Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość MaćkowaŻona
Stymulowana a mialas dwie probki czy jedna? Bo ja mialam jedna. Nic zupelnie nie czulam aby sie gmeral w odbycie ;) zreszta Maciek mowi ze tylko szyjki wymaz zostal pobrany. &&&&& Zoneczko ja tez ktg nie mialam robionego. Lekarz dzis tylko posprawdzal przeplywy krwi, posluchal serduszka i tyle. A to juz 37 tydzien ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
mackowa twoja madzia to juz duza kobitka a co do ktg to ja np mialam tylko raz i to tylko dlatego ze mialam czeste skurcze wiec pojechalam sama do szpitala by sprawdzic ... & stymulowana jejku a ty na kiedy masz termin ze to juz 39tydz.. niech ktos tabelke zapoda bo sie pogubilam :-P & olala masakra lezysz i w sumie nic konkretnego nie robia :-/ & ciekawe jak tam kadik 89? i co tam u kasik85, eski,usi i calej reszty? & iza85 :-* :-* :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zoneczko ja mialam chyba w 33tc pierwsze ktg robione ale to dlatego ze mialam podejrzenie cukrzycy. zapytaj lekarza o ktg bo jak bykam na ostatnim ktg u swojej to byla dziewczyna w 35tc. mackowa ja tez mialam tylko jedna probke pobierana. i tez bylam zdziwiona.kasiaa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na dobre wieści z porodówki, w domu istny sajgon, teściowa przechodzi kryzys i budzi nas w nocy -.- A mi już coraz ciężej się poruszać dzisiaj 26t1d czyli 27 tydzień, ale to leci łooo madkooo, pochwale sie kilkoma zdjęciami :D tylko podajcie adres maila na jaki mam wysłać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE Majowa*************27*********18.01.2014********Marcelink a Fiona88************ 25*********07.03.2014******** Wiktoria Taka oto ja*********24*********24.03.2014********Dominik Giubelli ************27 *********25.06.2014********Antonina motynka ***********24*********12.07.2014******** Miłosz JovankaJo *********29 *********16.07.2014********Kacper Angelusdominus ***24 ********17.07.2014********Zuzia PauliśC************* 23 ********18.07.2014******** Mikołaj bejbe27 *******27 ******18cs*******1dz***** Izulinka7***********24*********12.11.2014********Zuzia goscdarka *********25*******14.11.2014********Alan kasiaa12*******23********** 9.12.2014********Paweł Dominik CIĘŻARÓWKI Kaasik89*******25**********4cs*******1dz********* tp 22.12.2014 Stymulowana**28*********18cs********1dz******** tp 02.01.2015 olala2013*******24**********5cs*********1dz*******tp 15.01.2015 brzoskwinka14**21********14cs********1dz******** tp 21.01.2015 MaćkowaŻona***28********16cs********1dz********tp 24.01.2015 Eska 22**********23********17cs********1dz********tp 27.01.2015 karciaaa*********24*********2cs********1dz********tp 28.01.2015 ŻoneczkaKrk*****26*********1cs********1dz****** *tp 04.02.2015 Alaaa66**********28********14cs********1dz******* tp 10.03.2015 Usia1993*********21** *******1cs********1dz*******tp 05.04.2015 mamaniemama*******23*******2cs********2dz*******tp 28.04.2015 Nessaja**********22**********5cs********1dz*******tp 26.05.2015 Agniesia88*******26**********9cs********1dz*******tp 31.05.2015 IZA85**********29**********4cs********2dz*******tp 31.05.2015 STARACZKI 2014/2015 asik81____________33______1cs______________@ 27.08.2014 paulinka121989____25______14cs______1dz_____@ 19.11.2014 Sara__ ___________33______41cs______2dz_____@24.12.2014 kasik_85__________29______21cs_______2dz____@11.12.2014 Nemezis626_______22_______29cs_______1dz____@02.12.2014 Pita82____________32______3cs_______1dz_____ @26.12.2014 Eweelka_________32______7cs________ 2dz_____@02.01.2015 Paola1801________22_______12cs______1dz_____@ 04.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Usia staraczki2014@gmail.com :-) kurcze to Ty sie masz biedna z ta tesciowa :( a Ty ogolnie jak sie czujesz? No oczywiscie oprocz tego ze Ci ciezko. No i jak maly (Jaś dobrze pamietam)? :-) &&&& Co do Oli to dalej nic nie wie :( &&&& Kasiaa12 i w szpitalu do porodu wystarczyl tylko ten wymaz z szyjki macicy? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie juz ok, mialam kolejna infekcje tym razem bakteryjna wiadomo gdzie, poza tym puchly mi nogi, lekarz podejrzewal ze cos z nerkami, na szczescie ma w swoim gabinecie taki cisnieniomierz co bada w ciagu 5 minut cisnienie z dwoch rak i jak sie okazalo mam nadcisnienie fartuszkowe, na widok kitla poloznej mi podskoczylo :D tak mowi doktor :) tez byl zaciekawiony moim wynikiem toxo bo awidnosc miala dac odpowiedz, prawdopodobnie albo przechodzilam toxo w ciazy albo krotko przed, ale powiedzial ze o leczeniu zadecyduje po usg polowkowym, na szczescie dobrze wyszlo, Jasiu mial 511gram, generalnie duzy chlopak bedzie, rozwiazanie doktor planuje na 39 tydzien przez cc, i troszke mam stracha :) Generalnie Jaś, jest bardzo aktywnym dzieckiem, często kopie i czasami się zastanawiam czy mu czegoś nie brak, waga na dzien dzisiejszy 92,7 sprzed ciąży 88,4 i mam nadzieje ze duzo nie przytyje, krzywa cukrowa wyszla wporzadeczku wizyte mam 16 stycznia:) Aaaa i czasami dokuczaja mi migreny oczne, i ciagle bole kregoslupa, ale to raczej normalne, zwlaszcza przy mojej wadzie cewy nerwowej:) Zaraz wam posle zdjecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoswkinka14
he kochane :) ale tu dziś gorąco na forum łoo matko :** żoneczko ja miałam pierwsze ktg tydzien temu w 36 tygodniu:) ale to nie jest tak ze każda ciężarna musi je miec :) nie wiem od czego to zależy :) Jovanka nasza miała pierwszy raz na porodówce chyba :) Ola już być może juz niedługo przytulisz Lenkę :) trzymam kciuki żeby coś sie ruszyło i szybko poszło :** jestes już tak blisko tej magicznej chwili :* zazdroszcze :* Stymulowana jak wizyta ?:) pisz nam tu szybko co i jak ?:) Kasik89 rodzisz już ?:) Usia to czekamy na te fotki kochana :) Jovanka i Izulinka dziękujemy za opisy porodu i pobytu w szpitalu :) zawsze to coś już wiem chociaz z opowiadania :):* Maćkowa u mnie w szpitalu tez nie kąpią dzieci :) bo podobno ta maź płodowa czy jak to sie nazywa,no to takie cos co ma na skórze bardzo korzystnie dziala i powinno zostać na malcu jak najdłużej :) mojej koleżance połozna powiedziała ze może sobie to w skóre wsmarowac jak jej to z malca na policzek przy przytulaniu zostalo :) a ja dziś znowu na ktg byłam i tętno malutkiej w porządku ,skurczy jakichkolwiek brak :) także jeszcze maaam czas :) w sumie teraz nie chciałabym rodzic za dużo przed terminem bo w tych ostatnich tygodniach najwięcej tych przeciwcial maluszek dostaje :) niech je tam sobie magazynuje:) od 13 grudnia przytyłam 3 kilo :( ach te święta :* a wiecie jakie ja dzis miałam ciśnienie ? 180 na 110. aż położna oczy wywaliła...ale potem jak leżalam pod ktg to przyszła mi zmierzyc jeszcze raz i 114 na 60.dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoswkinka14
Usia pewnie tak :) ale wystraszyłam sie troche z początku :) kurde super masz te zdjecia :):* fajna sukieneczke miałaś :* a tak wgl to chłopaczek ?:) i ja bym CI w życiu nie dała 92 kilo kobieto :)wyglądasz na dużo mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic mi nie mowili ze nie ma z o***tu wiec im chyba wystarczyl. po mnie rodzila dziewczyna ktora wogole nie miala zrobionego wymazu i nic jej nie powiedzieli. dali jej tylko antybiotyk tak jak mi.kasiaa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje brzoskwinko, ale niestety do setki mi duzo nie zostalo:) ale po porodzie planuje cos z tym zrobic, Tak bedziemy mieli synka, w sumie sie nie dziwie, bo bratu mojego meza tez sie nie udalo corki zrobic:D A wiecie moze ile sie robi usg w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoswkinka14
Usia na nfz obowiązkowe są trzy usg :) a czy bedzie ich wiecej to zalezy od lekarza i przebiegu ciazy :) a prywatnie to na kazdej wizycie pewnie :) a u mnie w rodzinie same baby :(i u nas tez :D ale jak to mówi mój wujek :" to dopiero wyczyn zrobić dziure w dziurze " "D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinko, ja chodze prywatnie do lekarza ale nie meczy mnie usg co wizyte :) nie wiem czy to dobrze czy zle??? macanko obowiazkowo, ale usg nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed zajsciem w ciaze zastosowalam wszystko co mozliwe by dziewczyna wyszla a i tak chlopak, mysle ze wynika to z trgo ze moj maz ma owlosienie na calym ciele, bo ma duzo testosteronu, :) po Jasiu planujemy sie w niedlugim czasie o nastepne postarac, to sproboje dac mojemu mezowi ciasniejsze bokserki, bo slyszalam ze to tez ma wplyw na plemniki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem:) wątroba znów gorzej - dostałam na nia leki i uwaga uwaga oliś ma sie w brzuchu tak dobrze ze cc przesunięta na 5.01:) nic mi sie nie rozwiera, nie nie skraca, skurczy nie ma, brzuch nie opadł, Oli wysoko:) lekarz stwierdził ze skoro wazy 3 kg a to tyle samo co tydzien temu to niech sobie jeszcze w brzuszku siedzi skoro mu tam tak dobrze:) a w piatek znów badania watroby. Sama juz nie wiem co lepsze. Byłam nastawiona na ten 2 ale skoro tak ma byc lepiej dla małego to Oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stymulovany brzoskwiniami
Czop płodowy mi spadł na podłogę wyrzucić go do kubla czy WC? Ale, mam chcice ****nąlbym wszystko co sie rusza eh........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Usiaa tak jak Brzoskwinka pisze, nie widac po Tobie tych kilogramow :-) wiec nie bierz do glowy :-) a po porodzie jakies cwiczonka z Jasiem zeby zrzucic to co Ci tam bedzie przeszkadzac. Ja tez mam taki plan :-) a co do usg to tez potwierdzam co juz nasza smakowita dziewczynka - Brzoskwinka napisala, prywatnie masz badanie na kazdej wizycie, natomiast na fundusz to juz od lekarza zalezy ale ustawa przewiduje 3 takie badania. A mowil Ci ktos ze ciaza Ci sluzy? Slicznie wygladasz na tych zdjeciach ze slubu. Innych mi nie otwiera nie wiem czemu ale te slubne... BOMBA!!! :-) &&&&& Brzoskwinko no u mnie tez po swietach troche kg przybylo, wiec Ty nie bierz do glowy, w koncu od czego sa swieta? ;) &&&&& Kasiaa a no to dobrze wiedziec :-). Oby tylko zadnego cholerstwa mi tam w tym badaniu nie znalezli ;) &&&&&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, jestem i ja:) Miałam dzisiaj karmić małego, wszystko już gotowe, poszłam miksować do kuchni, wracam, a ... śpioch oczywiście śpi;). No nic, jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli przesunąć porę obiadku, bo o 13 moje dziecko jest flaczkiem;). Izulinka - ja tak samo, wiedziałam mnóstwo na temat porodu sn, a o cc tyle o ile, właściwie tylko o powikłaniach pooperacyjnych poczytałam sobie. A jak w szkole rodzenia o tym mówili to tak słuchałam-nie słuchałam;), bo BYŁAM PEWNA, że ja urodzę naturalnie! No i masz Ci los;). Ja też rodziłam w normalnym szpitalu publicznym, ale wygody miałam jak w prywatnym, naprawdę. I do tego jeszcze oddział po remoncie! Bajka:) No a najbardziej urzekła mnie ta własna osobista sala, którą mi dali, bo ja akurat z tych aspołecznych jestem (serio;) ) i nie wyobrażam sobie spędzić tych pierwszych chwil z dzieckiem w towarzystwie współleżących;). To znaczy wiadomo - gdyby mnie położyli z kimś to nie miałabym wyjścia i też pewnie byłoby spoko, ale na szczęście miałam swój pokój przez 5 bitych dni, do których zaglądały tylko przemiłe panie sprzątaczki, lekarze podczas obchodu i pielęgniarki, ale i one w granicach rozsądku;). To było cudowne. A tak w ogóle to przypomniała mi sie jedna sytuacja - mianowicie jednego dnia miałam jakiś taki dół niezrozumiały, bałam się co będzie dalej, jak sobie poradzę w domu z małym i leżałam i ryczałam. I nagle do mojej sali wchodzi lekarz - skurczysyńsko przystojny, na oko może ze 2 lata starszy ode mnie;). I jak mnie zobaczył taką rozszlochaną to usiadł koło mnie na łóżku (mnie głupio, bo zakrwawione), położył mi rękę na ramieniu i pyta prawie jak mój M. "Co się stało, pani Asiu?" A mnie było tak wstyd powiedzieć mu, że ryczę, bo nie wiem czy sobie poradzę z dzieckiem, ze powiedziałam mu, że...tak strasznie boli mnie rana po cięciu... No wiem, masakra:P. Ale w życiu bym mu się nie przyznała!;) I on mi osobiście przyniósł jakąś tabletkę przeciwbólową (na szczęście tabletkę, bo mogłam jej nie wziąć) i mówi:"Tylko to mogę pani dać, dobrze? Bo jak chce pani karmić maluszka to nic innego nie wchodzi w grę." I chcąc mi poprawić humor, dodał:"Ależ jaki on piękny, pani Asiu! Jeszcze raz gratuluję." A jak znów w ryk jak tylko wyszedł z sali, bo tym gorzej mi się zrobiło...;) Jezu, jak sobie przypomnę te huśtawki hormonalne po porodzie...:P No i widzisz - kolejny dowód na to, że w każdym szpitalu coś tam jest zawsze inaczej:koszula do porodu. Ja wzięłam z domu taką już na stracenie, nawet powiedziałam położnej, że chciałabym w niej zostać, bo i tak można ją potem wyrzucić, ale ona mi kazała się przebrać w tę fizelinową. Upociłam się koń na roli... Na drugi raz;) będę się upierać, że zostanę w swojej. Tej koszuli przeznaczyłam taki los i tak będzie - ona tylko chwilowo zachowała życie, jak w "Oszukać przeznaczenie":P. Dziękujemy za całuski, no Kacperek nie pogardził buziakiem od cioci, ale najbardziej czarująco się uśmiechał jak dawałam buziola od Zuzi;). Kaasik89 - kochana, taka jestem ciekawa co u Ciebie!:) Stymulowana - no to widzę, że tylko w moim szpitalu taki hardkor, że pionizacja po operacji jest już po 12 godzinach...;) Ło matko, to i tak, że ja tam w ogóle po takim czasie stanęłam na nogi! Z pomocą, bo z pomocą, ale zawsze;) I mówisz, że z dziewczynkami jest mniej problemów? Hm... Ja podobno byłam diabłem wcielonym, darłam się o byle co, wiecznie mi coś nie pasowało. Za to moja siostra? Anioł! Mama podchodziła w ciągu dnia i nocy do łóżeczka po kilka razy, żeby sprawdzić czy ona w ogóle żyje;) Obojętnie czy zasrana, czy zasikana - biło od niej niebywałe szczęście:):):). Tylko jak zgłodniała to darła pyszczycho, a tak to mama nie wiedziała jaki ona ma głos:).Jak się ją zostawiło w łóżeczku na 2 godziny to sobie tak leżała i miło spędzała swój niemowlęcy czas;), jak 3 - to też było git:). U mnie też było tak, ze w ostatni dzień przyszła położna od noworodków i mówiła różne przydatne rzeczy, ale nie pokazywała jak mamy kąpać małego, mówiła tylko w czym ewentualnie, jak rozpoznać alergię na środki pielęgnacyjne, co wtedy zrobić itp. No i kąpać nauczyliśmy się - chcąc nie chcąc - sami, bo w szpitalu nam nie pokazali, a w szkole rodzenia te zajęcia akurat opuściliśmy, bo coś nam wypadło;). Samej kąpieli to się nie bałam w ogóle, ale tej pielęgnacji potem, co robić najpierw, co później - ło ludzie, stres jak nie wiem. Dziś się z tego śmieję, ale wtedy ryczałam jak bóbr z bezradności... Alaa - no ja do porodu sn (bo taki przecież miał być początkowo) miałam właśnie tę koszulę z fizeliny, ale jak widzisz różnie w różnych szpitalach jest. Na wszelki wypadek miej swoją - najlepiej jak masz taką, z którą bez żalu się pożegnasz, bo po porodzie sn mało która nadaje się do wyprania...;) A co do pakowania to ja Ci polecam zrobić sobie szczegółową listę i pomyśleć co możesz spakować już, a co nie będzie Ci aktualnie potrzebne w domu. I te rzeczy na spód. No jeszcze zależy ile zamierzasz mieć tych pakunków. I tak sobie sukcesywnie dopakowuj i wykreślaj z tej listy. Naprawdę będzie duuuuuuuużo spokojniejsza no i w jakiś sposób będziesz kontrolować sytuację:). zdesperowanamama - o jakich zmianach mówisz? Po tych ziółkach?:) Żoneczko - ja miałam jedno KTG w ciąży: na porodówce. To znaczy wtedy to kilka co jakiś czas, ale na porodówce pierwsze. Nie wiem od czego to zależy, że jedne kobiety mają wcześniej, a innym nie robi się tego wcale. Przypuszczam, że muszą być ku temu jakieś wskazania, no bo jak inaczej? Maćkowa - uuuuuuuu, duża Domcia!:) No ślicznie urosła:) :* Ja miałam robiony wymaz tylko z szyjki, z o***tu nie i też czytałam, że robi się go obowiązkowo, zeby potwierdzić czy rzeczywiście tych bakterii brak w... newralgicznych miejscach;). Ale ja najpierw miałam robiony wymaz, potem się dowiedziałam jak powinien prawidłowo wyglądać i potem już zapomniałam lekarza spytać czemu pominął mój o***t;), bo byłam pochłonięta przeprowadzką. Myślę, ze nie ma opcji, zeby zrobił Ci wymaz też z o***tu, skoro miałaś tylko jedną probówkę. Ja też miałam jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Znow strona przeskakuje czy mojego postu nie dodalo po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Stymulowana kochana jak po wizycie? Bo ja jak na szpilkach siedze i czekam na wiesci!! :-) &&&& Dziewczynki a jakie macie plany na Sylwka? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usia - widziałam zdjęcia:) Ależ pięknie wyglądasz! I sukienka, którą miałaś na ślubie wspaniała - skromna, a taka twarzowa! Matko, dziewczyno - ile Ty masz wzrostu? No bo jeśli Ty ważysz 92 kg... Idąc tropem Twoich zgrabnych nóg i kształtnego tyłka (mam nadzieję, ze nie masz mi za złe, ze się tak przypatrywałam, ale to z zazdrości:P ) mniemam, ze mierzysz 192 cm...;) Usia, a wiesz, że istnieje tzw. syndrom izby przyjęć?;) I tu jest na odwrót niż przy nadciśnieniu fartuszkowym;). Mianowicie - pacjentka jedzie do szpitala, bo ma skurcze, ledwo już zipie, przyjeżdża do szpitala i...zatrzymuje się akcja porodowa:P. Serio! Nawet wody płodowe potrafią przez godzinę-dwie przestać odchodzić!:):):) Psychika ludzka...;) No a powiedz mi - czegóż to może Jasiowi brakować jak napisałaś?;) Maćkowa - a wiesz co mi się teraz przypomniało? Że ordynator (zresztą kolega mojego lekarza, który jest jego zastępcą) opieprzył mojego gina, ze nie miałam pobranego jakiegoś wymazu... Tylko nie wiem o co chodziło, bo to już było porodzie, a mój gin ochrzan otrzymał jak wychodził z ordynatorem po obchodzie ode mnie no i wiadomo, że ja ledwo po cięciu za nimi nie pobiegłam spytać o co cho. A potem zapomniałam, bo byłam pochłonięta małym. No i teraz mi się jakoś przypomniało. Może chodziło o ten wymaz z o***tu? Hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Strooooono przeskakuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka - masz rację, niech mała jeszcze posiedzi u mamy:) No a powiedzenie Twojego wujka fantastyczne!:):):) Ale się uśmiałam!:):):) Jezu, laski, co za szalony czas teraz i przed nami, nie? Tyle porodów!!! Nie nadążymy tabelki poprawiać!:):):) Tylko trochę mi smutno, bo wiem, ze niebawem nie będzie nas tu tak dużo jak teraz - świeżo upieczone mamy będą miały ważniejsze rzeczy na głowie niż forum no i to jest jak najbardziej zrozumiałe. Ale bardzo mi będzie Was brakować:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usia - o tym jaką płeć będzie miało dziecko decyduje rodzaj plemnika, który wniknie do komórki jajowej. Wszystkie komórki jajowe zawierają chromosom X, natomiast plemniki albo X albo Y. Połączenie chromosomu X i Y to chłopiec zaś dwa X oznaczają dziewczynkę. No a tyle żon królów w historii świata straciło życie, bo nie wydały na świat męskiego potomka! Stymulowana - to się poprawiaj w tabelce i ciesz, że mały będzie miał jeszcze okazję nieco podrosnąć:). I to nawet lepiej, że nie będziesz miała tej cesarki 2-go, bo a nuż któryś z lekarzy byłby na kacu jeszcze?... Demonizuję teraz może, ale nie ma tego złego, pamiętaj:* I spokojnie - jak strona nie chce przeskoczyć to wystarczy trochę postów powrzucać i już jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×