Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Gość Emi1986
Nie zapominajcie o mnie dziewczyny, też jestem wrzesniowa!!! Maz Paulusek gratuluję!!! Aż się wzruszylam tak ładnie opisales kontakt z dzieckiem;-) Szybko poszło Pauluskowi wieć teraz tylko zdrówka życzę!! Czyli nie hartujecie sutkow, nawet szorstka gąbką, nic?? To może faktycznie to nie potrzebne... Czy pieluszki tetrowe przed użyciem też pierzecie, mimo że są kupione nowe?? Co do badań to jak wwspominalam chodzę do doktora Karasia prywatnie. Niestety za każde badania muszę placic, czy to poszłam z tą receptą do szpitala czy też do brussa. Nie wiem jak ti jest bo dostaję na takiej recepcie badania, a i tak każą płacić. A toxo robi się pod koniec ciazy również?? W sensie że drugi raz od początku ciazy? Bo któraś z Was pisala.że.ma toxo i tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge zasnac :( nasuneło mi sie pare pytan do mazPalusek89 :) kiedy odeszły wody? czy wzieli was na porodówke czy najpierw na patologie? czy korzystaliscie z worka sako pilki prysznica ? czy zona chodziła w i fazie porodu tzn byla aktywna czy lezała :) slyszalam ze bole krzyzowe sa najgorsze tym bardziej wielkie gratulacje dla zony ze była taka dzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi pieluszki tetrowe wyprałam jak najbardziej no i wyprasowalam te pieluszki maja kontakt bezposrednio z dzidziusiem wycierasz buske gdy uleje itp wiec uwazam ze przede wszystkim pieluszki tetrowe powinny byc wyprane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "MAMUSIU".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja toxo robiłam tylko na początku ciąży , natomiast tsh co miesiac bo choruje na tarczyce. Panuje pewna zasada w szpitalu ze na salach leżą razem kobiety które urodziły danego dnia , Kamka w pon. a Paulusek wczoraj więc razem nie leżą mogą się spotkac na korytarzu jedynie;) Mąż Paulusek a żona karmi piersią? czy korzysta z tego mleczka od położnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi co do pieluszek tetrowych to zawsze warto przeprac nigdy nie wiadomo czy ktos ich w sklepie nie dotykał itp. tak dla higieny , ja gdy nowe ubranko kupuję też je najpierw przepiorę. Nie wiem i nie znam nikogo kto by jak to piszesz sutki hartował gąbką czy czym kolwiek:P ja tego nie robiłam i wszystko było dobrze z nimi i nigdy nie były pogryzione czy zakrwawione:P teraz karmie juz tylko w nocy raz i nad ranem a reszta to butla i pomału zakańczam i te nocne przygody z karmieniem tez także mozna powiedziec ze prawie juz nie karmię piersią. mała się i tak nie najada a butla zaspokaja jej głodek kupki robi piękne takze pełna tolerancja bebilonu u nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna140
już nie gość..no od rana poryczana że wzruszenia przez twoja przypowieść ..ni becze jak dziecko z byle powodu i byle co mnie wzrusza Emi ja wspominalam o toxo i tsh ale w kontekście że zawsze płatne i że tsh robię ci miesiąc bo mam niedoczynność tarczycy Emi a przypomnij na którego ty miałas tak jak ją na 19? bo myszka ma na 20 a tak poza tym źle się od wczoraj wieczora czuje..jest mu niedobrze boli mnie głową i trochę się w niej kręci i jakaś taka ogólnie oslabiona jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż Paulusek89
Odnośnie pieluszek tetrowych to żona wyprała te pieluszki bo mają kontakt ze skórą dziecka jak choćby wtedy kiedy wycierasz buźkę jak ulewa, co to toxo to z tego co żona mi mówiła, ginekolog pod koniec ciąży zaleciła jej powtórzenie tego badania bo podobno są potrzebne w szpitalu te wyniki już nie gość... jak przyjechaliśmy do szpitala to po pierwszym zbadaniu okazało się że żona ma rozwarcie na 4 cm i od razu była decyzja że na porodówkę idziemy więc my od razu po przybyciu do szpitala i po zarejestrowaniu na porodówkę byliśmy wysłani, wody odeszły żonie dopiero na porodówce, mimo że żona miała bardzo bolesne bóle krzyżowe to położna powiedziała że lepiej jej będzie jak sobie poskacze na piłce, potem pod prysznicem była jakąś godzinę, ale po tym wszystkim to leżała bo tak ją bolało kiwoszka... tak jak piszesz dziewczyny które urodziły jednego dnia leżą razem, żona od razu zaczęła karmić piersią a Klaudia od razu mocno się przyssała więc myślę że nie powinno być kłopotów z karmieniem piersią jeszcze coś mi się przypomniało... dziecko po urodzeniu nie jest od razu myte jedynie tylko wycierane z wód płodowych, położna powiedziała że robią tak dlatego że resztki wód płodowych same się wchłaniają przez skórę dziecka i dopiero następnego dnia jest dziecko myte dziękuję jeszcze raz za tak miłe słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wyprałam i wyprasowałam pieluszki tetrowe :) w sumie wyprałam i wyprasowałam wszystko, ale będę prasować tylko do skończenia przez Małą 3 miesiąca :) Jak ja bym chciała już jechać na porodówkę. Tylko, że tylko ja mam takie chęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia_24
juz nie gosc to sliczne co napisalas, a akurat dzis snil mi sie moj synek eh te ostatnie tygodnie sie dluza, ja juz bym chciala synka tulic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz Paulusek, gratukacje dla Was :) Bardzo ładnie wszystko opisujesz, super że wszyscy byliście tacy dzielni i co najważniejsze, że tak wspierałeś żonę, bo to bardzo ważne. Pisałeś że urodziły się bliźniaki, przez CC czy poród SN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miała powtarzaną toxo, w sumie nie wiem dlaczego bo wynik był dobry. Piorę i prasuję wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż Paulusek89
Tinneraa bliźniaczki przez SN bo w sali obok to było więc słyszeliśmy jak wypycha po kolei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka jak są oba ułożone główkowo to nie ma co robić CC. Mazu Pauluski, a czy wiesz może w którym tygodniu się urodziły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż Paulusek89
Tinneraa niestety nie wiem ona się urodziły przed naszą Klaudią więc nie wiem nic na ich temat tylko tyle że słyszeliśmy jak rodziła bo sala obok i nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, nie spałam do godz. 5:00 synek obudził mnie o 9:30 na szczescie lubi dlugo spac :) Jestem zmeczona . Mezupalusek dziekuje za odpowiedz jestes naprawde super facet z super kobietkami :) A opowiesc faktycznie wzruszajaca znalazlam ja w internecie i za kazdym razem jak czytam to placze ze wzruszenia dlatego postanowiłam sie z wami podzielic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co dziwne ostatnie dwa dni nie miałam problemu ze snem, chociaż dzisiaj w nocy rozmyślałam o Paulusku, i jej dzieciątku, że też już bym chciała mieć moją córcię przy sobie. Ale widocznie jeszcze muszę poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camiliana
Gorąco gratuluje mężu paulusek89 :) pozdrowienia dla dziewczynek :) mam nadzieje że mój mąż też tak dzielnie się spisze w czasie mojego porodu. :) Już nie gość... piękna przypowieść aż mnie ciarki przeszły i ciepło na sercu się zrobiło, ze niedługo moja mała istotka tez mnie będzie nazywać Mamusią :) :) Zastanawiam się czy Paulusek89 zdecydowała się na znieczulenie? Ja wczoraj zakupiłam sobie "Elle tens" do przyklejenia na czas porodu czy któraś z was miała lub planuje sobie ulżyć tym sposobem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camiliana
Emi1985 pod koniec ciąży robi się badanie GBS , toxo robi się raz chyba ze lekarz zleci dodatkowo awidność wyniku. a tsh jeśli chorujesz na tarczyce. mój lekarz zlecił mi tyle badan że wydałam majątek, ale żadnego nie żałuje jestem chociaż pewna ze jestem zdrowa i niczym nie zaszkodzę mojej kruszynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camiliana
niema ZO ale możesz poprosić o Doralgan lub właśnie tensy i gaz masz, niektóre dziewczyny się decydują na Doralgan..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camilla tysiac razy to już tu padło w wejherowie nie uświadczysz znieczulenia nawet za opłatą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to opioidowy lek przeciwbólowy, pochodna morfiny, stosowany w celu łagodzenia bólów o dość dużym nasileniu, w których nieopioidowe leki przeciwbólowe okazują się nieskuteczne. Mogą to być zarówno bóle pooperacyjne, nowotworowe, jak i pourazowe, bóle w świeżym zawale serca, w kolce żółciowej i nerkowej, a także w łagodzeniu bólu porodowego. Jest on podawany kobietom w trakcie porodu, i w części przypadków udaje się uzyskać zadowalające uśmierzenie dolegliwości. Jednak z pewnością nie dorównuje ono skutecznością innym technikom znieczulenia do porodu, przede wszystkim znieczuleniu zewnątrzoponowemu. Ponadto należy ostrożnie stosować lek i monitorować stan rodzącej kobiety, jak i płodu, ze względu na możliwe działania niepożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba bym nie chciała żadnego znieczulenia (chyba że ten gaz), chociaż póki nie poczuję co to ból porodowy to mogę sobie tak gadać ;) Dziewczyny pamiętajcie o doładowaniu telefonu na czas pobytu w szpitalu :) ja już pilnuje żeby była pełna kreska, zwłaszcza że to będzie jedyny kontakt z rodziną która ma dowozić mi jedzonko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż Paulusek89
camiliana tak jak dziewczyny piszą w Wejherowie nie ma znieczulenia a o innych możliwościach przeciwbólowych nie wiem... jest tylko ten gaz rozweselający, ale jak już pisałem wcześniej, żona go dostała ale opisywała że po tym gazie łatwiej jest oddychać w czasie skurczu żeby nie przeć niż złagodzenie bólu, Tinneraa żona pisała że dobrze się czuję i Klaudia również, w nocy musiała dwa razy wstać na karmienie ale jak tylko mała się najadła to żona poszła spać na parę godzin bo wtedy i mała spała, odwiedziny są od 12 do 20 więc dopiero się wybiorę do moich dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camiliana
chodzę na szkołe rodzenia w Wejherowie w szpitalu i nawet wczoraj na zajęciach lekarka która była opowiedzieć o badaniu noworodków wszystkich rzeczach poporodowych których doświadczymy po porodzie mówiła o tym Doralganie, nie jest to takie ja ZO ale też pomaga jak ktoś już nie wytrzymuje, tak jak Kiwoszka napisała lek pochodny od morfiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×