nie zdarzały ale od czasu do czasu jak mam bóle w podrzbrzuszu to biorę nospę... na pewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
ja tez biore nospe bo dzwonilam na szpital do recepcji do p ani czy moge brac nospe bo twardnieje mi brzuch i powiedziala ze jak najbardziej nawet do 3x2 na dobe i juz sie nie moge doczekac kiedy pujde na wizyte a mam dopiero na 16 sierpien czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze znowu zapowiada sie duchota, pare dni z rzedu i czlowiek jest wykonczony taka pogoda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszka mnie też zaszczypie i zostają po tych zastrzykach takie czerwone plamki na skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Witajcie :) Kupiłam laktator kupiłam bebilon 1 i robiłam tak jak mówiła laktacyjna zeby dziecko przystawiac na zadanie niech ssa ile ma ochote (30 minut max 1 piers) potem dokarmic bebilonem bo oczywiscie nie wiadomo czy to ssanie było produktywne bo dziecko ma byc najedzone i zdrowe jesli chodzi o pokarm sztuczny to ml tyle ile ma dni czyli 1 =10ml , 2 = 20 ml 3=30 ml i tak do 8 doby potem zostajemy przy 80 ml i jeszcze mówila zebym co 3godz po 10 minut z kazdej piersi odciagneła ile sie da:) wczoraj przez to 20 minut udało mi sie odciagnac pare kropelek no i co odciaganie jest wiecej w nocy lezala ze mna przy piersi i tylko cztery razy sie budzila possała jeden cycek i drugi dokarmilam ja tym co odciagnełam i jestem z nas dumna :) pokarm sie zwieksza wiec moze nam sie uda :) najwazniejsze jest spokoj i bliskosc z dzieciatkiem :) teraz ide troszke ogarnac a jak tylko bede miala chwilke to napisze wszystko od poczatku :) pozdrawim As wspólczuje tesciowej przy pierwszym dziecku u mnie doradzali mama i starsze siostre strasznie to wkurzalo ale na szczescie to byla moja i mama i siostry wiec szybko sobie z nimi poradzilam a z tesciowa to chocby najlepsza zawsze obca musisz przekonac meza zeby ja pogonil w tych radach bo one choc z serca nie zawsze sa aktualne powodzenia z pokarmem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
witam, Mish :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dzkewczyny bardzo dziekjje za odp w sprawie no spy. Bede brac profilaktycznie bo faktycznie po co sie denerwowac. . Mish witaj na forum! Wiesz juz co bedziesz miala?? , Dzis odetchnieemy bo bedzie burza chyba. Tak sie zapowiada przynajmniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mish As..mnie tak jak kiwoszke ok 2 tyg bolało przy wstawaniu ale dobrze znaleźć soebie metode wstawanie ..ja pierw kladalm się na bok i tak po trochu wstawałam żeby nie przeciazyc..i kurcze jak zaczyna sobie przypominać po dwóch tyg funkcjonowałam zupełnie normalnie a po 4 bylam już na wczasch..i wiecie co ja nie dostawałam zadnych zasrzykow przy zadnej cc..cos widać się zmienilo..bo pewnie to zastrzyki przeciwzakrzepowe?? antyb do domu dostałam bo jak kiwoszka miałam wysoki CRP i u mnie było to już zkarzenie połogowe z mega wysoka goraczka ,która skakala ntak zwane 'zęby połogowe' i tez przez to bylam dwa dni dluzej.. As..trzymam kciuki żeby maz dal rade wytlumaczyc swej mamie ,ze sami dacie sobie swietnie rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja teściowa jest naprawdę kochana ale za bardzo się przejmuje. Przecież my nic strasznego.naszemu dziecku nie zrobimy. Pomaga jak może i naprawdę się z tego cieszę ale czytaj trochę za bardzo chciała pomóc a wyszło jak zwykle. Te zastrzyki są przeciwzakrzepowe. Babcia i mój tata po operacjach też je mieli. Możecie się na mnie obrazić ale ja się cieszę że zmiany pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS..ja licze ze taka lub jeszcze chlodniejsza pogoda zostanie już do końca wakacji :) a dziadkowi kiedy mieli operacje? kurcze nigdy przy rzadnej mie miałam takich zasyrzykow do domu..może w szpitalu jakiś robili i nie wiem o tym ale jeśli wogole to tylko tam..a gdzie musisz podawac te zastrzyki w sensie w pośladek czy gdzie? a igly takie malutkie jak insulinowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i przepraszam za bledy pisze z tel i zazwyczaj cos dotkne obok i później nie doczytam i wychodzę na nieogarnieta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastrzyki w brzuch. Maja króciutka igłę więc nie jest źle. Tata miał już dość dawno operację na ścięgno achillesa a babcia dwa lata temu miała zabieg. A jeśli chodzi o mój poród to o tej 5.30 odeszły mi wody i potem się saczyly. Tyle że skurcze dostałam dopiero o 21 a na stół trafiłam o 22.30 około i jeszcze 30 minut czekałam na anestezjologia. Po znieczuleniu było bosko bo nie czułam już skurczy (a były co 3 min). Mała urodziła się o 23.55 a wyjeżdżaliśmy z sali o 1 w nocy. Oczywiście pokazali mi ją tuż po wyjęciu z brzuszka a jak ją zbadali położyli mi ją na piersiach :-) potem ubrali, poobserwowali i znowu dali mi się nią nacieszyć :-) A jeśli chodzi o pobyt to nie mogę narzekać. Wszyscy było bardzo mili i nie spotkań się z jakaś niespymatyczna sytuacją. No chyba że moment wyciągania motylka bo zrobiono to dość brutalnie. Pani była mało delikatna. Cesarkę nikomu nie polecam bo opieka nad maluszkiem jest bardzo utrudniona i mi było bardzo ciężko zajmowane się małą. Ale już jesteśmy w domu i jest dobrze. W razie pytań odpowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS a powiedz mi te wody odeszły ci niespodziewanie czy uprzedził to jakiś objaw nie wiem np. skurcz, ból czy cos w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nic nie poprzedzało. Pisałam tylko wcześniej że boli mnie brzuch jak na okres i za dwa dni chlup. Miałam tylko w głowie że muszę iść do toalety i jak już dotarłam to chlupnelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak odejdą wody to musze niezwłocznie jechac do szpitala(jeżeli wody beda czyste a nie zielone oczywiscie) czy np moge jeszcze isc szybko pod prysznic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak odejdą wody to musze niezwłocznie jechac do szpitala(jeżeli wody beda czyste a nie zielone oczywiscie) czy np moge jeszcze isc szybko pod prysznic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją myślałam że to był czop i jechałam do szpitala po kilku godzinach ale jest tak że jak wody odejdą w przeciągu 1.5 godz trzeba jechać do szpitala. Mnie panie trochę ochrzanily ale widziały że jestem przerażona i mówiły że będzie dobrze ale niepotrzebnie tyle czekałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja właśnie te zastrzyki biorę całą ciążę i mam od nich zrosty czasem czerwone plamy swędzące czasem krwiaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to szkoda że nie ma oznaki przed, jak mnie zaskoczy gdzies w sklepie w aucie, lipa :( ale chociaż wiem że trzeba jechać od razu do szpitala na szczęście mam blisko.Ja to się ciągle obawiam że przegapię cały pierwszy etap porodu, mnie co jakiś czas tak rozpycha brzuch i nie wiem czy to skurcz czy mała się wyciąga, za az boli, może to złe z mojej strony ale ja juz mam naprawdę dość tej ciąży :( Jeszcze jedno pytanie czy trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający ze się jest ubezpieczonym, np. ostatni dowód opłaty zus, czy cos takiego czy jak jest już ten nowy system to nie trzeba i sprawdzają po peselu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
emilia_24 mnie też w ciąży takie skurcze w pachwinie dopadały. Też prawej i też prawa noga lubiła mi drętwieć. Właśnie dziś była druga wizyta położnej. Zważyła mi małą i przeżyłam szok :P Waga urodzeniowa to było 3520, po tygodniu dobiła już do tej wagi, a dziś równo 2 tygodnie po porodzie mała ma 3840. A ja się martwiłam, że moja mała głoduje i nie dojada się do końca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odejscia tych wód mi odeszły o 7 rano o 7:40 juz bylam na sor , zapomnialam czegos tam chyba jakis wynikow a o n do mnie to co wody odeszły i juz pędem do spzitala? a ja na to a co miałam czekać myslalam z eod razu trzeba a on pokiwał dziwnie głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
paulusek no to ladnie twoja mala przbiera na wadze ja juz tez bym chciala byc po wszystkim ale jeszcze 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camiliana-wedlug ustawy nie musisz mieć wogole ubezpieczenia..ciężarnym opieka i porod przysloguje free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camilianna, a nie potrzeba tylko dowodu , bo jest ten ewus przeciez , nie?? teraz nie ma juz od stycznia rmua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camilianna, a nie potrzeba tylko dowodu , bo jest ten ewus przeciez , nie?? teraz nie ma juz od stycznia rmua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camiliana dokładnie juz nie trzeba bo jest ten nowy system ewus i tam sie im wyswietla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna czyli nawet nie pracując czy nie prowadząc dzialalnosci, nawet nie bedac zarejestrowanym w up przysługuje ciezarnym porod i opieka podczas ciazy i porodu?? nie wiedzialam nawet :)m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×