Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziwne zwyczaje za granica

Dziwne zwyczaje za granica

Polecane posty

Gość sorki dziewczyny
Ale dlaczego wyskoczylas z Filipinami? :o nie chodzi mi o zadny konkretny kraj, tylko ze opowiesci o Anglii sa juz znane wszystkim. Anglia to juz nie jest panstwo zagraniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prwadziwa wredniucha101
możesz sobie podszywaczko zatrzymać ten nick - niech ci idzie na zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorki dziewczyny
oczywiscie bez urazy donkapatke, nic do ciebie nie mam :) I nie bylo moim zamiarem sie klocic. Uwazam tylko, ze jesli chodzi o Anglie, to ten kraj to dla nas jak Polska. Swojski i znany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
prwadziwa wredniucha101 a ci zabraklo nerwy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale np. wszyscy piszą, ze Anglia jest brzydka, tyle, że większość osób patrzy przez pryzmat Londynu, a Anglia to nie tylko Londyn.Ludzie piszą, że Anglicy to debile, ale większość z tych osób które się tutaj wypowiada, trzyma się polskiej społeczności rękami i nogami, ale anglików znają najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sorki dziewczyny Ja też do Ciebie nic nie mam. A piszę o Anglii, bo ją lubię, bez względu na to co ludzie tutaj wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
Ja pierdziele, jedna dziewczyna sie trzyma tematu to ja objezdzacie, NIE KAZDY byl w Anglii, czy UK. Nie wszyscy Polacy emigruja albo wyjezdzaja! A jesli juz, to wyjezdzaja do roznych krajow, niektorzy tylko do Skandynawii, inni do Wloch/Hiszpanii, a jeszcze inni do krajow niemieckojezycznych. Jak sie komus nie podoba temat, to niech zalozy swoj, a nie sieje zamet i objezdza tych, co sie wypowiadaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha101
ja jestem w Szwajcarii i nazwali mnie klamczucha wez sie przebij wsrod wiesniar z londynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
kochanka - ja jestem w Australii. Pytaj, moze odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grfiog
Wredniucha Ty to powinnas mies wredniucha cipucha,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatimaa
A nie ma nikogo z Ameryki Poludniowej,przypadkiem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos tych nieszczęsnych Filipin, to podałam ten przykład, bo podczytuję temat od początku. A o Filipinach tez pisaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsbdbdisbsj
@ donkapatke - pisz co chcesz i nie sluchaj tamtej sugerujacej tonie że lepiej nie pisać o Anglii bo i tak wszyscy wiedzą. Ja NIE WIEM, A CHCĘ WIEDZIEĆ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fatimy
Ja juz tez pytalam o Ameryke pol-np.Peru czy Argentyna...I cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mi :) Dziekuje ze sie odezwalas. Miesiac temu wrocilam z wyprawy z Australii.Zjezdzalismy camperem od Cairns do Sydney.Wycieczka byla rewelacyjna,bylo duzo przygod,ale zastanawia nas jedno.Ceny.Dolar AU kosztuje 80 centow.Jednak gdy robilam zakupy,przewaznie w woolworth dziwilam sie ze za 200 dolcow koszyk prawie pusty.Za 200 e mam zarcia na 2 tyg dla 4 os rodziny.Dlatego moje pytanie jest;jakie macie zarobki i jak one maja sie do wydatkow.Jakie sa ceny domow,hipotek,przedszkoli,pradu itp.Poprostu ile kosztuje zwyczajne zycie. Za paczke tytoniu placilam 36 dolcow ! a u siebie za taka sama gramature place 7 e.To samo z piwem i wodeczka ;) Strasznie jestem ciekawa twojej odpowiedzi,juz nie moge sie doczekac.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej kochanki
ty zawsze taka podekscytowana,ze nie mozesz sie doczekac? Moge ci powiedziec,ze wynajecie mieszkania czy kupienie jest drozsze niz we Francji,transport miejski tez.Autobusowy transport na terenie Australii-raczej niedrogi.Natomiast artykuly spozywcze ogolnie troche tansze-szczegolnie mieso..reszte dopowie juz "mi" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zamieszkalam w UK to zdziwiło mnie jedno - np. dla jablek luzem były dwie ceny i cena z pół kilograma była niższa niż za caly kilogram, w zasadzie dawno już na to nie zwracałam uwagi, czy tak nadal jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
kochanka - z Australia trzeba uwazac, bo najczesciej nie mozna jej opisywac jako calego kraju. Kazdy stan jest bardzo duzy i ma inne ceny, inna opieke medyczna,dostepnosc pracy i zarobki, jakosc i dostepnosc domow, itp. Australia obecnie wydaje sie bardzo droga, bo dolar australijski bardzo sie wzmocnil kilka lat temu i ma wartosc ok dolara USA. Zarobki - w moim stanie (South Australia) wydaje mi sie, ze ludzie z IT duzo zarabiaja wzgledem innych zawodow. Obecnie ja nie pracuje, a stac nas na duzy, swietnie wyposazony dom z ogrodem i sredniej wielkosci basenem (wynajem oczywiscie). Nie zwracamy uwagi na oszczedzanie, a kasa sama sie odklada. Nie spodziewalismy sie,ze bedzie tak dobrze w porownaniu z UK. W UK na jednej pensji szybko nam topnialy osczednosci. Tutaj wynajem domu kosztuje jakies 350-400$. Nasz kosztuje sporo wiecej, ale to naprawde rzadkosc,zeby znalezc dom w pelni wyposazony, od klamerek po kino domowe. Najczesciej jednak domy sa wynajmowane puste, ale tak nawet bez lodowki, czy zmywarki. Naprawde nie wiem jak w innych zawodach ludzie zarabiaja, bo my obydwoje jestesmy IT people - zajrzyj sobie na seek.com.au , albo wygooglaj po angielsku. Ceny domow i wynajmu - realestate.com.au. Domy to w ogole ciekawostka, bo np w Queensland sa tragiczne, budy takie, w VIctorii porzadne sa tylko stare domki, tutaj (South Australia) jest duzo lepiej i cenowo i jakosciowo, ale duzo domow ma pekniecia od trzesien ziemi (nie sa jakies niebezpieczne, ale na domy maja wplyw). Naprawde ciezko sie wypowiadac o Australii, ogolnie z cenami to jest wszystko pokrecone i chyba sie nie da porownywac z Europa. Moge tez dodac,ze tu buty i ciuchy sa na tyle drogie,ze czasem zamawiam z Debenhams. I czytalam ze ok 70% Australijek sprowadza kosmetyki z zagranicy, bo tu za drogo. Wydaje mi sie,ze dla dwoch osob pracujacych na pelen etat w obojetnie jakim zawodzie zycie tutaj jest finansowo lekkie i raczej lzejsze niz w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
Zapomnialam jeszcze dodac, ze jakosc ciuchow w Australii jest wrecz koszmarna. Pamietam,ze na poczatku chodzilam po sklepach i domach towarowych i niektore stoiska z takimi szmatami jak za komuny, z jakiegos poliestru i innych badziewi. W UK jak sie dotknie bluzki, czy sweterka, to najczesciej bedzie mieciutki, a tutaj, te okropne syntetyki. Brytyjscy emigranci placza za Next, M&S i innymi sieciowkami, bo nawet jak sa tanie, to i tak maja dobrej jakosci materialy. Jak pierwsza Zare otwierali w Australii to bylo szalenstwo :D I dla ciekawostki powiem,ze tu maja duzo stoisk i sklepow Inglota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mi dziekuje za odpowiedz,ale mam ochote troszke z toba podyskutowac :) Odezwie sie europejskim wieczorkiem,bo u ciebie pewnie teraz po 7 am. My zaraz wybieramy sie na basen....kryty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
Spoko, u mnie wlasnie sie skonczyl sezon na plywanie. Juz od jakiegos czasu jesien, nawet jak tydzien temu bylo goraco, to juz noce byly chlodne. U mnie w tej chwili 19.00, tak na marginesie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
kochanka - sorry, ale z tym deszczem to po prostu zle wybraliscie pore roku. FNQ (Far North Queensland) to sa tropiki, byliscie w lutym, wiec tam byla pora deszczowa (trwa prawie do maja). A poza tym wybraliscie koncowke lata, wiec juz w moglo juz zaczac padac w New South Wales. Jakbys przyjechala do South Oz to mialabys upaly i susze :) Tutejszy klimat jest bardzo podobny do np tego na Majorce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny po co wam facet
w Australi ceny domow w porownaniu do ich standardow sa wysokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mi___
Znow odpowiem w ten sposob - zalezy od stanu... Chyba najgorzej jest w Queensland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc MI :) Plan na wyjazd byl na styczen,ale moi rodzice zostawali z dziecmi.Jak moj tata nie ma problemow z uropem(ma wlasna firme) tak mam pracuje jako prawnik wiec musiala dostosowac sprawy zawodowe do urlopu.Dlatego luty.Ale wiem ze zaraz przed naszym przylotem skonczylo sie wyjatkowo upalne lato,az klapki przyklejaly sie do asfaltu. Mysmy przejechali QLD and NSW.Poprostu pech.Tzn nie moge powiedziec ze deszcz nas budzil i usypial ale moglo byc lepiej.W Sydney byla znaczna poprawa pogody.Spedzalismy czas na Coogee Beach i Bondi.Moj maz dorastal w Coogee. Podczas wycieczki ogladalismy domy u posrednikow(za szyba) Jak dla nas cena byla atrakcyjna za TAKIE MIEJSCE surf paradise czy Burleigh Heads.Bardzo podobalo mi sie Townsville.(nie mowie o apartamentach za 3 miliony $ ) Jednak ceny w spozywczym mnie szokowaly.Mieso tanie,chleb drogi,ciasta tez.Campingi BIG 4 tanie. Dlatego pytam jaka jest sredna wyplata ze 200 dolcow w koszyku to prawie na jeden obiad? Nie mam porownania.Czy prad jest drogi? czy wynajem jest drogi w stosunku do zarobkow?? CZy z jednej pensji mozna wyzyc i jak?? Aaa tak na koniec.Ogladalam MY KITCHEN RULES ostatnia edycja 2013 na 7 .W Sydney chraniacz' ze stacji 7 specjalnie puscil mi subtitle zebym sobie ogladnela.Ale w Europie ten program jest zakazany(ta edycja) puszczaja wczesniejsza.KTO WYGRAL????? angela kennedy & melina bagnato-moje ulubienice zostaly zwolnione 20 marca buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×