Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziwne zwyczaje za granica

Dziwne zwyczaje za granica

Polecane posty

Gość _Mi___
kochanka - nie powiem Ci o cenach i zarobkach w Australii, bo kazdy stan ma inaczej. Maja tez rozne zapotrzebowanie na specjalistow, wiec tu np programista zarobi wiecej (w stosunku do kosztow zycia) niz w Sydney. Podalam Ci stronki z praca i wynajmem/sprzedaza domow, wybierz stan jaki Cie interesuje i zobacz zarobki i ceny. Zobacz tez ceny jedzenia w Coles http://colesonline.com.au, tez bedziesz miala realistycznie, bo na ich stronie wklepujesz kod pocztowy, wiec bedziesz dokladnie wiedziala ile kosztuje jedzenie w Sydney a ile w Perth. Powiedzialam Ci jak wyglada u nas - zyjemy z jednej pensji, bez ogladania sie na finanse i kasa sama sie odklada. Programow kulinarnych nie ogladam, bo lubie gotowac,ale ta otoczka konkursu i manipulowanie uczestnikami i ich uczuciami mnie odpychaja. A co do Twoich wakacji, to rozumiem,ze masz ograniczenia czasowe,ale Australia ma tyle klimatow,ze mozna bylo sie wybrac do Darwin na troszke (tez byla pora deszczowa) a potem w dol, zobaczyc outback i Uluru (po drodze sa boskie miejsce do zobaczenia, najlepiej z wycieczka), potem Australia Poludniowa - slynne winnice, ocean, parki narodowe i z Adelaide autem przez Great Ocean Road (spektakularne widoki) do Melbourne i dalej, samolotem do Sydney i powrot. No, ale rozumiem, ze chcieliscie zobaczyc Rafe Koralowa, zwlaszcza jesli to wycieczka jednorazowa. A w sumie teraz sie zastanawiam, to tez byl sezon na te koszmarne meduzy, wiec byliscie na rafie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka -mi
rzeczywiscie powinnyscie dyskutowac sobie"sam na sam" poza tematem lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studiuję w Grecji
Grecja: kierowcy włączają postojowe światła gdy chcą zaparkować :D Trzeba uważać bo taki powiedzmy obywatel z Polski nie znający tego zwyczaju najzwyczajniej pomyśli , że auto się zatrzymało a tu zaczynaja na postojowych manewrować hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anglia; Może nie wypowiem się tym razem o dziwnym zwyczaju, ale bardzo polubiłam pić piwo z butelki bez soku, bo nie jest tak strasznie gorzkie jak nasze polskie. Coś co mi się zdarzyło, to obcy ludzie zaczepiają na ulicy witają się i mają ochotę tak po prostu porozmawiać.Jak słyszą mój akcent (bo za cholerę nie potrafię się jego pozbyć) to pytają mnie skąd pochodzę i wbrew pozorom interesują się polską.Co jest bardzo mile. Angielska telewizja, jest bardzo fajna, jest w niej mnóstwo programów o gotowaniu, wiem ironia, bo przecież mówi się, że dużo anglików nie potrafi gotować, albo najzwyczajniej w świecie nie chce im się.Gotują tylko może mniej pracochłonne potrawy. Co jeszcze, Anglicy używają mało przypraw, sałatek w ogóle nie doprawiają niczym. Jeszcze a propos angielskiej telewizji, to mają bardzo dużo ciekawych programów takich jak: Przeróbka starych domów, Przeprowadzki z Anglii za granicę, Programy o angielskich policjantach, jak pracują, jak przestępców wyłapują, Przekręty w Anglii, Program o odszukiwaniu spadkobierców itp. itd. Jeszcze można by wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z donkapatke
Tez bardzo lubie brytyjska telewizje i za nic w swiecie nie zamienilabym jej na polska. Wszystkie angielskie programy sa bardzo ciekawe. Np. te sprzatanie zagraconych, brudnych domow, wszelkie kulinarne programy, poranne programy sniadaniowe... mozna by wymieniac duzo tego :) jedyne czego nie lubie to brytyjskie seriale typu East Eanders, Corrie itd. W ogole tego nie ogladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
angielska telewizja? brrr dla mnie porażka.jak byłam uziemiona w domu i zaczęłam to oglądać z nudów to po kilku dniach czułam się totalnie odmóżdżona:o bo: gotowanie mnie nie interesuje, handlowanie starymi rupieciami również, przeróbka domów- hmm ilez można walić te magnolię na ściany, problemy jakiś chavów w stylu "kto jest ojcem" również...i pół dnia zleciało aha zapomniałam że nie oglądam telenowel itp z w/w powodów nie płacę tv licence bo równie dobrze mogę kabel tv wyrzucić przez okno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
program o odszukiwaniu spadkobierców :D:D no coż..o gustach sie nie dyskutuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos nie ma
zadnych zainteresowan to nic takiej osobie nie przypadnie do gustu. Chyba jedynie polska tv ci pozostala i powtorki filmow ktore widzialas 100 razy. p.s: Jak gotowanie moze kogos nie interesowac w ogole? tym bardziej kobiete? No tak... o gustach sie nie dyskutuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heraklyda
ja tez polubilam angielka tv :) aurat programow o gotowaniu nie libie ale te o przerobkach domow fajne, o kupowaniu domow tutaj i za granica, duzo ciekawych dokumentow tez maja, a moje ulubione to My Big Fat Gypsy...i Embarrassing Bodies. tez ciekawy program jest jak odmladzaja babki, zmieniaja im fryzure, styl ubierania sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam na wakacjach w Polsce to widziałam kilka odcinków tego programu z Geslerową, jak dla mnie totalna porażka, ewidentnie babka małpuje zachowanie Gordona Ramsaya i za każdym razem proponuje te same potrawy i tak od Gordona wolę Hestona Blumenthala. Program o szukaniu spadkobierców jak i przodków, (bo są takie dwa programy) pokazuje też historię Anglii, teraz wiem dlaczego wielu polaków przyjeżdżających tutaj, zachowuje się jak Anglicy w czasach drugiej wojny światowej i okresie powojennym, mając rodziny w Polsce, zakładają kolejne rodziny tutaj, mając dzieci z inną kobietą, podczas gdy ta pierwsza nie ma zielonego pojęcia o tym co mąż wyprawia za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do heraklyda Ja też bardzo lubię My Big Fat Gipsy Wedding . A widziałaś ten program o tym jak ta babka co szyje te suknie uczyła młode gipsy szycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antygypsiaraaaaaaaa
a ja jak widze te mlode kurwiszony gupsy to bym je wstrzelala pod sciana jak ajenda :D dupe to i cycki to wiedza jak pokazac,ale kurde zeby chodzic do szkoly to nieeeeeee bo po co.lepiej sie stroic machac tylkiem i stac na ulicy :D nieroby pierdolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
"zadnych zainteresowan to nic takiej osobie nie przypadnie do gustu" oj kogos zabolało;) WIEM co mnie interesuje i tego nie znajduje w podstawowym pakiecie ang telewizji.Polskie seriale? może opowiesz coś na ten temat bo po 8 latach zapomniałam.co tam było? Klan, kiepscy..no cóż, zdarzyło mi się kilka odcinków obejrzeć ale żeby do nich wracać? nieee:) "Jak gotowanie moze kogos nie interesowac w ogole? tym bardziej kobiete" o proszę cóż za stereotypy:) nie, ani gotowanie, stare rupiecie czy poszukiwanie spadkobierców mnie nie interesuje.dla twojej wiadomości nie lubie gotować i rzadko to robię, gotuje mąż (oo pewnie pantoflarz wg twojego myślenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż też lubi pichcić, szczególnie przyrządzać mięsa i jest w tym cholernie dobry, a dużo inspiracji czerpie właśnie z angielskich programów. Mnie ten podstawowy pakiet telewizyjny zupełnie wystarcza, nie oglądam telenoweli angielskich bo też mnie nudzą. Ale był ostatnio taki serial angielski o pielęgniarkach angielskich, zrobiony na takie stare czasy, który bardzo mi się podobał, bo akurat lubię filmy w starym angielskim klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Donkapatke....ja tez lubie.... Homes under the hammer :) Heirs Hunters (raz ogladalam odcinek jak odnalezli spadkobiercow w polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromka chleba ze smalcem Ja widziałam kilka takich odcinków gdzie odnaleźli korzenie albo spadkobierców w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię angielską tv za programy przyrodnicze i naukowe. BBC robi najlepsze. W polskiej tv nie da się tego oglądać bo Czubowna wszystko psuje. Za to Sir David jak pierdyknie swoim głosem to siedzę zahipnotyzowana. :D Pozatym lubię Master Chef i Apprentice ( zwłaszcza wersję z młodymi) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos nie ma
Najbrzydsze sa golfy- to trzeba bylo od razu napisac ze nie lubisz programow o gotowaniu bo jestes noga w kuchni i mssz dwie lewe do gotowania :D A tak na serio, sama przylazalas i zaczelas komentowac i wysmiewac to co kto oglada, miedzy innymi donkapatke. Moze zacznij od siebie samej? Mnie naprawde nie obchodzi co lubisz ogladac a czego nie. Jak dla mnie, mozesz siedziec 24/7 i ogladac Polsatowskie newsy albo inne polskie przyglupawe programy nasladujace te angielskie. Daj jednak innym cieszyc sie tym co lubia. Zreszta jak sama widzisz, jestes mniejszoscia bo wiekszosc jednak lubi brytyjska tv. Jest po prostu ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
donkaparte wiem, ale taka moja natura:) szczególnie jak ktoś jest uszczypliwy w stosunku do mnie;) sorry, same słowa "serial o odszukiwaniu spadkobierców" wydal mi się przezabawny, jak dla starych babć (jak to uzasadniłaś to zrozumiałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
jeśli ktoś ma widzę że wiesz o mnie więcej niż ja sama:D jak cos w końcu ugotuje to jest dobre co nie zmienia faktu że tego nie lubię "Mnie naprawde nie obchodzi co lubisz ogladac a czego nie" to o co ci chodzi w takim razie? wyraziłam swoje zdanie i tyle "Zreszta jak sama widzisz, jestes mniejszoscią" nie będę plakać z tego powodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos nie ma
Widzisz roznice miedzy wyrazaniem swojego zdania (np."moim zdaniem ten program jest nieciekawy" albo "sądzę ze to nie jest interesujace) a wysmiewaniem sie z kogos, bo ktos oglada program o spadkobiercach? Naucz sie etyki dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbrzydsze są golfy Ja nie byłam uszczypliwa, a ten program o spadkobiercach to nie serial i jest naprawdę ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos nie ma
Nie dziekuje. Jeden raz mi w zupelnosci wystarczy zeby zorientowac sie ze nie potrafisz wypowiedziec sie bez wysmiania danej osoby za cos. W tym przypadku donkapatki za ogladanie jakiegos programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
czasem trzeba przeczytać kilka razy aby zrozumieć;) do niezainteresowanych: sorry za zaśmiecanie tematu bzdurna dyskusją bo ciekawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbrzydsze sa golfy, to moze napisz nam co lubisz ogladac w telewizji? Bo oprocz glupich komentarzy i krytykowania czyjegos gustu nie napisalas doslownie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos nie ma
Dobrze ze chociaz przeprosilas za zasmiecanie watku... ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
a w jakim celu? abyście teraz krytykowały mnie? :D nie ma głupich;) na poważnie to lubię programy dokumentalne, swego czasu uwielbiałam serię bbc earth, czyli wszystko ci się dzieje na świecie w miejscach do których nigdy nie dotrę albo o rzeczach o których nie jestem świadoma, lubię programy historyczne, dobre filmy jak również związane z dziedzina w której pracuje i się kształcę.w sumie to wszystko mam dostępne na youtoobe lub dvd ale nie o tym temat a o Anglii pisać nie widzę sensu bo każdy te zwyczaje zna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×