Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość kasiunia252
Cześć Dziewczyny! Dziś dopiero dotarłam na to forum. Termin mam na 9 lutego 2014r. mam na imię Kasia, mam 31 lat, a w moim brzuszku mieszka nasza ukochana Dziewczynka. Jeśli nie Macie nic przeciwko chętnie zostanę z Wami dłużej :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaAnusi
Witaj Kasiunia252 fajnie ze nas coraz wiecej. Iwcia2020 na połowkowym badaniu usg.wykryto w lewej komorze ognisko hiperechogenne.Doktor stwierdzila ze to być moze nic poważnego ale ze wzgledu na podwyzszone NT.i to ognisko za miesiac mam zrobic echo serduszka i wtedy bedzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne,u mnie wykryto to samo,pani doktor,ktora specjalizuje sie tylko w usg ciazowym powiedziala,ze to nie jest nic zlego.wytlumaczyla,ze niektore dzieci tak maja,ze do czasu porodu to znika.tl takie jakby piegi,które nie swiadcza o jakiejś wadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kasiunia :) Dziewczyny, skoro lekarze mówią, że to nic groźnego to nie ma co się stresować :) Dam sobie rękę uciąć, że u większości dzieci w czasie ciąży znalazłaby się jakaś kosmetyczna, bezpieczna zmiana, tylko nie u wszystkich na USG da się je zauważyć. Następnie wszystkie znikają i rodzą się zdrowe, śliczne, różowe bobasy :P (u mojego synka na połówkowym były widoczne miedniczki nerkowe, ponoć zazwyczaj nie widać - też usłyszałam, żeby się nie przejmować i że się wchłonie ) Jak wasze stosunki międzyludzkie (jak mówi, moja teściowa, chcąc zapytać mnie o relacje z S :P) ? Mój czasami już nie wytrzymuje moich humorów, ale jest dzielny. W sumie to jestem z niego dumna, bo ja chyba sama ze sobą bym nie wytrzymała. Dziewczynki zarezerwujcie swoje nicki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz jest bardzo wyrozumialy,kochający,czuly,mówi do brzuszka i czesto glaszcze.to nasze pierwsze i dlugo wyczekiwane dziecko.maz bardzo pragnal dzidziusia,wręcz mozna powiedzieć,ze powoli przeradzall sie to w obsesje.dlatego tak bardzo teraz o mnie dba.a ja przyznam sie bez bicia czasami bywam okropna,lubię marudzić i narzekac,czasami nawet pokrzycze,a on to dzielnie znosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I u mnie bedzie wszystko ok.tylko ja juz tak mam ze każdy szczegoł przeżywam.Taka troche panikara ze mnie.U mnie relacje z mezem sa w wiekszości telefoniczne bo w miesiacu tylko2-3 dni jest w domu.Taka praca.Potrzebuje go szczegolnie teraz ale niestety ktos musi zarabiac.Moj zaklad pracy zlikwidowali wiec jestem na bezrobociu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie kierowali mnie na dodatkowe badania.Widocznie jest to tak czeste... Co wiecej,badanie usg będę miala dopiero pod koniec ciąży.ja na usg chodze oddzielnie,tak jest w tej przychodni.zajmuje sie tym zupelnie inna osoba.na wizytach jestem badana tylko ginekologicznie.myslisz,ze powinnam sie upomnieć o dodatkowe usg ze względu na te ogniska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia nie wiem co ci doradzic.Mnie na echo kierowali ze wzgledu na podwyzszone NT a jesli u Ciebie inne parametry sa ok.to nie ma co robić.- tak czytalam.A i tak nic sie nie da zrobic jak to ognisko dalej na tym echo serca bedzie.Nic niepozostaje tylko czekać.Ajeśli bedziesz miala echo refundowane( bo ja mam) to moze warto sprobować.Ale ile sie domyslam to doktor Tobie nie da skierowania, jesli mowi ze jest ok.Ona wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi jak dajesz sobie radę bez męża? Ja też nie pracuję, swojego sporkałam zaraz po studiach i nawet nie zaczynałam pracować. Kiedyś na pewno zacznę rozwijać się zawodowo, ale póki co zamarzyło nam się dziecko (tym bardziej, że mój jest 10 lat ode mnie starszy). Najcześciej jest tak, że wychodzi koło 9-10 rano a wraca bardzo późnym wieczorem, czasami nawet przed północą :/ Zdarza mu się w ciągu dnia wpaść na trochę do domu :) Szczerze Wam powiem, że ciężko mi tak samej całe dnie spędzać. Jedynie weekendy wyegzekwowałam w całości dla siebie. Reasumując podziwiam Cię :) zresztą te wszystkie dzielne kobiety, co pracują do zaawansowanej ciąży też...ja się rozleniwiłam, a że mamy leniwego psa, to razem grzejemy meble wypoczynkowe u nas w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda_E niektore kolezanki mi zazdroszcza mowią" chociaż masz świety spokoj" ale ja bym wolała troche sie pokłocić z nim podrażnic a przez telefon to nie to.Juz przyzwyczaiłam sie do tego mam zorganizowany czas i jakos do przodu dobrze jeszcze ze mama jest przy mnie.Teraz musimy nabierac sily, wiecej odpoczywac, jak mamy czas,po pożniej maluszek nie da nam pospać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane, od wczoraj męczy mnie okropny katar i teraz zaczyna mi się podnosić temperatura:( mam 37,3 - gdyby nie ciąża, to takim stanem bym się nie przejęła, ale teraz się trochę martwię i nie wiem czy już zbijać, czy jeszcze nie... raczej po prostu się położę i poczekam do rana... A rano do lekarza - umówiłam się do rodzinnego, ale może powinnam do gina? Chodzę jeszcze do pracy, wiec liczę na jakieś zwolnienie żeby odpocząć i nie narażać się na większe komplikacje... pozdrawiam serdecznie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Co myślicie o wózkach głęboko-spacerowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja w takim razie też sie wpisuje na listę NICK T.P. PŁEĆ mmm...szarlotka 02.02 Livvia86 03.02 - dziewczynka inishmore 03.02-chłopak Cytrynka963 03.02 Nadzieja 03.02- niespodzianka ajpluczak 04.02 dziewczynka Miska Misia 04.02 Alwareza 04.02 BebiBabu 05.02 majowa 05.02 Królik skacze 05.02 Sarenka 11 - 06.02 - dziewczynka Żabka37 07 .02 wKoncuSieUda 07. 02 tymianek11 07.02 Agnieszka2607 08.02-dziewczynka (?) paulja 08.02-chłopiec Michaśka27 08.02 Małamaja 10.02-Chłopczyk iwcia2020 11.02-dziewczynka Doska11111 11.02 polaaa88 12.02- chłopiec Zgredzio1988 12.02.2014 dziewczynka  1984Asia1984 14.02 dark_paradise 15.02-Dziewczynka Mala2103 16.02 -Dziewczynka AniaDz 16.02 Roozia 17.02 Apik1 17.02 chudzina123 19.02 szkockaKratka 20.02 Ruda_E 20.02 -chłopiec onatowie299999 21.02 lulika 21.02 RybkaPlum 23.02 m.gda 24.02 tonietakieproste 25 .02 dzidzius210 28.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nastawiłam na taki 3 w 1. Na ten czas, ci będziemy rodzić to chyba najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulja
A macie juz jakies wózki na oku, tzn. Jakieś sprawdzone marki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarenka 11
Malamaja- u Nas,gdyby Natalka okazala sie chlopcem,to bedzie Kubusiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki:) widzę że zaczełyscie rozmawiać o wózkach, ja też bym chciała 3w 1. Ruda_E bardzo mi się podoba wybrany przez Ciebie wózek cena trochę straszy ale widać źe jest z wyższej półki Agnieszko Twój wózek ma wiele kombinacji kolorystycznych. MamaAnusi podziwiam Cie źe tyle czasu wytrzymujesz bez męża. Mojego nie było dwa tygodnie i nie mogłam znaleźć sobie miejsca. miałam kontrolę z Zusu akurat nie było mnie w domku bo byłam u rodziców. Piszę teraz pismo z wyjaśnieniami mojej nieobecności. Wczoraj miałam przykrą przygodę:( wracałam od lekarza i mąż zatrzymał się przy aptece i zawróciło mi się w głowie upadłam na twarz, brzuch wyglądam jak by mi ktoś przyłożył i bardzo boli. Szybko pojechaliśmy do lekarza na szczęście z Maleństwem wszystko ok, łożysko nie odkleja się ale bardzo bardzo denerwowałam się. Teraz też się martwię i czekam tylko na ruchy Maluszka. Mam teraz leżeć i odpoczywać. Trzymajcie się ciepło mój mąż już na mnie krzyczy więc wracam do leżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ten tydzień spędzam w domku na kurowaniu się, odpoczynku i nie dopuszczeniu do rozwoju choroby. Dziś się nieźle wyspałam nawet;) Nadzieja_81 - a zakręciło Ci się w głowie przy wysiadaniu z auta? Biedactwo - trzymaj się i uważaj na siebie... mi się czasem też takie zawroty zdarzają właśnie przy g***townym wstawaniu z łóżka, z fotela - przy zmianie pozycji - dlatego uczę się wszystko robić powolutku - choć łatwo nie jest. My też myślimy o wózku 3w1. Najpierw rozważaliśmy holenderskie: mutsy, mura, ale jakoś cena 3 tys trochę nas przeraża, więc zaczęliśmy oglądać takie używane - ale to znowu ok 1,5 tys. A ostatnio znaleźliśmy bardzo fajny polski wózek nico plus - niczego mu nie brakuje (no może kolorystyka mogłaby być lepsza, ale nie jest źle) i do niego kupilibyśmy fajny lekki fotelik samochodowy i myślę, że całość wyszłaby ok 1,3 tys - więc wydaje się fajnie:) Chciałabym ostateczną decyzję podjąć do końca października i już zamówić, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, tym bardziej że w listopadzie będę bardzo często sama - mąż ma wiele wyjazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej późno niż później
lepiej późno niż później:) o ciąży dowiedziałam się 2 tygodnie temu, kompletnie mnie zaskoczyła, bo normalnie miałam okres, trochę potrzebowałam czasu aby się przyzwyczaić (4 maluszek) / witam i pozdrawiam wszystkie lutki 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to w którym tygodniu dowiedziałaś sie o ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze z komórki więc przepraszam za błędy. Nie mogę znaleźć sobie miejsca leżenie dobija mnie bo urochamia mi się myślenie a nie koniecznie w dobrym kierunku:) inishmore upadłam parę metrów od auta, choruje na padaczkę mam jeszcze sąsiada w głowie :) dlatego mam zawroty. Grunt że Maleństwu nic się nie stało:) Spodobał mi się wózek o którym piszesz w miarę przystępna cena. Myślałam jeszcze o Tako ale jeszcze na nic nie jestem zdecydowana. Również będe oglądać wózek używany koleżanki męża. lepiej późno niz pozniej - rzeczywiście duża niespodzianka :) życzę żeby Maluszek rozwijał się zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko cale szczęście badanie po wypadku nie wykazalo nic zlego,wiem,ze latwo mi powiedzieć,ale nie zamartwiaj sie,bo to nic dobrego.ja tez czasem za dużo myślę i zaczynam panikować.jakies 3 tyg temu bolal mnie tak brzuch,ze sie podniesc nie moglam,szwagierka podpowiedziama,ze moze to byc z opisu wyrostek,dużo o tym czytalam,objawy sie zgadzaly,wiec zaczelam uciskac to miejsce,jak w instrukcji na jakiejs stronie medycznej.przy wyrostku samo naciskanie nie boli,a bardziej puszczanie reki.teraz sie stresuje,ze przez tkie naciskanie moglam cos Dzidziusiowi uszkodzić.no i panikuje...chcialabym to sprawdzić,ale kolejne usg na koniec ciąży:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia spokojnie :) przecież maleństwo jest w płynie owodniowym, nic mu się nie stanie! Zobacz, jak lekarze na USG czasami przyciskają głowicę mocno do brzucha, żeby dziecko się poruszyło. Albo lekarz podczas badania ;) Zapewniam Cię, że nie zrobiłaś dziecku krzywdy. My z synkiem bawimy się w stukanie - tam gdzie kopnie stukamy palcem, albo delikatnie przyciskamy. Za pierwszym razem mały znieruchomiał, bo nie wiedział, co się dzieje, ale zaraz zaczął opowiadać kolejnym kopniaczkiem ;) Tak samo jak przykładam stetoskop do brzucha - za każdym razem kopie dokładnie w to miejsce. Chyba nie lubi być inwigilowany. A ma się chłopaczyna bardzo dobrze ;) Ja już odwiedziłam 7 razy USG. Dla świętego spokoju idź dodatkowo :) Inishmore, też myślałam nad używką, ale ostatecznie stwierdziłam, że mogę zrobić bożonarodzeniową zbiórkę na brykę dla synka :P Nadzieja_81 przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, najważniejsze, że macie się z maluchem dobrze. Kamień z serca, bo czytałam z zapartym tchem ;) Agnieszka rzeczywiście skoro nie potrzebujesz to nie ma sensu przepłacać, a wózek ładny i kolory ciekawe jak już ktoś wspomniał. Co sądzicie o takich g***townych r****ch dziecka? Bo mój mały to czasami strasznie szarpie i mocno to odczuwam. To chyba nic złego, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarenka 11
ja dzisiaj miałam badanie krzywej cukrowej. Wszystko ok :) cieszę się, ale jaka nieprzyjemna ta glukoza do picia. FUJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda_E dzieki, uspokoiłaś mnie troche, chyba na serio sie wybiore na dodatkowe usg, albo zapytam prowadzacej ginekolog, czy da mi skierowanie na dodatkowe ze wzgledu na moje watpliwosci. wizyte mam w piatek. Z tego co wiem najwazniejsze w wozku, zeby kolka byly skretne, no i najlepiej, gdy jest to tzw 3 w 1. Mi sie osobiscie marzy http://allegro.pl/inglesina-classica-balestrino-pesca-wozek-gleboki-i3607793885.htm wiem, wiem, niepraktyczny, ale co ja poradze, że mi sie podoba:) a jak z pokoikami dla Waszych pociech? macie juz jakies wizje? pewnie wiekszosc z Was ma juz dzieci i to nie problem, ja jestem na etapie 0, nic , kompletnie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×