Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gaja_86

Clostilbegyt-czy pomaga zajść w ciążę 2

Polecane posty

Gość starającasie
Anulla dobrze że masz to już za sobą teraz dalej musisz walczyć Bezchmurne dlamnie ten rok też jakiś dziwny ale może dobrze się skończy Balbinkowe ja też tak mam przez pierwsze dwa dni ale to przez skurcze tak przynajmniej mówił mi lekarz A co do tych gości co nam tu robią docinki to mnie się wydaje że nie mają własnego zdania a tu czują sie anonimowe i mogą nam dowalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Balbinkowe widze ze masz tak samo jak ja. wczoraj dostalam @ i jutro w 3 dc zaczynam brac clo przez 5 dni. Anna223 spytam gin bo pojde do niego w 10 dc znow na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
A dziewczyny powiedzcie mi od ktorego dnia cyklu zaczynacie mierzyc temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj zapytaj bo ja chyba przez pco miałam takie @ po 7 dni a teraz max 5 w tym 2-3 dni plamienie.Brałam od 16dc po 1 tabletce a jak się okazało że owulka jest to 2 razy na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, to nie tylko m i się tak kiepsko zaczął nowy rok... A z poczatku wdawać się mogło że zaczął się szczęśliwie:/ Nie wiem co teraz dalej, na razie wiem ze mam się zgłosić za 3 tyg. na wizytę kontrolną, i pewnie czekać na pierwszą @... A czy z clo od razu rusze , czy będą cykle owulacyjne... nie wiem. Ogolnie już bym bardzo chciała wrócić do starań, ale wiem że pewnie dopiero z początkiem kwietnia zaczniemy - jak wszystko dobrze pójdzie więc dzieciaczeka będzie już tak czy inaczej z 2016r. Co do gościa komentującego alkohol , to jest tak ze przez pierwsdzy miesiąc - kiedy kobieta nawet nie wiem że jest w ciąży - zarodek jest dodatkowo chroniony przed szkodliwym działaniem alkoholu i innych czynników. To wiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy najwcześniej można testować :)?Jest sens przed terminem @? Jutro pójdę do lekarza i pewnie dostanę antybiotyki, chyba przetestuję jutro rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulla dzielnaś babka! xxx Bezchmurne faktycznie u Ciebie ciągle coś. Odejście psiaka przeżywałam 3 lata temu - miał guza kręgosłupa, mógłby jeszcze pożyć, ale bardzo cierpiał a był uczulony na leki przeciwbólowe i musiałam pozwolić mu odejść. Trzymanie go byłoby czystą formą egoizmu. Oj nie było łatwo. xxx Kachna heh nigdy nie czułam swojego jajnika, ale prawda jest taka, że mam dość dobrą izolację na brzuchu ;) xxx Co do alko w ciąży. Niedawno czytałam, że - aby alko nie miał żadnego wpływu na dziecko - kobieta nie powinna pić przez ... rok przed zajściem w ciążę. Nic. Zero. Nul. Ale wiadomo jak jest - ile specjalistów tyle opinii. A prawdą jest, że przez pierwsze tygodnie dziecior odżywia się ciałkiem żółtym i szkodliwe czynniki przenikają do niego w znikomym stopniu. xxx Dzisiaj idę do ginki z wynikami TSH i FT4, grupą krwi i alloprzeciwciałami. Mam nadzieję, że uda się zajrzeć do Dzieciora bo w piątek dość kiepsko się czułam (głowa i wymioty) i oczywiście się martwię ;) Ehhh... ja już chyba nie przestanę się martwić, taka moja natura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna ja nigdy nie wiem kiedy można testować ;) niby w dniu miesiączki najwcześniej, ale testy wykrywają ciążę już 6 dni po zapłodnieniu. Nie mam pojęcia :) Ale jak pójdziesz do lekarza to mu powiedz, że możesz być w ciąży i tyle. Zresztą antybiotyk na tak wczesnym etapie ciąży można dobrać tylko oparty powinien być na penicylinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaryzykuje, zrobię jutro rano, to będzie 25dc przy 27,28dniowych.Ale lekarce też powiem o tym że mogę być w ciąży, lepiej brać coś bezpiecznego nawet jeśli ciąży nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK przykro mi, że ta wredota przyszła :( ale w następnym cyklu się uda :) X Bezchmurne bardzo mi przykro z powodu mamy i teraz jeszcze pieska :( Mocno tulę :* X Anulla dobrze, że już po zabiegu.. cieszę się, że nie odczuwasz żadnych dolegliwości :) ale pamiętaj oszczędzaj się, nic nie podnoś, zresztą na pewno dostałaś wytyczne ze szpitala. Przytulam :* X Anna wydaje mi się, że test jezcze nie wykryje ciąży.. ale jak chcesz możesz spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenaK czy to pierwszy raz z clo? U mnie tak. W 10 dc jedziesz na usg, mi kazał w 14 dc Boję się się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinkowe pierwszy cykl z clo?Nie martw się, za pierwszym razem rzadko jajniki reagują po jednej tabletce nie ruszyło się nic u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Kingus89 jestem dobrej myśli :-) Balbinkowe to moj drugi cykl na clo. Ale dziwne ze tobie kaze przyjsc w14 dc bo wtedy mozesz byc juz po owulce i wtedy juz jest za pozno. Ja ostatnio mialam w 11 dc pecherzyk 18mm i w 14 dc byla owulka wiec mysle ze powinnas isc wczesniej zeby sprawdzic czy jest pecherzyk. Ja za pierwszym razem na clo juz mialam reakcje na owulke wiec to chyba zalezy tez od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam ;-) trochę zaniedbałam forum, ale miałam strasznie dużo zajęć w ten weekend ;-) mam nadzieję że mi wybaczycie :-D x odebrałam dzisiaj wyniki badań i szczerze jestem załamana...: FT3 6,16 norma 3,13-6,76 FT4 16,1 norma 12-22,0 TSH 4,18 norma 0,27-4,20 LH 0,503 nie wiem jaką brać normę, ale wynik jest niższy od każdej :-( FSH 1,66 ta że historia :-( progesteron 2,69 tak samo... prolaktyna 183,9 norma 102-496 i co o tym myślicie? masakra, pewnie rezerwa też zmniejszyła się i wszystkie starania pójdą w las... nie wiem czy w takiej sytuacji nawet in vitro pomoże...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna223
Nie pamietam dokladnie jakie hormony robilam ale prolaktyne fsh chyba mialam za duze ktorys z meskich hormonow ale nie testosteron a prolaktyna prawie 0 teraz lekami duzi da sie zdzialac :) oj a ja juz mam 39 stopni rozlozylam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze z tel a tu nie umiem za bardzo sie zalogowac ale juz dalam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mashula przede wszystkim masz za wysoką tarczycę jak na próby zajścia w ciążę! Powinna być poniżej 2, a Ty masz powyżej 4. Na innych wynikach się nie do końca znam. Grunt, że niedługo do lekarza. I bez załamywania się tutaj! Od czego są leki kobieto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście już sięgnęłam po dr Google ;-) i jak nic mam zaburzenia przysadki... tzn nie jest to nowość dla mnie ale nigdy nie miałam aż tak niskich poziomów LH i FSH, jeszcze powinnien być estradiol, ale o nim w lab zapomnieli :-P ale pewnie też poniżej wszystkich norm... do tego nie wiem skąd znowu ta tarczyca wyskoczyła... nu po prostu dramat... x Praczetta a ty myślisz że są leki które są w stanie przywrócić funkcję przysadki? x jak ja zazwyczaj do wszystkiego podchodzę pozytywnie, tak teraz pierwszy raz chyba zaczęłam się bać że nic z tego.... że nie będzie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mashula lekarzem nie jestem, ale mówiłam Ci - ja też mam niedoczynność przysadki. Moja gin tłumaczyła to tak, że jest szereg współistniejących objawów składających się w tę niedoczynność. Na każdy z nich dostałam leki. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale dopóki się nie przekonasz to bardzo proszę mi tutaj nie wymyślać różnych takich! xxx Rozmawiałam z koleżanką, która kilka lat już bezskutecznie stara się o dziecko. Zachodzi w ciążę, ale jej organizm ją zabija. To jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję kochana :-* wiem, muszę cierpliwie poczekać na wizytę... a powiedz mi proszę ile czasu upłynęło od początku leczenia do ciąży? (pewnie już mówiłaś, ale choć strzelaj nie pamiętam :-P) x poza tym jak ty się czujesz? wybraliście już imię? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane za wsparcie, ciężko się pogodzić z odejściem przyjaciela - wkońcu miałam go 15 lat. Ale widać że cierpiał. Podjęliśmy decyzję o skróceniu mu cierpienia. Weterynarz twierdził, że dostał jakiegoś paraliżu, prawdopodobnie od kręgosłupa. W ciężkim stanie był, i miał słabe juz serce. Chuj z kasą, ból pozostanie...dobrze że mąż był i wszystko On zrobił, bo ja nie dałabym rady. Wiem, że już nie cierpi ;( Wybaczcie, ale nie jestem wstanie nawet pisać ;(;(;( xxx Anullka - cieszę się że przynajmniej u Ciebie jest juz po zabiegu i dobrze się czujesz. Ściaskam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mashula poszłam do ginki w styczniu 2014 r., 28 kwietnia (pamiętam dobrze datę bo zaraz po wyjściu od niej dostałam wiadomość, że zdałam egzamin radcowski) miałam pełną diagnozę. W lipcu powiedziałam jej, że chyba czas na dziecko a w sierpniu, że już teraz natychmiast chcę. Zaskoczyło w listopadzie. Z tym, że tak jak piszę - focus na dziecko był od sierpnia dopiero. Do tego czasu nie było pośpiechu. xxx Bezchmurne ogromnie Ci współczuję straty przyjaciela! Ja do dzisiaj tęsknie za moim psiakiem także doskonale Cię rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chillujaca
Mashula!!! Nie masz zlych wynikow. Tarczyca do poprawy, dostaniesz euthyrox/letrox na zejscie. Zrob usg tarczycy przed pojsciem do tej nowej ginki, bedzie wiedziala jak duza masz tarczyce i jaka wielkosc lekow Ci podac. Po drugie: stosunek FSH do LH masz wiecej niz 1=> zaburzenia w funkcjonowaniu przysadki (ja tez mam!). Po 3: FSH dobrze rezerwy nie rozpozna. Pisalam ci wczesniej ->> powtorz AMH (koniecznie!!!). Idz do invicty, tam z abonentem w luxmedzie (a masz chyba, nie?) bedziesz miala znizke na badania (duzo taniej niz w luxmedzie). SPOKOJNIE!!! Tarczyce da sie uregulowac w 2 miesiace, tym sie nie martw. Przysadka tez nie -> pewnie dostaniesz gonadotropiny (jak clo nie pomogl). Ja je mam, 3 miesiace sa refundowane, pecherzyki rosna jak szalone. Tylko najpierw tarczyca. Zbadaj tez D3- jak poziom jest ponizej 30 to szybko lykaj 200mg/dzien. Plus INOFOLIC kup - najlepiej 2 saszetki na dzien. ----- to sie rozpisalam! Bedzie ok, nie schizuj sie, tylko zrob te badania o ktorych mowie. Trust me! Trzymam kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Dziewczyny tak czytam o tych badaniach które robiłyście i popatrzyłam na swoje i nie miałam robionych TSH, FSH , LH i 17 OH progesteron a na co one są?? Bo aż poleciałam do laboratorium i je właśnie sobie zrobiłam :-) bo dziś mam 2 dc a te w/w badania mam zrobić między 2-4 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mashula Chillująca genialnie Ci doradziła! D3 ja też miałam, usg tarczycy i piersi też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro z rana jade na badania i dokładnie taki sam zestaw jak piszecie. bo będę w 3dc a popołudniu już zaczynam clo :( pierwszy raz okropna strata zwierzaka ale tak było bardziej humanitarnie. To była odpowiedzialna decyzja. Az pomyślałam o mojej kruszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chillujaca
Marzena: TSH FT3 i FT4 to hormony tarczycy. Mozna jest zbadac kiedykolwiek. Jesli TSH jest powyzej 1.5 to moze byc problem z zajsciem w ciaze. Generalnie im nizszy poziom, tym lepiej bo tarczyca pracuje sprawniej. Progesteron najlepiej zbadac w 2 fazie cyklu, 6-7 dni po domniemanej owulacji. Progesteron produkuje cialko zolte, ktore jak byla owulacja, powtaje z peknietego pecherzyka graffa. FSH i LH + Estradiol bada sie w 1 fazie cyklu, najlepiej 3 dnia cyklu, zeby ocenic prace przysadki mozgowej. Kiedys FSH i estradiol pokazywalo poziom rezerwy jajnikowej. Od kilku lat uzywa sie do badania rezerwy juz tylko AMH i inhibine B (to sa drogie badania, ale ich poziom pokaze jak bedziesz reagowala na stymulacje). _____ Do tego zeby latwiej bylo zajsc w ciaze musi byc tez odpowiedni poziom prolaktyny. Jak jest ponad norme to trzeba leczyc. Musisz tez miec odpowiedni poziom wit D - bez tego ani rusz. Plus kwasu foliowego. _____ Mashula prosze nie martw sie! Nie masz zlych wynikow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chillujaca
BEZCHMURNE NIEBO: mega mi przykro!!! Trzymaj sie tam... Ja tez kiedy stracilam takiego przyjaciela, bardzo dlugo sie podnosilam... Pomysl sobie, ze na pewno jest w psim niebie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×