Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Gość Lilianna140
Myszka zle policzylam..7-7.5 tyg mi.zostalo.bo.do 19.09 jest 8.5 tyg:) Ale kurcze co.do.wagi to spora roznica w wadze niedzy naszymi maluchami..dobrze ze nie bede musiala rodzic naturalnie takiego klopsa;) no na modelke sie nie zapowiada ta moja Tosia :) ale.moj Nikos tez nie byl maly bo wazyl na koniec 38tyg 4210..a teraz jest chydy jak wiur az zal patrzec wiec moze Tosia tez taka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
A tak poza tym to witaj Ewelino :) na.ktorego.masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :)te terminy są dziwne wyznaczone według lekarzy...według miesiączki 10 września,ale lekarz mówi,że będzie szybciej,usg 31 sierpnia już sama jestem zakręcona...mój lekarz też liczy inaczej te tygodnie według mnie to zaczęłam 34 tydzień w (sobotę 33) jak byłam na wizycie w 31 to mała ważyła 1880,i stwierdził,że mała jest bardzo nisko.W czwartek mam kolejną wizytę zobaczymy co dalej.Ostatnio mówił abyśmy wytrzymały jeszcze 5 tyg i będzie akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
witaj Ewelino! Dziewczyny , nadal czekacie na bobaski.... coś są uparte :) z soczewkami to nie wiedziałam, a jesli chodzi o malowanie paznokci, to bardzo różnie... jesli wolicie nie malowac to ok, jednak wiele kobiet ma wymalowane. ile osob tyle opini, tak jak z farbowaniem wlosów. chodzi o ciesnienie, które zmienia sie podczas porodu i wowczas paznokcie sinieją. niektóre malują, inne nie... trafić do pucka za nic bym nie chciala....mam nadzieje ze na koniec wrzesnia nie bedzie az tylu porodów. bylam dzis na wizycie i bobas wazy 1300, książkowo mowi lekarz wiec sie ciesze :) co do próżociagu to uzywa sie jesli jest taka sytuacja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Ewelina..no i tak mi też mówił lekarz Mmyszki że na 31 waga to 1600-1800 wasze dzieci tak prawie idealnie a moja jakas taka duża a ja przecież niewiele przytylam ..a uwierzycie że w 22tyg gdy byłam na genetycznych badaniach to wyszło że mała jest skrajnie chuda..miała poniżej 5 paracentyla..i do zeszłego tyg strasznie się martwią że mam taka chidzinke i że pewnie dlatego tylko te 5,5kg przytylam bo mała chuda i wyobrazcie sobie mój szok gdy dr.S podał mi aktualna wagę..zrobiłam strasznie wielkie oczy..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
a czy w wejherowie wymagane jest zdjęcie obrączki jeśli nie ma się tendencji do puchnięć?? czy to jest wymóg? o tym nie slyszalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Lilianna, jak widac tycie w ciąży nie jest adekwatne do wielkosci bobaska. faktycznie dobrze ze masz cc, bo dopiero 32 tc, wiec bedzie duuza i nie wyobrazam sobie jak wypchnac bobaska, choc moja kolezanka urodzila 60 cm i wazace przeszlo 4 kg dziecko naturalnie... moj bobas ma 1300 :) 30 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
lilianna , to ile wazyla mała jak miala 5 paracentyli?? co to za przelicznik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna140 czasami mam wrażenie że te usg w tym gabinecie jest troszkę niewyraźne, ale może się tylko mylę. Ile czasu czekałaś by iść na nfz do dr, Żabińskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Ja zapakowałam na 3 doby + jeden zapasowy, jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
ja biore 5 par body 3 kompl czyli 3 spiochy 3 kaftaniki 3 pary skarpetek i niewiem czy cos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna140 i ja też mam na 12.08 do doktorka :) Na która godzinę chodzisz? Bo CI powiem że najlepiej to tak chwilę po 17 być. Raz byłam po 16 to też czekałam bardzo długo, a jak byłam 17-18 to chwilunia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu pakuję po 6 :D haha ale jak po CC to będę dłużej :( tylko nie wiem czy dzieciaczki będą ze mną, czy w inkubatorach czy jak :( bu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka 1234
a wy co biezecie bo niewiem czy cos dolozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Tinnerea ja bede pakowac 4 pajace bo to jet najwygodniesze, body, kaftanik i porciki to jeden komplet. 2 łapki niedrapki i 3 pary skarpetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AS1985-bez logowania
Moja Mała też niby mniejsza niż wynika to z ostatniej miesiączki ale wiadomo że dzieci są różne. Mam nadzieję ze moja córcia nie urodzi się jakaś ogromna :) czuje w "pośladkach" że to będzie na dniach :) zwłaszcza ze księżna Kate już ma to za sobą to teraz my:) Ja mam ciuszków na 3 dni chociaż ciągle coś tam dokładam więc może być troszkę więcej. Jeszcze tylko ciuszki na wyjscie musze przygotowac. Wiecie może co najlepiej ze sobą zabrac? (na wyjscie ze szpitala:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam na razie 11 kg,ale mam tylko taką piłkę.I dziewczyny nie sugerujcie się tym,że jedna ma mały brzuszek,a druga ma już w tym czasie dużo większy.U mnie dopiero było widać w 8 mies brzuszek,a wcześniej każdy mi gadał gdzie ja mam te dziecko,że one będzie małe itd...już mnie to wkurzało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Emilii - to że taka chuda było podane po pomiarach i obwód brzuszka miała tak mały miała 137mm co odpowiadało poniżej5 paracentyla..tak mam na opisie i musiałam mieć kontrolę za 2-3 tyg ale to już u swojego lekarza..ten zmierzył po tych 3tyg obwód i mówił że jest ok..że nie jest dużą ale w normie..a waga jeśli skrót EFW mówi o wadze to była 370g ..badania robiłam w Gamiecie bo ze względu na wiek miałam już obowiazkowe ..po tym jak lekarz zobaczył że taka chuda zrobił bardzo dokładne badania przepływów i małej i moje czy przypadkiem moje tętnicę nie mają słabej przepustowości ale wyszło że wszystko ok..i serce też ponad 20 min badał żeby być pewnym że mała ma zdrowe serduszko i też wyszło ze ok więc kazała kontrolować i tyle i stwierdził że poprostu może byc bardzo szczupła albo dopiero weźmie się za siebie i zacznie tyc ..a więc wzięła się i to pozadnie ..mam nadzieję że dr.Sadowski dobrze czyta usg i ta waga jest prawidłową..ale wydaje mi się że mimo całej niesympatycznosci jest dość dokladny ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się jakoś boję tego porodu i tego,że kurcze nie wytrzymamy te 4 tyg jeszcze i urodzę wcześniej.A dziewczyny powiedzcie mi czy macie te napinanie brzucha,że robi się twardy?Bo ja mam dość często już biorę nospe max bo lekarz mi kazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Lilianna, teraz rozumiem, dzieki za nakreslenie tamatu! mała zaczęła za wszystkie czasy przybierac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też wezmę sukienkę :) to dobry pomysł nawet jak bym miała później ubrać do tego adidasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Tinneraa -mam na 15 g.i fakt że oba razy byłam ok14 i czekałam strasznie dł. a rejestrowałam się na koniec stycznia i dostałam terminy na lipiec i sierpień ..nieźle co:):) a co do wielkości brzucha ją za to mam dość spory mimo że to 5.5kg fakt że tylko taki z przodu taka spora piłka hihi..lekarska piłka;)ale w każdej ciąży brzuch mam nie mały ale taki tylko z przodu..więc faktycznie nie ma co się sugerować ani waga ani wielkością brzucha.. a co do USG w szpitalu jak byłam 15.07 to znajoma polozna powiedziała że tydzień wcześniej dostali nowe usg i jest to 1 z trzech najlepszych w trójmieście więc myślę że te pomiary są teraz już bardzo dokładne i powinny być wiarygodne..chociaż uwierze dopiero po wizycie u Zabinskiego bo uznany jest za najlepiej odczutyjacego usg gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
ładnie wyglądają białe lub miętowe/ różowe / brzoskwiniowe lub jasno szare trampeczki do sukienek, wiec absoutnie bedzie pasowac:) ja tak wlasnie umyslilam sobie , choc rodze pod koniec wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Ewelina ..ja takie mam i dlatego nie moge chodzic na spacery jak wczesniej pisalam..tez biore nospe 3x1 i chodzenie tylko po domu i bardzo.oszczedny tryb zycia mam.w zaleceniach bo tez bal sie ze nie donosze przez te czeste skurcze i napinania ktore prowadza do skurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Ewelina ..ja takie mam i dlatego nie moge chodzic na spacery jak wczesniej pisalam..tez biore nospe 3x1 i chodzenie tylko po domu i bardzo.oszczedny tryb zycia mam.w zaleceniach bo tez bal sie ze nie donosze przez te czeste skurcze i napinania ktore prowadza do skurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna...no właśnie mam tak często teraz trochę się boję :/mi nie mówił nic,że mam leżeć tylko się oszczędzać,ale staram się leżeć dużo...w czwartek mam wizytę zobaczę co mi powie.Na szczęście szyjkę miałam zamkniętą i 4.15dł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
Lezec nie musze ale mam chodzic tyle.co po domu ..zadnych spacerow czy forsownych prac domowych..nawet odkurzac nie kazal ale.niestety ja tak nie umiem..jeszcze czasem klientki przyjmuje..ale jak bedziesz mniej chodzila i spokojniej sie ruszala to mozna bardzo ograniczyc te skurcze i twardnienia..ja szyjke mam 3.5cm ale to dwa tyg temu a teraz jak bylam to mi nie powiedzial ale to chyba prawidlowy wymiar..jedna.lekarka widzac jak energicznie soe poruszam powiedziala mi ze nastepnym.razem chce widziec jak wchodze w szpilkach i kapeluszu:)a moja babcia mowila ze w ciazy trzeba poruszac sie jak ksiezniczka..powoli i z gracja..i faktycznie gdy staram sie poruszac wedle rad Pani dr i babci to mam mniej tych skurczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×