Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Cześć wszystkim ;) Asik powiem ci tak na pocieszenie ... Ja zawsze miałam okres jak w zegarku AZ tu któregoś cyklu spoznial mi się okres juz 4 dzień ... Byłam pewna ze to fasolka a tu bec @ przyszła ... I tez zgkupialam nie wiedziałam jak liczyć dni płodne i w ciemno celowalismy w następnym cyklu który był tym szczęśliwym :) także wszystko jest możliwe i nie denerwuje się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Mamaniemama po uchu dostać powinnaś ze te pesymistyczne myśli! Będzie dobrze, nie zamartwiaj się na zapas bo długo tak nie pociągniesz kochana! :) Ściskam mocno kciuki za szybki wzrost pęcherzyka. I będę tak te kciuki trzymać do poniedziałku 8.09, do wizyty. Ja zresztą też mam wtedy wizyte i badanie połówkowe :) mam ogromną nadzieję że jak wróce już od lekarza do domku to przeczytam dobre wieści od Ciebie :) i oczywiście że sama będę mogła się takimi pochwalić :) A lekarza masz pierwsza klasa, przynajmniej jeśli chodzi o podejście do pacjentki i wczucie się w jej sytuację :) Idź na wesele, rozerwij się troche, skup odrobinę swojej uwagi też na czymś innym niż tylko Twój Bąbelek :) I pamiętaj, mama, nie nie mama!!! :) 🌻 Eweelka 😍 widzisz jednak i do Ciebie się uśmiechnęło słonko :) oby się już więcej nie chowało za żadne chmury. Co do HSG to tak jak Stymulowana pisze niby ból jest okropny ale tylko wtedy jak masz jajowody zatkane. Myślę że Ty nie masz skoro udało Ci się jeszcze niedawno zajść w ciążę. Oby Ci to badanie nie było potrzebne z oczywistych powodów :) 🌻 U mnie problem wózków sam się chyba rozwiązał. Ostatnio zadzwoniła sąsiadka i zapytała czy wózków nie potrzebuje, gondoli i spacerówki. Ona ma, stoją w garażu i się kurzą. Dzieci już duże, więcej nie planują z mężem. Szkoda jej było wyrzucać i teraz doszli do wniosku że przecież mogą oddać je nam. Gondola na dużych kółkach, w sam raz na moje polno leśne dróżki, do tego duża. Wiem jak się ją prowadzi bo chodziłam z tycim sąsiadem na spacery :) zresztą jak to mówią "darowanemu koniowi..." ;) 🌻 Kasiaa12 ja póki co nie mam problemu z przewracaniem się z boku na bok. Ale ja nie wiele się zmieniłam z powodu ciąży. Wytrzymaj kochana. Może zacznij ćwiczyć jak Brzoskwinka? Może te ćwiczenia coś Ci pomogą i nie będziesz miała takich nocnych problemów :) 🌻 Kaasik89 ja biore pregne i pytałam lekarza czy w związku z tym kwas foliowy mam brać czy nie i on powiedział że już nie bo ta dawka w pregnie jest wystarczająca :) a jak pierwsze wrażenia po wizycie w szkole rodzenia? :) ja dziś 20 tydzień zaczynam i od przyszłego tygodnia też się będę mogła zapisać :) 🌻 Alaa Ty nie strasz Żoneczki :) każda kobieta jest inna. Jedna przytyje 20 kg, inna 5. Nie ma reguły. U mnie waga się zepsuła więc się nie moge zważyć ale nie widze po sobie żeby gdzieś tam czegoś przybywało i nie jestem na żadnej diecie :) 🌻 Eska!!!!!!!!!!!!!!!! jesteś :) Ty nie znikaj tak bo mnie martwisz, już se wyobrażałam że znów na wczasy do szpitala pojechałaś :( mówisz synka będziesz miała?! To fantastycznie, gratuluję :) 🌻 Kasik_85 zajdź w ciążę w tym cyklu, dobrze Ci radzę i wtedy nas nadrobisz ;) jak idą starania? Opowiadaj w wolnej chwili :) 🌻 Stymulowana ja wczoraj dowiedziałam się od mojej siostry ciotecznej że w 9 tygodniu straciła ciążę :( wyłam jak bóbr jak mi o tym opowiadała :( zaczęło się od plamki krwi która ją zaniepokoiła. Zadzwoniła do lekarza, kazał przyjechać. Okazało się że maluszek za wolno się rozwija, ale to jeszcze o niczym nie świadczy bo dziecko może bardzo szybko nadrobić stracony czas. Później kolejne usg, serduszko biło coraz wolniej. Lekarz powiedział od razu że nic z tej ciąży już nie będzie, nawet leków na podtrzymanie nie dawał. Trafiła do szpitala, inny lekarz dał nadzieję że może jeszcze być dobrze. Jej mąż chwycił się tej nadziei garściami. Kolejne usg, 40 uderzeń serduszka na minutę. I po nadziei, prysła jak bańka mydlana. Ciąża usunęła się sama, tylko jeszcze wzieli ją na zabieg "doczyszczania". Miałaby dzieciątko młodsze od mojego o miesiąc :( Ty Jesteś już w drugim trymestrze ciąży, na tym etapie do poronień dochodzi zdecydowanie rzadziej niż w pierwszym trymestrze. Więc nie zaprzątaj sobie głowy myśleniem o takich czarnych scenariuszach, proszę :) 🌻 Nessaja, Olala ja już się czuję się lepiej, tfu tfu, mdłości póki co mnie nie męczą. Nie mdli mnie też. Za to rewolucja żołądkowa trwa w najlepsze ;) w poniedziałek idę powtórzyć badania i zobaczymy co z tym moim alatem :) oby spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik_85
Cześć. Mackowa niestety się nie udało zaczynam mieć lekko różowy śluz i brzuch boli, co już ostatnio mi się nie zdarzało. :-( Nie wiem czy wogole mi się kiedyś uda. Odkąd was czytam praktycznie wszystkim się udało.Nowe staraczki tez. A ja nie wiem. Moja gin nie dala mi teraz clo chociaż bralam tylko 2 cykle. Ale może i lepiej nie będę miała tych uderzeń gorąca i po co się faszerowac lekami jak nic z tego nie wychodzi. Ja juz naprawdę nie mam siły. Jovanka przeczytałam twój opis fantastyczny. Przezywalam wszystko razem z toba.:-) Ewelka wspaniale wiesci. Gratuluje. Tez zastanawiam się nad zrobieniem tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Kasik_85 ale Ty się nie poddawaj! A dlaczego Ci lekarka nie dała clo w tym cyklu? Może spróbuj skonsultować się z jakimś innym lekarzem?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko z córka zachcialo się ciężarnej pierogów ... Nawet ciasta porządnie wyrobić nie mogłam i bałaganu narobilam ze nie wiem kto to posprzata bo przecież ja juz nie mam siły a jeszcze muszę je ulepic ;) Mamaniemama proszę nie mieć czarnych myśli tylko same pozytywne ;) dzidzia urosnie bez problemu bo lekarz na pewno ma racje ze owu była później ... Mackowa ale pregne bierzesz ? Bo ja kwasu tez juz nie biorę dodatkowo tylko sama pregne ... A jeśli chodzi o szkole rodzenia to fajna sprawa ...Tylko nie wiem jak u mnie z tymi ćwiczeniami będzie ... Niby nic wielkiego ale kręgosłup sie odezwal no i wg to był mega wysiłek dla mnie AZ wstyd bo tam kobitki po 35tc i dawały rade :) Dobrze ze wózek już masz zslatwiony jedno zmartwienie z głowy ;) ja jutro IDE do znajomych i tez cos tam maja dla nas i lozeczko mieli dac ale niestety okazało się ze jest polamane wiec muszę cos szukać i kupić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik_85 staracie sie juz chyba 1,5 roku moze faktycznie porób sobie takie i inne badanka, moze a nóż :P Ale nie martw sie napewno sie uda niebawem a może juz teraz:) Nessaja tez czekam na Twoje pozytywne wieści:) Widzisz Maćkowa wózek juz jest:) jeszcze troche i bedziesz pakować torbę do szpitala:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) Przepraszam ze kazdej z was nie odpisze, ale zbieram sie spac bo mam na rano jutro, sama bo maz na nocke szedl :( i tak jakos smutnawo samej sie klasc.. codziennie badam sobie szyjke i dzis jest rozpulchniona, miekka ale nie bardzo wiem czy otwarta czy zamknieta, ciezko mi stwierdzic. No i niestety... przypaletala mi sie cholerna grzybica :/ juz przed @ mnie swedzialo ale przeszlo, a teraz od tygodnia zas swedzi, smaruje sie i ja i maz ale chyba nie obejdzie sie bez wizyty. & Mackowa ciesze sie ze juz lepiej sie troszke czujesz i mam nadzieje ze wyniki alatu beda dobre :) no i wozek juz masz z glowy :) & Zoneczko jak u Ciebie? :) & Kasik85 kiedy Twoj slub? :) moze tak jak Eweelka mowi, porob badania ;) & Paulinka hop hop?! gdzie jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane to ja IZA85. Dziękuję Wam wszystkim za milusie słowa :) Jutro rano wyjezdzamy już do domu :) W przyszłym tygodniu już chyba częściej będę się pojawiała na cafe :) Stały internet w domu więc lepiej będzie :) Przepraszam że nie odpisuję każdej z osobna. Idę spać bo jutro wcześniej wstajemy :) Buziaki dla każdej z Was :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza szerokiej, bezpiecznej drogi! :* wracaj do nas szybko :) mam nadzieje ze juz z malym lokatorem ;) & milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Eska napisala maila z prosba o haselko, ja nie pamietam bo mam zapisane :P mam nadzieje ze bedzie ochotniczka ktora wysle jej haslo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iza szerokiej drogi:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny wy bierzecie magne b6? ile razy dziennie go bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessajka u mnie dobrze mam duzo energi. Ale wieczorami padam o 20 juz bym mogła spac do Rana. Ostatnio Wazylam sie na 3 różnych wagach i każda pokazała prawdopodobnie inna wagę i zmartwilam sie ze bardzo przytylam. Nasza waga w domu schowana bo mamy remont kuchni.bale do wtorku powinien byc juz zakończony. A dzis poproszę tesciowa zeby mi na chwilę dała wagę bo ja zapisuję wagę od maja z tej wagi. I na niej musze sie zwazyc i dopiero załamywać. Tzn inaczej na odchudzanie będę miała marzec kwiecień maj itd. A do lutego najważniejsze jest dzidzi. :-)mama z siostrą mi wczoraj powiedziały ze fajnie wyglądam bo mam wszystko szczuple tylko brzuch mi wystaje . I to dosc sporawy. Rano ciutke mniejszy popołudniu viutke większy. A ogólnie brzuszek nie boli , bąbelki cxuje popołudniami od 15. Tylko troszke dokucza mi kręgosłup przy kości ogonowej. Jak sie glebne na lozko wieczorem to nie Moge zmienić boku bo tak mnie boli. Ale jak tak poleze godzinkęto pprzechodzi. We wtorek idę do gin po l4 i badanie mi zrobi od środka. I chyba przez cos tam serduszko będzie słuchać. Przez brzuch. Aha i da mi skierowanie na badanie polowkowe. Tyle co u mnie nessajka :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzirwczyny moj mąż wariuje na moj widok. Caly czas mi sie przygląda. Podobają mu sie moje pełne cucuszki. Zawsze miałam chyba c albo d nie wiem bo kupowałam staniki za 15 zl. Ostatnio wziął mnie do specjalnego sklepu z biustonoszami. Pomiezyly mnie i wyszłam z 75 F ! I Man mega wygodny ctckonosz tylko strasznie drogi... 160 zl. A jak gdzieś idziemy moj Caly czas patrzy mi sie na brzuch i sie uśmiecha. A rano jak wstaje do pracy to chwile nafemna stoi i przechyla głowę w bok z uśmiechem i tak rączki składa do policzka i szeptem " o jejciu jejciu jak słodko. "Jest taki dumny z brzucha i im większy tym szerszy jego uśmiech i on taki ah męski idzie wyprostowany. Kocham go. :-) tez wasi faceci tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Żoneczko ale się uśmiałam jak czytałam o zachowaniu Twojego męża :) to słodkie :) mój na szczęście nie wariuje tak póki co. Może dlatego że brzucha nie widać. Ale ślini się na widok piersi, których nawet dotknąć nie może bo bolą jak diabli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pita82
Mam totalnego doła. Ciągle tylko pytania od naszych rodziców "kiedy będę babcią". Mam już tego serdecznie dość! W dodatku tak się źle czuję, a wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek, potem badania w piątek. Wiem, że już młoda nie jestem i to też mnie dołuje,bo mam coraz mniej czasu na dziecko. Czuję cały czas presję otoczenia, że już powinnam mieć dziecko, a ja go mieć nie mogę. Sorry, że Wam tu marudzę. Musiałam się wygadać, bo to wszystko tak duszę w sobie. ***Żoneczko kochanego masz męża. To musi słodko wyglądać jak on tak się cieszy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pita82 kochana doskonale Cie rozumiem, mnie tak każdy znajomy, koleżanka dopytuje kiedy drugie kiedy drugie, mnie aż sciska, gdyby tylko wiedzieli jak ja bardzo bym chciała, a nie moge póki co, a może juz wogole nie bedzie nam dane mieć drugiej pociechy - bo przecież może i tak być- denerwują mnie te pytania jak nie wiem, w sercu ściska.... No co ja moge:( Musisz kochana na spokojnie porobić badanka i potem brać sie do dziela:) a do tej pory lekarze coś ci zdiagnozowali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pita82
Eweelka ja badania ginekologiczne, hormonalne itp mam w porządku i teoretycznie mogę mieć dzieci. Gorzej z praktyką :-( A wcześniej pisałam, że muszę porobić badania odnośnie żołądka i jelit, bo choruję i się znowu gorzej czuję. Nic mi się nie chce, bo mnie wszystko już zniechęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pita82 słoneczko nie poddawaj się, musimy walczyć i uporczywie dążyć do wymarzonego celu. Wylecz bieżące dolegliwości i zaczynajcie, widzisz ja ponad pół roku mam przerwy i tez nie moge nic dzialać, co miesiąc badac musze HCG, za miechy badania HSG mnie czeka i dopiero potem moga zacząć, ile mnei to czasu i cierpliwośći kosztuje której tak mi na codzien brakuje, ale trwam póki co i nie poddaje sie- TY też musisz. Wierzę mocno sie ze się i Nam uda:):):)❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryyyyyyyyy:) Cudna pogoda - leje jak z cebra, ołowiane niebo, delikatny wiaterek... I ten zapach nadchodzącej jesieni... Ach! Uwielbiam, po prostu uwielbiam ten okres w roku! Zaawansowane ciężarówki pewnie się cieszą, bo wreszcie koniec z męczącymi upałami:). Olala - śliczny masz brzuszek! :* A to zdjęcie z testem ciążowym po prostu fantastyczne!!! (Mój test był taki sam...;) ) Eweelka - cudowna wiadomość! :) Cieszę się razem z Tobą i wierzę, że opinia lekarza o możliwości zaczęcia staranek nie będzie jedyną rzeczą, która tak Cię zaskoczy w najbliższym czasie...;) Żoneczko - teoretycznie (czyli według lekarzy i fachowej literatury) kobieta do 20. tygodnia nie powinna nic przytyć. Ale w praktyce takich kobiet jest mało. Uważa się, że to co przybędzie do tego czasu jest właśnie nadwyżką pociążową (u mnie sprawdziło się co do joty). Tak jak dziewczyny piszą - różne są kobiety, różne ciąże, różne organizmy. Ja na przykład jestem z natury okrąglutka, w ciąży przytyłam 21 kilo. Jestem 7 tygodni po porodzie i już nie ma 16! Nie odchudzam się, nie ograniczam, nawet już nie karmię, bo pokarm straciłam przez przerwę z powodu przyjmowanych leków - po prostu mam osobistego trenera, Kacpra, który każe mi ćwiczyć o kżdej porze dnia i nocy i są efekty;). A najbardziej upodobał sobie półprzysiady ze sobą na rękach w roli obciążnika... Polecam! Chodakowska wysiada!!! Uważaj tylko na słodycze, nie objadaj się wieczorami i w nocy i nie jedz ton chleba. Będzie dobrze!:* Usia- śliczna z Ciebie dziewczyna:) Mamaniemama - bardzo poruszyła mnie Twoja historia o stracie Synka:(. Mam nadzieję, że zła passa za Tobą i wkrótce będziesz się cieszyć nowym życiem, które w Tobie rośnie ❤️. Bardzo, ale to bardzo mocno trzymam kciuki! Kasik_85 - nie poddawaj się! Uda się, musisz tylko mocno w to wierzyć:* Pita82 🌻 Dziewczyny, najnowszy tekst mojego męża (wkurzyłam go;) ): "pchasz się w gips moja droga...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pita82 jesteśmy w podobnym wieku mimo tego ze ja zaczełam starania od niedawna to też stresuje się że nie jestem już młoda i zostanie mamą może nie być łatwe ale co ja poradzę jak dopiero teraz spotkałam odpowiedniego faceta :-( staram sie myśleć pozytywnie ale te wszystkie maluchy wokół na dodatek wszystko mi się rozlegulowało ze już sama nie wiem co robic :-( tak bym chciała zobaczyć te dwie kreseczki ...ehhh ale wierze że mi się uda tylko ten upływający czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka121989
Dobryyy. U mnie po staremu, dzidzi brak...i nic nie zapowiada sie zeby bylo;( dlatego tez sie nie udzielam bo nie ma sensu wam zawracac glowy:p kocham was wszystkie:-* i czytam na bierzaco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamiczitka
Witam dziewczyny! Kolej na mnie wiosen 27 i 5 letni smyk w domu. Pora na kolejne życiowe decyzje. Były badania dokładne przed, jeszcze prolaktyna do uregulowania i zaczynamy. Myślę jednak, że przy następnym cyklu zaczniemy. Od zimy dużo chorowałam i musze się jeszcze wzmocnić przez te 3 tygodnie potem okres, koniec Bromergonu na prolaktyne i ruszamy!! Polecacie testy owulacyjne pomagają ? Mam cykle różne teraz 30 dzień ostatnio 29 wcześniej 28 i tak się to buja u mnie, może taki test pomoże oczko.gif ciekawe jak będzie i jak się to wszystko uda ale chętnie zostanę z Wami! Do jutra dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pita82
Cześć wszystkim! Ja tak tylko na chwilkę przed pracą wpadłam życzyć Wam miłego dnia :-) ***Eweelka masz racje grunt to się nie poddawać. Chciałabym mieć tyle wiary że się uda, ale jakoś wszystko mam pod górkę. ***Jovanka nie ma to jak mieć osobistego trenera i to słodkiego :-) ***Asik81 rozumiem Twój stres związany z tym że po 30 trudniej o ciążę, ale w życiu różnie bywa. A co do nieregularnych cykli, to może udaj się do ginekologa. Przepiszę Ci hormony na regulację. Spadam już do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa12
dziewczny ile razy dziennie bierzecie magne b6???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa66
Jemy jeny ja coraz bardziej zmęczona non stop bym spala ciężko mi wstawać. No nic czas do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O 12:40 mam prenatalne trzymajcie kciuki za mojego maluszka zeby był zdrowy i pokazał co miedzy nóżkami ma:) Ale sie stresuje:/ Stymulowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa12
stymulowana napewno jest zdrowy:) daj znac po wizycie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie :) Wiecie co.. Poszłabym sobie do szkoły.. :) nawet i do liceum.. Świruje już od tego siedzenia w domu :) oooo Usia mam podobne zdjęcie z 8 tygodnia ciąży :) oooo Mamaniemama przestań zamartwiać sięna zapas.. Kochana wszystko będzie dobrze a maleństwo będzie rosło i za kilka miesięcy je przytulisz :*:*:* oooo kasik_85 nie poddajemy się :):* mogę oddać Ci troche swojej cierpliwości.. Zobaczysz, że sięuda.. :* oooo IZA miłej i przyjemnej podróży :* oooo Żoneczko kochanego masz męża :) mój codziennie chociaż raz musi dotknąć pełniejszych piersi.. Zawsze mówi że niechcący bo wie, że mnie bolą.. Często się denerwuje ale staram się Go też zrozumieć.. Wczoraj każdą minute spędziliśy razem, nikt nam nie przeszkadzał, brzuszek nie bolał i w końcu mogliśmy się zająć sobą.. Wiem jak Mu tego brakowało.. oooo Pita Kochana walcz dalej a zobaczysz, że los Ci to wynagrodzi.. A wszystkim wścibskim powiedz, że jak przyjdzie czas to im ogłosisz cudowną nowine.. oooo Jovanka a u mnie wczorajsza pogoda była lepsza niż w lipcu :) ciepełko, ale akurat wyjatkowo mi nie dokuczała.. Zdjęcie z testem podejrzałam w internecie i z pół godziny trudziłam się żeby coś takiego zrobić i na szczęście sięudało bo już wątpiłąm :) Teraz w październiku czeka nas sesja zdjęciowa i to DARMOWA :) Napisałam na facebooku do fotografa który robił nam zdjęcia na wesele ile będzie kosztowała ta przyjemność a on na to, że dla nas gratis.. Ja z niedowierzaniem kilka minut patrzyłam się na monitor :) no i wykorzystamy okazje :) oooo kasia12 ja brałam magne b6 max dwa razy dziennie po 1 tabletce.. Miałam brać dopóki nie przejdzie mi ból kręgosłupa i już je odstawiłam :) oooo Stymulowana trzymamy kciuki ale na pewno jest wszystko w porządku.. :) Odezwij się najszybciej jak będziesz mogła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×